Главная страница
Навигация по странице:

  • «Маркетинг промислового підприємства»

  • 2. Вибір теми КУРСОВої роботи

  • 3. Формулювання мети та завдань КУРСОВого дослідження

  • 4. Визначення структури КУРСОВої роботи

  • Написання основної частини курсової роботи Основна частина курсової роботи

  • Список використаних джерел

  • 5. Підбір літератури, практичного матеріалу, складання плану КУРСОВої роботи

  • 6. Правила оформлення КУРСОВої роботи

  • РОЗДІЛ 1.

  • Назва статті Код рядка За звітний період 2020 рік

  • Маркетинг. методичка курсова пром маркетинг. Методичні рекомендації до виконання і захисту курсових робіт з дисципліни Маркетинг промислового підприємства


    Скачать 86.73 Kb.
    НазваниеМетодичні рекомендації до виконання і захисту курсових робіт з дисципліни Маркетинг промислового підприємства
    АнкорМаркетинг
    Дата26.11.2021
    Размер86.73 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файламетодичка курсова пром маркетинг.doc
    ТипМетодичні рекомендації
    #282552
    страница1 из 4
      1   2   3   4

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті
    ЕКОНОМІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
    КАФЕДРА МАРКЕТИНГУ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ

    МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ


    до виконання і захисту курсових робіт з дисципліни

    «Маркетинг промислового підприємства»

    для спеціальності 075 “Маркетинг”

    напрям підготовки 07 “Управління та адміністрування”

    Кропивницький - 2021

    УДК 336

    Алексеєва Л.М., Павлова О.В. Методичні рекомендації до виконання і захисту курсових робіт з дисципліни «Маркетинг промислового підприємства» за спеціальністю 075 “Маркетинг”, напрям підготовки 07 “Управління та адміністрування”. - Кропивницький: Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті. – НРЦ. – 2021.- 30 с.

    Рецензент: к.е.н. Олійник І.В.

    Методичні рекомендації підготовлено для студентів Економіко-технологічний інститут імені Роберта Ельворті, які навчаються за навчальними планами підготовки бакалаврів напряму маркетинг. Методичні рекомендації описують за окремими стадіями весь процес підготовки та захисту курсової роботи з дисципліни «Маркетинг промислового підприємства»: від вибору теми, наукового керівника до правил оформлення самої курсової роботи та її захисту.

    Укладач: Алексеєва Л.М., Павлова О.В.

    Затверджено на засіданні кафедри маркетингу, менеджменту та економіки Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті (Протокол № ___ від ____________2021р.)

    Схвалено Вченою радою Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті.

    Зміст
    стор.


    1. Загальні положення…………………………………………………………………..……...4

    2. Вибір теми курсової роботи……………………………………………………………….…….5

    3. Формулювання мети та завдань курсового дослідження ………………………………….…6

    4. Визначення структури курсової роботи………………….………………………………..…...7

    5. Підбір літератури, практичного матеріалу, складання плану курсової роботи….……..........8

    6. Правила оформлення курсової роботи…………………………………………………..….....10

    7. Керівництво підготовкою курсової роботи та контроль студентів…………………..….…...19

    8. Захист та оцінювання курсової роботи………………………………………………….…..20

    9. Перелік використаних джерел…………………………………………………………........22

    Додатки………………………………………………………………………………………….24

    1. Загальні положення
    Важливим етапом підготовки фахівців-бакалаврів з маркетингу є написання курсової роботи в рамках вивчення дисципліни «Маркетинг промислового підприємства». При виконанні роботи студент повинен продемонструвати рівень теоретичних знань, практичних вмінь та навичок із «Маркетингу промислового підприємства» та комплексу маркетингових дисциплін, з якими студент вже ознайомлений.

    Метою розроблених методичних рекомендацій є надання студентам-бакалаврам теоретико-методичної допомоги у виконанні ними курсових робіт з навчальної дисципліни «Маркетинг промислового підприємства».

