Главная страница

брейринг. фінальні запитання. Про все жартома і всерйоз. 1 раунд


Скачать 19.62 Kb.
НазваниеПро все жартома і всерйоз. 1 раунд
Анкорбрейринг
Дата10.11.2022
Размер19.62 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлафінальні запитання.docx
ТипДокументы
#781040

Про все жартома і всерйоз.
1 раунд

  • Як у народі кажуть про такий випадок: якщо немолоду жінку забрати з транспортного засобу, то для його руху буде потрібно прикласти вже меншу тяглову силу. Час пішов. (Баба з возу – кобилі легше).


2. Ім’ям якого вченого названо один з кабінетів у будь-якій поліклініці? Час пішов. (Рентген)
3. З якою клавішею клавіатури комп’ютера найбільше контактують наші пальці. Час пішов. (Пробіл)
4. Саме цим інструментом риє собі могилу ненажера. Час пішов. (Ложка, виделка.
5. Перекладіть французькою мовою вислів «гарно складений пучок квітів». Час пішов. (Букет)
6. Єгипетський фараон Рамзес користувався аптекою для душі. Що це за аптека? Час пішов. (Бібліотека)


  • раунд

1. Стародавні греки називали її «Борисфен», римляни «Данапаріс», турки «Чзу», слов’яни «Славутич». Як називається ця річка тепер. Час пішов. (Дніпро)
2. У цій казці доведено на практиці, що у випадку прикладання сил в одному напрямку їх рівнодійна рівна сумі цих окремих сил і приводить до потрібного результату. Назвіть цю відому українську народну казку. Час пішов. (Ріпка)
3. Хто зміг у своїх фантастичних розповідях порушити третій закон Ньютона, витягши себе за волосся з болота? Час пішов. (Барон Мюнхгаузен)
4. На бенкетах у середньовічній Русі, даючи гостю хліб, цар виражав гостинність і прихильність. А дарування якого продукту виражало царську любов? Час пішов. (Солі).
5. Яке слово вживається в Біблії 1885 разів? Час пішов. (Бог)
6. Як називаються жанр літератури і фольклору, написи на монеті та умовні позначення в діаграмах ХЛ? (легенда) Час пішов.



  • раунд


1. Ця пісня розпочинається словами про те, що світло відбите від природного супутника Землі та світло інших небесних тіл так добре освітили поверхню у темну пору, що можна було побачити навіть дуже дрібні предмети. Якими словами розпочинається відома українська пісня. Час пішов. (Ніч яка місячна….)
2. Яка частина рослини дала назву математичному терміну. Час пішов. (Корінь)


  • Яку найвищу оцінку можна отримати на уроці фізики? Час пішов. (12)


4. Саме це подадуть вам у Відні, якщо ви замовите «курце», «айншпеннер», «меланж», «кіпфель», або «чашку золота». Як це називаємо ми. Час пішов. (Кава)
5. Хто з давньогрецьких великих математиків брав участь в атлетичних змаганнях в Олімпійських іграх, двічі був увінчаний лавровим вінком за перемогу в кулачному бою? Час пішов. (Піфагор)
6. Коли людина може рухатись із швидкістю реактивного літака? Час пішов. (Коли вона перебуває в цьому літаку)


  • Раунд




  • Як поставити двох хлопців, щоб кожен стояв позаду іншого? Час пішов. (Спинами один до одного)




  • У якому літературному творі було доведено, що у випадку прикладання сил на тіло в різних напрямках їх рівнодійна може дорівнювати нулю. Час пішов. (Байка «Лебідь, рак та щука).


