Бөлім
|
|
Педагогтың аты-жөні
| Сағынбек М.А.
|
Күні
|
|
Сынып
| Қатысушылар саны
| Қатыспағандар саны
|
Сабақтың тақырыбы
| Командадағы көшбасшылық дағдыларын дамыту
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 7.2.2.1 - көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді талқылау және көрсете білу
|
Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылар допты екі қолмен бір орнынан кеудеден екі қолмен бір-біріне бере алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Қозғалыста допты кеудеден екі қолмен бір-біріне бере алады
Оқушылардың кейбірі орындай алады: Қозғалыста немесе бір орнында допты кеудеден екі қолмен бере алады.
|
Бағалау критерииі
| Оқушы оқу мақсатына жетті егер:
- Оқушылардың допты менгеруін артады
Оқушылар шектеулі қалыпта жүрісті көрсете алады.
-Оқушылар үйренген шаңғы жүрісімен жүреді.
-
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты
| Мұғалімнің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Басы
|
Қауіпсіздік ережелерін ескерту. Оқушыларды шеңберге тұрғызып Баскетбол тарихын түсіндіру. Баскетбол ойынның екі команда ойнайды. Әр командада 5 ойыншыдан. Ойыннын мақсаты 3,5 метр биіктікте орналасқан себетке допты салу. Себетке салыпған доп 2 немесе 3 ұпаймен саналады.
«Тышқан мен мысық» ойыны. Оқушылар сырттай бақылау.
Ойын ережесі: Оқушылардың ішінен екі оқушыны мысық деп, тандап аламыз. Қолған оқушылар тышқан болып саналады. Ойын баскетбол добы арқылы ойналады. Мысалға: Екі оқушы допты бір-біріне допты беру арқылы тышқандарды қуады. Ескертпе допты ұстап алып жүгіруге болмайды. Тышқандар баскетбол алаңының жартысынан шығуға болмайды. Екі ойыншы доппен қуып оқушыларды қашуға мүмкіндік бермей доппен тигізеді. Допты лақтыруға болмайды бір-біріне тез-тез беру арқылы ойналады.
Рөлдік – сюжет қозғалмалы ойындар. Жұпттық және топттық жұмыс.
Қозғалмалы ойындар арқылы жаңа сабаққа тарату.
| Оқушы өз жұбын табады
Әдіс арқылы қайталау
Сұрақ жауап орындайды
| Қол шапалақ
| Тренинг жазылған парақшалар
|
Ортасы
|
Оқушыларды допты бір-біріне беру арқылы топқа бөлу.Мысалға: Бірінші төрт оқушы бір – біріне доп берген оқушылар I-топ, II-топ, III-топ болып бөлінеді.
Бұқаралық ақпараттар құралдары (БАҚ) оқушыларға белгілі футбол клубтарын айту арқылы бөлу.
Мысалға: Барселония, Бавария деген оқушылар бір топқа, Арсенал, Атлетико деген оқушылар келесі топқа бөлу.
Оқушыларға УӘЖ АКТ арқылы (ноутбук видео ролик арқылы допты бір-біріне беру арқылы тиімді шабуыл жасаған NBA ойындары көрсету www.youtube.com)
Әр топ берілген алаңда орналасады.
I-топ оқушылары шеңбер жасап айнала тұрады. Орта тұрған оқушы допты ойынға қосады. (бастаушы). Бастаушының міндеті допқа ие болу, ал оқушылардың міндеті тез-тез бір орнында допты кеудеден допты қайтару.
II-топ. Допты жұптасып тұрып бір-біріне қарама-қарсы тұрып допты беру.
III-топ. Допты қозғалыста үштік әдісімен допты беру.
Сергіту сәті. Әр топ өз орындарында. Мұғалімнің ысқырғыш немесе дауыстап белгі беруі бойынша оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне допсыз жоғарыдан төменнен допты беруді көрсету.
Топтық командалық жарыс. Әр топттан екі үздіктерден шығарып допты бір-біріне беру арқылы үш топ жұптасып жарысады. (Бірінші келеген оқушыларды қолдың жест арқылы мақтау, мараппатау) .
Содаң соң оқушыларға ой тастау «миға шабуыл».
Шапшандалықты арттыру және қозғалыста допты беруді дамыту үшін қай бұлшық еттеріне күш түсіру керек немесе дайындау керек?
|
денені тік ұстап,қаптал-дағы аяқты тіке ұстап толық отыру.
Допты ойынға қосу техникасын допсыз орындайды.
Допты ойынға қосуды алдыңғы алаңнан бастап доп пен орындайды.
Осы жаттығуды бір адым кейін шегініп, жалғастырады.
Бір адым кейін тұрып, жалғастырады.
оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды
оқушылар ойын ережелерін сақтайды
ынтымақтастықта қиындықтар болған
жоқ
| Смаликтер арқылы
ҚБ өзін өзі бағалау
ҚБ «Бағдаршам»
ҚБ «От шашу»
| Үлкен бос кеңістік. Баскетбол доптары, кегли, ысқырық.
|
Сабақтыңсоңы
| Рефлексия «Таңдау мен себеп»
1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын, себебі...
2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды, себебі....
3. Мен басқаларды мұқият зейінсіз тыңдадым, себебі....
5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын риза емеспін, себебі ....
.
| Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.
|
| Рефлексия парағы
|