Главная страница

Ашық сабақ 09.02.2023. Педагогті Т. А.. болан жадайда


Скачать 117.81 Kb.
НазваниеПедагогті Т. А.. болан жадайда
Дата23.05.2023
Размер117.81 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаАшық сабақ 09.02.2023.docx
ТипДокументы
#1154081

Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда

Орынбасарова Гүлгүл Әбдіхатқызы

Күні:

15/05/2023

Пән/Сынып:

Алгебра, 8 сынып

Қатысушылар саны:19

Қатыспағандар саны: 19

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңдеулерге есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

8.2.2.3 – квадрат теңдеулерді шешу

Сабақтың мақсаты:

Формуланы пайдаланып, квадрат теңдеулердің түбірлерін табады

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут


Ұйымдастыру

Ұйымдастыру.

Танысу тренингі «Мен қандаймын?»


Амандасады.

Оқушы мен мұғалім танысады. Әр оқушы өздерінің есімдеріне сын есім қосып айтып, таныстырады.



Оқулық

10 мин

Негізгі бөлім

Сабақтың эпиграфы

«Дұрыс тамақтану – мықты денсаулық кепілі»

Мұғалім:

МсDonald's Corporation — американдық корпорация, жылдам тамақтану дүкендерінің дүниежүзіндегі ірі желісі. 2010 жылдың қорытындылары бойынша мейрамханалар саны бойынша Subway мейрамханалар желісінен кейін екінші орынды алады. Fortune Global 500 2009 жылғы тізіміне енген (388-ші орын).Компанияның штаб-пәтері Ақтөбе облысы, Шалқар қаласы, Ә. Жангелдин атындағы жалпы орта білім беретін мектебінде орналасқан. Ендеше қош келдіңіздер! Қызметтеріңізге әзірмін.

«Адасқан қонақтар» әдісі арқылы топқа бөлу. /оқушылар үстел үстінен қағаздар алып, үш топқа топтасады /

Сіздердің алдарыңызда бүгінгі күннің ас мәзірі тұр. /мәзірмен таныстырамын/. Осы тағамдарда тапсырмалар жасырылған. Тапсырмаларды орындау арқылы біз фасфуд өнімінен бас тарта аламыз. Есесіне мен сіздерге сол тағамды сатып алғаныңыз үшін төлеген ақшаңызды қайтарып беремін.

«Дәмі тіл үйіретін қытырлақ картоптар» бір сұраққа бір жауап

  1. ах2 + вх +с = 0 түріндегі теңдеу қалай аталады?

  2. Квадрат теңдеудің неше түрі бар?

  3. Келтірілген квадрат теңдеудің түрі қандай?

  4. а коэффициенті 0 санына тең бола ала ма?

  5. Дискриминанттың формуласы қандай?

  6. Дискриминант нөлден үлкен болса, теңдеудің неше түбірі бар?

  7. Дискриминант нөлден кіші болса, теңдеудің неше түбірі бар?

  8. Дискриминант нөлге тең болса, теңдеудің неше түбірі бар болады?

  9. Квадрат теңдеудің түбірін табудың формуласы қандай?

  10. Толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтір.


БАҒАЛАУ
Жаңа піскен пиццалар. Топтық жұмыс

1 бөлік . Төмендегі теңдеулердің ішінен толық ,толық емес және келтірілген квадрат теңдеулерді анықта:


2 бөлік. Төмендегі теңдеулердің ішінен квадрат теңдеулерді анықта және олардың коэффициенттерін жаз.



3 бөлік.


1. Квадрат теңдеулерді анықтап, коэффициенттерін табыңдар:

а) 5х2 +7х – 2 = 0 b) 6x – 15 = 8x - 3

c) –x -9xy = 3xy + 5. d) x2 - 9x – 10 = 0

2. Квадрат теңдеулерді анықтап, коэффициенттерін табыңдар:

а) 3х2 +2х – 3 = 0 b) 4x + 7 = 3x - 4

c) –5x - 2xy = 4xy +7. d) x2 - 5x – 6 = 0

3. Квадрат теңдеулерді анықтап, коэффициенттерін табыңдар:

а) 2х2 +3х – 1 = 0 b) 3x + 2 = 2x - 1

c) –x - 3xy = 2xy +1. d) x2 - 8x – 9 = 0

 

 


4 бөлік

БАҒАЛАУ
Тойымды гамбургер. Жұптық жұмыс

Берілген түбірлері арқылы квадрат теңдеу құрастырыңыз

1 – жұп : х1 = 1, х 2 = 2

2 – жұп: х 1 = - 2, х 2 = 5

3 – жұп: х 1 = - 1, х 2 = 2

4 – жұп: х 1 = 3, х 2 = 5

5 – жұп: х 1 = 4, х 2 = 7

6 – жұп: х 1 = - 6, х 2 = - 2

7 – жұп: х 1 = 5, х 2 = - 4

8 – жұп: х 1 = 3, х 2 = - 2

9 – жұп: х 1 = -3, х 2 = -5

10 – жұп: х 1 = 4, х 2 = 11

БАҒАЛАУ

Қытырлақ тауық қанатшалары

Виет теоремасын пайдаланып, берілген теңдеудің түбірлерін табыңыз

х2 – 4 х + 3 = 0
х2 + 6 х + 5 = 0
х2 + 4 х - 21 = 0
х2 + 2 х - 48 = 0
х2 – 11 х + 30 =0
у2 – 9 у + 14 =0
у2 + 5у - 6 = 0
х2 - 8х + 12 = 0
х2 – 29 х + 100 = 0
х2 + 14 х + 24 = 0
х2 – 18 х + 17 = 0
х2 – 7 х + 10 = 0
х2 – 17 х + 60 = 0
х2 – 14 х + 40 = 0
х2 + 10 х – 11 = 0
х2 – 2 х – 35 = 0
х2 – 7 х + 10 = 0
х2 – 6 х + 8 = 0

х2 – 16 х + 48 = 0

БАҒАЛАУ

Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді

Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.

Сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар мұғалімнен қытырлақ картоптарға жапсырылған сұрақтарды біртіндеп алып, сұрақтарға жауап береді.

Оқушы берілген тапсырманы орындайды. Тапсырманы алмасады. Жауабын тексереді.

Оқушылар жұптасып тапсырмаларды орындайды. Жауабын тексереді

Оқущылар тапсырманы жеке орындайды.

Монеталар арқылы бағалаймын

Дескриптор:

  • Оқушылар өтілген тақырыптарды қайталау арқылы сұрақтарға жауап береді


Қосымша материалдар. Дербес компьютер. Фри картошкалары

Кардон макетінен жасалған пицца бөліктері. Тапсырмалар


Тапсырмалар жазылған гамбургерлер

Тапсырмалар жазылған тауық қанатшалары

25 мин

Бекіту тапсырма лары

Тәбетті ашатын «фиш – ролл»








Есептер шығарады

Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды.


Дескриптор:
Дескриптор:


Интернет ресурстары


5 минут





Бүгінгі сабақта:

- функцияның шексіздіктегі шегінің қасиеттерін қолданып сан тізбектерінің шектерін таба алады.

Кері байланыс:

Газдалған сусындар


Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №651 3,4


Кері байланыс






написать администратору сайта