Главная страница

йахес. Наш світ так часто спотикається об брехня, несправедливість, підлість, лицемірство, деспотію. І, чесно кажучи, вже трохи тримається на ногах


Скачать 0.64 Mb.
НазваниеНаш світ так часто спотикається об брехня, несправедливість, підлість, лицемірство, деспотію. І, чесно кажучи, вже трохи тримається на ногах
Дата27.02.2023
Размер0.64 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлайахес.docx
ТипДокументы
#958829

Наш світ так часто спотикається об брехня, несправедливість, підлість, лицемірство, деспотію. І, чесно кажучи, вже трохи тримається на ногах. Триматися на ногах до сих пір йому вдається тільки завдяки тим, хто власними силами намагається прибрати ці перешкоди і за допомогою мистецтва підносить світ над прірвами, що створює зло.

Читаючи повість Гофмана "Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер", я задумалася над проблемами, торкнувся в своєму творі письменник. На що ж, перш за все, хотів звернути увагу автор?

На мою думку, ідеєю твору було нагадати людям, що брехня і лицемірство завжди будуть викриті, а справжнє щастя в житті приносять, правда і добро. Цинобер, головний герой твору, отримав величезну владу в подарунок від феї, яка, пошкодувавши потворного дитини, наділила його незвичайною силою. Однак, подарунок доброї чарівниці виявився справжньою зброєю в руках зла. Маючи вплив над людьми, Цахес маніпулював їх бажаннями, думками, створюючи сприятливі умови для свого просування вгору по соціальних сходах. Всі методи, які використовував герой, для мене виглядали смішними. У той же час, здавалося б, абсурдні методи приносили йому успіх, а людям - нещастя. Забираючи славу у дійсно гідних людей шляхом обману, він досить швидко був викритий. Все чари розвіялися, коли Бальтазар вирвав з голови Циннобера три чарівних волоска, які давали йому безмежну силу. Всі побачили справжню сутність чудовиська, влада зла зникла разом з магією феї.

Автор відзначає також те, що світ врятуватися зможе завдяки прекрасному, а саме мистецтву. Втіленням творчого начала в повісті Гофмана став Бальтазар, що протистояв Цинобер, його лицемірства. Пригадуються відразу слова Достоєвського, дуже точно визначив майбутнє нашої планети: "Краса врятує світ".

Також в творі присутня гостра політична сатира, яку нескладно помітити. Письменник свою увагу зосередив на деспотизмі, який був характерний сучасному йому суспільству. Деспотизм, як негативне соціальне і політичне явище, з одного боку, дисциплінує суспільство, але з іншого, основні його принципи не дозволяють людям вільно висловлювати свою думку і жити так, як цього хочеться їм. І прагнення автора до більш гуманного устрою світу викликали таке його негативне ставлення до верхівки суспільства того, що всіма силами трималася за основи деспотії і повного заперечення демократії. Цахес став символом несправедливою влади, не заслуговує поваги і викликає захоплення тільки в трусів і лицемірів.

Знищивши Циннобера, автор не показує зміни світу на краще, адже і так зрозуміло, що таких Цинобером ще багато. Але, караючи таким чином Цахеса, письменник знову підкреслює, що будь-яка несправедливість буде покарана. Бальтазар і його кохана залишаються в потворному світі, змінити який можуть самі люди, їх творчість і любов. Кожен з нас може змінити світ. Але зміни відбуваються не після граються слів, а після хороших вчинків.











написать администратору сайта