Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың

  • Осы сабақта қол

  • Ойлау

  • Бағалау

  • Тілдік

  • Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

  • Құндылықтарға

  • Пәнаралық

  • Сыныпта

  • Дескриптор - Ақпаратты өлшеудің ықтималдылық әдісін қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды.3-тапсырма

  • Саралау.

  • 8 сынып әдістеме-23-27. Оушылара андай тапсырмалар


    Скачать 65.72 Kb.
    НазваниеОушылара андай тапсырмалар
    Дата12.09.2022
    Размер65.72 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла8 сынып әдістеме-23-27.docx
    ТипДокументы
    #673407

    оқушыларға қандай

    тапсырмалар бересіз?







    Бірлескен

    Медальдар арқылы, ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы

    Компьютер-

    жұмыс,

    бағалауды іске асыру. Саралау тапсырмаларына балл қою. Жалпы

    мен жұмыс

    жұптық, жеке

    саны 10 балл.

    кезіндегі

    жұмыс арқылы




    қауіпсіздік

    білімді




    ережелерін

    меңгерту.




    еске түсіру

    «Фишбоун»







    әдісі бойынша







    өткен







    тақырыпты







    пысықтау,







    миға шабуыл,







    саралау







    тапсырмалары,







    «Зымыран







    сұрақтар»







    әдісі, кері







    байланыс







    жасату:







    «Бутерброд».







    Жалпы бағалау

    Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

    1:

    2:

    Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

    1:

    2:

    Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?


    2-сабақ.

    Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Компьютер мен жүйелердің техникалық сипаттамалары
    Күні: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    §1.2.Ақпаратты өлшеу. Ықтималдық әдісі

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    Ақпарат көлемін анықтаудағы ықтималдық амалын қолдану.

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушы: Ақпаратты өлшеу түрлері мен әдістерін анықтау; Оқушылардың көбі: ақпараттың көлемін анықтау ықтималдылығын қолдану; Кейбір оқушылар: ықтималдылық формуласын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.

    Ойлау дағдылары

    Білу, түсіну, қолдану.




    Бағалау критерийі

    • Ақпарат көлемін өлшеудің ықтималдық әдістерін анықтайды әрі салыстырады.

    • Ықтималдық әдістерін қолданып ақпарат көлемін анықтайды.

    • Ықтималдылық формуласын қолданып ақпарат көлемін анықтаудың маңыздылығын тұжырымдайды.

    Тілдік мақсаттар

    Пәндік лексика мен терминология:

    Ақпарат – информация – information Ықтималдылық – вероятность – probability Бит – бит – bit

    Білімнің белгісіздігі неопределенность знаний uncertainty of knowledge

    Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Сабақта кездесетін ықтималдық жағдайлар туралы ақпарат жазыңдар. Мысалы, бүгін сабақтан .. . баға алуым мүмкін.

    Құндылықтарға баулу

    1. «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы қалыптасады.

    2. Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылы қарым-қатынастар дамиды, ынтымақтастық қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым- қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады.

    3. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтайды.

    4. Өмір бойы оқу, Қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады.

    Пәнаралық байланыс

    Математикалық амалдар қолданылады

    Алдыңғы білім

    Ақпараттың өлшем бірліктері

    Сабақтың барысы

    Сабақтың жоспарланған

    кезеңдері

    Мұғалімнің іс- әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы:
    Ұйымдастыру кезеңі/ 1мин Сыныпта психология- лық ахуал орнату:/2мин


    Топқа біріктіру/ 1мин

    Қызығушы- лықты ояту. (Өткен сабақты

    Сәлемдесу, түгендеу.

    «Сиқырлы қалам» ойыны оқушының сабақтағы көңіл- күйін қалыптастырады.
    Смайликтерді үлестіру, сәйкесінше үш топқа біріктіру.
    Қызу оқу жұмысымен шұғылдану үшін

    Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
    Оқушылар қаламды алып қағазға өздеріне ұнамайтын қасиетті жазып келесі оқушыға береді. Соңында мұғалімге қайтып береді.

    Қағазды умаждап қоқыс шелекке тастайды. Сабаққа көңілді қатысады.

    Смайликтерді таңдап топтарға бірігеді.

    Оқушылар әр бөлікке өткен тақырып бойынша сұрақтар жазады. Шеңбердің ортасына қалам ұшына түйреуішті қойып айналдырады.



    Қошемет көрсету.



    Қағаз, қалам.


    Смайликтер

    пысықтау)/ 5 мин

    қызығушылығын ояту мақсатында

    «Әңгіме алаңы» ойынын ұйымдастыру. Мұғалім бөліктерге бөлінген шеңбер салынған плакатты оқушыларға ұсынады.


    Миға шабуыл стратегиясы арқылы оқушылардың сыни ойлау қабілетін қалыптастыру.

    1. Ақпарат көлемін қалай анықтауға болады?

    2. Ақпарат көлемін анықтау не үшін қажет?

    3. Ақпарат көлемін анықтаудың қандай түрлерін білесіңдер?

