Главная страница
Навигация по странице:

  • 1. Персонал, що підлягає опитуванню

  • 2. Необхідні додатки і таблиці

  • Викиди

  • 3. Загальна інформація і характеристика підриємства

  • 6. Енергія та енергозберігання

  • 7. Викиди в атмосферу

  • 8. Чиста вода і стічні води

  • 9. Складування і транспортування

  • 10. Небезпечні матеріали

  • 12. Обладнання з використанням мастил

  • 13. Азбест, волокнисті матеріали

  • 14. Радіоактивні матеріали

  • 15. Утворення, зберігання, транспортування та видалення відходів

  • 16. Утримання приміщень і споруд

  • 17. Плани дій у аварійних умовах

  • 18. Зведений звіт відповідності вимогам нормативно-правової бази

  • 19. Статистична звітність

  • ПР 4. Протокол екологічного аудиту на біотехнологічному підприємстві


    Скачать 0.59 Mb.
    НазваниеПротокол екологічного аудиту на біотехнологічному підприємстві
    Анкорy6y67y
    Дата10.12.2021
    Размер0.59 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПР 4.docx
    ТипПротокол
    #299483


    НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

    ФАКУЛЬТЕТ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ, ІНЖЕНЕРІЇ ТА ТЕХНОЛОГІЇЇ

    КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ


    ПРАКТИЧНА РОБОТА №6
    з дисципліни «Екологічний аудит біотехнологічних підприємств»

    на тему: «Протокол екологічного аудиту на біотехнологічному підприємстві»

    Студентки IV курсу 402 групи

    Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерії»

    Лисенко Анни Володимирівни

    Перевірила: ст. викладач Поштаренко Анна Віталіївна

    Київ-2021

    1. Персонал, що підлягає опитуванню
    Генеральний директор – Костюк Володимир Григорович

    Головний інженер – Костюк Григорій Вікторович

    Керівник відділу охорони навколишньго середовища (екоменеджер) - Першко О. В.

    Головний технолог – Дудник М. О.

    Керівник відділу економіки- Дольник Е. В.

    Заступник з виробництва – Комлик Р. М.

    Заступник з постачання – Білик В. А.

    Керівники цехів – Березня В. Д., Хмельовий О. С.

    Галузевий куратор підприємства – Іващенко . В О.
    2. Необхідні додатки і таблиці
    2.1. Карта області зі значенням місця розташування підприємства та відстані від нього до річок, джерел підземних вод, постачальників сировини.



    Рис. 2.1.
    2.2. Карта-схема (генеральний план) підприємства, що включає споруди, резервуари, місця складування відходів, плани цехів, складських приміщень, зони викидів, місця скидання стічних вод, свердловини джерел підземних вод.



    1) Виробничий корпус (виробнича зона, склад сировини та готової продукції, побутові, адміністративні, приміщення лабораторії, допоміжні та технічні приміщення – в одному будинку) розташований у середині ділянки.
    2) Допоміжні об'єкти інженерного забезпечення (котельна, трансформаторна, басейн для збору технологічних стічних вод. споруда для очищення зливових стоків, насосна станція та басейн протипожежної води, підземний резервуар дизель палива та майданчик для відходів) розташовані за виробничим корпусом, по периметрі розворотної площі вантажного транспорту з права від захисної зони існуючої свердловини.
    3) Парковки для автомобілів та вантажівок
    4) Дороги та майданчики руху машин, вантажного транспорту, пожежних машин та пішоходів
    2.3. Попередні звіти про стан навколишньго природного середовища.

    ПАТ «Фармак» неухильно дотримується вимог українського законодавства, яке регулює екологічні аспекти. Окрім того, вже багато років ПАТ «Фармак» плідно співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку, зокрема і в екологічних питаннях. Розроблено програму співпраці, якої Компанія чітко дотримується. З боку ЄБРР відбуваються щорічні аудити. План передбачає організацію роботи на підприємстві для захисту довкілля за низкою пунктів:

    Викиди. Спеціалісти ретельно контролюють усі викиди, прописані в умовах дозволу на забруднення повітря, які потрапляють в атмосферу внаслідок діяльності підприємства.