    Курсова робота – це самостійне дослідження студента, що дозволяє найбільш повно розкрити одержані ним в процесі вивчення «Маркетингу промислового підприємства» знання і уміння, використати їх для вирішення практичних завдань.

    Метою підготовки курсової роботи з дисципліни «Маркетинг промислового підприємства» є поглиблення студентом теоретичних знань щодо стратегічних підходів у діяльності промислових підприємств, дослідження ринку промислової продукції, організації процесу постачання, формування комплексу маркетингового впливу на споживачів промислових товарів, організації та контролю маркетингової діяльності.

    Працюючи над курсовою роботою, студент повинен засвоїти навики правильної постановки проблеми та обґрунтування її актуальності, формулювання мети і завдань дослідження, побудови логічного плану і оптимальної структури, роботи з літературними джерелами та статистичною інформацією, аналізу та оцінки різних аспектів діяльності організації, обґрунтування власних узагальнень, висновків і пропозицій.

    Завданнями курсової роботи є:

    • поглиблення, систематизація та узагальнення теоретичних знань з «Маркетингу промислового підприємства», застосування їх при вирішенні конкретних виробничих задач;

    • проведення всебічної діагностики ситуації на підприємстві та його ринку;

    • розвиток навиків ведення самостійної роботи при вирішенні питань, що підлягають розробці у курсовій роботі;

    • застосування принципів формування складових комплексу маркетингу в розробці програми маркетингу конкретного промислового підприємства;

    • обґрунтування власних узагальнень, висновків і пропозицій;

    • підготовка доповіді та наочних матеріалів, що передають основний зміст курсової роботи та пропозиції автора, з подальшим їх захистом при комісії.

    Повнота й особливості реалізації цих завдань залежать від напряму дослідження, сфери діяльності підприємства та його специфічних рис.

    Тема курсової роботи повинна бути актуальною для вибраного автором підприємства; зміст роботи має бути спрямований не тільки на вирішення актуальних проблем досліджуваного підприємства, але й відображати можливості використання розроблених автором пропозицій і рекомендацій іншими суб’єктами господарювання чи вищими ланками управління.

    Для якісного виконання курсової роботи необхідне використання евристичних методів, методів соціологічного опитування, прикладних комп’ютерних програм для обробки маркетингової інформації та презентації результатів роботи.
    2. Вибір теми КУРСОВої роботи
    Найважливішим і найвідповідальнішим моментом, що в загальному визначає успішне виконання курсової роботи, є правильний вибір теми курсового дослідження.

    Вибір теми курсової роботи потребує від кожного студента творчого підходу і прийняття виваженого рішення, що враховує ряд обставин, вимог та побажань.

    Насамперед, при виборі тієї чи іншої теми доцільно зважати на зміст і досвід науково-дослідної роботи студента: рефератів, доповідей на наукових студентських семінарах, конференціях тощо.

    Основними вимогами, що пред'являються до теми курсової роботи, є її актуальність, проблемність, зв'язок із перспективами розвитку науки, практична значимість, врахування запитів виробництва.

    Пропонована кафедрою тематика курсових робіт зорієнтована на максимальне відображення практики, враховує потреби як теоретичного, так і прикладного характеру реальної діяльності підприємств, установ і організацій, окремих регіонів.

    Вибір конкретних тем курсових робіт студентами здійснюється добровільно згідно з переліком тем, затверджених випусковою кафедрою. При виборі теми важливо врахувати особистість студента-випускника, його здібності та інтерес до тих чи інших питань. Тема курсової роботи повинна бути посильною для студента, відповідати індивідуальним нахилам автора як з точки зору вибору для дослідження конкретної сфери маркетингово-економічних відносин, так і характеру самої роботи. Перелік орієнтованих тем курсових робіт наведено у додатку А.

    3. Формулювання мети та завдань КУРСОВого дослідження
    Після вибору теми курсової роботи йде етап визначення її мети та завдань, шляхом вирішення яких ця мета реалізується.

