|
презентація сучасні соуси. сучасні соуси. Соуси нової технології
- Нові види соусів.
- Вплив соусів на
- формування сучасного
- асортименту і
- якості страв
Соуси нової технології - Соуси - це справжній шедевр французької кулінарії, який сьогодні зайняв почесне місце і на столах українців. Найпростішу страву соус зможе зробити унікальною і неповторною. Соус — це додатковий компонент страви з напіврідкою консистенцією, який використовують у процесі її приготування або подають до готової страви для поліпшення смаку, аромату й зовнішнього вигляду.
- Соуси складаються з двох частин - основної та додаткової (смаковий).
- Перша частина - рідина
- Друга частина соусів складається з добавок - смакових, ароматичних, барвних. Основні приправи - гірчиця, хрін, томатна паста, пюре з кислих фруктів, яблук, слив ткемалі. Основні прянощі - часник, червоний і чорний перець, зелень кропу і петрушки, імбир, мускатний горіх, майоран, селера. Дуже часто використовують: гриби, цибулю, маслини, каперси, вино, для підкислення - сік лимона, граната, кизилу. Кожен кухар удосконалює соуси, додаючи нові складники, тому асортимент соусів величезний.
- За консистенцією соуси повинні бути однорідними, еластичними, без грудок борошна і згустків, поверхневої плівки. Щоб на поверхні не утворилася плівка, по всій поверхні соусу розкладають шматочки вершкового масла. Якщо плівка з'явилась, її знімають або соус проціджують. Смак соусу повинен відповідати основі, на якій його приготували, з ароматом наповнювачів, приправ і спецій.
Соус огірковий - Огірки можна використовувати як основу не тільки для салатів але і для смачного, гострого соусу. інгредієнти: огірки свіжі - 5 штук цибулина два помідори зубчик часнику сметана - 2 стіл. лож. Сіль
- 1.Огірки очистити від шкірки, нарізати половинками. 2.Обсмажити цибулю і часник, додати огірки, смажити 15 хвилин. 3.Помідори очистити від шкірки, подрібнити в пюре, залити ним огірки і цибулю. Посолити, тушкувати до м'якості. 4.Додати сметану, перемішати, тушкувати ще 5 хвилин. 5.Соус виходить пікантним і злегка гострим. Подати його можна подати до м'яса, рису та макаронів.
Грецький соус з бринзою - Соус чудово підійде для овочевого салату, своїм солоним смаком підкресливши свіжість овочів. інгредієнти: оливкова олія. - 1,5 ст. бальзам. оцет - 3 ч.л. гірчиця - чверть ч / л. часточка часнику перець, оре гано, сіль, базилік лимон. сік - ч / л. мед - 2 л. бринза - 70 р. Приготування: Всі компоненти соусу, крім бринзи, перемішати. Перед подачею додати в соус бринзу, збити блендером.
Соус креольський - Відмінний пікантний соус, який збуджує апетит і стане чудовою приправою до страв як з риби, так і з м'яса. інгредієнти: 500 гр. помідор стручок перцю солодкого 4 маслини цибулина масло раст. - 75 мл. 30 мл. вина білого перець, сіль Приготування: З помідорів зняти шкірку (обшпаривши окропом), нарізати, протерти або подрібнити у блендері. Обсмажити перець і цибулю, додати пюре з помідорів, порізані маслини. Приправити, посолити, залити вином і прогріти чверть години.
Хлібний соус - Незвичайний соус, який напевно здивує ваших гостей і допоможе додати приготованим стравам пікантності - хлібний соус. Тонкий смак і аромат, універсальність - ось решта плюси цього соусу.
- Інгредієнти:
- -Хлібні крихти від свіжого білого хліба - 60 г
- -Молоко - 0,5 л
- -вершки-1 ч. л.
- -Вершкове масло - 1 ч. л.
- -Цибуля ріпчаста - 1 шт.
- -Спеції: гвоздика, мускатний горіх, чорний
- перець - за смаком
- -Сіль - ½ ч. л.
- Приготування: цибулину нашпигувати гвоздикою і покласти в кипляче молоко. Додати мускатний горіх, потім на невеликому вогні кип'ятити протягом 30 хв. Потім додати хлібні крихти, масло, посолити і поперчити. Ретельно перемішати і злегка збити масу. Після цього необхідно кип'ятити соус ще 20 хв. на дуже малому вогні, безперервно помішуючи. Потім вийняти цибулину, влити вершки і подати до столу гарячим.
Сливовий ткемалі - Класичний грузинський соус, здатний перетворити будь-яке м'ясо в приголомшливий делікатес. Відмінно підійде до шашликів
- Інгредієнти
- сливи солодкі - 1 кг.
- перець, сіль
- головка часнику
- кінза, кріп
- Приготування:Сливи скласти в ємність (емальовану), налити воду (щоб вона покривала ягоди), варити, поки не відокремляться кісточки. Масу протерти в сито, прибрати кісточки. Пюре, що вийшло варити до консистенції сметани, поступово додаючи сіль, часник і перець. Додати зелень, прокип'ятити п'ять мін.
Лимонний соус - Ви ламаєте голову над тим, з яким соусом подавати рибні та м'ясні страви? Стандартний майонез вже порядком набрид? Тоді займіться приготуванням лимонного соусу! інгредієнти: 50 г борошна 50 г вершкового масла 1 г лимонної кислоти 15 г лимонної цедри 300г сметани 700г бульйону Спосіб приготування: Білу пасеровку з борошна розведіть бульйоном, додайте цедру лимона, кислоту і сметану. Проваріть масу і посоліть її.
