Главная страница

Недоліки. Документ Microsoft Word (4). Недоліки зору


Скачать 15.72 Kb.
НазваниеНедоліки зору
АнкорНедоліки
Дата30.11.2021
Размер15.72 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаДокумент Microsoft Word (4).docx
ТипДокументы
#286321

Недоліки зору

 Найбільш часті недоліки очей – це короткозорість і далекозорість. У короткозорої людини залюмлююча здатність оптичної системи ока, більше, ніж при нормальному зорі, а задній її фокус знаходиться перед сітківкою. Тому зображення віддалених предметів не фіксуються на сітківці і виходять розпливчастими. Короткозорі люди чітко бачать лише близькі предмети, а відстань найкращого зору складає всього 15-20 см.

Люди з нормальним зором мають туманне уявлення про те, що бачить короткозора людина без очок.

Насамперед короткозора людина без окулярів ніколи не бачить різких контурів: всі предмети для нього мають розпливчасті обриси. Людина з нормальним зором, дивлячись на дерево, розрізняє окремі листя і гілочки. Короткозорий же бачить лише безформну зелену масу неясних обрисів, дрібні деталі він не розрізняє. Зморшки та інші дрібні вади на обличчі короткозорі люди не помічають, тому людські обличчя здаються їм молодше і привабливіше, ніж людині з нормальним зором.

Нас вражають часом їхні наївні міркування у визначенні віку людей і дивні смаки в оцінці краси. Ми готові звинуватити їх в нечемності, коли вони дивляться нам прямо в обличчя і немов не бажають дізнатися. Причина ж такої поведінки найчастіше полягає в короткозорості. Коли короткозора людина без окулярів розмовляє з вами, вона бачить ваше обличчя зовсім не так, як ви припускаєте, тому, зустрівши вас через деякий час, ця людина може вас не впізнати. Часто короткозора людина впізнає оточуючих людей не стільки за зовнішнім виглядом, скільки по голосу: недолік зору заповнюється витонченістю слуху.

При нічному освітленні всі яскраві предмети – ліхтарі, лампи, освітлені вікна – розростаються для короткозорого до величезних розмірів, перетворюючи картину в хаос безформних яскравих плям і туманних силуетів. Замість ліній ліхтарів на вулиці короткозорі бачать 2-3 величезних яскравих плями, які затуляють для них всю іншу частину вулиці. Наближається автомобіль вони не розрізняють, замість нього бачать тільки два яскравих ореолів (фари), а позаду них темряву. Навіть нічне небо має для короткозорих людей зовсім інший вигляд: вони бачать лише зірки перших трьох-чотирьох величин. Місяць представляється їм величезної і дуже близькою, півмісяць ж приймає хитромудру, фантастичну форму.

Корекція короткозорості робиться за допомогою розсіювальних лінз.

Якщо помістити перед оком розсіювальну лінзу (окуляри), вона зробить пучок променів від предмета більш розбіжним, і чітке зображення розглянутого предмета знову опиниться на сітківці ока. Таким чином, окуляри з розсіювальними лінзами допомагають короткозорим людям чіткіше бачити вилучені предмети.

У далекозорої людини фокус оптичної системи ока, що знаходиться в ненапруженому стані, вилучений за сітківку. Далекозоре око переломлює промені слабкіше нормального. Акомодація дозволяє добре розрізняти лише порівняно далекі предмети. Щоб бачити близькі предмети, людина повинна значно збільшити свою оптичну силу; однак акомодаційна здатність виявляється недостатньою для цього. Для далекозорої людини відстань найкращого зору зростає до 40-60 см. Далекозорість пояснюється слабкою акомодацією кришталика або укороченість очного яблука. Вікова далекозорість викликана втратою еластичності кришталика. Корекція далекозорості проводиться за допомогою окулярів зі збиральними лінзами, що приводять фокус очі в спокійному стані на сітківку.

Реферат зробив Вакула Владислав


написать администратору сайта