3. Фізичний прилад і знак зодіаку мають одну назву. Озвучте її. Час пішов. (Терези).
4. Італійську назву цієї страви можна перекласти словом «тісто» . А як називаємо його ми. Час пішов. (Макарони)
5. Який найпростіший «прилад» полегшує рахунок? Час пішов. (Пальці)
6. Який розділовий знак на письмі найпоширеніший? Час пішов. (Крапка)


  • Раунд




  • Як правильно казати «Не бачу білий жовток», чи «не бачу білого жовтка»? Час пішов. (неправильні обидва варіанти)




  • Є чотири головні форми прикриття авторства: псевдонім, анонім, містифікація, плагіат. А яке з них означає фіктивне, переважно неіснуюче ім’я? Час пішов. (Псевдонім)


3. Коли чисельні колони бродячих мурах підходять до африканських поселень, жителі, залишаючи їх на кілька днів, забираючи їжу, і домашніх тварин, залишаються задоволеними. Чому? Час пішов. (Бродячі мурахи на своєму шляху поїдають все живе. Жителі користуються цим, очищуючи свої оселі від паразитів: мишей, тараканів, крис)

4. У 1079 році 1 квітня Лондонське радіо оголосило, що по причині переходу на літній час у календарі набралось зайвих 48 годин, и тому 5 і 12 квітня будуть відмінені. Назвіть одним словом людей, які від цього оголошення панікували найбільше. Час пішов. (Іменинники)

5. Якщо ви поїдете до Каліфорнії, будете там працювати з комп'ютером і протягом 2 годин жодного разу цього не зробите, то вас оштрафують на 500 доларів. Що саме ви повинні зробити, щоб уникнути штрафу?Час пішов. (Обов'язкову перерву для відпочинку.)

6. Перед вами марка, випущена поштою Білорусії. Яку фразу з трьох слів, що є народною приказкою, ми закрили білою смужкою. Час пішов. (Хліб всьому голова)

6 раунд

1. В одному гумористичному виданні стверджується, що через неприпустиму халатність працівників музею, ця картина два місяці провисіла «догори ногами», але ніхто і нічого не помітив. Назвіть автора картини. Час пішов. (Казимир Малевич)

2. В одному з журналів «Вишиваю хрестиком» рукодільницям пропонується виготовити брошку з назвою «Бі хеппі». Яка істота зображена на брошці? Час пішов. (Бджола, а назва «Щаслива бджола)

3. Після того, як у 2003 році Арнольд Шварценегер став губернатором штату Каліфорнія, він перестав зніматись у кіно. Справа в тому, що згідно з американським законодавством, він не має права грати в кіно ніяких ролей, крім однієї. Подумайте і за хвилину назвіть цю роль. Час пішов. (Арнольд Шварценегер).

4. Яку страву потрібно «роздягнути», щоб отримати фрикадельки? Час пішов. (Пельмені)

5. У потязі стоп-кран червоного кольору. Я якого кольору він у літаку? Час пішов. (У літаку його немає).

6. Який птах з часів древньої Греції вважається символом мудрості і пізнання? Час пішов. (Сова)

Півфінал

1. У міфології древніх римлян ВОНА була богинею щастя і нещастя, долі та удачі. ЇЇ зображували у вигляді молодої жінки, яка стоїть на кулі, або крилатому колесі. В одній руці вона тримала коло, в іншій – ріг достатку. Як звали цю богиню? Час пішов. (Фортуна)

2. Це слово на латині означає «переворот», у перекладі з грецького – «катастрофа», а як це слово вимовляємо ми? Час пішов. (Революція)

3. Скажіть французькою мовою непередбачені, надзвичайні обставини непереборної сили. Час пішов. (Форс-мажор)

4. В індійському вузликовому письмі різні повідомлення передавались з допомогою кольорових вузликів. Чорні вузлики – означали смерть, нещастя, білі – мир, червоні – війну, зелені – маіс. А що означали жовті вузлики? Час пішов. (Золото)

5. Заваливши третій раз екзамен у професора Боткіна, нерадивий студент-медик вигукнув: Зараз ввіткну ніж у серце і покінчу рахунки з життям». Але ця погроза зовсім не злякала екзаменатора. Увага. Запитання. Як він пояснив свою байдужість до даної трагічної ситуації? Час пішов. (Він не знає анатомії і не зможе знайти, де знаходиться серце).

6. Трирічного хлопчика намагаються нагодувати смачним обідом. «Зайчику, - кажуть йому, - з’їж хоча б м'ясо». Подумайте і скажіть, як абсолютно точно, з наукової точки зору, хлопчик обґрунтував свою відмову. Час пішов. (Зайці м’яса не їдять).

