Практика КРЕСЛЕННЯ. Мета Формувати знання про читання будівельних креслень
Скачать 1.25 Mb.
|
Тема. Читання будівельних креслень . Мета: Формувати знання про читання будівельних креслень; Розвивати логічне та наочно-образне мислення; Виховувати технологічну дисциплінованість,прививати навички самоконтролю. Обладнання:зошит,олівець,лінійка. Тип кроку:комбінований. Час:45 хв. Хід заняття 1.Організаційна частина(3 хв) 1.1. Привітання з учнями(Доброго ранку! Мене звати Світлана Андріївна. Сьогодні урок проведу у вас я). 1.2.Перевірка присутніх на уроці. 1.3.Призначення чергових. 2.Актуалізація опорних знань,умінь і навичок учнів.(5 хв) Варіант № 1 1.Плани, фасади та розрізи будівлі називають… А) загальними архітектурно-будівельними кресленнями; Б)будівельними кресленнями. 2. Планом будівлі називають креслення ортогональної проекції будівлі на горизонтальну площину, що його перерізує, яку умовно приймають прозорою. А)Так; Б)Ні. 3. Фасадом будівлі називають… А) креслення ортогональної проекції фасаду будівлі на горизонтальну площину, виконане у певному масштабі; Б) креслення ортогональної проекції фасаду будівлі на вертикальну площину, виконане у певному масштабі. 4. Розрізом будівлі називають ортогональну проекцію будівлі на вертикальну площину, що його перерізує, яку умовно приймають прозорою? А)Так; Б)Ні. 5. Розрізи позначають… А)арабськими цифрами; Б)римськими цифрами. 6. Вигляд будинку спереду — головний фасад, вигляд зліва чи справа — бічний фасад? А)Так; Б)Ні. 3.Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів (2 хв) На минулому занятті ви розглянули загальну побудову будівельного креслення: фасад,план поверху та розріз будівлі. Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимося які позначення містить в собі будівельне креслення і як читати це креслення з позначками. 4. Сповіщення,теми,мети,завдання уроку (2 хв) (А зараз відкрийте зошити та запишіть число,класна робота та тему уроку) 5.Викладання нового матеріалу(10 хв) Окремі елементи будівель (віконні і дверні прорізи, сходові клітини) і деталі внутрішнього обладнання (санітарно-технічні та опалювані пристрої ) показують на кресленнях за допомогою умовних графічних позначень. Віконні і дверні прорізи. Як бачите, стіни зображують на розрізах суцільними основними лініями, віконні прорізи-суцільними тонкими лініями. На місці дверних прорізів в плані ліній не проводять, але показують полотно двері і напрямок, куди відчиняються двері. На вертикальних розрізах в місцях дверних прорізів наносять тонкі лінії. Тонкими хвилястими лініями показують обрив стін. Сходові клітки. На малюнку наведено позначення сходів: - сходовий марш в перерізі (а); - нижній марш в планці (б); - проміжний марш (в); - верхній марш (г). Опалювальні пристрої, санітарно-технічне обладнання. Димарі зображають на плані прямокутниками, половина яких по діагоналі затемнена. У вентиляційних каналів цю половину: не затемнюють (підводять лише діагональ). Піч на твердому паливі зображують у вигляді прямокутника. Рискою показують топку. Піч на газі зображують прямокутником з діагоналлю. Плітку зображують також прямокутником, але з двома колами. Всі умовні зображення обводять тонкими лініями. Виконують їх в прийнятому для даного креслення масштабі. Позначення матеріалів у перерізах. В будівельних кресленнях допускається на перетинах невеликий майданчик, будь-який матеріал позначати як метал або взагалі не застосовувати позначення, давши пояснюючий напис на полі креслення. Порядок читання будівельних креслень 1. Визначити назву будівлі або споруди, зображеного на кресленні. 2. Встановити, які дані зображення (фасади, плани, розрізи). 3. Розглянути спільно написи і зображення на кресленні. 4. Вивчити взаємне розташування і конструкцію всіх частин будівлі. 5. З'ясувати розташування дверей, вікон, санітарно-технічного та іншого обладнання усіх житлових і нежитлових приміщеннях. 6.Закріплення вивченого матеріалу(5 хв) 1.Хто які запам’ятав умовні позначки які зображуються на будівельних кресленнях? 2.Які види дверей позначаються на плані будинку? 3.Які бувають віконні прорізи на розрізах? 7.Розв’язування графічних завдань по вивченому матеріалу (15хв) (Відкрийте підручник на сторінці 212 там поданий рисунок будинку ,а на сторінці 217 п’ять питань, які подані до рисунку 261. Дайте відповідь в зошит на питання. 8.Рефлексія. 1. Що ми робили на уроці? 2. Що нового ви дізналися на уроці? 3. Що відчували коли завершили роботу? 4. Чи можете ви отримані знання використати у своєму житті? 9.Завдання для виконання вдома. Параграф 39-40. 10.Закінчення уроку. Мені сподобалося з вами працювати . Гарного вам дня . Ви можете бути вільні. Тема. Читання будівельних креслень . Мета: Формувати знання про читання будівельних креслень; Розвивати логічне та наочно-образне мислення; Виховувати технологічну дисциплінованість,прививати навички самоконтролю. Обладнання:зошит,олівець,лінійка. Тип кроку:комбінований. Час:45 хв. |