    Вода. Аби гарантувати, що жодні шкідливі сполуки не потраплять у довкілля, ще у 2015 році було змонтовано нову технологічну лінію словацької компанії AQUAFLOT – вода проходить кілька етапів очищення: усереднення, накопичення та нейтралізація (рН води вирівнюється у межах діапазону 6–9); механічне очищення (забираються механічні домішки); біологічне очищення (використовують мікроорганізми, які поглинають забруднення) та ультрафільтрація

    Відходи – обов’язковим є навчання персоналу щодо поводження з відходами. Зважаючи на специфіку виробництва, всі відходи розділено на категорії для подальшої переробки, захоронення чи утилізації.

    Персонал. У системі управління з охорони навколишнього середовища передбачено низку інструкцій, обов’язкових для виконання у справі мінімізації впливу діяльності Компанії. Аби дотримуватися всіх вимог, відбувається систематичне навчання персоналу
    2.4. Історія підприємства в екологічному аспекті ( заходи, що проводились у минулому щодополіпшення навколишнього середовища.

    За словами керівника відділу охорони навколишньго середовища . За останні 5 років проведена реконструкція котельні підприємства, проведено модернізацію таблеткового виробництва, впроваджено виробництво м'яких желатинових капсул, проведена часткова модернізація системи очищення виробничих стічних вод.

    "При зростанні виробництва за період 2013-2018 років в рази екологічні характеристики практично не збільшилися. При цьому на 15% збільшився обсяг відходів, що передаються на утилізацію. Заходи, які впроваджує "Фармак" для мінімізації впливу на навколишнє середовище, - забезпечення ефективної роботи газоочисних установок, станції очищення виробничих стічних вод, моніторинг джерел викидів і ретельне сортування відходів, передача їх на утилізацію та знищення", - зазначила вона.

    У ПАТ "Фармак" на системній основі діє ряд екологічних проектів: Екоекскурсії, Екоосвіта, "Зелений офіс".
    2.5. Інвентарна відомість запасів і відходів хімічних речовин.

    Інвентарна відомість - рецептурні лікарські препарати, безрецептурні лікарські препарати, вироби медичного призначення, дієтичні добавки, 200 найменувань лікарських засобів.

    Відходи, що містять хімічні речовини, знищують на спе - ціальному обладнанні шляхом піролізу, знешкоджен - ня за високих температур (1 000–1 200 °С). Водні розчини лікарських засобів, що утворюються на стадії виробництва, обробляють, здійснюють розведення водою в 10–20 разів і зливають у систему виробничої каналізації. На замовлення «Фармак» Інститут превен - тивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені Л.І. Медведя розробляє чіткі рекомендації застосування способу знешкодження рідких технологічних відходів, які утворюються під час виробництва
    2.6. Інвентарна відомість матеріалів, що зберігаються в резервуарах.

    Специфічних речовин (хімічних рідини, кислоти, луги сипучі продукти)
    2.7. Копії дозволів з охорони навколишньго середовища, охорони здоров’я.


    2.8. План заходів щодо профілактики аварійних ситуацій і ліквідації їх наслідків.

    Щодо запобігання надзвичайним ситуація і зменшення можливих втрат і збитків від них повинні бути покладені конкретні превентивні заходи, які здійснюються за видами природних і техногенних небезпек та загроз.

    У техногенній сфері робота з попередження аварій повинна вестися на конкретних об’єктах і виробництвах. До них належать удосконалення технологічних процесів, підвищення надійності технологічного обладнання та експлуатаційної надійності систем, своєчасне оновлення виробничих фондів, застосування якісної конструкторської документації, високоякісної сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, використання кваліфікованого персоналу, створення і використання ефективних систем контролю та технічної діагностики, безаварійної зупинки виробництва, локалізація і ліквідація аварійних ситуацій..

