Главная страница
Навигация по странице:

  • Акимова Шынар Аманжоловна Күні

  • Сабақтың тақырыбы FOR цикл Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

  • Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы үшін (қысқартылған бағдарлама негізінде)

  • Ойлау дағдыларының деңгейі

  • Сабақтың кезеңі/ уақыт Әдіс-тәсілдер/тапсырма Қалыптастырушы бағалау

  • « Бір ауыз сөз» әдісі

  • Жаңа сабақ 8 мин Жаңа тақырыпты меңгеру ( Бейнебаян көрсету) Белсенді оқыту әдісі: «Топтық»

  • Оқушылардың функционалды сауаттылыққа дамыту тапсырмасы. 3 мин Белсенді оқу әдісі: «Жұптық». Жартас циклі

  • Тапсырма: Циклдық алгоритмде блок-схема құр Үнемі өзгеріске ұшыраған жартастың қадам бойынша орындалған циклдер санын анықта

  • Ерекше бақылауды қажет ететін оқушымен жұмыс.

  • ми. Акимова Шынар ҚМЖ. Программаларды зірлеуді кіріктірілген орталары Педагогті атыжні Акимова Шынар Аманжоловна


    Скачать 87 Kb.
    НазваниеПрограммаларды зірлеуді кіріктірілген орталары Педагогті атыжні Акимова Шынар Аманжоловна
    Дата28.09.2022
    Размер87 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаАкимова Шынар ҚМЖ.doc
    ТипПрограмма
    #702390

    Бөлім:

    Программаларды әзірлеудің кіріктірілген орталары

    Педагогтің аты-жөні

    Акимова Шынар Аманжоловна

    Күні:




    Сынып: 8

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны: 0

    Сабақтың тақырыбы

    FOR цикл

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

    8.3.3.2 FOR (фор) цикл операторын пайдалану;

    Сабақтың мақсаты

    Программалаудағы циклдің түрлерін анықтайды және қолданады

    Бағалау критерийі

    Цикл түрлерін біледі

    FOR цикл операторын программалауда қолдана алады

    Phyton программалау тілінде FOR циклін қолданады

    Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы үшін (қысқартылған бағдарлама негізінде)

    Көру қабілеті зақымдалған оқушыны 2-қатардың бірінші партасына отырғызу, үлестірме қағаздарын шрифтін үлкейтіп дайындау

    Цикл түрлерін біледі

    FOR цикл операторын программалауда қолдана алады

    Ойлау дағдыларының деңгейі

    Білу және түсіну, қолдану

    Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған қысқа мерзімді жоспар

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Әдіс-тәсілдер/тапсырма

    Қалыптастырушы бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Ұйымдастыру

    8 мин


    Оқушыларды үш топқа бөлу үшін алдын ала түрлі-түсті қағаздарға мына сөздерді дайыдап алып, таратамын. Оқушыларды топқа бөлу: Түрлі-түсті қима қағаздағы сөздер бойынша, үш топқа бөлінеді.

    Топтар атаулары:

    Цикл, Тармақтық, Сызықтық

    « Бір ауыз сөз» әдісі арқылы топ аттарының айырмашылығы жайлы айтады.

    II. Үй тапсырмасын тексеру:

    Kahoot онлайн программасымен тест жұмысы

    Оқушылар өздері ұнатқан түстері арқылы бөлінеді. « Бір ауыз сөз» әдісі арқылы оқушылар қима қағаз ішінде жазылған сөздердің айырмашылығын айтады.

    Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!

    Түрлі түсті қима қағаздар

    Слайд 1


    Сабақтың

    ортасы

    Жаңа сабақ
    8 мин



    Жаңа тақырыпты меңгеру

    ( Бейнебаян көрсету)

    Белсенді оқыту әдісі: «Топтық» «Тыңдап отырған үштік»

    Нұсқау беру және айту

    Оқушылар топта үшеуден отырады. Әр оқушы сөйлеуші, сұрақ қоюшы және жазып алушы рөлін атқарады. Сөйлеуші бір нәрсені айтады, сұрақты түсіндіреді немесе пікірін білдіреді. Сұрақ қоюшы көмектесіп айтып отырады және түсініктеме беруді сұрайды. Жазып алушы қажетті жерлерін түртіп алады, әңгіме соңында қорытынды береді. Келесі жолы рөлдер ауысады.



