Главная страница
Навигация по странице:

  • С. Інвагінація кишечника.

  • С. Інвагінація кишечника

  • С. Інвагінація. D. Глистяна кишкова непрохідність.Е. Шлунково-кишкова кровотеча.Ситуаційні завдання.

  • Термінова госпіталізація в диьячий хірургічний стаціонар для проведення консервативної дезінвагінації

  • На підставі скарг, анамнезу: дитина 6 місяців назад перенесла оперативне втручання із приводу гангренозного апендициту, клінічної та рентгенологічної картини діагноз: пізня спайкова гнепрохідність

  • Інвагінація кишечнику на фоні кишкової інфекці

  • Пізня злукова непрохідність

  • Пневмоколографія 2.Які протипоказання для консервативної дезінвагінаціїПеритоніт, термін більше 24 годин

  • Ендотрахеальний наркоз 4.На протязі якого часу проводиться передопераційна підготовка2-4 години

  • Шляхом видоювання Які критерії життездатності кишки Прозора, блискуча сероза, пульсація судин, перистальтика кишечника

  • Перитоніт, термін більше 24 годин На протязі якого часу проводиться передопераційна підготовка Ендотрахеальний наркоз

  • Оперативна дезінвагінація, резекція кишечника з анастомозом «кінець до кінця», Ілеостома за Мікуличем

  • Сніжко В.І. Набута_кишкова_непрохідність_тести. Набута кишкова непрохідність Тестові завдання


    Скачать 30.08 Kb.
    НазваниеНабута кишкова непрохідність Тестові завдання
    Дата19.12.2022
    Размер30.08 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаСніжко В.І. Набута_кишкова_непрохідність_тести.docx
    ТипДокументы
    #853288

    Набута кишкова непрохідність

    Тестові завдання.

    1. Дитина 6 місяців поступила в хірургічну клініку через 16 годин з моменту захворювання, яке розпочалося раптово. Стала неспокійною, терла ніжками, відмовлялась від годування. Напад неспокою був короткочасним. Хлопчик заспокоївся та заснув. Прокинувся через 20-25 хвилин, з,явилися блювота та повторний виражений неспокій. Дитина бліда, адинамічна. Пелюшка просякла темно-червоним виділенням. Який попередній діагноз?

    А. Ентероколіт.

    В. Дивертикул Меккеля, що кровоточить.

    С. Інвагінація кишечника.

    D. Глистяна кишкова непрохідність.

    Е. Пухлина черевної порожнини.

    2. Дитина 5 місяців доставлена до клініки через 6 годин від початку захворювання: бліда, переймоподібно збуджена, з повторним блюванням. Останній раз випорожнення були 4 години тому. З анамнезу встановлено, що дитина вперше отримала манну кашу в якості прикорму. При огляді дитина бліда, насторожена, тахікардія, чоло вкрите холодним потом. Живіт не здутий, м,який, сліпу кишку в типовому місті знайти не вдається, при ректальному огляді – кров у вигляді «малинового желе». З яким захворюванням маєте справу?

    А. Дизентерія.

    В. Виразка шлунка.

    С. Інвагінація.

    D. Тріщина слизової оболонки анального отвору.

    Е. Поліп прямої кишки.

    3. Дитина 11 місяців поступила втретє до хірургічного відділення з діагнозом: гостра інвагінація кишечнику. Попередні рази проводилась консервативна інвагінація. Яка з перелічених причин є найбільш ймовірною для виникнення рецидивуючої інвагінації кишечника?

    А. Порушення введення підгодівлі.

    В. Порушення вікового годування.

    С. Гастроентероколіт.

    D. Порушення режиму годування.

    Е. Механічні фактори.

    4. Дитина 7 місяців доставлена у хірургічне відділення через 8 годин після початку захворювання зі скаргами на нападоподібний неспокій, болі у животі, одноразову блювоту. При огляді у правій половині живота пальпується пухлиноподібне утворення. При ректальному дослідженні – кров у вигляді «малинового желе». Про яке захворювання можна думати?

    А. Подвоєння кишечника.

    В. Пухлина черевної порожнини.

    С. Інвагінація.

    D. Глистяна інвазія.

    Е. Ентерокістома.

    5. У дитини 5 років з’явилися нападоподібні болі в животі, блювота, рідкі випорожнення зі слідами крові. Живіт не здутий, м,який при пальпації, перистальтика посилена, симптоми запалення очеревини – негативні. У правому підреберному просторі пальпується пухлиноподібне утворення з чіткими контурами, помірно болюче, рухоме. Підозра на інвагінацію. Ваша тактика відносно уточнення діагнозу. Яка найбільш імовірна відповідь?

