Главная страница
Навигация по странице:

  • СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  • курсова. Примусове лікування від алколізму в Україні


    Скачать 16.58 Kb.
    НазваниеПримусове лікування від алколізму в Україні
    Дата30.05.2022
    Размер16.58 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлакурсова.docx
    ТипДокументы
    #557077

    Примусове лікування від алколізму в Україні

    У сучасному світі проблема алкоголізму постала ребром, оскільки показники кількості населення, яке не може проживати без алкоголю стрімко зростає. В Україні ці показники вражають, найбільшою цільовою аудиторією вживання алкоголю являються підлітки. Відповідно до проведених досліджень Україна посідає 60 місце в рейтингу країн світу по вживанню алкоголю, з показником 8,6 літрів алкоголю на душу населення.[1.] Для зменшення рівню алкоголізму серед населення керівною ланкою держави було запроваджено політику, яка регулює відносини у сфері лікування алкоголізму.

    Останньою мірою лікування від алкоголізму є примусове лікування, вході якої особа може повністю вилікуватись від хронічного алкоголізму. Даний ричав впливу використовується в таких випадках, коли пацієнт не може сам раціонально оцінювати свій стан, через особистісні якості.

    Відповідно до законодавства для проведення примусового лікування від алкоголізму, хворий повинен пройти відповідну перевірку для виявлення алоголізму в особи. З того моменту, як в особи підтвердиться алкоголізм, лікарем-наркологом він відразу ж направляється на проходження примусового лікування. Слід відзначити, що, як правило на примусове лікування особи направляються родичами.

    З медичної точки зору примусове лікування вважається дієвим методом в боротьбі з алкоголізмом, оскільки, лікування без згоди на те пацієнта являється більш ефективним. Процес примусового лікування полягає в вживанні особою медичних припаратів, дія яких направлена на викликання огиди до алкоголю в особи.[2.]

    В кримінальному законодавстві визначено, що примусове лікування, в тому числі від алкоголізму може бути застосовано лише в тому випадку, коли особа, яка вчинила злочин може спричинити небезпеку для здоров’я та/або життя інших осіб, що суттєво відмежовує примусове лікування від примусових заходів медичного характеру, що можуть бути застосованими до неосудних або обмеженоосуднихсуб’єктів. Слід відзначити, що примусове лікування використовується разом із призначеним покаранням, що дає можливість відстежити тенденцію, відповідно до якої примусове лікування є не обов’язком, а лише правом суду. Так, як кримінальне законодавство постійно зазнає змін та редакцій, тема примусу в лікуванні також змінилась, таким чином відповідно до актуального на сьогоднішній день Кримінального Кодексу України не зазначена конкретна категорія осіб, до яких можна застосовувати примусове лікування, в той час, як ККУ 1960 року обмежував примусове лікування лише двома групами осіб: алкоголіками та наркоманами.[3.]

    Висновок: до кінця питання примусового лікування в Україні досі залишається не врегульованим, оскільки даний вид лікування немає положень відповідно до яких регулювались би строки продовження і припинення примусового лікування, але завдяки закону 2019 року в Україні почався процес більш ефективного вирішення проблеми з алкогольною залежністю.

    СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

    1. https://gtmarket.ru/ratings/global-alcohol-consumption

    2. https://recovery.clinic/uk/prymusove-likuvannya-vid-alkogolizmu-v-ukrayini

    3. https://legalexpert.in.ua/komkodeks/lku/1776-96.html


    написать администратору сайта