Главная страница
Навигация по странице:

  • СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЕКОНОМІЦІ Виконала студентка 1 курсу 2 групиБебко Анна Сергіївна

  • Чичкань І.В. Оцінка__________Підпис викладача_______________Київ-2020

  • лабараторная робота. 4 лаб. Міжнародна інвестиційна діяльність на ринках золота в умовах глобальної фінансової кризи та нестабільності


    Скачать 32.13 Kb.
    НазваниеМіжнародна інвестиційна діяльність на ринках золота в умовах глобальної фінансової кризи та нестабільності
    Анкорлабараторная робота
    Дата14.11.2020
    Размер32.13 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла4 лаб.docx
    ТипДокументы
    #150481


    Київський національний університет імені Тараса Шевченка

    Економічний факультет

    Кафедра маркетингу

    Звіт з лабораторної роботи №4

    «Міжнародна інвестиційна діяльність на ринках золота в умовах глобальної фінансової кризи та нестабільності»


    з дисципліни

    СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

    В ЕКОНОМІЦІ

    Виконала студентка 1 курсу 2 групи

    Бебко Анна Сергіївна

    Дата захисту роботи_____________

    Підпис студента________________

    Викладач: доцент Чичкань І.В.

    Оцінка__________

    Підпис викладача_______________

    Київ-2020

    Міжнародне інвестування не обмежується вкладанням коштів у цінні папери чи реальну виробничу діяльність. Сучасні ринки дають змогу розміщувати вільні кошти в інші активи, наприклад, у золото. В умовах світової фінансово-економічної кризи, а відповідно, нестабільності світового валютного та фінансового ринків пожвавлюються операції із золотом активом, який сьогодні визнається у всьому світі як один з найстабільніших. На сьогодні поширені наступні види операцій щодо інвестування у золото: інвестування в золоті злитки, інвестиційні монети, банківські депозити в золото, здійснення інвестування в акції компаній, які видобувають золото, електронні гроші, золоті облігації та золоті деривативи.

    Серед інвесторів переважають вклади в золоті злитки та інвестиційні монети. Перевагами інвестування у золоті злитки є максимальна надійність вкладення та те, що стандартизовані поставки (за вагою та пробою) істотно підвищують ліквідність подібних. Вкладень, а недоліками є різниця курсів купівлі i продажу злитків та те, що чим більше злиток, тим нижча його ліквідність і це створюють певні ускладнення при продажі таких злитків.

    Переваги вкладення в золоті монети аналогічні до вкладення в золоті злитки, а головним недоліком є істотна різниця між ціною, за яку банки продають золоті монети, і ціною зворотної покупки. Відкриття знеособленого металевого рахунку є вигідне порівняно малою різницею між ціною покупки і ціною зворотного викупу, відсутністю проблем, пов'язаних металевого рахунку є із зберіганням, можливістю інвестувати малу суму та високою ліквідністю, недоліки - це висока залежність інвестицій від надійності компанії-власника системи електронних платежів. Переваги придбання акцій золотодобувних кампаній полягають в тому, що, якщо ціна золота на офіційних ринках не змінюється або змінюється у напрямку зниження, то золотодобувні фірми можуть виявитись прибутковими, оскільки зниження цін призводить до підвищення привабливості промислового споживання золота, недоліки-обізнаним з приводу золотодобувних компаній, оцінювати ризик по таким операціям. Придбання деривативів на золото дозволяє хеджувати цінові коливання на дорогоцінний метал, опосередковано захищати інвестиції завдяки тому, що вартість деривату частково пов'язана з реальною вартістю золота як активу, недоліки - це строге виконання умов деривативів. Але лише розсудливе рішення дасть змогу раціонально вибрати найбільш привабливий засіб капіталовкладення.

    Iнвестор, приймаючи рішення про інвестування в золото, має проаналізувати такі фактори, як різниця між покупкою і продажом злитків, вартість витрат на зберігання банківського золота, обмеження на операції із золотом для фізичних та юридичних осіб.