    Основними цілями курсового дослідження є:

    • систематизація, закріплення та розширення теоретичних і практичних знань за спеціальністю;

    • уміння використовувати набуті знання при вирішенні конкретних наукових, економічних і виробничих задач;

    • оволодіння методикою дослідження і аналізу;

    • підготовка до самостійної творчої роботи в умовах сучасного виробництва.

    Студенту слід пам'ятати, що при виконанні курсової роботи він повинен показати глибокі теоретичні знання при дослідженні конкретних сфер маркетингової системи, вміння використовувати сучасні методи економічних досліджень при проведенні необхідних розрахунків, застосовувати досягнення науки і техніки, чітко та логічно викладати свої думки, грамотно узагальнювати та формулювати висновки і пропозиції.

    При виконанні курсової роботи студент повинен:

    • досконало вивчити чинне законодавство з питань маркетингово-економічної діяльності;

    • оволодіти методикою виконання курсової роботи;

    • поглибити на основі літературних джерел знання сутності досліджуваних питань;

    • зібрати в повному обсязі і обробити конкретний фактичний матеріал;

    • використовувати в розрахунках різноманітні методи та прийоми економічних досліджень;

    • систематично і цілеспрямовано працювати над темою, своєчасно виконувати встановлений графік підготовки курсової роботи.

    Формулюючи мету курсової роботи, потрібно обов'язково вказати ті кінцеві результати, заради яких здійснюється дипломне дослідження.

    Наприклад, метою курсової роботи за темою: "Комплексна оцінка маркетингового стану машинобудівного підприємства" є виявлення тенденцій та закономірностей у задоволенні потреб промислового підприємства у маркетингових ресурсах, забезпеченні їх достатності, правильності розподілу та використання і обґрунтування рекомендацій щодо оздоровлення маркетинго-господарської діяльності підприємства.

    Для успішної реалізації мети тієї чи іншої курсової роботи студент повинен виконати наступні завдання:

    • оволодіти методикою бібліографічного пошуку літературних джерел, підбору фактичного матеріалу та їх систематизації, створювати каталоги необхідної літератури, здійснювати її реферування;

    • забезпечувати можливість порівняння фактичних показників;

    • здійснювати зведення і групування первинних даних;

    • розраховувати основні узагальнюючі показники;

    • використовувати обчислювальну техніку та ПЕОМ для створення бази даних, обробки первинної інформації;

    • узагальнювати різноманітні точки зору на проблему дослідження;

    • виявляти динаміку економічних показників взаємозв'язок між ними;

    • будувати та описувати зведені аналітичні таблиці;

    • вивчати вплив зовнішнього середовища на об'єкт дослідження;

    • виявляти тенденції, закономірності розвитку підприємств, галузей, сегментів ринку та ін.;

    • удосконалювати методики аналізу, планування прогнозування та проведення досліджень;

    • вивчати і обґрунтовувати шляхи підвищення ефективності за різними напрямками;

    • розробляти заходи стосовно впровадження практичних рекомендацій та пропозицій.



    4. Визначення структури КУРСОВої роботи
    Структура курсової роботи визначається логічною послідовністю вирішення поставлених у ній завдань і містить такі основні частини:

    - титульний аркуш,

    - завдання

    - зміст,

    - вступ,

    - основна частина,

    - висновки,

    - список використаних джерел,

    - додатки.

    Титульний аркуш курсової роботи містить найменування галузевого міністерства, вищого навчального закладу, факультету, назву теми курсової роботи, зазначення групи, прізвища, імені та по батькові студента-виконавця, наукового ступеня та вченого звання наукового керівника курсової роботи, а також зазначення місця і року її виконання. Зразок титульного аркушу та завдання наведено у додатках Б і В відповідно.

    Зміст курсової роботи включає найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів та пунктів (якщо вони мають заголовок) у послідовності їх висвітлення та подання у роботі. Зразок змісту наведено у додатку Г.

