Главная страница
Навигация по странице:

  • Разпер івгн

  • Обязательное пппе

  • Режич п

  • Ориентация

  • Модуль і. Основи інформаційних технологій в системі охорони здоров'Я. Обробка та аналіз медикобюлогічних даних


    Скачать 5.89 Mb.
    НазваниеМодуль і. Основи інформаційних технологій в системі охорони здоров'Я. Обробка та аналіз медикобюлогічних даних
    Дата13.02.2023
    Размер5.89 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаmedinfo_ocr_recognized.doc
    ТипДокументы
    #935067
    страница8 из 65
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   65
    Поле MEFt' Чґгпгпгчі

    Дата^раид Двнвзкнын О* тчи; М:гм е:-'и.-

    - І tf У ч,*|^

    .'пцсін.-с

    _ 9 X

    Ш

    -


    О бише

    Разпер івгн Форнвлгполя

    Подпкь

    rawTiHW Гипедсснґка —z Мастер подст-ді

    Тип лм»іі апредегмет

    натарьи


    С ообшяни* об ошибке Обязательное пппе Гу:тьє строки

    Дв

    сохранят я угон попе,

    Дпя троЕси по типан


    опттюнияа

    Режич п

    Снарг-теги

    Д

    Нет юнтраля

    IW Hfr

    мавишу FІ.

    Рис. 14. Вибір типу даних поля в таблиці

    У нижній частині вікна конструктора таблиць можна задати (або змінити)

    25 властивості полів. Пояснимо призначення деяких з них.

    Маска ввода дає змогу обмежити допустимі значення даних, що вводяться в це поле. Наприклад, якщо поле призначене для зберігання індексу населеного пункту? то за допомогою маски можна заборонити введення нецифрової інформації і, крім того, простежити за тим, щоб було введено лише шість цифр. Крім того, маска прискорює введення за рахунок незначущих символів (роздільники дати, номери телефонів та ін.). Докладну інформацію про спеціальні символи маски можна отримати з довідки, натиснувши клавішу F1, коли курсор міститься в полі властивості Маска ввода. Для прикладу наведемо маску для індексу населеного пункту: 000000. Символ «0» означає обов'язкову цифру, а отже, допустимими символами є цифри від 0 до 9, причому їхня кількість має дорівнювати шести.

    Подпись - текст, уведений у це поле, використовуватиметься як заголовок стовпчика в режимі Таблица.

    Значение по умолчанию значення, уведене в це поле, автоматично підставлятиметься в дані поля таблиці при додаванні нового запису.

    Условие на значение - Microsoft Access автоматично накладає умови на значення, які визначаються типом даних поля; наприклад, не допускається введення нечислових символів у числові поля. Ця атастивість дає можливість вказати логічний вираз, який перевірятиметься при редагуванні або введенні нової інформації в дане поле таблиці. У разі порушення цієї умови (якщо значення логічного виразу помилкове) з'явиться повідомлення про помилку. Зберегти запис не вдається до тих пір, поки значення не буде приведено у відповідність до вказаної умови.

    Сообщение об ошибке - повідомлення, яке з'являтиметься в разі порушення умови на значення (див. вище) при введенні інформації в поле таблиці. Якщо не ввести текст повідомлення, то повідомлення про помилку матиме стандартну форму. Рекомендується використовувати цю властивість, щоб інформувати користувача про характер допущеної ним помилки при введенні даних у таблицю.

    Обязательное поле. Ця властивість може мати одне з двох значень Да/Нет. Якщо поле визначити обов'язковим, то не можна буде зберегти запис з незаповненим значенням у цьому полі. Уведіть значення Да в це поле, якщо наявність даних в полі таблиці необхідна для правильного функціонування додатку. Наприклад, обов'язковими можна вважати поля, що містять дані про ім'я пацієнта, дату його прийому, ціну послуги тощо. Незаповненому полю запису відповідає спеціальний маркер, який називається NULL-значенням і відповідає відсутності інформації або непридатності властивості об'єкта, описуваного значенням цього поля.

    Индексированное поле. Ця властивість має одне з трьох значень: Пет\ Да (допускається збіг) і Да (збіг не допускається). Індексовані поля в таблиці прискорюють пошук і сортування в полі, але уповільнюють збереження інформації. Детальніший опис призначення індексованих полів подано у додатку 5.

    На вкладці Подстановка у властивостях поля можна вибрати той елемент управління, який застосовуватиметься для введення або редагування інформації в

    26

    режимі таблиці або на формі при використанні майстра створення форм. Цими елементами, наприклад, можуть бути поле, поле зі списком, список.

    Крім властивостей полів можна також задати властивості, що стосуються до таблиці в цілому. Для цього потрібно в контекстному меню або в меню Вид вибрати команду Свойства { рис. 15).

    _!ґ Свойства таблицы

    и

    Общие

    Описание

    Пацієнти




    Режим по умолчанию

    Режим таблицы




    Условие на значение







    Сообщение об ошибке







    Фильтр







    Порядок сортировки







    Имя подтаблицы

    Дето]




    Подчинетые поля




    Основные поля







    Высота подгаблицы

    Оси




    Развернутая подтаблица

    неї




    Ориентация

    Следе направо










    Рис. 15. Вікна властивостей таблиці

    Якщо властивість Условие на значение для поля таблиці дає змогу сформулювати критерій, якому мають відповідати значення, що вводяться в поле, аналогічна властивість для таблиці дає можливість задати критерій, якому має відповідати весь запис. Тому вираз, вказаний як умова для поля, не повинен містити посилання на інші поля. Вираз, вказаний як умова на значення для запису, може містити також посилання на поля тієї самої таблиці.

    Властивість Фильтр визначає підмножину записів, що виводяться після застосування фільтра до таблиці. Цю властивість використовують для збереження фільтра, який передбачається застосовувати надалі. Фільтри зберігаються разом з об'єктами, в яких вони створені. Збережені фільтри автоматично завантажуються разом з об'єктами, але при цьому не застосовуються автоматично.

    Властивість Порядок сортировки визначає порядок сортування записів у таблиці. Значення цієї властивості задається за допомогою рядкового виразу, що містить імена полів, за якими проводиться сортування записів. Якщо вказано декілька імен, необхідно розділяти їх комою (,). Якщо в значенні властивості задані імена одного або декількох полів, буде виконано сортування за зростанням. Для сортування записів за спаданням після імені відповідного поля слід ввести ключове слово DESC.

    Визначення ключових полів

    Завершимо знайомство з конструктором таблиць визначенням ключових полів. Щоб створити поле первинного ключа, потрібно виділити рядок (або декілька рядків) з ім'ям цього поля в режимі конструктора таблиць і виконати команду Праєка/Кіючевое поле. Щоб анулювати первинний ключ, виконайте цю команду ще раз. Ключове поле завжди індексоване, причому повтори не допускаються.

    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   65


    написать администратору сайта