Главная страница
Навигация по странице:

  • Компетентність

  • Практична частина

  • ПР 1. Ознайомлення з правовими нормативними актами


    Скачать 16.76 Kb.
    НазваниеОзнайомлення з правовими нормативними актами
    Дата03.09.2022
    Размер16.76 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПР 1.docx
    ТипДокументы
    #660777

    Практична робота № 1

    Тема: ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРАВОВИМИ НОРМАТИВНИМИ АКТАМИ

    СТОСОВНО БЕЗПЕКИ.

    Мета роботи: ознайомлення з основними компонентами нормативних документів стосовно

    безпеки SOLAS 74, STCW. Отримання навичок використання міжнародних і вітчизняних нормативно - правових актів відносно безпеки людського життя на морі та охорони морського навколишнього середовища та забезпечення їх дотримання

    Компетентність: здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку (загальні компетентності)

    Практична частина

    Розглянути глави конвенції SOLAS-74, дати пояснення стосовно безпеки по кожній главі.

    Глава I - Загальні положення

    Включає правила, що стосуються огляду різних типів кораблів та видачі документів, що свідчать про те, що судно відповідає вимогам Конвенції. Глава також містить положення про контроль суден у портах інших урядів - договірників.

    Глава II -1 - Будівництво - Розподіл та стабільність, машини та електроустановки

    Розподіл пасажирських суден на водонепроникні відсіки має бути таким, щоб після передбачуваного пошкодження корпусу судна судно залишалося на плаву і було стабільним. Також встановлюються вимоги до водонепроникної цілісності та механізмів відкачування трюмів для пасажирських суден, а також вимоги до стабільності як пасажирських, так і вантажних суден.

    Ступінь поділу - вимірюється максимально допустимою дистанцією між двома сусідніми переборками - залежить від довжини судна та служби, якою він займається. Найвищий ступінь поділу стосується пасажирських суден.

    Вимоги, що пред'являються до машин та електричних установок, розроблені таким чином, щоб гарантувати, що послуги, які мають істотне значення для безпеки судна, пасажирів та екіпажу, обслуговуються в різних аварійних умовах.

    Відповідно до регламенту, судна повинні мати достатню міцність, цілісність і стійкість, щоб мінімізувати ризик втрати корабля або забруднення морського середовища через структурні збої, включаючи обвал, що призводить до затоплення або втрати герметичності цілісності.

    Глава II -2 - Захист від пожежі, виявлення пожеж та гасіння пожежі

    Включає детальні положення пожежної безпеки для всіх суден та конкретні заходи для пасажирських, вантажних та танкерів.

    Глава III - Рятувальні прилади та механізми

    Глава містить вимоги до рятувальних приладів та пристроїв, включаючи вимоги до рятувальних катерів, рятувальних катерів та рятувальних жилетів відповідно до типу судна.

    Глава IV – Радіокомунікації

    Глава включає Глобальну систему морського лиха та безпеки (GMDSS). Усі пасажирські судна та всі вантажні кораблі ваговою місткістю 300 і вище в міжнародних рейсах повинні мати з собою обладнання, призначене для підвищення шансів на порятунок після аварії, включаючи супутникове аварійне положення радіомаяків (EPIRB) та пошуково -рятувальні трансбордери (SART) для розташування корабля або рятувального судна.

    Глава V - Безпека судноплавства

    У главі V визначено певні послуги з безпеки судноплавства, які повинні надаватись урядами-договірниками, і викладено положення оперативного характеру, що застосовуються загалом до всіх суден усіх рейсів.

    У цій главі обов'язковими є перевезення реєстраторів даних про рейси (VDR) та автоматичних систем ідентифікації суден (AIS).

    Глава VI - Перевезення вантажів

    Положення включають вимоги щодо розміщення та забезпечення безпеки вантажу або вантажних одиниць (наприклад, контейнерів). Ця глава вимагає, щоб вантажні судна, що займаються перевезенням зерна, відповідали Міжнародному зерновому кодексу.