    У вступі обґрунтовується актуальність теми, мотиви її вибору, формулюється мета та визначаються завдання курсової роботи, вказується об'єкт дослідження, його методологічна основа, джерела і матеріали, на базі яких підготовлена робота. Обсяг вступу - 2-3 сторінки.

    Написання основної частини курсової роботи

    Основна частина курсової роботи складається з трьох розділів, всередині яких можуть бути розглянуті декілька відносно самостійних питань, що обособлені в окремі підрозділи.

    Зміст основної частини, як правило, передбачає:

    • загальну (теоретичну) характеристику питань досліджуваної теми;

    • аналіз діючої практики об'єкта дослідження;

    • висвітлення проблем і обґрунтування рекомендацій стосовно удосконалення певної сфери маркетингових відносин;

    У першому розділі курсової роботи (15-17 стор.) досліджується теоретичний аспект проблеми, оскільки глибоке вивчення теорії повинне слугувати основою для правильного вирішення практичних питань і одержання економічно обґрунтованих висновків та пропозицій.

    Здійснюючи огляд літературних джерел за темою курсової роботи, студент повинен стисло і критично проаналізувати існуючі точки зору, виділити малодосліджені і невирішені питання. Слід сформулювати своє ставлення до проблеми, що вивчається, подати його аргументацію. В теоретичній частині потрібно виділити положення, які в подальшому будуть конкретно розроблятись і знайдуть відображення в аналітичній частині роботи, а також в рекомендаціях і пропозиціях.

    Наступні розділи курсової роботи повинні бути більш конкретними, детально розкривати сутність вибраної для вивчення проблеми. У них досліджується практичне вирішення питань на прикладі конкретного підприємства, банку, страхової організації, рекламної агенції, регіону.

    Так, у другому розділі роботи (15-17 стор) аналізується сучасний стан досліджуваного об'єкта, наводиться методика розрахунку і оцінки окремих його показників, наоснові узагальнення результатів аналізу встановлюються наявні відхилення, визначаються їх причини, виявляються невикористані резерви.

    На базі детального дослідження підходів до висвітлення теоретико - методологічних основ питання, що вивчається, і його всебічної аналітичної оцінки у третьому розділі курсової роботи (10-12 стор) вказуються шляхи вирішення окремих проблем, обґрунтовуються пропозиції відносно вдосконалення функціонування конкретної сфери маркетингових відносин. Причому слід аргументовано доказати, що запропоновані заходи повинні спричинити позитивний вплив на покращення кінцевих результатів маркетингової діяльності.

    Висновки (2-3 стор.) повинні бути логічним завершенням, підсумком усіх проведених досліджень у процесі виконання курсової роботи. Висновки повинні бути сформульовані чітко і зрозуміло навіть без читання основного тексту, відображати зміст усієї роботи, її сутність, теоретичне і практичне значення. У висновках потрібно стисло (можна по пунктах-завданнях) виділити основні результати дослідження, наголосити на якісних та кількісних показниках здобутих результатів, обґрунтувати їх достовірність, викласти рекомендації щодо їх використання.

    Список використаних джерел містить використану для виконання дипломної роботи основну та допоміжну літературу і складається згідно зі способами, передбаченими правилами оформлення дипломної роботи.

    До додатків доцільно включити матеріал, що має допоміжне значення для виконання курсової роботи: копії документів, окремі положення інструктивних матеріалів, проміжні формули і розрахунки, таблиці допоміжних цифрових даних, опис алгоритмів і програм вирішення тих чи інших задач на ПЕОМ, розроблених в процесі виконання дипломної роботи, ілюстрації допоміжного характеру.
    5. Підбір літератури, практичного матеріалу, складання плану КУРСОВої роботи
    Виконання курсової роботи починається з підбору необхідної літератури. З неї студенти дізнаються про дискусійні питання з теми дослідження, знайомляться з поглядами на ту чи іншу проблему різних учених, економістів-практиків, а також з можливими шляхами вирішення існуючих проблем.