7. В одній із серій фільму «Моя прекрасна няня» Віка Прутковська так заспокоювала Машу Шаталіну, яка отримала двійку. «Для чого вона тобі? Вона тобі зовсім не пасує. Ось зараз ми підемо в ювелірний магазин і купимо тобі золоте кольє. Що мається на увазі під словом вона? Час пішов. (Золота медаль)

8. Ільф та Петров у своїх знаменитих «12 стільцях» писали, що Остап Бендер до початку своєї шахової лекції у Васюках був такий голодний, що міг би з’їсти саме цю «тварину». Спробуйте проявити гумор, властивий авторам, і назвіть цю «тварину». Час пішов. (Шаховий кінь)

9. Для боротьби з ЦИМ існує багато міжнародних організацій, до яких входять частково і лікарі. Знаменитий лікар Пирогов назвав це травматичною епідемією. Що він так називав? Час пішов. (Війну)

10. Одного разу один відомий професор відчитував своїх учнів: «Ви ходите в туристичні походи, приймаєте участь в змаганнях, відвідуєте дискотеки, театри, але ви не робите головного - ….» Продовжіть думку професора. Час пішов. (Не вчитесь)

11. Один, як перст» — так зазвичай говорять про людей, які залишилися самотніми в житті. Покажіть перст, про який йдеться у приказці. Час пішов. (Великий палець.)
12. З німецької мови це слово перекладається, як «змія», але в нас таким словом називається не змія, а неживий предмет, який зовні нагадує змію. Цей виріб із гуми, або іншого гнучкого матеріалу, застосовується повсюдно в побуті і у техніці. Що це? Час пішов. (Шланг.)
13. Наприкінці XIX століття якийсь англійський лорд найняв для свого маєтку управляючого — англійського капітана. Капітан був суворим і безжалісним. І за короткий строк він викликав до себе таку ненависть селян, що всі відмовилися вести з ним які б то не було справи. З тих пір повна ізоляція людини від суспільства, відмова спілкуватися з ним називається прізвищем цього англійського капітана. Яке прізвище цього капітана? Час пішов. (Бойкот.)

14. У 1715–1774 роках королем Франції був Людовик XV. Увесь свій час він присвячував полюванню та іншим розвагам, як результат — розорив державу і скарбницю країни, довів до вбогості народ. Не звертаючи увагу на важке становище економіки держави і наростаючий протест народу, він продовжував жити собі на втіху. Яку недозволенну для державного діяча фразу, що стала крилатою, говорив король, виправдуючи свої дії? Час пішов. (Після нас — хоч потоп.)

15. Лікар Кімберлі Янг відкрив лікарню для хворих «нездоровою залежністю від Інтернету». 50-хвилинний сеанс спілкування з лікарем коштує 55 доларів. А яка особливість цієї лікарні робить ситуацію абсурдною? Час пішов. (Лікарня відкрита в Інтернеті.)

16. Який зв'язок між містом Великобританії, рушницею калібру 30*30 а також одним з елементів комп’ютера? . Час пішов. (Вінчестер. Спочатку так називали місто у Великобританії, потім рушницю, а тепер так називають важливу частину комп'ютера.)

17. Британські вчені стверджують, що діти, які мають постійно справу з ним, вчаться набагато швидше математиці і в 5 разів швидше вчаться читати і писати. Назвіть його. Час пішов. (Комп'ютер.)

18. Як називається гуртожиток для коней? Час пішов. (Конюшня.)

Фінал

1. У 1981 році в Римі один відомий кінорежисер, сценарист і продюсер захворів лихорадкою. У маренні він побачив чоловіка з червоним оком, який переслідував жінку. Так з’явилась ідея зняти фільм, який потім став культовим. Назвіть цей фільм. Час пішов. («Термінатор»)

2. Американських спецназівців вчать думати в будь-якій ситуації. Так, у солдата, висячого на скелі, спочатку запитали, яка швидкість вильоту кулі з М-16. Він відповів: 1100 м/с. А потім його попросили зменшити це число на 40% і помножити на кількість тварин, яку взяв на ковчег Моісей. Солдат не зміг дати відповідь. А ви все таки подумайте і за хвилину дайте відповідь на це питання. Час пішов. (0, бо Моісей на ковчег нікого не брав)

3. За однією з версій назва цієї відомої автомобільної компанії дана її засновником Августом Хорьхом, який просто переклав свої прізвище на латинь. Як же стала називатись ця компанія, якщо слово «Хорьх» у перекладі з німецького – «послухай». Час пішов. (Audi.)

