Педагогтың аты-жөні
| Джанбалаева А
| Күні
| 28.04.2023 ж
| Сынып 8
| Қатысушылар саны
|
| Қатыспағандар саны
|
| Сабақтың тақырыбы:
| Программаны тестілеу
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 8.3.1.1 -өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру.
8.3.2.1 –алгоритм трассировкасын жүзеге асыру
| Сабақтың мақсаты:
| Есептердің алгоритмін және моделін құрады.
Берілген алгоритм трассировкасын жасайды
Программа моделін жобалайды және өңдейді.
Тестілеу қадамдарын құрады және қатесін таба алады. .
|
Сабақтың барысы: Сабақтың кезені/ уақыт
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылар мен сәлемдесу, түгендеу жоқ оқушыларды белгілеу
Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Шаттық шеңбері арқылы досына гүл сыйлап бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Топтастыру: Оқушылар 1,2 санау арқылы екі топ болады
1 -топ - «Программалау»
2 -топ - «Тестілеу» Үй тапсырмасын тексеру кезінде оқушылар төмендегі сұрақтарға «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы жауап береді.
1. Алгоритм дегеніміз не?
2. Алгоритм тассировкасы дегеніміз не?
3. Программа компоненттерін атаңыздар?
4. Қандай программалау түрлерін білесіңдер?
5. Таңдау және қайталау операторларын атаңыздар?
ҚБ смайликтер арқылы бағалау
Дескриптор:
- Өткен тақырыптарды еске түсіреді. 1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді.
5.Бағалайды.
Жұлдыз
2 балл
Жұмыс дәптері
Сабақтың ортасы
Жаңа тақырып пен мақсатын таныстырамын.
Жаңа тақырып: Мәтінмен жұмыс
«Джигсо» әдісі арқылы 2 топқа жаңа тақырыптан мәтін беріледі. Тақырыпты оқып, талқылап, өз түсінгендерін постерге түсіреді.
Топ Тест және тестілеу дегеніміз не? Топ Тест деректері қандай болуы керек?
Бағалау «Бағдаршам» әдісі арқылы
1- тапсырма. Топтық жұмыс
aх2+bx+c=0 квадрат теңдеу түбірлерін табуға арналған есептің тестілеу жүйесі бойынша нәтижесін табыңыздар.
№
| Тексерілетін жағдай
| коэффиценттер
| нәтижелер
| a
| b
| c
| 1
| d>0
| 1
| 1
| -2
|
| 2
| d=0
| 1
| 2
| 1
|
| 3
| d<0
| 2
| 1
| 2
|
| 4
| a=0,b=0,c=0
| 0
| 0
| 0
|
| 5
| a=0, b=0,c<>0
| 0
| 0
| 2
|
| 6
| a=0,b<>0
| 0
| 2
| 1
|
| 7
| a<>0,b<>0,c=0
| 2
| 1
| 0
|
| Дескриптор:
- тестілеу жүйесі бойынша квадрат теңдеудің нәтижесін таба алады. «Өрмекші» әдісі
2-Тапсырма. Жеке жұмыс
Компьютерде есеп шығарудың алгоритмдік кезеңдерін пайдалана отырып, берілген теңдеулер жүйесіне алгоритмнің блок- сызбасын және программасын құрыңдар. X=0;x=2;x=-7 мәндері үшін программаның тестілеуін жүргізіңдер.
У= √x,x>0
x2,x<0 Дескриптор:
- теңдеулер жүйесін шешу шартын құра алады.
- есептің блок-сызбасын құра алады
- есепті шығару программасын құра алады. ҚБ «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды. 3-Тапсырма. «Кім жылдам»
Компьютерде есеп шығарудың алгоритмдік кезеңдерін пайдалана отырып, берілген есептің жүйесіне алгоритмнің блок- сызбасын және программасын құрыңдар. n=10;5,10,12,6,7,23,25,8,9,11 үшін программаның тестілеуін жүргізіңдер. Енгізілген n-нің ішінде нешеуі тақ сан.
Дескриптор:
Есеп шығарудың алгоритмдік кезеңдерін біледі. Программаның тестілеуін жүргізе алады.
Бағалау «Смайлик» әдісі
Қорытындылау.
«Кезбе тілші» әдісі
Тестілеу барысында қандай қиындықтар туды?
Программада не өзгертер едіңдер?
|
Мұғалімді тыңдайды
Презентация
Сабақтың соңы
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: «Смайлик»
барлығын түсіндім
менде сұрақтар қалды
Өзін-өзі бағалау. Плакат /слайд/
Үй тапсырмасы
Программаны тестілеу
Барлығын Менде сұрақтар
түсіндім қалды
|