    Түйреуіш қай оқушыны нұсқап тоқтаса сол оқушы сол сұраққа жауап береді.

    Смайликтер

    арқылы қалыптастыр









    ушы бағалау.

    Плакат, маркер, түйреуіш, қалам, смайликтер Оқытудың










    белсенді










    әдістері NIS.










    Астана, 2013.



    Миға шабуыл/2мин


    Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы пікірлерін еркін жеткізеді, басқалардың пікірімен салыстырады, сын тұрғысынан ойлауға дағдыланады.


    Ауызша мадақтау арқылы қалыптастыр










    ушы










    бағалау.




    Сабақтың ортасы:

    Мағынаны тану/5мин

    Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау. Слайд

    материалы арқылы

    Оқулықтағы ақпаратпен танысады. Мұғаліммен бірге талдайды. Слайд арқылы білімдерін қосымша танысады.




    Информатика оқулығы 8- сынып. https://www.opiq

    .kz/kit/15/chapte r/764




    визуалды










    оқушыларды білімге










    қамтиды.







    Саралау



    Диск бойынша 1- тапсырма орындату, бұл жалпы тапсырма, мұғалім көмек беріп отырады. Хартли формуласын ақпарат көлемін анықтауда дұрыс қолдануларына ықпал етеді.

    2-тапсырма көлемі үлкендеу тапсырма. Алдымен мұғаліммен, содан кейін өз бетінше орындайды. «Елші» әдісін қолдану.

    «Эссе» стратегиясы арқылы оқушылардың өз бетінше жұмыс жасауына ықпал ету. Шығармашылыққа баулу.




    4 балл




    тапсырмалары

    Жеке жұмыс/10мин

    1-тапсырма.

    Оқушылар дискіде берілген тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды.

















    Информатика оқулығы, 8- сынып. https://www.opiq

    .kz/kit/15/chapte r/764

    Жұмыс дәптері




    Дескрипторлар:

    • Ақпарат көлемін анықтаудың ықтималдық тәсілін анықтайды.








    Топтық жұмыс

    2-тапсырма

    Оқушылар тақырып бойынша менталды карта жасайды.

    Басқа топтан келген елшілерге түсіндіріп береді. Сұрақтарға жауап береді.


    4 балл





    Жеке жұмыс

    Дескриптор

    - Ақпаратты өлшеудің ықтималдылық әдісін қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды.

    3-тапсырма










    «Ықтималдылық әдісінің

    4 балл







    өмірдегі рөлі» тақырыбында










    шағын эссе жазыңдар.










    Дескриптор










    - Ақпаратты өлшеудің










    ықтималдылық әдісін










    қолдануды сипаттайды.







    Сабақтың соңы:

    Ой толғаныс/ 5 мин

    «Таза тақта» әдісі оқушылардың нені үйренгенін анықтауға көмектеседі.

    Оқушылар интерактивті тақтада берілген сұрақтарға жауап береді. Әр сұраққа жауап бергенде сұрақ өшіріледі. Соңында таза тақта қалады.

    Сұрақтар:

    1. Хабар алушы адамға берілетін білім көлемі немен айқындалады?

    2. Ақпарат көлемін анықтауда

    «ықтималдық амалы» дегеніміз не?

    1. Білімнің белгісіздігін екі есе азайтатын хабар неге тең?

    2. Ральф Хартли формуласы нені сипаттайды?

    3. «Дербес оқиға» дегеніміз не?

    Фигуралар арқылы ҚБ.

    Өздерін-өзі бағалау

    Интерактивті тақта.

    Кері байланыс/

    2 мин


    Оқушылардан

    «Басбармақ» әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерін сұрау.


    Басбармақтарын көрсету арқылы сабақтан алған әсерлерін білдіреді.







    Саралау. Сіз қандай тәсілмен

    Бағалау. Сіз оқушылардың материалды

    Денсаулық

    көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз

    игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап

    және

    басқаларға қарағанда қабілетті

    отырсыз?

    қауіпсіздік

    оқушыларға қандай тапсырмалар

    Фигуралар арқылы, ауызша мадақтау,

    техникасын

    бересіз?

    ынталандыру іс-әрекеті. Саралау

    сақтау.

    Сыныпта көңілді ахуал орнату;

    тапсырмаларына балл қою, жалпы 10 балл.

    Кабинетте

    «Сиқырлы қалпақ» ойыны арқылы;

    «Басбармақ» әдісі арқылы кері байланыс

    техника

    Топта бірге жұмыс жасауына жағдай

    жасау.

    қауіпсіздік

    жасау үшін смайликтер арқылы;




    ережесін

    Топтарға біріктіру, топтық, жеке




    сақтау.

    тапсырмаларды әдіс-тәсілдер арқылы







    іске асыру; Ой толғаныс бөлімінде







    алған білімдерін жинақтау, сабаққа







    кері байланыс беру әдістері







    қарастырылды.
















    Жалпы бағалау.

    Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе қайсы? (Оқыту мен оқуға қатысты.)

    1:

    2:

    Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді? (Оқыту мен оқуға қатысты.)

    1:

    2:

    Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?







    написать администратору сайта