Главная страница
Навигация по странице:

  • Тип заняття

  • Перебіг заняття 1. Організація класу 1.1 Привітання

  • 1.2 Перевірка готовності до заняття

  • 2. Повідомлення теми і мети заняття 2.1 Робота із наочністю

  • 3. Основна частина 3.1 Бесіда

  • 3.2 Розповідь учителя

  • 4. Заключна частина 4.1 Вправа

  • Виховна година: Ми одна команда. Ми одна команда. Ми одна команда


    Скачать 16.86 Kb.
    НазваниеМи одна команда
    АнкорВиховна година: Ми одна команда
    Дата13.09.2021
    Размер16.86 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаМи одна команда.docx
    ТипПлан-конспект
    #231793

    План-конспект виховного заходу (3 клас)

    Тема: Ми одна команда

    Мета: продовжити знайомити учнів із значенням дружби у колективі та взаємодопомоги; розширити уявлення учнів про своїх однокласників; виховувати повагу один до одного

    Тип заняття: виховна година

    Методи та види роботи: розповідь учителя, бесіда, вправа, гра, робота з наочністю

    Обладнання: картки з частинами слів, ілюстрація до казки «Ріпка»

    Перебіг заняття

    1. Організація класу

    1.1 Привітання

    Доброго дня! Подивіться, як вас вітає сонечко за вікном, як воно вам посміхається! Посміхніться йому також. А тепер посміхніться своїм сусідам по парті. Подаруйте мені ваші посмішки. І збережіть свій гарний настрій до кінця заняття.

    1.2 Перевірка готовності до заняття

    Приберіть, будь ласка, усі свої речі до портфелів. Книжки, зошити та ручки вам сьогодні не знадобляться. Зараз я вам роздам по одному аркушу паперу на кожного, вони нам знадобляться трохи пізніше.

    А тепер починаємо!

    2. Повідомлення теми і мети заняття

    2.1 Робота із наочністю

    Щоб дізнатися тему нашого заняття нам необхідно скласти речення із цих окремих частин. Подумайте, а потім скажіть яка в вас вийшла фраза.

    (Діти мають сказати, що вийшла фраза «Ми одна команда»)

    Так, дітки, правильно! Сьогодні піде мова про вас самих, про важливість взаємодопомоги та дружби.

    3. Основна частина

    3.1 Бесіда

    Підніміть руку, хто знає про що йдеться у казці «Ріпка». Як вас багато! Тоді нагадайте мені, хто допомагав дідусю витягнути ріпку.

    А їм одразу це вдалося? Чому, як ви вважаєте?

    А коли їм це все ж таки вдалося? Завдяки чому?

    Скажіть, а поодинці вони б змогли колись цього досягти?

    Хтось вже здогадався, чому нас вчить ця казочка?

    3.2 Розповідь учителя

    Скажіть, а в кого з вас є справжні друзі? Тоді я вам розповім про двох юнаків, солдатів які були друзями усе життя. А ви послухайте і скажіть, що зробив Франк заради друга.

    Старший називався Франк і мав 20 років. Молодшого звали Тед, і йому було 18. Разом вони проводили багато часу. Їх дружба сягала ще молодших класів школи. Разом вони вирішили піти до війська. Перед виїздом з дому склали присягу перед собою і перед родинами, що берегтимуть одне одного.

    Їм пощастило, і вони опинилися в одному батальйоні. А далі їх послали воювати. Це була страшна війна, що точилася посеред розпечених пісків пустелі.

    Якийсь час Франк і Тед перебували в облозі. Та ось одного вечора надійшов наказ здійснити рейд на ворожу територію.

    Вояки під пекельним вогнем супротивника ішли вперед цілу ніч. Зранку дісталися до якогось села. Проте Теда не було. Франк кинувся його шукати, аж знайшов прізвище друга у списку зниклих безвісти. Франк підійшов до командира із проханням дозволити йому рушити на пошуки.

    — Це надзвичайно небезпечно, — сказав командир, — Я вже й так втратив твого друга, а ти хочеш, аби позбувся й тебе? Там іде страшна стрілянина.

    Проте Франк все ж подався шукати Теда. Минуло кілька годин, заки він знайшов його. Тед був смертельно поранений. Франк обережно узяв його на плечі. Але тут зненацька пролунав постріл. З останніх сил Франкові таки вдалося донести друга до табору.

    — Чи ж варто було вмирати, аби врятувати вбитого? — спитав командир.

    — Так, — прошепотів Франк, — Перед смертю Тед вимовив: «Я знав, що ти прийдеш».

    Так що ж Франк зробив заради друга?

    Хотіли б ви стати такими друзями?

    3.3 Гра

    «Встаньте ті»

    Ось ви, дітки, вчились разом вже стільки часу, як ви думаєте, ви добре знаєте один одного? А ми це зараз перевіримо! Ми будемо грати у гру, яка називається «Встаньте ті…». Я буду говорити «Встаньте ті, у кого, наприклад, зелені очі» а ви спробуйте вгадати, хто саме встане, якщо вгадали хоча б когось, плескайте в долоньки

    1. В імені є літера В

    2. Карі очі

    3. любить читати

    4. Любить математику

    5. Займається спортом

    6. Має домашню тваринку

    7. У кого день народження восени

    8. Хто з дівчат носить сережки

    Молодці ви дуже добре попрацювали, але ви маєте розуміти що кожен з нас особливий, і щоб повністю його вивчити треба дуже і дуже багато часу.

    3.4 Вправа

    Я не даремно сказала вам про особливість кожної людини, і зараз ви в цьому переконаєтесь. Візьміть білі листочки, що лежать у вас на партах, складіть його навпіл, ось так, і на згині паперу вирвіть силует чоловічка. Якого хочете – великого або маленького, дівчинку або хлопчика. Коли закінчите, піднімайте свою фігурку вгору.

    Ви усі бачите, що жодного однакового чоловічка немає. Так само і ви усі особливі

    4. Заключна частина

    4.1 Вправа

    А тепер усі встаємо, сусіди стають обличчям один до одного, і я вас поєднаю в єдиний ланцюжок Дружби. Пам’ятайте, що ви одна команда, і тільки від вас буде залежити, наскільки дружньою буде ця команда. Завжди тримайтесь один за одного!


    написать администратору сайта