Главная страница

Научная работа. Научная работа Лебедева, Остапчук. Особливості тенденцій попиту та пропозиції в умовах коронавірусної пандемії


Скачать 20.2 Kb.
НазваниеОсобливості тенденцій попиту та пропозиції в умовах коронавірусної пандемії
АнкорНаучная работа.
Дата18.03.2022
Размер20.2 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаНаучная работа Лебедева, Остапчук.docx
ТипДокументы
#403364

Особливості тенденцій попиту та пропозиції в умовах коронавірусної пандемії

Остапчук М.А., Лебедєва А.В.

Університет митної справи та фінансів

Усвідомлене споживання, здоровий спосіб життя, зростання інтересу до «альтернативних» продуктів харчування в різних категоріях - ще трохи більше року тому це були чи не найголовніші популярні запити на ринку товарів повсякденного попиту. Але буквально за лічені місяці вони відійшли на другий план: безпрецедентна трансформація способу життя населення та спад економічного росту стали визначати нові зміни в тенденціях попиту і пропозиції. Впроваджуючи карантин та самоізоляцію, попит закономірно зменшиться, одночасно з ним і пропозиція, що за собою несе скорочення робочих місць, та виробництва.

Поняття попиту і пропозиції тісно взаємопов’язанні з повсякденним життям звичайної людини. Попит, наприклад, означає відношення між ціною і кількістю товару, який покупці можуть і бажають придбати за визначеною ціною. В той час як величина пропозиції виділяє кількість товару, яку хочуть і можуть запропонувати на ринок за певний проміжок часу при всіх можливих цінах. Разом ці два поняття створюють складну і взаємозалежну економічну систему, від якої залежить всі ціноутворення товарів, які знаходяться на ринку.

Ми зіткнулись з проблемою глобального масштабу, яка змінила всі уявлення про сучасний, «нехиткий», як ми гадали, світ. Коронавірусна пандемія COVID-19 принесла нам зміни у всіх, без виключень, сфер життя, в тому числі і в показники попиту та пропозиції. Шкоду пропозиції завдадуть захворюваність і смертність, а також заходи протидії поширенню захворювання, котрі зменшують мобільність в торгових точках, і підвищують вартість ведення бізнесу внаслідок обмежень в логістичній сфері поставок і жорсткості умов кредитування. Попит також зменшиться в силу підвищення невизначеності, посилення мотивів економії на період «складних часів», заходів протидії поширенню COVID-19 і підвищення фінансових витрат, які скорочують можливості для здійснення видатків.

Питання попиту і пропозиції дуже неоднозначне, особливо в час пандемії. Раніше ми б уявити не могли що продукти можливо купити в комп’ютері. Тим не більш, зараз, все більше торгових точок розташовуються в Інтернеті для більш ефективного пошуку клієнтів та покупців. Як і в будь-якій взаємозалежній системі недостача повинна чимось компенсуватись. Якщо гасне попит на одну річ, то закономірно зростає на іншу, наприклад:

  • Попит на дезінфікуючі речовини та засоби індивідуального захисту зросли на 21000% ;

  • Комп’ютерну техніку, гаджети та телевізори – 150% ;

  • На канцтовари та тренажери – 120% ;

В свою чергу, відповідно зменшився попит на такі групи товарів та послуг:

  • Квитки на авіаперельоти та залізничний транспорт – 71% ;

  • Ювелірні вироби – 53% ;

  • Придбання автомобілів та інших видів транспорту – 45% ;

Аналізуючи цю ситуацію можливо віднайти позитивні тенденцій які відбуваються зараз. По-перше, за рахунок набирання популярності онлайн сервісів та телекомунікацій, попит та пропозиція знайшли компромісний варіант для свого існування діяльності, на новому, дистанційному рівні, який забезпечує безпеку клієнтів та торгових структур. По-друге, запобіжні заходи, які спрямованні на обмеження контактів, які в свою чергу допоможуть уникнути більш трагічних сценаріїв в економіці. Потрібно пам’ятати, що все це – тимчасова незручність, і в пріоритеті завжди повинне бути Ваше здоров’я.

Список використаних джерел

1. https://www.imf.org/ru/News/Articles/2020/03/04/blog030420-potential-impact-of-the-coronavirus-epidemic

2. https://www.forbes.ru/tehnologii/398955-rost-na-21000-kakie-tovary-stali-pokupat-rossiyane-vo-vremya-pandemii


написать администратору сайта