Главная страница

задачі-з-педіатрії. Педіатрія завдання 1


Скачать 32.58 Kb.
НазваниеПедіатрія завдання 1
Дата08.11.2021
Размер32.58 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлазадачі-з-педіатрії.docx
ТипДокументы
#265954

ПЕДІАТРІЯ
Завдання № 1

Через 5 годин після пологів у новонародженої дитини з’явився жовтяничний колір шкіри, ще через 2 години жовтяниця стала інтенсивнішою. Дитина млява, весь час спить, ослаблені природжені рефлекси. У матері група крові 0(1), резус-фактор негативний, в дитини група крові 0(1), резус-фактор позитивний.

  1. Обґрунтуйте діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при отруєнні алкоголем.

  3. Продемонструйте взяття крові з вени на біохімічний аналіз.


Завдання № 2

Дитині 20 днів. Скарги на частий приступоподібний кашель, нежить, температура тіла-37,2 0С. Під час кашлю обличчя дитини почервоніло, наступила зупинка дихання. Зі слів матері, приступи повторюються 5-6 разів на добу. Старший син довго покашлював.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при дихальній недостатності.

  3. Уведення вакцини АКДП, АДП.



Завдання № 3

Дитині 10 років. Останнім часом відзначаються підвищена втома, погіршення апетиту, пітливість, періодичне підвищення температури тіла до субфебрильних цифр. При флюорографії виявлено збільшення внутрішньо грудних лімфатичних вузлів.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при ацетонемічній (недіабетичній) комі.

  3. Продемонструйте виконання діагностичної проби Манту.


Завдання № 4

Дитині 6 міс. Мати скаржиться на підвищення температури тіла до 40оС, неспокій, повторне блювання, відмову від їжі. Захворення розпочалося близько 10 год. тому з підвищення температури тіла до 38оС, блювання, неспокою. Який посилювався, коли дитину брали на руки.

Під час огляду стан важкий: температура тіла 39,8оС. немовля неспокійне. Неспокій посилюється , коли доторкуються до тіла дитини; малюк здригується. Спостерігається блювання. Шкіра чиста, бліда, велике тім’ячко напружене. Ригідність м’язів потилиці. Старший брат лікується в стаціонарі з приводу менінгококцемії.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при судомному синдромі на тлі гіпертермії.

  3. Продемонструйте взяття мазка з носоглотки для бактеріологічного дослідження на менінгокок.


Завдання № 5

Вас викликали до хлопчика 10 років. Скаржиться на підвищення температури тіла в межах 37,5-38С, біль у колінних суглобах та їх припухлість. В анамнезі часті захворювання на ангіну. Об’єктивно виявлено припухлість і різку болючість, гіперемію шкіри колінних і гомілковостопних суглобів. Тони серця ослаблені, грубий систолічний шум над верхівкою. Тахікардія, АТ 90/50мм. рт. ст., ЧСС-110уд/хв.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при нейротоксикозі.

  3. Продемонструйте, розведення і введення біциліну – 5 в/м.


Завдання № 6

Дитині 5 років. Лікується амбулаторно з приводу ГРВІ. На 3-тю добу стан погіршився, температура підвищилась до 38,9С, посилився гавкаючий кашель, голос хриплий, з’явилась задишка. Частота дихання 32 за хв.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз

  2. Надайте невідкладну допомогу при стенозувальному ларинготрахеїті.

  3. Підрахуйте частоту дихання, пульсу.



Завдання № 7

Ви прийшли на перший патронаж до дитини. Мати тривожиться, що дитина майже весь час спить. Народжена від 1-ї вагітності, пологи в строк, не ускладнені, маса тіла при народженні 3200г. Виписана з пологового будинку на 6-ту добу. На природньому вигодовуванні.

  1. Оцініть стан дитини.

  2. Надайте допомогу в разі носової кровотеч при гемофілії.

  3. Продемонструйте проведення гігієнічної ванни.



Завдання № 8

До вас звернулася мати з дитиною 13 років зі скаргами на дратівливість, швидку втомлюваність, мимовільне скорочення м’язів обличчя, зміну почерку. За місяць до того перехворів на ангіну. Об’єктивно виявлено розширення меж серця, ослаблення тонів серця, м’який систолічний шум на верхівці, тахікардію.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при пароксизмальній тахікардії.