    Перелік основної навчальної та законодавчо-нормативної літератури, яку можна використовувати для написання дипломної роботи, вказаний у відповідних методичних розробках з навчальних дисциплін. Також надається додаткова література: статті в періодичних виданнях, монографії з дослідження окремих питань, нова наукова література.

    Студент самостійно підбирає необхідні літературні джерела і систематизує їх у списку літератури , який проглядається й затверджується науковим керівником.

    У списку кожному літературному джерелу присвоюється номер, вказується автор, назва книги (статті), видавництво, місце і рік видання.

    У роботі з літературою рекомендується дотримуватись певної послідовності. В першу чергу слід вивчати законодавчо-нормативні матеріали, потім підручники і навчальні посібники, спеціальні монографії, періодичні видання та інші джерела.

    Щоб досягти хороших результатів у вивченні літературних джерел, необхідно:

    • уважно читати і проробляти ті частини книг і статей, що мають безпосереднє відношення до теми дипломної роботи;

    • виписувати із прочитаних текстів найбільш важливу інформацію, яка може бути використана при виконанні дипломної роботи.

    Огляд літератури доцільно проводити у такій послідовності:

    • виявлення опублікованих матеріалів з питання, що вивчається, складання бібліографічного вказівника (списку);

    • перегляд виявлених джерел, запис потрібного матеріалу на спеціальних картках;

    • систематизація зібраного матеріалу, відсів несуттєвого, складання плану огляду;

    • здійснення огляду, в якому на основі даних науки та показників виробництва висвітлюється позитивний досвід, виявляються помилкові теорії та недоліки в практиці господарювання, робляться висновки, які є основою для вирішення поставлених у дослідженні завдань.

    Прочитану літературу необхідно систематизувати за такими напрямками:

    • розуміння різними авторами сутності проблеми, що досліджується, виділення суттєвих її ознак;

    • визначення місця даної проблеми в загальній системі науки, теорії, практики;

    • встановлення рушійних сил, механізму досліджуваних процесів, динаміки їх розвитку;

    • відбір перспективних напрямків вирішення проблеми, запропонованих різними авторами;

    • розгляд показників оцінки ефективності окремих заходів чи їх системи, запропонованих різними вченими.

    В результаті такого систематизованого вивчення літератури формуються загальні позиції виконання курсової роботи, виявляються недоліки і невирішені питання, що потребують додаткового осмислення і обґрунтування.

    Курсова робота виконується на конкретному фактичному матеріалі. Студенти досліджують маркетингово-економічну роботу промислових підприємств, збутову діяльність, комунікаційну діяльність, питання ціноутворення, страхову справу.

    Обсяг інформації, достатній для написання курсової роботи, встановлюється студентом разом із науковим керівником.

    У більшості випадків здійснюється вибірковий збір інформації, типової для об'єкта дослідження, але в той же час достатньо різноманітної, такої, що повно і достовірно відображає всі аспекти його розвитку та діяльності.

    Зібраний практичний матеріал повинен слугувати:

    • ілюстрацією при описанні об'єктів дослідження;

    • для виявлення позитивних і негативних моментів в організації маркетингово-економічної роботи;

    • для обґрунтування правильності висновків стосовно удосконалення функціонування відповідних сфер маркетингової системи;

    • для розрахунку ефективності від впровадження розроблених у курсовій роботі пропозицій в практику господарської та маркетингово-економічної діяльності.

    Студент повинен уміти самостійно обробляти цифрові дані, складати аналітичні таблиці. При обробці матеріалів рекомендується використовувати економіко-математичні методи, ПЕОМ, їх використання в дипломних роботах є доцільним для виконання багатоваріантних або складних та громіздких розрахунків. При цьому студенти повинні по можливості використовувати стандартні або готові алгоритми і програми.

