Главная страница

Есе етика бізнесу. Есе тема 2. Моральний вибір особистості підприємця як його право та відповідальність


Скачать 18.76 Kb.
НазваниеМоральний вибір особистості підприємця як його право та відповідальність
АнкорЕсе етика бізнесу
Дата21.10.2021
Размер18.76 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЕсе тема 2.docx
ТипДокументы
#252764

Есе на тему: «Моральний вибір особистості підприємця як його право та відповідальність»

Моральний вибір - акт моральної діяльності, який полягає в тому, що людина, виявляючи свою суверенність, самовизначається стосовно системи цінностей і способів їх реалізації в лінії поведінки чи окремих вчинків. Аналіз проблеми морального вибору пов'язаний із з'ясуванням таких феноменів, як моральний намір і моральна спонука.
Важливе місце в системі базових цінностей ринкового світогляду належить етиці підприємництва та соціальній відповідальності в бізнесі. Адже, саме усвідомлення своєї місії підприємця в ринковій трансформації економіки, дозволяє посилити потенціал підприємницького сектора, довести його суспільну значущість.
Підприємницька діяльність має вирішувати конкретні соціальні проблеми на підґрунті морально-етичних уявлень про цінність підприємництва. Інакше кажучи, підприємець несе соціальну відповідальність за розпочату справу та її розвиток не тільки перед собою, а й перед людьми, з якими він веде свій бізнес, а у кінцевому підсумку - перед суспільством у цілому. Саме тому в більшості країн підприємці об'єднують свої зусилля для забезпечення соціального захисту населення, розв'язання економічних і соціальних проблем, що стоять перед суспільством і не можуть бути вирішені лише зусиллями держави.

В сучасних умовах соціальна відповідальність має різноманітні форми прояву:

1. Ефективне ведення підприємництва - виробництво кращих товарів і послуг, гарантування їхньої якості, повноти задоволення попиту.

2. Дотримання зобов'язань перед зацікавленими особами (акціонерами, клієнтами, партнерами у справі бізнесу, співробітниками) за їхній матеріальний добробут.

3. Сприяння розвитку підприємницького сектора в цілому - розвиток ринкової інфраструктури, безперервний рух інвестиційних ресурсів, конкурентний стан функціональних ресурсів, конкурентний стан функціональних ринків.

4. Участь у здійсненні загальнодержавних економічних програм, політичному та громадському житті - формування і відстоювання економічних та інших інтересів, що сприяють підвищенню ефективності економіки як єдиної системи. 
Успішні підприємці, як з'ясувалося, менше дотримуються групових та суспільних норм, мають багатшу уяву, гнучкість та самостійність. Серед представників малого та середнього бізнесу особливо виокремлюється особистісний тип "замкнутого, творчого лідера". Люди цього типу володіють розвинутим абстрактним мисленням, здатністю до навчання. Вони емоційно стійкі, прагнуть домінувати над оточуючими, не визнають авторитетів, активні, сміливі. Разом з тим, мають творчу уяву і часто поводять себе незрозуміло для оточуючих. В конфліктній ситуації йдуть на компроміси, але не пристосовуються до опонента.

Говорячи про моральний вибір варто зазначити, що кожна людина визначає власні пріоритети щодо однієї і тієї ж цінності. Хтось обирає одне, а комусь по душі інше. В когось одна цінність превалює над іншою, а у когось навпаки.

Отже, здійснення морального вибору не є гарантією того, що результати, а звідси і наслідки, обов’язково будуть позитивними, можливі і негативні, адже вибір здійснюється не завжди з гарними намірами. Можливо хтось прагне до слави і визнання, могутності та всевладності, що не завжди оцінюється як позитивні поступки.


написать администратору сайта