Главная страница

Приручення голубів почалося ще багато сотень років назад. Сьогодні існує багато видів "одомашнених" голубів


Скачать 9.9 Kb.
НазваниеПриручення голубів почалося ще багато сотень років назад. Сьогодні існує багато видів "одомашнених" голубів
Дата17.03.2019
Размер9.9 Kb.
Формат файлаrtf
Имя файла1.rtf
ТипДокументы
#70727

Приручення голубів почалося ще багато сотень років назад. Сьогодні існує багато видів "одомашнених" голубів. Але "заклик предків" у них настільки сильний, що птахи, що втекли від селекціонерів, з легкістю приєднуються до зграй диких родичів і відмінно уживаються в новій сім'ї. Проте регулярне схрещування одомашнених птахів, що втекли, і диких голубів привело до того, що в Європі майже не залишилося "чистих" Columba Livia (сизі голуби). Представники цього виду у великій кількості збереглися тільки в Північній і Південній Америці. Але в США голубів вважають проблемою номер один. Тільки у Нью-Йорку за приблизними підрахунками мешкає понад 1 мільйон цих птахів, а у всьому світі цей показник складає близько 400 мільйонів особин. Серед них 800 порід - це домашні голуби. Голуб (латинська назва Columba) - птах невеликий : її вага рідко перевищує 400 г, а розмір - 40 см, хоча є види, здатні набрати до 3 кг ваги. А ось розмах крив у цих невеликих пернатих - більше половини метра Колір оперення у різних видів може істотно різнитися, але найбільше на планеті сірих птахів з темним хвостом і блідо-сірими крилами з чорними смугами. На вигляд самці і самиці практично не відрізняються один від одного, молодих птахів легко дізнатися по меншій кількості переливань на оперенні.

Цим птахам властиві неймовірні навігаційні здібності. Вони можуть з легкістю знайти шлях додому з будь-якої відстані і під час польоту на високій швидкості. Але, незважаючи на це, голуби схильні до осілого життя і рідко покидають рідні місця. Якщо їм мимоволі доведеться "переїхати" (наприклад, свійським птицям разом з хазяїном), вони швидко знайдуть зворотний шлях додому. В деяких випадках для визначення своєї нової локації і прокладення маршруту їм потрібно всього декілька годин.

Життя цих птахів багато в чому залежить від людей, які забезпечують голубів їжею. Тому найчастіше цих пернатих можна побачити в парках, біля будинків, ферм, комбікормових заводів, де вони завжди отримують досить їжі і води. Окрім людської їжі, в раціон голубів входять насіння, плоди, іноді безхребетні. Біологи вважають, що в добу голуб потребує приблизно 30 мл води і 30 г сухого корму (а це приблизно 10 % від ваги їх тіла).

Цим птахам властива моногамність. Статевої зрілості досягають у віці 7 місяців. На 7-12 діб після спаровування самиці відкладають 1-3 білі яйця, з яких через 18 днів з'являються пташенята. Перша їжа молодняка - пташине молоко, яке є секретом, що виділяється в дзьобах дорослих птахів обох підлог. Малюкам знадобиться приблизно 30 днів, щоб оперитися, зміцніти і покинути гніздо. Розмножуватися голуби можуть в різний час роки, але все таки пік відмічають навесні і осінню. Популяція голубиної зграї, як правило, складається з рівної кількості самиць і самців. Коли чисельність птахів різко зменшується, голуби активно відновлюють свою популяцію. У неволі (одомашнені) птаха можуть жити по 15 років і довше, міські - не довше 48 місяців.


написать администратору сайта