    Глава VII - Перевезення небезпечних вантажів

    Положення містяться у трьох частинах:

    Частина А - Перевезення небезпечних вантажів у розфасованому вигляді - включає положення щодо класифікації, упаковки, маркування, маркування та табло, документації та зберігання небезпечних вантажів

    Частина А -1 - Перевезення небезпечних вантажів у твердій формі оптом - охоплює документацію, вимоги щодо розміщення та відокремлення цих вантажів та вимагає повідомляти про інциденти, пов'язані з такими вантажами.

    Частина В охоплює конструкції та обладнання суден, що займаються перевезенням небезпечні рідкі хімічні речовини, і вимагає, щоб танкери -хімікати відповідали Міжнародному кодексу масових хімікатів (Кодекс IBC).

    Частина С охоплює Конструкцію та обладнання суден, що займаються перевезенням скраплені гази на наливних та газовозах, відповідно до вимог Міжнародного кодексу перевізників газу (Кодекс МКГР).

    Частина D містить спеціальні вимоги до перевезення упакованого опроміненого ядерного палива, плутонію та радіоактивних відходів високого рівня на борту суден і вимагає, щоб судна, що займаються перевезенням таку продукцію, відповідали Міжнародному кодексу безпечної перевезення упакованого опроміненого ядерного палива, плутонію та високоякісних ядерних палив

    Глава VIII - Ядерні кораблі

    Надає основні вимоги до кораблів, що працюють на атомній енергії, і особливо стурбований радіаційною небезпекою. Він посилається на детальний та всеосяжний Кодекс безпеки для ядерних торгових кораблів, прийнятий Асамблеєю ІМО у 1981 році.

    Глава IX - Управління безпечною експлуатацією суден

    У цій главі обов'язковим є Міжнародний кодекс управління безпекою (ISM), який вимагає встановлення системи управління безпекою судновласником або будь -якою особою, яка взяла на себе відповідальність за судно

    Глава X - Заходи безпеки для швидкісних суден

    У цій главі обов'язковим є Міжнародний кодекс безпеки для швидкісних суден (Кодекс HSC).

    Глава XI -1 - Спеціальні заходи для підвищення безпеки на морі

    У главі роз'яснюються вимоги, що стосуються авторизації визнаних організацій (відповідальних за проведення опитувань та перевірок поведінки адміністрацій); розширені опитування; схема ідентифікаційного номера судна; та державний контроль порту щодо експлуатаційних вимог.

    Глава XI -2 - Спеціальні заходи щодо посилення безпеки на морі

    Правило XI-2/3 глави закріплює Міжнародний кодекс безпеки суднових та портових споруд (Кодекс ISPS). Частина А Кодексу є обов’язковою, а частина В містить вказівки щодо того, як найкраще виконувати обов’язкові вимоги. Правило XI-2/8 підтверджує роль капітана у здійсненні свого професійного судження щодо рішень, необхідних для забезпечення безпеки судна. Правило XI-2/5 вимагає, щоб усі судна були забезпечені системою оповіщення суднової безпеки. , Положення XI-2/6 охоплює вимоги до портових споруд, зокрема передбачаючи для урядів-контрагентів забезпечення виконання оцінок безпеки портових споруд та розроблення, впровадження та перегляд планів безпеки портових споруд відповідно до Кодексу ISPS. Інші правила цього розділу охоплюють надання інформації ІМО, контроль суден у порту (включаючи такі заходи, як затримка, затримання, обмеження операцій, включаючи переміщення в порту, або вигнання судна з порту), а також особлива відповідальність компаній.

    Глава XII - Додаткові заходи безпеки для вантажоперевезень

    Глава містить структурні вимоги до вантажних автомобілів довжиною понад 150 метрів.

    Глава XIII - Перевірка відповідності

    Вводить в дію з 1 січня 2016 року Схему аудиту держав -членів ІМО.

    Глава XIV - Заходи безпеки для суден, що працюють у полярних водах

    У цій главі з 1 січня 2017 року вводиться обов'язкове введення та частина I-A Міжнародного кодексу кораблів, що працюють у полярних водах (Полярний кодекс).

    Роботу виконав

    Курсант 122сп групи

    Морозенко Максим


    написать администратору сайта