    Слід пам'ятати, що в процесі розрахунку та аналізу маркетингово-економічних показників необхідно зважати на такі основні вимоги:

    • показники розглядаються в динаміці не менш, ніж за 2 роки;

    • порівнювані об'єкти повинні бути однотипними;

    • відносні показники слід зводити до одного кількісного базису;

    • при порівнянні вартісних показників потрібно застосовувати однакові ціни по всіх періодах та об'єктах;

    • щоб поглибити змістовність аналізу, необхідно розраховувати середні та відносні величини, індекси, визначати варіацію ознак, виявляти взаємозв'язки і взаємозалежності між економічними явищами та процесами;

    • проміжні та кінцеві результати дослідження корисно обговорювати із відповідними спеціалістами підприємств, установ, організацій, де студент проходить переддипломну практику.

    План курсової роботи повинен відповідати темі дослідження, розкривати її особливості. Він повинен бути оригінальним, методично витриманим, побудованим логічно, чітко, зрозуміло.

    В плані повинні обов'язково виділятися: вступ, основна частина з оглядом літератури, законодавчо-нормативного забезпечення маркетингових відносин, що вивчаються, економічною характеристикою об'єкта дослідження, методикою аналітичної оцінки його функціонування, економічним обґрунтуванням результатів досліджень і висновки.

    6. Правила оформлення КУРСОВої роботи
    Загальні вимоги

    Курсову роботу виконують за допомогою комп'ютера на білому папері форматом А4 (210 х 297 мм) з одного боку аркуша.

    Обсяг курсової роботи студента має становити 45-55 сторінок друкованого тексту без урахування додатків.

    Інтервал між рядками (на комп'ютері) - 1,5; шрифт – Тіmes New Roman, № 14. Інтервал між буквами звичайний. Відступ абзаців -1,5.

    Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів:

    - ліве - не менше 30 мм;

    - праве - не менше 10 мм;

    - верхнє - не менше 20 мм;

    - нижнє - не менше 20 мм.

    Шрифт друку повинен бути чітким, рядок чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту курсової роботи повинна бути однаковою.

    Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти.

    Заголовки структурних частин роботи «ЗМІСТ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» друкують великими літерами симетрично до тексту.

    Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.

    Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розрядці в підбір до тексту. В кінці заголовка, надрукованого в підбір до тексту ставиться крапка.

    Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом повинна дорівнювати 3 інтервалам.

    Кожну структурну частину курсової роботи треба починати з нової сторінки.

    Слід мати на увазі, що в межах розділу кожний наступний підрозділ може починатися на тій самій сторінці, що і попередній підрозділ, при цьому відстань дорівнює 4 інтервалам до заголовку.

    Зверніть увагу, перед тим, як прошити кінцевий готовий варіант роботи, слід перевірити послідовність розміщення матеріалів. Вона має бути наступною:

    • титульний лист;

    • завдання на виконання курсової роботи;

    • ЗМІСТ (курсової роботи);

    • ВСТУП;

    • РОЗДІЛ 1

    (НАЗВА РОЗДІЛУ)

    1.1. (назва підрозділу)

    .... і далі згідно зі змістом роботи.

    Для прикладу в додатку пропонуються зразки оформлення перших сторінок роботи:

    Нумерація

    Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, рисунків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знаку № .

    Першою сторінкою курсової роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять. Нумерація сторінок починається з другої сторінки вступу. Номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

    Номер розділу ставлять після слова «РОЗДІЛ», після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу (Див. зразок).

    Зразок




    РОЗДІЛ 1. Планування та організація маркетингової діяльності ПРОМИСЛОВОГО підприємства


      1. Роль маркетингу в комерційній діяльності промислового підприємства


    Організація маркетингу - це структура управління маркетинговими функціями, яка встановлює підпорядкованість і відповідальність за реалізацію поставлених цілей і виконання завдань.
    Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка.

    Наприклад:

    1.1. (перший підрозділ першого розділу)

    або

    2.3. (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.

