Главная страница
Навигация по странице:

  • Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

  • Література

  • ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ. Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова використання цифрових технологій у навчальному процесі


    Скачать 21.92 Kb.
    НазваниеНаціональний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова використання цифрових технологій у навчальному процесі
    Дата09.05.2022
    Размер21.92 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ.docx
    ТипДокументы
    #518307

    Клімов А.В.,

    студент 3 курсу

    Факультет математики, інформатики та фізики

    Науковий керівник: д. пед. н., доц.Муковіз О. П.

    Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

    ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ
    В сучасних реаліях з використанням цифрових технологій у навчальному процесі, як ніколи є актуальним дистанційне навчання.

    Дистанційне навчання – це комплекс освітніх послуг, які надаються
    за допомогою спеціалізованого освітнього цифрового середовища, що базується на засобах обміну навчальною інформацією на відстані.

    Сучасний вчитель має навчитися створювати та використовувати мультимедійний та інтерактивний контент, щоб зацікавити цифрове покоління учнів. 

    Цифрові технології дозволяють зробити процес навчання мобільним, диференційованим та індивідуальним. При цьому технології не замінюють викладача, а доповнюють його.

    На сьогодні існує велика кількість сучасних технологій візуалізації інформації: мобільне навчання, хмарні технології, віртуальні лабораторії, гейміфікація, робототехніка, скрайбінг, створення інтелект–карт та інші.

    Найбільш дієвими, простими, ефективними та безкоштовними для створення мультимедійного, інтерактивного контенту для комунікації, спільної роботи, візуалізації навчання, як показала практика, є такі
    web-сервіси: ZOOM, CLASSROOM, Google Meet тощо.

    Технологія дистанційного навчання розглядається як елемент системи безперервної освіти і як модель інтеграції заочної та очної форм навчання, яка в порівнянні з традиційним навчанням має ряд переваг: масовість і відносна дешевизна отримання знань; паралельне з професійною діяльністю навчання без відриву від виробництва; підвищення творчого та інтелектуального потенціалу здобувача освіти шляхом самоорганізації навчальної діяльності.

    Основна роль, яку виконують цифрові технології в дистанційному навчанні – створення, презентація навчального матеріалу та забезпечення навчального діалогу. Застосування в дистанційному навчанні цифрових технологій можна розділити на три групи:

    1. Інструментальне програмне забезпечення для створення електронних навчальних матеріалів.

    2. Платформи для розміщення матеріалів (надання доступу до цих матеріалів) і обліку діяльності здобувачів освіти.

    3. Платформи для інтерактивної взаємодії учасників освітнього процесу (конференції, вебінари, форуми, чати, соціальні мережі).

    Цифрові технології, що використовуються для комунікації між

    учасниками педагогічної діяльності можна розділити на два типи: офлайн і онлайн. Перші забезпечують зв'язок за допомогою отриманих повідомлень, що зберігаються на пристрої адресата і які можна прочитати після підключення або отримання доступу до мережі Інтернет. До таких технологій відносяться електронна пошта та месенджери.

    Система управління навчанням дозволяє: розміщувати електрон-ний навчальний матеріал різних форматів; розмежовувати доступ до навчального матеріалу; здійснювати контроль за ходом вивчення матеріалу і виконання завдань; організовувати взаємодію учасників освітнього процесу засобами мережевих комунікацій; розробляти електронний навчальний матеріал.

    На 2022 рік популярними є такі системи управління навчанням як: Moodle, Google Classroom, TalentLMS, Litmos, Docebo, Canvas, Learn Amp, Agylia, Skolera, Prometheus та ін.

    Новий рівень комунікації та управління освітнім процесом забезпечується шляхом використання мобільних пристроїв для зв’язку між учасниками освітнього середовища. Тепер наявність всього лише смартфону вже дозволяє вчитися де завгодно. Саме пристрої такого роду забезпечують обмін інформацією в режимі реального часу. До онлайн технологій, що використовують мобільні пристрої, відносяться популярні додатки: Skype, Viber, Facebook Messenger, WhatsApp та ін. З їх допомогою можна не лише підтримувати зв'язок з учнями в режимі реального часу використовуючи текстові повідомлення, але швидко і зручно пересилати файли, а також створювати групи та проводити відео підключення.

    Підбиваючи підсумки формується висновок, що на сьогоднішній день на ринку освітніх цифрових технологій для дистанційного навчання представлена велика кількість можливостей. Інтенсивний розвиток такого навчання дозволить зберегти та розвинути інтелектуальний потенціал нації, закладає основи демократичної системи освіти, яка гарантує необхідні умови для повноцінної, якісної освіти на всіх рівнях, розширює можливості здобувачів освіти на отримання якісної освіти по всій території країни.

    Література:
    1. Soroka, V. Digital education in the international pedagogical discourse. Comparative Professional Pedagogy, 9(4), 74–81. DOI: 10.2478/rpp-2019-0040. 2. Ковальчук В.І., Воротникова І.П. Моделі використання елементів дистанційного навчання в школі. Інформаційні технології і засоби навчання. 2017. №4. С. 58–76.

    3. Стратегії інтенсифікації вищої гуманітарної освіти в Україні та країнах ЄС : монографія / О. В. Малихін, В. І. Ковальчук, Н. О. Арістова, Р. А. Попов, І. С. Гриценко. Київ: НУБіП України, 2017. 388 с.

    4. Толстоухова И. В. Дистанционное обучение как современная педагогическая технология. Человек и образование. 2016. № 2 (47). С. 98-100.

    5. Штихно Л.В. Дистанцiйне навчання як перспективний напрям розвитку сучасної освіти. Молодий вчений. 2016. № 6 (33). С. 489-493.


    написать администратору сайта