Главная страница
Навигация по странице:

  • 5. Що таке пульсовий тиск

  • 11. Який із перелічених патологічних процесів може бути ускладненням артеріальної гіпертензії

  • 13. Який тиск є нормальним

  • 16. Яким основним клінічним симптомом проявляється гіпертонічна хвороба

  • 18. При який патології включається гомеометричний механізм адап­тації серця до підвищеного на­вантаження

  • 20. Яке ускладнення можна очікувати при гіпертонічному кризі

  • 27. Який рівень підвищення АТ характерний для першого ступеню ГХ

  • Порушення коронарного кровообігу. Патологія судинного тонусу. Гіпертонічна хвороба


    Скачать 158 Kb.
    НазваниеПорушення коронарного кровообігу. Патологія судинного тонусу. Гіпертонічна хвороба
    АнкорPorushennya_koronarnogo_krovoobigu.doc
    Дата08.07.2018
    Размер158 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаPorushennya_koronarnogo_krovoobigu.doc
    ТипДокументы
    #21233

    Порушення коронарного кровообігу. Патологія судинного тонусу. Гіпертонічна хвороба

    1. Стенокардія є характерним сим­птомом для:

    1. *Ішемічної хвороби сер­ця


    2. Чоловік, 57 років, скаржиться на біль в серці, який виник після тривалих негативних емоцій. Лікар швидкої допомоги встановив ішемічну хворобу серця, що проявилась стенокардією. Який механізм ішемії найбільш вірогідний?

    1. *Ангіоспастичний


    3. Хворий, 40 років, знаходиться на лікуванні з приводу туберкульо­зу легень. При обстеженні вияв­лені: акроціаноз, задишка, роз­ширення меж серця, підвищення АТ, збільшення числа еритроци­тів, згущення крові, нейтрофільний лейкоцитоз. Які з нижче наведених симптомів хронічної гіпоксії відносяться до довго­тривалих компенсаторних ме­ханізмів організму?

    1. *Дилатація порожнин та гіпертрофія міокар­да


    4. Хвора 24-х років, поступила у лі­карню зі скаргами на головний біль, біль у попереку, набряки на обличчі, слабкість. В анамнезі місяць тому перенесла ангіну. Об'єктивно: AT-180/110 мм.рт.ст.; еритроцити 3,3x1012/л, лейкоцити 14,7х109/л, ШОЕ 29 мм/год; Na+ плазми -137 ммоль/л; у сечі виражена протеїнурія, мікрогематурія, лейкоцитурія. Який найбільш ймовірний механізм розвитку гіпертензії у хво­рої?

    1. *3більшення секреції реніну



    5. Що таке пульсовий тиск?

    1. *Різниця між систолічним і діастолічним



    6. Який із перелічених патологіч­них процесів може бути усклад­ненням артеріальної гіпертензії?

    1. *Крововилив у головний мозок


    7. У хворого на ішемічну хворобу серця раптово з’явився тяжкий приступ стенокардії. Про нього: обличчя бліде, шкіра волога, холодна, АТ 70/50 мм рт.ст. екстрасистолія. Діагностовано інфаркт міокарду та кардіогенний шок. Назвіть первинний ланцюг патогенезу.

    1. *Зменшення хвилинного об’єму крові


    8. У хворого на ішемічну хворобу серця раптово виник біль за грудиною з іррадіацією в ліву руку, щелепу, лівий бік шиї. Хворий вкрився холодним потом, відчув страх смерті. Через 10 хвилин він зміг прийняти нітрогліцерин і біль вщух. Яке захворювання у хворого?

    1. *Стенокардія


    9. У хворого з гіпертонічною хво­робою виявлено значне збіль­шення маси міокарда лівого шлуночка. Це сталося внаслідок:

    1. *Збільшення об'єму кардіоміоцитів


    10. Зниження серцевого викиду (як ускладнення інфаркту міокарда) на тлі значного підвищення за­гального периферичного опору спостерігається при:

    1. *Кардіогенному шоці



    11. Який із перелічених патологічних процесів може бути ускладненням артеріальної гіпертензії?

    1. *Хронічна ниркова недостатність



    12. У людини із захворюванням нирок артеріальний тиск (АТ) знаходиться на рівні 170/140 мм рт.ст. Концентрація якої біологічно активної речовини, яка викликає підвищення АТ, найбільш ймовірно підвищена в крові хворого?

    1. *Реніну



    13. Який тиск є нормальним?

    1. *Систолічний 100-139, діастолічний 60-89 мм рт. ст


    14. В лікарню надійшов хворий на артеріальну гіпертензію, яка обумовлена стенозом ниркових артерій, зі скаргами на постійну нудоту та головний біль. Активація якої системи є головною ланкою у патогенезі гіпертензії?

    1. *Ренін-ангіотензинової


    15. Найчастішою причиною мерехтіння шлуночків є :

    1. *Гострий інфаркт міокарда



    16. Яким основним клінічним симптомом проявляється гіпертонічна хвороба?

    1. *Болі в потиличній ділянці голови


    17. У хворого з ішемічною хворо­бою серця на ґрунті атероскле­ротичного ураження коронарних артерій після значного фізично­го навантаження розвинувся гострий інфаркт міокарду. Яка найбільш ймовірна причина не­достатності коронарного крово­обігу?

      1. *Стеноз коронарних артерій



    18. При який патології включається гомеометричний механізм адап­тації серця до підвищеного на­вантаження?

    1. *Артеріальна гіпертензія



    19. Який рівень підвищення АТ характерний для третього ступеню ГХ?

    1. *200-230 мм рт ст. і більше



    20. Яке ускладнення можна очікувати при гіпертонічному кризі?