    Мұғалім оқушыларды тыңдап, толықтырып, бағалайды;




    https://yandex.kz/video/preview/10828040867311137578

    Оқулық 8-сынып. Информатика

    Г.И.Сал ға раева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева

    Арман-ПВ-2019


    Оқулықпен жұмыс

    15 мин



    1тапсырма.

    1 мен 100 аралығындағы сандардың қосындысын табатын программасын жаз.

    I=s=0

    for i in range (1,101):

    S+=i

    print (s)

    2 тапсырма.

    1 мен10 аралығындағы сандарды кері ретпен экранға жаз.

    І=0

    for i in range (10,0,-1):

    print (i)




    Дескриптор.

    -FOR цикл операторын программалауда қолдана алады

    -Цикл операторындағы есептерді шығара алады



    Оқулық 8-сынып. Информатика

    Г.И.Сал ға раева А.А.Бекежанова Ж.Б.Базаева

    Арман-ПВ-2019




    Белсенді оқу әдісі: «Жеке».

    «Сәйкестендір»- әдісі арқылы сәйкестендіру

    1. int нақты санға

    2. float санның модулін

    3. str символдық типке

    4. abs бүтін санға

    5. len қатардың ұзындығын

    6. If натиже

    7. Input нақты сан

    8. print егер

    9. Else айтпесе

    Float енгизу



    Дескриптор:

    -Термин сөздердің мағынасын анықтайды

    -Сәйкестігін таба алады






    Оқушылардың функционалды сауаттылыққа дамыту тапсырмасы.

    3 мин


    Белсенді оқу әдісі: «Жұптық».

    Жартас циклі

    Тау жыныстарының циклі магмалық жыныстар,шөгінді жыныстар және метаморфтық жыныстар болып табылатын үш негізгі тау жыныстары түзілетін геологиялық процестер жиынтығының бөлігі болып табылады. Жартастар үнемі өзгеріске ұшырап,уақыт бойынша өзгеріп отырадығсондықтан бұл пленетада тоқтамайтын үздіксіз цикл.

    Тапсырма:

    1. Циклдық алгоритмде блок-схема құр?

    Үнемі өзгеріске ұшыраған жартастың қадам бойынша орындалған циклдер санын анықта

    Дескриптор:

    -Циклдық алгоритмде блок-схема құрады;

    -Қадам бойынша орындалатын цикл санын анықтайды

    Берілген функционалды сауаттылық тапсырмасын шешеді


    Ерекше бақылауды қажет ететін оқушымен жұмыс.

    Сұрақтарға «ия», «жоқ» арқылы жауап беру



    Сұрақтар

    Ия

    Жоқ

    1

    Программалардың белгілі бір операторлары бірнеше рет қайталанып отыруын циклдік алгоритм деп атаймыз

    +




    2

    FOR операторы шартты алдын ала тексеретін циклде қолданылады




    +

    3

    FOR операторы қайталану саны алдын ала белгілі болған кезде қолданылады

    +




    4

    FOR операторын параметрлі цикл операторы деп те атайды

    +




    5

    FOR операторының үш түрі бар




    +

    6

    20-дан 10-ға дейінгі сандардың қосындысын табатын кезде ТО түйінді сөзін қолданамыз




    +





    Дескриптор: -анықтамаларын біледі;

    -жауабын жазады.


    Ерекше бақылауды қажет ететін оқушымен жұмыс.

    Сабақтың соңы

    5 мин

    Сабақты бекіту. «Қайталау» әдісі арқылы оқушыларға жаңа тақырып бойынша сұрақтар қою.
    Үйге тапсырмасы: FOR цикл
    Рефлексия

    « Мидың суретін сал» (оқушылар сабақты меңгергендігі туралы Білемін,Білгім келеді,Білдім сөздер арқылы ми суретіне жазу)


    Оқушылар

    . «Қайталау» әдісі арқылы оқушыларға жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді;



    Мұғалім оқушыларға тақырып бойынша сұрақтар қояды;



    написать администратору сайта