    А. Оглядова рентгенограма черевної порожнини.

    В. Пневмоколографія.

    С. Пальпація живота під наркозом.

    D. Ірігографія з барієвою сумішшю.

    Е. Ірігоскопія.

    6. Дитина 6 місяців надійшла в клініку через 16 годин з початку захворювання, що розпочалося раптово. Стала неспокійною, відмовлялася від їжі. Приступ неспокою був короткочасний. Через деякий час напад повторився, з’явилися блювота та повторний виражений неспокій. Дитина бліда, адинамічна. Пелюшка просякла темно-червоним виділенням. Який попередній діагноз?

    А. Ентероколіт.

    В. Дивертикул Меккеля.

    С. Інвагінація кишечника.

    D. Глистяна кишкова непрохідність.

    Е. Пухлина черевної порожнини.

    7. Дитина 4х місяців була госпіталізована до хірургічного відділення через 8 годин з нападами неспокою 2-3 хвилини, з інтервалами в 10 хвилин. Була одноразова блювота. При огляді: стан дитини тяжкий. При пальпації живіт м,який, у правій половині живота пальпується пухлиноподібне утворення. При ректальному огляді на пальці – кров. Який найбільш вірогідний діагноз?

    А. Пілоростеноз.

    В. Пухлина Вільмса

    С. Інвагінація.

    D. Глистяна кишкова непрохідність.

    Е. Шлунково-кишкова кровотеча.

    Ситуаційні завдання.

    1. Сімейний лікар оглядає вдома 6-місячну дитину, що, зі слів матері, 8 годин тому стала різко неспокійною, кричить, тужиться, сукає ніжками. Спочатку захворювання напади перемінялися «світлими проміжками», з'явилася повторна блювота й на пелюшках після випорожнень - темна кров. З анамнезу лікар з'ясував, що мама вперше дала дитині овочеве пюре. При огляді пальпація живота безболісна, м'язової напруги немає, у правому підребер'ї визначається овальної форми утворення, у правої здухвинній області - запустівання.

    1. Поставте попередній діагноз.

    Інвагінація кишківника. На підставі анамнезу: мати дала дитині уперше овочеве пюре, скарг: у дитини з’явилась блювота, а також об’єктивного обстеження: у правому підребер’ї визначається овальної форми утворення, у правій здухвеній області запустівання

    1. Визначте тактику лікаря

    Термінова госпіталізація в диьячий хірургічний стаціонар для проведення консервативної дезінвагінації

    2. У дитини 8-ми років після порушення дієти з'явилися нападоподібні болі в животі, багаторазова блювота з домішкою жовчі, відсутність випорожнень протягом доби. Дитина 6 місяців назад перенесла оперативне втручання із приводу гангренозного апендициту. При огляді стан дитини середньої важкості, перебуває в колінно-ліктьовому положенні, язик сухий, обкладений. Живіт асиметричний, роздутий у верхній половині, хворобливість в області післяопераційного рубця, аускультативно - перистальтика посилена. На оглядовій рентгенограмі черевної порожнини є поодинокі чаші Клойбера.

    1.Поставте попередній діагноз.

    На підставі скарг, анамнезу: дитина 6 місяців назад перенесла оперативне втручання із приводу гангренозного апендициту, клінічної та рентгенологічної картини діагноз: пізня спайкова гнепрохідність

    2.Визначте тактику лікування.

    Лікування починають із консервативних заходів: декомпресія шлунка назогастральним зондом, проведення інфузійної терапії з корекцією калію, стимуляція перистальтики, очисна клізма 10% розчином NaCl, перидуральна анестезія. При відсутності ефекту протягом 2-4 годин показане хірургічне втручання - усунення спайкової непрохідності.

    3. Хвора 2 роки 4міс, знаходилась в інфекційній лікарні на протязі 3 діб, з діагнозом гостра кишкова інфекція, із анамнезу відомо, що у дитини була діарея, яка змінилась закріпом, проведена гіпертонічна клізма, після чого виявився неспокій, однократна блювота, попри антибактеріальну терапію стан хворої прогресивно погіршувався, на 3 добу у калі з’явилась кров.

    1. Встановіть попередній діагноз та вкажіть форму захворювання.

    Інвагінація кишечнику на фоні кишкової інфекці

    1. З якими захворюваннями необхідно провести диференційну діагностику?