    Ілюстрації

    Ілюстрації повинні бути виконані комп'ютерним способом чорного кольору на білому непрозорому папері. Ілюстрації повинні мати назву, яку розміщують після номера ілюстрації. При необхідності ілюстрації доповнюють пояснювальними даними (підрисунковий текст). Зверніть увагу, під терміном "ілюстрації" розуміють усі рисунки (графіки, схеми, різноманітні діаграми), креслення та фотографії.

    Ілюстрації (схеми, карти, фотографії, діаграми, графіки та інші рисунки) і таблиці необхідно подавати в курсовій роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці.

    Ілюстрації і таблиці, які розміщені на окремих сторінках, включають до загальної нумерації сторінок. Ілюстрації позначають словом «Рис.» і нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках. Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка.

    Наприклад: Рис. 1.2. (другий рисунок першого розділу).

    Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.

    Нижче наведено зразок нумерації та оформлення схеми «Основні етапи процесу стратегічного планування» (Запис "Рис. 2.4" означає, що це четвертий рисунок другого розділу).

    Зразок


    Рис.2.4. Основні етапи процесу стратегічного планування



    Таблиці

    Цифровий матеріал, як правило, повинен оформлятися у вигляді таблиць.

    Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над таблицею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово "Таблиця" починають з великої літери. Назву не підкреслюють.

    Перший рядок таблиці "головка". У ній поміщуються заголовки кожної графи.

    Другий рядок "головки" містить підзаголовки граф.

    Перший стовпець таблиці - "боковик". У ньому поміщуються заголовки рядків.

    Інші стовпці таблиці - "колонки" або "графи". У них поміщується інформація, яка стосується заголовка (підзаголовка) графи та заголовка відповідного рядка.

    Заголовки граф повинні починатися з великих літер, підзаголовки - з маленьких, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великих, якщо вони є самостійними. Висота рядків повинна бути не меншою 8 мм. Графу з порядковими номерами рядків до таблиці включати не треба.

    Таблицю розміщують після першого згадування про неї в тексті таким чином, щоб її можна було читати без повороту переплетеного блоку курсової роботи або з поворотом за годинниковою стрілкою. Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на інший аркуш. При перенесенні таблиці на інший аркуш (сторінку) назву вміщують тільки над її першою частиною. Таблицю з великою кількістю граф можна ділити на частини і розміщувати одну частину під іншою в межах одної сторінки. Якщо рядки або графи таблиці виходять за формат сторінки, то в першому випадку в кожній частині таблиці повторюють її «головку», в другому випадку – «боковик».

    Якщо текст, який повторюється в графі таблиці, складається з одного слова, його можна заміняти лапками; якщо з двох або більше слів, то при першому повторенні його замінюють словами «Те ж», а далі лапками. Ставити лапки замість цифр, знаків, символів, які повторюються, не слід. Якщо цифрові або інші дані в якому-небудь рядку таблиці не подають, то в ньому ставлять прочерк.

    Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу.

    В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис таблиця з зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка.

    Приклад: Таблиця 2.6 (шоста таблиця другого розділу)

    Якщо в роботі наведена одна таблиця, її нумерують за загальними правилами.

    При переносі частини таблиці на інший аркуш (сторінку) слово «Таблиця» і номер її вказують один раз справа над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова «Продовження табл.» і вказують номер таблиці. Приклад: «Продовження табл. 2.6.».

    Зразок

    Таблиця 2.6.

    Розрахунок показників прибутковості акцій (тис. грн.)

    Назва статті

    Код рядка

    За звітний період

    2020 рік

    За попередній період

    2021 рік

    Середньорічна кількість простих акцій

    300

    7 879 576

    7 501 540

    Скоригована середньорічна кількість простих акцій

    310

    7 879 576

    7 501 540

    Чистий прибуток, (збиток) на одну просту акцію

    320

    3,088

    3,026

    Скоригований чистий прибуток, (збиток) на одну просту акцію

    330

    3,088

    3,026

    Дивіденди на одну просту акцію

    340

    0,8

    0,7
      1   2   3   4


    написать администратору сайта