Главная страница
Навигация по странице:

  • Педагогтың аты-жөні : Абдихан Амина Абдыхайырқызы Күні

  • Сынып : 6 - Ә,Б,Д,В,Г,Е,А,Ж

  • Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық

  • Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар

  • Көптеген оқушылар

  • Бағалау критерийлері

  • Тілдік мақсаттар : Пәндік лексика және терминологияМәлімет типтері – Тип данных – Data type

  • Құндылықтарды дарыту

  • Пәнаралық байланыстар : Математика, ағылшын тілі Сабақтың барысы

  • Сабақтың жоспарланған кезеңдері Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Ресурстар

  • Сабақтың басы Ұйымдастыру бөлімі

  • Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері кмж новый. Программалау тіліні млімет типтерін біледі. Тип анытамасын ынады


    Скачать 103 Kb.
    НазваниеПрограммалау тіліні млімет типтерін біледі. Тип анытамасын ынады
    Дата01.03.2023
    Размер103 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаАрифметикалық өрнектердің жазылу ережелері кмж новый.doc
    ТипПрограмма
    #963215



    Қысқа мерзімді жоспары

    Бөлім:

    Python тілінде программалау

    Педагогтың аты-жөні:

    Абдихан Амина Абдыхайырқызы

    Күні:




    Сынып:6-Ә,Б,Д,В,Г,Е,А,Ж

    Қатысушылар саны:




    Қатыспағандар саны:




    Сабақтың тақырыбы:

    Арифметикалық өрнектердің жазылу ережелері

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:


    6.3.3.1 мәліметтер түрлерін жіктеу

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар:

    Программалау тілінің мәлімет типтерін біледі. Тип анықтамасын ұғынады.

    Көптеген оқушылар:

    Мәлімет типтеріне мысалдар келтіріп, оларды қолдана алады.

    Кейбір оқушылар:

    Программада мәлімет типтерінің атауын жаза алады.

    Бағалау критерийлері:

    Деректер жайлы біліп жіктей алады және қарапайым программа құруда тип түрлерін анықтап, жаза алады

    Тілдік мақсаттар:

    Пәндік лексика және терминология

    Мәлімет типтері – Тип данных – Data type

    Тақырыпқа қатысты тіркестер мен сөйлемдерді пайдалану

    Құндылықтарды дарыту:

    Оқушылардың бойында зерттеушілік, инновациялық, шығармашылық қабілеттерін қалыптастыру арқылы бәсекеге қабілетті ету

    Пәнаралық байланыстар:

    Математика, ағылшын тілі


    Сабақтың барысы:


    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Ұйымдастыру бөлімі:

    1.Оқушылармен амандасу, түгендеу

    2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

    3.Өткен сабақты тексеру.
    ҚБ: / 3 балл/


    1.Мұғаліммен амандасады.

    2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

    3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

    4.Өткен сабаққа қатысты сұрақтарға жауап береді.

    Kundelik.kz Жұмыс дәптері

    Сабақтың ортасы

    Жаңа тақырыпты тұсіндіру.

    Дерек- өңделмеген әртүрлі фактілер, цифрлар. Өңдеудің нәтижесінде белгілі бір мағынаға ие болған дерек ақпаратқа жатады. Программалау тілдерінің көмегімен деректерді өңдеу үшін оларды типтерге жіктейді. Сандық ақпарат сандық деректерден құрылады. Мәтіндік ақпарат- символдық және жолдық деректерден құралады. Деректердің жіктелуі оларды компьютерде өңдеу кезінде маңызды рөл атқарады.

    Тұрақты, айнымалы және өрнектер қабылдай алатын мәндерді, олармен орындауға болатын амалдардың жиынтығын деректер типі деп атайды.

    Кез келген тұрақты, айнымалы функция немесе өрнек өзіне тән бір ғана типпен сипатталады. Деректердің типін білу осы типтегі айнымалылардың қолдану ауқымы (шегі) мен оған қолданылатын амалдарды анықтауға мүмкіндік береді. Сонымен қатар деректер типі ақпаратты қалай түсіну керектігін көрсетеді.

    Деректер типі.

    Python-да қолданылатын деректер бүтін сан, нақты сан, жолдық және логикалық типтердің біріне жатады.

    Оқулық § 3.3, 91-бет, 1-кесте.

    1-тапсырма. Жеке жұмыс

    Оқулық § 3.3, 95-бет, «Сұрақтарға жауап берейік» тапсырмасы
    Дескриптор:

    - Мәліметтер типтері дегеніміз не анықтайды;

    - Мәліметтер типтерінің түрлерін жазады;

    - Нақты сан сандық типтегі атауын жазады .
    Қб: / 3балл/
    2-тапсырма. Жеке жұмыс.
    Дескриптор:

    -Сандық мәлімет типтеріне мысалдар келтіреді;
    ҚБ: жұлдыз /4 балл/

    Мұғалімді тыңдайды

    Анықтамасын дәптерге жазады


    1-тапсырманы орындайды

    2- тапсырманы орындайды

    Презентация

    Жұмыс дәптері

    Жұмыс дәптері



    Сабақтың соңы

    1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

    2.Кері байланыс:

    барлығын түсіндім

    менде сұрақтар қалды

    Өзін-өзі бағалау.




    Оқу тапсырмасы

    § 3.3, 96-бет, Үй тапсырмасы







    написать администратору сайта