Главная страница
Навигация по странице:

  • 4. Психогігієна дитинства 5. Психогігієна юнацтва 6. Психогігієна зрілого віку 8. Висновки Література

  • 3. Гуменюк Н. П., Клименко В. В. Психология физического воспитания и спорта. - К.: Вища школа, 2000.

  • Термін “гігієна”

  • Психогігієною

  • Основи психогігієни. Основи психогігієни Підготувала Сидорченко Катерина ср20


    Скачать 1.44 Mb.
    НазваниеОснови психогігієни Підготувала Сидорченко Катерина ср20
    АнкорОснови психогігієни
    Дата20.10.2021
    Размер1.44 Mb.
    Формат файлаpptx
    Имя файлаОснови психогігієни.pptx
    ТипДокументы
    #251982
    Основи психогігієни
    Підготувала: Сидорченко Катерина СР-20
    Зміст:
    2. Методи та завдання психогігієни
    3. Розділи психогігієни
    4. Психогігієна дитинства
    5. Психогігієна юнацтва
    6. Психогігієна зрілого віку
    8. Висновки
    Література:
    1. Каппони В., Новак Т., «Сам себе психолог». — СПб.: Питер, 2001.
    2. Молочко В.М., Міщенко І.В. Оптимізація алгоритму особистісної психогігієни для спеціалістів фармації. — Х., 2012;
    3. Гуменюк Н. П., Клименко В. В. Психология физического воспитания и спорта. - К.: Вища школа, 2000.
    4. Коцур Н.І. Психогігієна: Навчальний посібник для вузів/ Н.І. Коцур ; Н. І. Коцур, Л. С. Гармаш. - 2-ге вид. - Чернівці ; Переяслав-Хмельницький: Книги-ХХІ, 2006.

    1. Поняття психогігієни. Завдання та методи психогігієни

    Термін “гігієна” визначає науку про збереження і підтримку здоров'я, той розділ профілактичної медицини, що займається вивченням впливу фізичних факторів зовнішнього середовища на здоров'я людини і розробляє заходи, що коригують середовище, попереджають виникнення хвороб і забезпечують здоров'я людині.

    Психогігієною називають науку про забезпечення, збереження і підтримку психічного здоров'я, іншими словами, систему заходів, спрямованих на збереження і зміцнення психічного здоров'я людини. Психогігієна з часу її зародження була постійно і безпосередньо пов'язана з психопрофілактикою, попередженням виникнення, формування і розвитку психічних хвороб. Але якщо психопрофілактика більше націлена на попередження виникнення конкретних психічних розладів, то основною задачею психогігієни є формування і підтримка психічного здоров'я.

    2.Методи та завдання психогігієни :

    психокоректувальну роботу в рамках консультативних центрів, «телефонів довіри» і інших організацій, орієнтованих на психологічну допомогу здоровим людям;

    масові обстеження для виявлення так званих груп риски і профілактичної роботи з ними;

    інформування населення і ін.

    Спеціальні завдання сучасної психогігієни і психопрофілактики - допомога в кризових ситуаціях виробничого, учбового або сімейного характеру, робота з молодими сім'ями, що розпадаються і ін.

    3. Розділи психогігієни

    Особиста психогігієна

    Вікова психогігієна

    Психогігієна праці

    Психогігієна навчання

    Психогігієна колективного життя

    Психогігієна побуту

    Психогігієна сімейних стосунків

    Спеціальна психогігієна

    4. Психогігієна дитинства.

    У дитинстві відбувається послідовне ускладнення вразливості дитини. Зростаюче значення вражень, роль яких, природно, зберігається і пізніше-все життя, особливо наочно прослідковується до 12—14-літнього віку. У цей період дитина живе головним чином враженнями, а психічна діяльність його формується в першу чергу на основі вражень об'єктів і явищ безпосередньої діяльності.

    На відміну від цього підліток, починаючи з 12—14-літнього віку, будує свої судження вже не тільки на основі безпосередніх вражень дійсності, але і на комбінуванні образів. У зв'язку з цим суб'єктивне оперування такими образами, рефлексія стають більш типовими для підлітка і юнака, чим, зокрема, і відрізняється їхня психіка від психіки дитини.

    5. Психогігієна юнацтва

    Юнацький вік (17—21 рік), на відміну від отроцтва, це період, коли людина виходить на арену самостійного життя і самостійної діяльності. Це період, коли людина уперше набуває прав громадянства, якості повноцінного члена суспільства, уперше починає відриватися від родини, від традицій, що склалися у ній і формувати новий світогляд

    Усі ці особливості мають потребу в специфічній корекції, специфічному керуванні ними для збереження і підтримки найбільш передових, гармонічних якостей психіки майбутнього. Саме тому правомірне виділення психогігієни юнацтва як самостійного розділу.

    6. Психогігієна зрілого віку

    Різний вік, у якому починається систематична праця, різні, особливо сучасні форми праці, що пов”зв'язані з автоматизацією, породжують багато складностей у психічній діяльності. Ці складності, як і будь-які інші впливи на життя, можуть робити позитивний чи руйнівний вплив на людину.

    Життя намічає такі передові соціальні заходи формування гармонійної людини майбутнього, у результаті яких грань між фізичною і розумовою працею буде поступово ліквідована. У зв'язку з цим, природно, обоє ці варіанти праці одночасно зіллються і з творчим. В даний час психогігієна праці повинна зберігати диференційований підхід до розробки заходів, спрямованих на збереження психічного здоров'я при різних формах фізичної, розумової і творчої прац

    7. Психогігієна людей похилого віку.

    Інтерес до проблеми літніх пов'язаний із прогресивним постарінням населення, особливо вираженим у промислово розвитих країнах. За останні 30 років (з 1950 по 1980 р. ) чисельність населення від 60 років і більше в Європейському регіоні зросла з 11,6 до 15%.

    Залучення людей похилого віку до активної діяльності вимагає дотримання психогігієнічних заходів. Це насамперед стосується того, що в людей у цьому періоді погіршуються процеси пристосування психіки до нових вимог і обставин, важче змінюються звички і стереотипи, знижується пам'ять і увага. Зміни умов праці варто робити тільки при оцінці можливостей літньої людини

    Психогігієнічні заходи мають практичне значення не тільки стосовно психогенних захворювань, неврозів, психопатій, але й у відношенні різних соматичних захворювань. Так, дотримання вимог психогігієни відіграє важливу роль для попередження інфарктів, запобігання розвитку гіпертонічної хвороби, виразкової хвороби шлунка, цукрового діабету тощо. Загально відома роль психогігієни у попередженні алкоголізму, наркоманії і деяких психозів.

    8. Висновки

    Дотримання психогігієнічних рекомендацій створюють умови для зміцнення психічного здоров’я та оптимізації працездатності дітей та підлітків. Отже, психогігієна - це не просто розділ гігієни, що вивчає вплив оточуючих умов на психічне здоров'я людини, а набір і комплекс засобів, що направлені на збереження здоров'я і попередження психічних розладів.


    написать администратору сайта