    1. *Все перелічене


    21. Хворому призначено лікарський засіб - інгібітор ангіотензинперетворюючого ферменту для зменшення утворення ангіотензину II. В патогенезі якого стану провідне значення має надмірна активність системи ренін-ангіотензин?

    1. *Артеріальна гіпертензія


    22. Жінка 25-ти років, скаржиться на постійний біль в області серця, задишку при русі, загальну слабкість. Об'єктивно: шкіра бліда та холодна, акроціаноз. Пульс 96 за 1 хв., АТ - 105/70 мм рт.ст. Межа серця зміщена на 2 см вліво. Перший тон над верхівкою серця послаблений, систолічний шум над верхівкою. Діагностовано недостатність мітрального клапана серця. Чим обумовлене порушення кровообігу?

    1. *Перевантаженням міокарда збільшеним об'ємом крові


    23. Під час виконання важкої робо­ти у чоловіка 56 років виникли ознаки серцевої недостатності, відчуття нестачі повітря, серце­биття, загальна слабкість. Об'єктивно: межі серця розши­рені, частота серцевих скорочень 92/хв, артеріальний тиск 180/110 мм рт.ст. Ці ознаки є наслідком:

    1. *3більшення периферичного опору


    24. У хворого на ессенціальну артеріальну гіпертензію розвинувся гіпертонічний криз, що привело до нападу серцевої астми. Який механізм серцевої недостатності є провідним в даному випадку?

    1. *Перевантаження серця підвищеним опором


    25. Виберіть типову іррадіацію болю при стенокардії:

    1. *В ліву руку, плече, лопатку, ключицю, рідше в нижню щелепу зліва


    26. У хворого з ревматоїдним полі­артритом під час лікування індометацином (препарат блокує фермент циклооксигеназу) ви­никло підвищення кров'яного тиску. Який механізм виникнен­ня гіпертензії у даного хворого?

    1. *Зменшення натрійуретичного ефекту простагландинів



    27. Який рівень підвищення АТ характерний для першого ступеню ГХ?

    1. *Систолічний 160-179, діастолічний 95-104 мм рт. ст


    28. Стенокардія виникає при:

    1. *Тимчасовій ішемії міокарду


    29. Який рівень підвищення АТ характерний для другого ступеню ГХ:

    1. *Систолічний 180-200, діастолічний 105-114 мм рт. ст.


    30. Чоловік, 60 років, купував ліки в аптеці і раптово відчув різкий біль за грудиною, який поширю­вався в ліве плече та передпліч­чя. Виникли нудота, блідість, страх. Провізором запропонова­но таблетку нітрогліцерину під язик. Через 2-3 хв. приступ при­пинився. Про яке захворювання можна думати в даному випад­ку?

    1. *Стенокардія


    31. Після перенесеної психічної травми у пацієнтки періодично настає підвищення артеріально­го тиску, яке супроводжується головним болем, серцебиттям, загальною слабкістю. Для форму­вання стійкої артеріальної гіпер­тензії вирішальне значення має:

    1. *Підвищення тонусу артеріол


    32. У жінки, 55 років, з нирковою недостатністю, артеріальний тиск становить 170/100 мм рт.ст. Посилена активація якої з нижчезазначених систем обумовлює стійке підвищення артеріального тиску при даній патології?

    1. *Ренін – ангіотензин-альдостеронової


    33. У хворого з алкогольним цирозом печінки скарги на загальну слабкість, задишку. Встановлено зниження артеріального тиску, асцит, розширення поверхневих вен передньої стінки живота, спленомегалію. Яке порушення гемодинаміки спостерігається у хворого?

    1. *Синдром портальної гіпертензії


    34. Хворий, 58 років, звернувся зі скаргами на стійке зростання AT. При клінічному обстеженні у нього виявлена хронічна хвороба нирок з порушенням ренального кровотоку. Активація якого регуляторного механізму стала причиною зро­стання AT у цього хворого?

    1. *Ренін-ангіотензинової системи


    35. У хворого на гострий міокардит з’явилися клінічні ознаки кардіогенного шоку. Який із вказаних нижче патогенетичних механізмів є провідним в розвитку шоку?

    1. *Порушення насосної функції серця


    36. У хворого з ішемічною хворо­бою серця на ґрунті атероскле­ротичного ураження коронарних артерій після значного фізично­го навантаження розвинувся гострий інфаркт міокарду. Яка найбільш ймовірна причина не­достатності коронарного крово­обігу?

    1. *Стеноз коронарних артерій


    37. У хворого 45-ти років, після сильно­го психоемоційного наванта­ження раптово з'явився гострий біль у ділянці серця з іррадіаці­єю у ліву руку, шию, під ліву лопатку. Відмічалося оніміння лівої китиці. Обличчя стало блі­дим, покрилося холодним по­том. Нітрогліцерин зняв напад болю. Який процес розвинувся у хворого?

    1. *Ішемія міокарду


    38. У чоловіка, 40 років, хворого на ішемічну хворобу серця та захворювання су­дин ніг (облітеруючий ендартеріїт), під час огляду нижніх кінцівок виявле­но блідість та дистрофічні зміни шкі­ри, пониження місцевої температури, порушення чутливості, біль. Яке по­рушення периферичного кровообігу має місце у хворого?

    1. *Обтураційна ішемія


    39. Виберіть скаргу, характерну для ішемічної хвороби серця:

    1. *Біль за грудиною при фізичному навантаженні


    40. У хворого 34-х років, після нерво­вого перевантаження виник різ­кий (кинджальний) біль за груди­ною, який не знімався після прийому нітрогліцерину. Для якого захворювання це є типо­вим?

    1. *Інфаркту міокарда


    написать администратору сайта