Главная страница
Навигация по странице:

  • Національний технічний університет України «КПІ»

  • Використані джерела

  • Обєктноорієнтована модель системи опалення будинку Шкарабура І. М


    Скачать 27.81 Kb.
    НазваниеОбєктноорієнтована модель системи опалення будинку Шкарабура І. М
    Дата08.06.2018
    Размер27.81 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаShkarabura.docx
    ТипДокументы
    #46404

    Об’єктно-орієнтована модель системи опалення будинку

    Шкарабура І. М.


    Національний технічний університет України «КПІ»

    E-mail: Shkarabura93@ukr.net

    Науковий керівник: к.т.н., доц. Гальчинський Л.Ю.

    Прагнення сучасних мешканців житлових будинків забезпечити високі стандарти проживання за останні два десятиліття вступили в протиріччя із зростаючою проблемою дефіциту природних ресурсів, зокрема , енергоресурсів, що в свою чергу тягне за собою дорожчання енергоресурсів, підвищення тарифів для населення, а іноді навіть прямих обмежень на енергоресурси. Шукати вирішення цієї проблеми, очевидно, треба на основі системи технологічних, організаційних та економічних заходів, які потребують відповідної системи управління. Однак це стосується не тільки сфери державного управління і муніципальних органів, але і рівня домогосподарства. Тільки такий підхід може дати рішення як для окремих жителів, так і для суспільства в цілому.

    Найбільш концентровано ця ідея виражена в концепції «Розумного будинку» компанії Microsoft, де розробляється проект «Microsoft's Smart House» разом з спеціальною платформою «HomeOS»[1]. В проекті Microsoft дім представлений як самостійна автоматизована система підтримання комфортного рівня життя, яка може управлятися людино за допомогою комп’ютеризованих систем. Загалом під естетичним і функціональним зовнішнім виглядом знаходиться дуже складна система автоматичного підтримання певних умов проживання (температура, вологість, наявність води, електроенергії). Проблема над якою працює Microsoft є актуальною, оскільки її вирішення спростить і зекономить умови проживання людини і принесе суспільний виграш.

    В даній роботі розглядається підхід для побудови об’єктно-орієнтованої моделі системи опалення, яка може використовувати різні енергоносії та технології. Опалення є однією з найважливіших систем, необхідних для проживання людини, і воно в свою чергу є однією з найбільших статей видатків власника будинку. Це особливо стосується країн, які знаходяться в помірному кліматичному поясі, оскільки там спостерігається досить велика амплітуда сезонних температур. Тому і постає актуальність проблеми якомога ефективнішого використання ресурсів опалення та автоматизації системи. Об’єктно-орієнтована модель в даній роботі враховує, що для опалення будинку може бути використано три енергоносії: газ, електроенергія та тверде паливо.

    Програма, зроблена на основі даної моделі, здатна автоматично вираховувати оптимальне співвідношення між джерелами опалення, враховуючи співвідношення температурного режиму всередині будинку та ззовні, цінову кон’юнктуру ринку джерел опалення. Температурний режим в будинку залишається сталим на рівні, який задовольняє комфортне проживання людини, враховуючи сезонне та добове коливання температури. Тобто система опалення побудована як в деякому роді автономна автоматизована система, яка не потребує втручання людини. Але з іншого боку людина здатна управляти температурним режимом в домі, зокрема прорахована здатність регулювання температури на окремих поверхах(у разі багатоповерховості будинку) та можливість автоматичного програмування температури в домі на певний інтервал часу в майбутньому. Дана модель від людини значно залежить в тому плані, що потрібно постійно оновлювати дані про ціну на ресурси опалення задля правильного і ефективного її функціонування. Модель системи опалення будинку передбачає можливість власником на свій розсуд коригувати систему опалення. Можлива зміна співвідношення між трьома видами джерел опалення і фіксація на даному рівні їх об’ємів використання. У разі необхідності чи проблем з постачанням ресурсів є можливість перейти на одне або два інших джерел опалення. Передбачена можливість виникнення аварійної ситуації, пов’язаної з постачанням чи комунікаціями. Тоді система опалення автоматично переходить на інші джерела і буде базуватися на них, поки не відновиться попередній стабільний стан. У разі відсутності одного чи двох джерел опалення здатність власника будинку до управління системою на свій розсуд не зникає. В кінцевому результаті модель також передбачає збір різноманітної статистики, зокрема температури всередині будинку та ззовні, витрати на кожний з видів ресурсів.

    Дана модель і програма побудована на основі цієї моделі, показує, що є можливість поліпшення ситуації в житловому секторі, за рахунок зміни систем опалення на більш ефективні.

    Проблема розробки програм і моделей, щодо економії ресурсів опалення потребує подальшого вивчення. Це забезпечить не лише зменшення витрат власника будинку, але матиме також більш глобальні наслідки: підвищення ефективності використання ресурсів зумовить зменшення негативного впливу на природу, зменшить енергетичну залежність країни та можливе поліпшення економічного становища в цілому. Але дані наслідки можливі лише за умови, що автоматизовані системи опалення будуть встановлені на більшості будинків у країні.

    Використані джерела:

    1. MIT technology review:[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.technologyreview.com/view/427806/microsofts-smart-house/.

    2. « C++: How to Program»Автор: Х. М. Дейтел, П. Дж. Дейтел , Бином-Пресс ISBN 978-5-9518-0224-8, 0-13-185757-6; 2008 г.




    155



    написать администратору сайта