  3. Продемонструйте техніку вимірювання АТ.


Завдання № 9

Дитині 10 років. Після видалення зуба кровотеча тривала 4 години. Об’єктивно шкіра і видимі слизові оболонки бліді. На шкірі тулуба і кінцівок крововиливи від ледь помітних до великих петехій і плям. Тони серця приглушені АТ 95/50 МП.рт.ст. живіт м’який. Селезінка збільшена. Аналіз крові: тромбоцитів 30х10 9/л., тривалість кровотечі 20 хв.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при шлунково-кишковій кровотечі.

  3. Продемонструйте внутрішньовенне введення глюконату кальцію.


Завдання № 10

До вас звернулася мати із скаргами на те, що її 4-річна дитина стала капризною, погано їсть, її інколи нудить, вона скаржиться на біль у животі і сверблячку в ділянці заднього проходу і статевих органів. Дівчинка погано спить, спостерігається нічне нетримання сечі. Випорожнення кашкоподібні, часті, із домішками слизу.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при непритомності, колапсі.

  3. Збір випорожнень на виявлення яєць гельмінтів.


Завдання № 11

У хлопчика 10-ти років, виник напад ядухи. Прийом таблетки еуфіліну і повторні інгаляції астмопенту ефекту не дали. Хлопчик сидить, спираючись на руки, дихання до 48 за 1 хв, шумне з дистанційними свистячими хрипами. Кашель нападоподібний, втягнення міжреберних проміжків і яремної ямки. Губи і носогубний трикутник ціанотичний, грудна клітка здута. Межі серця не визначаються, тони ослаблені, значна тахікардія до 110 за 1 хв.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при бронхіальній астмі.

  3. Підрахуйте частоту дихання, пульсу у дітей 1 року життя.



Завдання № 12

Дитині 6 років, відвідує дитячий садок. Зі слів батьків, дівчинка захворіла вчора. При огляді дитина квола, температура тіла 38,9 0С, шкіра бліда. На волосистій частині голови, на шкірі обличчя, тулуба, кінцівок поліморфний висип: червоні плями, папули, везикули, діаметром до 3-5 мм, наповненні прозорою рідиною. Інших патологічних ознак не виявлено.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при кропивниці.

  3. Проведення очисної клізми.



Завдання № 13

Дитина 8 років. Скарги на біль при відкриванні рота і жуванні, t – 39,6 0С, головний біль. Хворіє 2-у добу. При огляді стан середньої важкості, шкіра бліда. Справа, в ділянці завушної залози, визначається припухлість, вушна раковина відстовбурчена. При пальпації пухлина помірно болюча. Шкіра натягнута, звичайного забарвлення. При огляді слизової оболонки рота спостерігається сухість.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при гіпертермічному синдромі.

  3. Продемонструйте накладання зігрівального компресу на вухо.


Завдання № 14

До вас звернулася мати з 1,5 річною дитиною, зі скаргами на виникнення нападів судом, тривалістю до 20 хв. При огляді: дитина неспокійна, плаче. Нижні кінцівки зігнуті в колінах та кульшових суглобах, стопи в стані різкого плантарного згинання, пальці кистей рук тонічно напружені, руки нагадують ,,руку акушера”.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при судомному синдромі на тлі спазмофілії.

  3. Проведення штучної вентиляції легень і закритого масажу серця.


Завдання № 15

Дитині 5 років. Скаржиться на підвищення температури тіла до 39.5С, кволість, дворазове блювання, біль у горлі під час ковтання припухлість шиї. Хворіє 1 добу. Відвідує дитячий садок. Останні 4 роки щеплення не проводили через хронічний астматичний бронхіт. Під час огляду: температура тіла 39,6С. Дитина квола, шкіра бліда. Дихання через ніс порушене, голос гугнявий. У підщелепній і підборідній ділянках м’яка, не болюча припухлість, яка опускається до ключиці. З рота неприємний запах. Мигдалики майже змикаються по середній лінії, вкриті білувато-сірим суцільним нальотом, який погано знімається і переходить на м’яке піднебіння язичок.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при дифтерійному крупі.