4. Лауреати Нобелівської премії Ріхард Кун і Вольфганг Паулі у свій час були ними, дехто з вас на даний час є ними. Щодня їх відвідують біля 10 мільйонів чоловік і я в тому числі. Назвіть їх. Час пішов. (Однокласники)

5. Обряд спуску нового корабля своїми витоками сягає у сиву давнину. У ньому вікінги використовували кров невільниць, а пізніше, після прийняття християнства, стали використовувати кров тварин. У кінці XVII століття англійський король, спостерігаючи за обрядом, вирішив принести дорогу «королівську» жертву. Через короткий проміжок часу дзвоном наповнились багато портових міст Європи. Що приніс у жертву король? Час пішов. (Пляшку шампанського. Звичай спускати новий корабель)

6. Ця книга витримала більше 300 перевидань. Вона переведена на 35 мов світу і по загальному тиражу уступає лише Біблії. Можна бути абсолютно впевненим, що її назву ви зустрінете в «Книзі рекордів Гіннеса». Назвіть її. Час пішов. (Книга рекордів Гіннеса).

Касета і олівець.

Запасні

1. Яку країну називають «Туманним Альбіоном»? Час пішов. (Англію)

2. Англійці говорять: «Алмаз ріже алмаз». А що в таких випадках говоримо ми? Час пішов. («Найшла коса на камінь»)
3. Як називається фотозйомка, при якій на знімку тільки ребра стирчать. . Час пішов. (Флюорографія.)

4. Від назви якої рослини утворилося слово «лауреат»? Час пішов. (Лавр. Лавровим вінком вінчали голови переможців змагань).

5. Цим словом називають і шефа, і боєприпаси, і покровителів, і пристрій для підключення приладів освітлення до джерела енергії. Назвіть це слово. Час пішов. (Патрон.)
6. Ці біленькі первоцвіти німці називають дзвіночками, англійці – сережкою, або краплиною, а італійці – свердлителями. Подумайте і за хвилину скажіть, що свердлять ці первоцвіти на думку італійців? Час пішов. (Снігу).

  • Ще давня тібетська медицина твердила: «Рот є воротами всіх ….». Продовжіть речення. Час пішов. (Хвороб).




  • Перший «найманий фіакр» створив І.В.Романов, який багато і плідно працював у галузі електротехніки. А як називають зараз цей вид транспорту. Час пішов. (Таксі)




  • Про що йде мова: «Якщо вона росте, то людина хворіє». Час пішов. (Температуру)




  • Як називається урочиста похвальна пісня? Час пішов. (Гімн)




  • Яким терміном називають дитину, яка має виняткові здібності. Час пішов. (Вундеркінд)




  • Який напій вважається традиційним у Японії? Час пішов. (Чай)




  • Що колекціонує філателіст? Час пішов. (поштові марки)




  • Яке жіноче ім’я в перекладі українською означає «перемога». Час пішов. (Вікторія)




  • У кукурудзи ця частина використовується з лікувальною метою, а у однієї відомої тварини – це життєво необхідна частина тіла. Час пішов. (Кукурудзяні рильця).

  • Яку однакову роль у житті людини відіграють півні, квіти і годинник? Час пішов. (Вони сповіщають про час).




  • Що є незмінним від перестановки доданків. Час пішов. (Сума)




  • Яка сила одночасно і допомагає, і протидіє руху тіл. Час пішов. (Тертя).




  • Якому шведському вченому ми повинні подякувати, дивлячись на звичайний домашній термометр? Час пішов. (Цельсію).




  • Яких зайвих фізичних одиниць так бояться набрати спортсмени та моделі? Час пішов. (Кілограмів)




  • Які одиниці енергії вказують на упаковці кожного харчового продукту? Час пішов. (Калорії)




  • Назва якого комп’ютерного пристрою розшифровується як «модулятор – демодулятор» Час пішов. (Модем)




  • Що ми отримаємо перемноживши довжину прямокутника на його ширину? Час пішов. (Площу).




