Главная страница

Міжнародні стратегічні комунікації. Практичне завдання. Практичне завдання


Скачать 13.85 Kb.
НазваниеПрактичне завдання
АнкорМіжнародні стратегічні комунікаці
Дата13.06.2022
Размер13.85 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПрактичне завдання.docx
ТипДокументы
#587823

Практичне завдання

Варіант 2

1. Окресліть завдання, інструменти, канали й різновиди пропаганди як антагоніста стратегічних комунікацій

Суть пропаганди полягає у поширення ідей, учень, знань для впливу на громадську думку з метою переконання. Завданням ж пропаганди є в саме вплив на систему ідейних, суспільних та політичних установок людини. Вплив на цю систему може відбуватися шляхом формування нових установок, посилення або послаблення наявних. Інформація зазвичай подається таким чином, аби отримувач бажав поширити її далі. Пропаганда завжди має на меті добитися від отримувачів якоїсь поведінки, наприклад, перевиконувати показники на виробництві, воювати за державу, підтримувати певну партію тощо. Проте, лінія поведінки, яку пропонує вам пропаганда, може співпадати з вже існуючими у вас потребами чи інтересами.

Інструментами пропаганди зазвичай стають такі речі як:

- Замовчування інформації
- Фабрикування інформації або створення фейків
- Посилання на недостовірні джерела
- Посилання на чутки
- Порушення балансу
- Висмикування з контексту
- Перебільшення
- Узагальнення й необґрунтовані твердження
- Навішування ярликів
- «Загальновідомі» речі та безсумнівні судження
- Маніпуляції зі статистикою
- Перефразування та гра словами
- Емоційна та оцінна лексика
- Музика та інші звуки
- Кольори
- Емоційно забарвлені образи


Можливі канали інформаційної пропаганди: ЗМІ, телебачення, література, кіно, театр, образотворче мистецтво й навіть релігія.
Пропагандою виступає будь-яка інформація, ідеї, доктрини або спеціальні методи впливу на думки, емоції, настанови чи поведінку групи людей з метою набуття переваг, прямих чи непрямих.
Різновиди пропаганди:


Біла пропаганда — відверто нелояльна до суб’єкта-адресата пропаганда, яка ведеться будь-якими засобами масової інформації (державними, комерційними, громадськими тощо) офіційними каналами без приховування її спрямованості та джерела. Вона завжди походить з відкритого доступного джерела та характеризується м'якшими методами переконання,

Чорна пропаганда — нелояльна до суб’єкта-адресата пропаганда, яка ведеться неофіційними каналами, у тому числі через можливості спецслужб, від імені вигаданих чи спеціально створених під відповідними легендами за допомогою методів маскування підпільних груп і опозиційних елементів. Маскування правдивого джерела пропаганди є найпоширенішим, коли це пропаганда ворожої країни чи організації з негативним іміджем.

Сіра пропаганда — нелояльна до суб’єкта-адресата пропаганда, яка ведеться будь-якими засобами масової інформації офіційними каналами, але з приховуванням її спрямованості та справжнього джерела.


Також розрізняють:


Позитивну пропаганду, яка прагне довести до споживача ті або інші переконання в дохідливій формі. Вона виконує виховну та інформаційну функції в суспільстві. Ця пропаганда здійснюється на користь тих, кому адресована, а не обмеженого кола зацікавлених осіб. І хоча вона не несе в собі відверто маніпулятивної мети, справжня мета позитивної пропаганди часто розходяться з тим, що декларують пропагандисти.

Негативну пропаганду, що хоче нав'язати людям ті чи інші переконання. Вона розпалює ворожнечу у суспільстві, сприяє погостренню конфліктів, часто створює загальний “образ ворога” та маніпулює широкими масами. Це дозволяє роз'єднати людей, зробити їх слухняними до волі пропагандиста.


написать администратору сайта