    Необхідно провести диф. діагностику з інфекціями шлунково кишкового тракту які викликають кровотечу: сальмонельоз, амебіаз, дизентерія, а також странгуляційну кишкову непрохідність

    1. Інструментальні дослідження необхідні у даному випадку?

    Необхідно провести пневмоколографію

    1. Лікувальна тактика.

    Беручи на увагу строк захворювання хворій показанно оперативне втручання, з визначенням оперативної тактики під час операції

    Необхідно провести пневмоколографію

    4. Дитина знаходилась у педіатричному відділенні з приводу мокнуття пупкової рани, але на 28 добу виявлення здуття черевної порожнини, петлі кишечника контурують на передню черевну стінку, блювота, відсутність стільця, при аускультації німий живіт. Дитина вяла, адинамічна.

    1. Встановіть попередній діагноз

    2. Вкажіть необхідні методи обстеження.

    5. Дитина 10 років була госпіталізована зі скаргами на нападоподібну біль в животі, відсутність стула та газів, одноразову блювоту. З анамнезу відомо, що хлопчик переніс оперативне втручання з приводу апендициту 2 місяці потому. Об’єктивно: дитина намагається прийняти коліно-локтьову позу, стогне, язик обложений. Живіт асиметричний за рахунок контурування розширеної петлі кишечнику. Пальпаторно – симптомів подразнення очеревини нема, пальпується роздута петля кишечника. Аускультативно – перистальтика підсилена, патологічних шумів немає. Стул та гази не відходять. Дитина хворіє 10 годин.

    1. Встановіть діагноз.

    Пізня злукова непрохідність

    2.Надайте невідкладну допомогу дитині.

    Зонд у шлунок для декомпресії. Інфузійна терапія. Гіпертонічна клізма.При відсутності випорожнень та невідходженні газів, подовженні переймопоподібних болей показано хірургічне втручання.

    6. Дитина 9 місяців госпіталізована у відділення з підозрою на інвагінацію кишечника. Хворіє 10 годин. Напади неспокою, блювота, кров з прямої кишки.

    1. Які методи дослідження застосовуються при цій патології?

    2. Який тиск при діагностичній пневмоколографії?

    3. Які симптоми інвагінації на пневмоколограмі.?

    4.Які протипоказання для консервативної дезінвагінації?

    5. Який тиск при консервативній дезінвагінації?

    6. Які клінічні критерії успішної дезінвагінації?

    7. Дитина 10 місяців доставлена у хірургічне відділення через 38 годин після початку захворювання зі скаргами на нападоподібний неспокій, біль у животі, одноразову блювоту. При огляді у правій половині живота пальпується пухлиноподібне утворення. При ректальному дослідженні – кров у вигляді «малинового желе». Виставлено діагноз інвагінація кишечника.

    1.Які дослідження будуть проведені для уточнення діагнозу?

    Пневмоколографія

    2.Які протипоказання для консервативної дезінвагінації?

    Перитоніт, термін більше 24 годин

    1. Яке знеболення при оперативному втручанні?

    Ендотрахеальний наркоз

    4.На протязі якого часу проводиться передопераційна підготовка?

    2-4 години.

    1. Як проводиться, оперативна дезінвагінація?

    Шляхом видоювання

    1. Які критерії життездатності кишки?

    Прозора, блискуча сероза, пульсація судин, перистальтика кишечника

    8. Дитина 9 місяців надійшла в клініку через 30 годин з початку захворювання, що розпочалося раптово. Стала неспокійною, відмовлялася від їжі. Приступ неспокою був короткочасний. Хлопчик заспокоївся, та заснув. Прокинувся через 20-25 хвилин, з’явилися блювота та повторний виражений неспокій. Дитина бліда, адинамічна. Визначаються перитонеальні симптоми. Пелюшка вимощена темно-червоним виділенням по типу «малиноваго желе». Виставлений діагноз інвагінації кишечника.

    Показано оперативне втручання.

    1. Які показання до оперативного втручання?

    Перитоніт, термін більше 24 годин

    1. На протязі якого часу проводиться передопераційна підготовка?

    Ендотрахеальний наркоз

    1. Який вид анестезії буде вибрано?

    Ендотрахеальний наркоз

    1. Які критерії життєздатності кишки?




    1. Які види оперативних втручань в таких випадках проводяться.?

    Оперативна дезінвагінація, резекція кишечника з анастомозом «кінець до кінця», Ілеостома за Мікуличем


    написать администратору сайта