  3. Продемонструйте введення антитоксичної протидифтерійної сироватки


Завдання № 16

Ви працюєте в неонатальному відділенні. Дитині 5 діб. Маса 2000 г. Відсутні смоктальний та ковтальний рефлекси.

  1. Поясніть матері переваги методу «Мати-кенгуру».

  2. Надайте допомогу при афективно-респіраторних судомах.

  3. Продемонструйте годування недоношеної дитини через зонд.


Завдання № 17

Вас викликали до дитини 25 днів. Дитина кашляє, носове дихання затруднене, в’ялість, відмовляється від грудей. Дитина недоношена. При огляді встановлено: дитина в’яла, апатична, стан важкий, ціаноз біля рота, дитина важко дихає, частота дихання 85/хв. При диханні виділяється піниста мокрота з рота та носа. При перкусії дихання ослаблене. Тони серця приглушені. Метеоризм. Температура – 38,2 0С.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при інфекційно-токсичному шоці.

  3. Проведення інгаляції киснем різними методами.


Завдання № 18

До вас звернулася мати з дитиною 9 міс. Спостерігаються блідість шкіри, лобові та тім’яні горби, реберні “чотки”, ”браслети”, “нитки перлів”, розм’якшення країв великого тім’ячка, збільшення печінки. Дитина знаходиться на штучному вигодовуванні (отримує коров’яче молоко), харчові добавки та страви прикорму не вводились, дитина рідко буває на свіжому повітрі.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при набряку легень.

  3. Розрахуйте вітамін Д-3 для профілактики та лікування рахіту.


Завдання № 19

До вас звернулася мати з дитиною 4 міс. Скарги з приводу частого блювання дитини, рідких випорожнень ( до 15 р/добу). Неспокійна, живіт вздутий. Захворювання почалося гостро. Мати пов’язує це з переведенням на годування коров’ячим молоком. Дані огляду: стан дитини важкий, риси обличчя загострені, шкіра суха, велике тім’ячко запале, дитина неспокійна, температура тіла – 39 0С. ЧСС – 160уд/хв., тони серця ослаблені. Живіт здутий. Дефіцит маси тіла від початкової становить 9%.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при харчовій токсикоінфекції.

  3. Проведення оральної регідратації.


Завдання № 20

Дитині 2 міс. Народилася з масою тіла 2800г. У даний час важить 3800г. Годування груддю. При 6-разовому годуванні з грудей висмоктується по 80 г молока (за даними контрольного годування). Молока в грудях не залишається.

1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

2. Надайте допомогу при попаданні стороннього тіла в дихальні шляхи.

3. Проведіть контрольне зважування.
Завдання № 21

У пологовому будинку народилася дитина з масою тіла 3500г, довжиною тіла 52 см. На 3-ій день життя маса дитини становила 3290г.

1. Поясніть причину втрати маси тіла дитини.

2. Надайте допомогу при асфіксії новонароджених.

3. Продемонструйте проведення антропометрії.

Завдання № 22

До вас звернулася мати з дитиною 5 місяців з проханням дати поради щодо вигодовування дитини. Народилася з масою тіла 3100г., ростом 50см. Перебуває на штучному вигодовуванні.

  1. Розрахуйте належну добову та разову потребу в їжі.

  2. Надайте допомогу при ангеоневротичному набряку.

  3. Дайте поради щодо введення прикорму.



Завдання № 23

Дитині 5 міс., годування штучне, захворіла вчора, гостро, температура тіла 39 С, блювання, часті, рідкі, водянисті випорожнення (до 10 р/добу), яскраво-жовтого кольору. Втратила в масі 500г., тім’ячко запале, загострені риси обличчя, знижена еластичність тканин.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при токсикозі з ексикозом.

  3. Допомога при блюванні.