  • Силами яких свійських тварин вимірюють потужність двигуна автомобіля? Час пішов. (Кінськими).




  • Як звали міфологічного героя, у якого найвразливішим місцем була п’ята? Час пішов. (Ахіллес)




  • Цей добрий усім овоч в Італії називають «золоте яблуко», а у Франції – «Яблуко любові». Як його називаємо ми. Час пішов. (Помідор).




  • Це легке повітряне тістечко отримало назву від французького слова «поцілунок». Подумайте, і за хвилину озвучте назву тістечка. Час пішов.

(Безе).


  • Яке хвойне дерево у нас часто заміняє ялинку на Новий рік? Час пішов. (Сосна)




  • Що зберігає красу, підкреслює переваги, маскує недоліки? Час пішов. (Косметика)




  • У давні часи цю комаху вважали покровителем ткацтва і рибальства. Про яку комаху йде мова? Час пішов. (Павук)




  • Це прибивали до порога, або одвірка будинку. За повір’ям, це приносило щастя і добробут. Час пішов. (Підкова)




  • У росіян це називають «помочі», у болгар – «тлока», у поляків – «тлука». А як це називають українці. Час пішов. (Толока – спільна праця людей, за яку не отримували оплату, а після її завершення влаштовували спільну трапезу).




  • Як називають цвіт верби, який хлопці в Україні дарували дівчатам як знак прихильності Час пішов. (котики)


34. Чому у грецької богині Феміди зав’язані очі? Час пішов. (Щоб судити безпристрастно)

35. Це слово — американізм. Так називають у західних штатах США пастуха-вершника, який пасе череди свійських тварин на рівнинах країни. Без змін це слово прийшло до нас. Яке? Час пішов. (Ковбой.)
36. У невеликому містечку на південно-заході Франції була вперше виготовлена легка сітчаста тканина, з якої роблять гардини. І ця тканина була зобов’язана своєю назвою цьому містечку. Яку тканину придумали французи і у якому місті? Час пішов. (Тюль і місто Тюлль.)
37. У цю гарну гру із захопленням грали наші прабаби і прадіди, і називали ї ї французьким словом «волан», що означає «літаючий». Але в Європу ця гра прийшла зі Сходу. У минулому столітті її привіз із Індії один англійський герцог. Назва цієї гри, яка нам добре відома, одержала від імені міста, недалеко від якого перебував маєток герцога. Як називається це англійське місто? Час пішов. (Бадмінтон.)
38. Без чого не можуть обійтися мисливці, барабанщики й математики? Час пішов. (Без дробу)
39. Яке число можна перетворити на нескінченність, не виконуючи математичних дій. Час пішов. (8)

40. Є камера, але це не міліція, спиць багато, але не в’яже. Що це? Час пішов. (Колесо.)
41. «Не помиляється той, хто нічого не робить». Це прислів’я про одне — навіть у великих людей бувають недоліки, кожна людина може помилятися. А тепер згадайте астрономію і скажіть те саме іншою приказкою. Час пішов. (І на сонці бувають плями.)
42. Якщо відчуваємо в житті ускладнення, то називаємо перешкоду каменем з Біблії, що Бог поклав у Сіоні і об який спотикалися невіруючі. Як називається цей камінь? Час пішов. (Камінь спотикання.)

Один мандрівник випадково опинився у невеличкому містечку і вирішив підстригтися У містечку було лише два майстри (у кожного своя перукарня). Заглянувши у вікно до одного майстра, він побачив, що в салоні не прибрано, сам майстер недбало одягнений і сяк-так підстрижений. У салоні іншого майстра було ідеально чисто, його власник був бездоганно одягнений і акуратно підстрижений. Подумавши, мандрівник пішов стригтися до першого майстра.”

Чи не могли б ви пояснити причину такого дивного, на перший погляд, рішення мандрівника?

Відповідь: Оскільки в місті лише 2 перукарні, то кожен майстер повинен стригтися в іншого. Мандрівник вибрав того майстра, який краще підстригає свого конкурента.


написать администратору сайта