Вершково-часниковий соус - продукти: 200 г вершків 1 столова ложка рослинної олії 4 зубчики часнику 1 чайна ложка лимонного соку 0,5 чайної ложки орегано 1 столова ложка подрібненого мигдалю Сіль, білий перець Зелень (петрушка, кінза, базилік) Приготування: Поставити вершки нагріватися на повільному вогні. Обсмажити дрібно нарізану часник в маслі, додати до нього подрібнений мигдаль. Гасити, поки не закиплять вершки. Зменшити вогонь, в гарячі вершки викласти часник з мигдалем, орегано, сіль, перець. Влити лимонний сік і варити 5 хвилин на невеликому вогні. Перед подачею заправити соус зеленню.
Соус “Теріякі” - Шанувальники японської кухні можуть приготувати традиційний соус теріякі навіть у себе вдома. продукти: 60 мл соєвого соусу 30 мл рисової горілки саке 20 мл солодкого білого вина 2 ложки цукру Шматочок свіжого імбиру Приготування: Нарізати імбирний корінь дрібними шматочками. Влити соєвий соус, горілку і вино в каструлю, викласти імбир, всипати цукор. На невеликому вогні під кришкою довести соус до кипіння. Зменшити вогонь до мінімального і потомити соус 3-5 хвилин.
Сирний соус - Сир - кисломолочний продукт, який містить у собі масу корисних речовин, притому в концентрованому вигляді. Так, з'їдаючи щодня 100 г сиру, ви позбавите себе від дефіциту кальцію. Сир можна вживати не тільки в чистому вигляді або на бутербродах, але і в комбінаціях з іншими продуктами: наприклад, можна приготувати смачний соус, який стане прекрасним доповненням до м'яса, риби або овочів. інгредієнти: • сир - 200 г • вершки - 100 г • яйце - 1 шт. Приготування: Збити яйце і вершки до однорідної пишної маси, поступово додавати тертий на крупну тертку сир. Поставити масу в холодильник на 1 годину. Перед подачею на стіл злегка підігріти.
Соус “песто” - Яскраво-зелений соус песто привертає ароматом! Пропонуємо вашій увазі традиційний рецепт цього соусу, який підходить до салатів з овочів та сиру, страв з риби. продукти: 50г листя базиліка 4 столові ложки (60 гр.) кедрових горіхів 2-4 зубчики часнику 120 г. оливкової олії 115 гр. тертого сиру Пармезан 25г тертого твердого овечого сиру Приготування: Протерти в ступці базилік, часник і кедрові горіхи до однорідної маси. Додати 60 г оливкової олії і розмішати. Другу частину масла вливати повільно, збиваючи соус до стану однорідної сметани. Додати сири і перемішати дерев'яною ложкою. Посолити і поперчити соус за смаком.
Ананасовий соус - Соус з ананасами підходить для курки і риби. Любителі екзотичних страв можуть заповнити соусом половину свіжого ананаса, попередньо вийнявши м'якоть, нарізавши її шматочками і змішавши з соусом. продукти: 1 чашка пюре з консервованих ананасів 1 чашка вершків ½ чашки бульйону 1 ложка лимонного соку 1 ложка вершкового масла Сіль і перець Приготування: У глибокій сковороді розтопити вершкове масло і викласти туди всі інгредієнти. Проварити на повільному вогні 5 хвилин після закипання. Остудити і подавати до страви.
Соус з аґрусу - Аґрус поетично називають північним виноградом. Ця кисло-солодка ягода хороша і корисна не тільки у свіжому вигляді - з неї можна готувати смачні соуси до м'яса і риби. Незвичайність такого доповнення змушує по достоїнству оцінити кулінарні таланти, а доступність аґрусу і швидкість приготування роблять приготування соусу зовсім необтяжливим. інгредієнти: • агрус - 100 г • борошно - 1 ст. л. • овочевий бульйон - 100 г • вершкове масло - 50 г Приготування: Ягоди агрусу розрізати навпіл. Заварити борошно овочевим бульйоном, додати вершкове масло, ретельно перемішуючи додати ягоди агрусу. Прогріти отриману суміш 7-10 хвилин, не допускаючи пригорання і при необхідності підливаючи бульйону. Потім протерти або подрібнити у блендері, після чого закип'ятити і проварити 2 хвилини на слабкому вогні.
Варений майонез - продукти: 2 жовтки, 3 ст. л. оцту, 3 ст. л.олії, 3 ст. л. м'ясного бульйону, 1 ч. л. борошна, сіль за смаком. Спосіб приготування: У каструлю покласти жовтки, оцет, рослинна олія, бульйон, сіль, борошно, добре збити і на водяній бані при безперервному помішуванні зварити не дуже густий майонез. Остудити, підмішати трохи гірчиці, якщо майонез густуватий, то і трохи молока, вершків або води. Подавати до картопляних, овочевим або м'ясним салатів.
- Існує така поговірка: «Архітектор прикриває свої помилки фасадом, а кухар — соусом».
- Але соус служить не для того щоб покривати помилки кухаря – соус удосконалює страву і надає їй величності. Тому потрібно працювати над тим, щоб ваші страви були витвором кулінарного мистецтва. Тому експериментуйте . А ми бажаємо вам успіху у цих “експерементах”.
|
|
|