Завдання № 24

До вас звернулася мати з дитиною 2-х років. Скарги з приводу кашлю, задишки в стані спокою. Відстає у фізичному розвитку. Об’єктивно: дефіцит маси тіла 23%, шкіра бліда, акроціаноз. Кінцеві фаланги пальців мають вигляд барабанних паличок, нігті – годинникових скелець. В акті дихання беруть участь м’язи тулуба і крила носа. Границі серця розширені, тони ослаблені, грубий систолічний шум.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при задишково-цеанотичному нападі.

  3. Догляд за шкірними складками.



Завдання № 25

Дитині 2,5 міс. Скарги на поганий апетит, неспокій, t – 38,2-39,4 0С. Дитина народилася з масою тіла 3200г, ростом 50 см. Пупковий залишок відпав на 7-му добу. Спостерігалися виділення з пупкової ранки. На шкірі з’явилась висипка, заповнена гнійним вмістом. За 1-й місяць приріст маси тіла 300г, за 23-й – 100г. При огляді стан дитини важкий. Шкіра бліда, суха, зморшкувата. Підшкірна основа відсутня на тулубі, кінцівках. Дихання рівномірне, ослаблене. Тони серця ритмічні, приглушені. Печінка збільшена, виступає на 4 см, селезінка – на 2 см. Випорожнення 2-3 рази на день, кашкоподібні, жовтого кольору.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при отруєнні фосфорорганічними сполуками.

  3. Промивання шлунку.



Завдання № 26

Дитині 5 років. Скарги на кашель, нежить, t – 380С, кволість. Хворіє 3-ю добу. При огляді: слизисті виділення з носа, кашель, кон’юктивіт, світлобоязнь. На слизовій оболонці щік навпроти малих корінних зубів дрібні плямки. У будинку були аналогічні випадки захворювання.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при гіпертермічному синдромі без спазму периферичних судин.

  3. Розрахувати та ввести дитині віком 5 місяців пеніцилін.



Завдання № 27

Під час огляду 4-річної дитини виявлено у неї підвищення температури до 37,5 0С, своєрідні округлі бляшки завбільшки соєвої зернини, оточені білою вузькою облямівкою, фібринозний наліт жовто-сірого кольору на гіперемійованій слизовій оболонці щік і по краях язика, збільшення і болісність підщелепних лімфатичних вузлів, неприємний запах з рота. Дитина млява, сонлива.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при укусах отруйних комах (бджіл, ос).

  3. Продемонструйте техніку обробки слизової оболонки порожнини рота.


Завдання № 28

Хлопчик віком 7 років. Із анамнезу встановлено, що у старшого брата та дідуся з боку матері підвищена кровоточивість. Масивні гематоми у дитини вперше з’явились у віці 1,5 року. У 3 роки вперше стався крововилив у правий колінний суглоб. Під час госпіталізації у стаціонар правий колінний суглоб збільшений, функція його знижена, шкіра над суглобом гаряча на дотик.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте невідкладну допомогу при легеневій кровотечі.

  3. Проведення ранкового туалету.


Завдання № 29

Хворій 8 років. Мати скаржиться на блідість дитини, поганий апетит, набряки на обличчі. Місяць тому хворіла на ангіну. За останній тиждень погіршився апетит, з’явилися набряки на обличчі. Під час огляду виявлено: блідість шкіри і слизових оболонок, пастозність обличчя. Мигдалики рихлі, збільшені. Язик обкладений білим нальотом. ЧСС – 108/хв., АТ – 140/80 мм рт. ст.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при гострій нирковій недостатності.

  3. Техніка збору сечі у дітей до 1 року.


Завдання № 30

Ви працюєте в пологовому будинку. Новонародженій дитині 2 дні. Маса дитини 3200 г. Ріст 51 см. Вам необхідно провести обстеження новонародженої дитини на фенілкетонурію, вроджений гіпотеріоз.

  1. Ваші дії.

  2. Надайте допомогу при носовій кровотечі, при тромбоципенії.

  3. Продемонструйте методику забору крові для скринінгового обстеження на фенілкетонурію.


Завдання № 31

Новонародженій дитині 3 дні. Маса дитини 3300 г. Ріст 52 см. Вам необхідно провести щеплення проти туберкульозу.

  1. Ваші дії.

  2. Допомога при поствакцинальних ускладненнях.

  3. Продемонструйте введення вакцини БЦЖ.