    На основі динаміки цін на золото на світовому ринку у періоді з 1970 року по 2013 рік виявлено, що вартість золота виросла з 35 до 1900 дол. США за троїцьку унцію, тобто у 54 рази. За останні 40 років ціна золота шість разів досягала максимальних значень, а потім відбувалося її зниження. У 2013-2014 роках ціни на цей дорогоцінний метал мають тенденцію до зниження. На даний момент ціна за одну троїцьку унцію складає 1237 дол. США. Звичайно міжнародна інвестиційна діяльність на ринках золота втратила свою активність, але інвестори вважають, що нижні рівні цін на золото вже досягнуті, тоді, очевидно, є сенс придбати його саме зараз - очікуванні неминучого в наступні роки нового злету цін.

    Щодо особливостей розвитку ринку золота в Україні, то спостеріraється зниження ціни на цей актив, а попит в нашій крані залишається стабільним.

    Сьогодні українські фізичні особи купують золото у розмірі від 1 г до 3 кг. Середній розмір депозитного договору в золоті станом на 2013 р. склав 11,8 трoїцької унції (еквівалент 127,6 тис. грн). У 2013 р. купити банківське золото в Україні можна в 24 установах з числа 50-ти банків-лідерів за активами. Найбільшими гравцями у цьому ринку є Авант-Банк, ОТП Банк, Київська Русь, ЄВРОГАЗБАНК, Хрещатик, Фінанси та Кредит, VAВ Банк, Ощадбанк. Як правило, в цих банках злитки завжди є в наявності й встановлено мінімальний спред.

    Продаж дорoгоцінних металів цікавий для українських банків i прогнозується подальша тенденція зростання інтересу банків щодо операцій з банківськими металами, у першу чергу із золотом. Беручи до уваги, що ринок золота в Україні знаходиться ще на етапі cтановлення, то цей напрям бізнесу перспективним, з точки зору отримання прибутку, і навіть надприбутків. Банки, які торгують золотом, мають широкі можливості для додаткового заробiтку. У пiслякризовий період, коли значно знизилися обсяги споживчого кредитування, вітчизняні банки нaмагаються збільшити обсяги неторгових oперацій. Нові умови розвитку банківської системи диктують вітчизняним банківським установам жорсткі умови конкурентної боротьби як за потенційного, так і наявного клієнта. Виникає потреба у проведенні певних заохочувальних програм для того, щоб зберігати лідерство на ринку банківських послуг. У цьому випадку одним з головних інструментів залучення або ж недопущення втрати клієнтів для будь-якого з банків залишається реклама.

    Нами була запропонована стратегія рекламної кампанії для VAB Банку щодо залучення інвестицій у золото. Для успішної реалізація даної стратегії необхідно створити рекламний ролик та розробити дизайн рекламних звернень на презентаційних листівках щодо інвестування в золото. Для більш ефективного вибору засобів і носіїв інформації проведено опитування серед клієнтів банку, яке показало, що найефективнішими зaсобами розповсюдження реклами банківських послуг є преса, особливо друк в спеціалізованій літературі, реклама на телебаченні та в мережі інтернет. Складено бюджет рекламної кампанії строком на 1 pік, який становить 296,8 тис. дол. Від проведення даної рекламної компанії, очікується, що VAB Банк збільшить свою клієнтську базу та, цим самим, відповідно залучить грошові від здійснених інвестицій у золото, що у свою чергу, сприятиме зростанню прибутків банку.

    Сьогодні вкладати в золото - це вдалий метод зниження ризиковості інвестицій у періоди фінансової нестабільності та світових фінансових криз. Інвестиційний попит на золото зростає, інвестори використовують золото як надійне без ризикове вкладення у перiоди фінансової нестабільності, але як наслідок переливу капіталу у ринок золота під час фінансової кризи, на цьому ринку зростає обсяг cпекулятивного капiталу і золото також використовується інвесторами для отримання спекулятивного доходу, що впливає на ціну цього металу.

    Проаналізувавши всі «за» і «проти», я дійшов висновку, що в сучасних умовах постійної девальвації й знецінення паперових грошей золото – є самим надійним засобом інвестицій.
    http://www.prostobank.ua/spravochniki/bankovskie_metally/

    http://www.nbuv.gov.ua/portal/natural/Vnulp/Menegment/2007_606/73.pdf/



    написать администратору сайта