Завдання № 32

Дитині 6 років захворіла вчора, температура тіла 37,8оС. Нежить, сьогодні зранку по всьому тілу висипка, більше на сідницях. Збільшені потиличні лімфатичні вузли.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при анафілактичному шоці.

  3. Продемонструйте техніку закапування крапель в ніс, вуха.


Завдання № 33

До вас звернулася мати з дитиною 5 міс. При введенні жовтка у дитини з’явилася плямисто-папульозна висипка по всьому тілу, на щоках яскрава гіперемія, злущення шкіри, екскоріації.

  1. Обґрунтуйте діагноз.

  2. Надання допомоги при коматозному стані.

  3. Продемонструйте виконання лікувальної ванни.


Завдання № 34

До вас звернулася мати з дитиною 7 років з носовою кровотечею, яка триває протягом 2 годин. Під час огляду на шкірі виявлено локалізовані крововиливи різного розміру.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при нейротоксикозі.

  3. Продемонструйте зігрівання дитини при допомозі грілок.


Завдання № 35

Дитині 3 роки, слабкість, млявість, зниження апетиту, t – 38,6 0С, сечовипускання часте, сечі мало, каламутна. Загальний стан середньої важкості, язик сухий, з нальотом. Живіт м’який, не болючий.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при гострій затримці сечі.

  3. Техніка збору сечі у дітей раннього віку.


Завдання № 36

До вас звернулася мати з дитиною 7 міс., народилася з масою тіла 3200 г., у даний час маса тіла 6000г. Відзначається облисіння потилиці, не сидить, немає зубів, голову тримає з 3,5міс. Годування коров’ячим молоком та манною кашею.

  1. Обгрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при ангіоневротичному набряку.

  3. Розрахуйте вітамін D для профілактики рахіту.


Завдання № 37

Дівчинка віком 1 міс., від 1-ї доношеної вагітності, народилася з масою тіла 2500г., зріст 50см. У другій половині вагітності був виражений токсикоз. Протягом 1-го місяця дівчинка була неспокійна, грудь смоктала погано. За перший місяць набрала в масі лише 300г. При огляді шкіра бліда, суха, у зморшках. Підшкірна основа відсутня на тулубі, кінцівках, тонка на обличчі. Еластичність шкіри, тургор тканин знижені. Дихання пуерильне, рівномірно ослаблене. Тони серця ритмічні, приглушені. Пульс – 146 уд/хв. Живіт м’який, передня черевна стінка млява, печінка виступає з-під реберної дуги на 3 см.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при дихальній недостатності.

  3. Ведіть внутрішньом’язево 250 тис.од. пеніциліну.


Завдання № 38

Дитині 4 місяці. Захворіла вчора. Температура тіла 39С, нежить, недомагання. Сьогодні ранком на тулубі в області сідниць з’явилися висипання у вигляді неправильної форми зірок. Виражена задуха, тахікардія, диспепсія.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при судомному синдромі.

  3. Продемонструйте взяття слизу з носової частини горла для бактеріологічного дослідження.


Завдання № 39

Дівчинка 12 років. Скаржиться на періодичний гострий біль у надчеревній ділянці і справа від пупка (частіше натще або після прийому їжі), печію, закреп. Хворіє близько 1 року. Харчується нерегулярно, часто всухом’ятку. Батько хворіє на виразкову хворобу шлунка. Під час огляду – шкіра бліда, суха. Під час пальпації – болісність у надчеревній ділянці травного каналу.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при харчовому отруєнні.

  3. Продемонструйте шлункове зондування.


Завдання № 40

Дівчинці 11 років. П’ять років тому перехворіла на вірусний гепатит. Скаржиться на біль у правому підребер’ї (виникає після фізичного навантаження, споживання жирної їжі), нудоту, поганий апетит, швидку стомлюваність, головний біль. При огляді: шкіра суха, язик з білим нальотом. Печінка виступає з-під краю реберної дуги на 2,5 см, чутлива при пальпації.

  1. Обґрунтуйте попередній діагноз.

  2. Надайте допомогу при отруєнні грибами.

  3. Продемонструйте дуоденальне



написать администратору сайта