    Одним із напрямків зниження масштабів надзвичайних ситуацій є будівництво і використання захисних споруд різного призначення: гідротехнічні захисні споруди (греблі, шлюзи, дамби, тощо), проведення берегоукріплюючих робіт від зсувів та обвалів.

    Заходи, що здійснюються на потенційно небезпечних об’єктах:

    - створення об’єктових і локальних систем оповіщення працюючого персоналу і населення, яке мешкає поруч з потенційно небезпечними об’єктами;

    - створення локальних систем раннього виявлення витоку небезпечних хімічних речовин;

    - запровадження систем автоматичного контролю і сигналізації про ймовірність витоку небезпечних і шкідливих речовин, а також блокуючих пристроїв для аварійного відключення технологічного і енергетичного обладнання;

    - підтримання у робочому стані і модернізація технологічного та іншого виробничого обладнання;

    - створення запасів нейтралізуючих речовин;

    - підсилення конструкцій ємностей і комунікацій з небезпечними хімічними речовинами або обладнання над ними спеціальних ізолюючих кожухів для захисту при пошкодженнях;

    - виконання інженерно-технічних заходів і робіт з попередження розповсюдження агресивних речовин (обвалування, обладнання піддонів, створення резервних ємностей для зливу і т.п.);

    - удосконалення технологічних процесів з метою забезпечення безаварійної експлуатації;

    - обладнання і реконструкція наявних вентиляційних систем, аспірацій них, пило- і газоуловлюючих установок;

    - обладнання на об’єктах аварійних систем забезпечення електроенергією, водою, паливом, тощо;
    2.9. Документація за програмою охорони здоров’я робітників підприємства і техніки безпеки.

    ДОКУМЕНТ –

    http://kiev.dsp.gov.ua/wp-content/uploads/2020/06/15004.5.20.29.05.2020.pdf
    2.10. Копія Положення про екологічну політику підприємства.

    Екологічна політика, яка спрямована на зменшення впливу підприємства на навколишнє середовище. Відповідно до Екологічної політики щорічно на підприємстві встановлюються цілі та розробляється Екологічна програма на рік для впровадження заходів, які спрямовані на зменшення негативного впливу від діяльності підприємства на довкілля. Відповідно до Екологічної програми на 2019 рік здійснювалася робота щодо поліпшення екологічних характеристик підприємства, виконувались заходи по зменшенню викидів забруднюючих речовин в атмосферу, у стічні води підприємства, зменшенню споживання енергоресурсів, удосконаленню порядку поводження з відходами. Заходи, що впроваджує «Фармак» для мінімізації впливу на довкілля – це забезпечення ефективної роботи газоочисних установок, станції очистки виробничих стічних вод, моніторинг джерел викидів та ретельне сортування відходів, передача їх на утилізацію та знищення. Мета «Фармак» – зменшити кількість відходів, що підлягають захороненню на спеціалізованих полігонах. Турбота про довкілля завжди є одним з важливих напрямів соціальної стратегії АТ «Фармак». «Фармак» продовжує проект міні-грантів «Екошкола». Мета проєкту – об’єднання та створення екологічного активу молодіжної спільноти міста, популяризація екологічного способу життя серед молоді й підвищення культури ресурсо- та енергозбереження. Пілот цього проекту пройшов у місті Шостка, де розташований департамент із виробництва АФІ АТ «Фармак». В 2019 році проект розширили і на місто Київ. Запущено освітню онлайн-платформу «Екошкола» для дистанційного навчання, випустили навчальний посібник «Екошкола», який схвалено МОН України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах. Продовжується впровадження проекту «Зелений офіс», який дає змогу покращити корпоративну екологічну свідомість АТ «Фармак» загалом і сприяє підвищенню екологічної культури кожного працівника. З звітній рік встановлено нові спеціальні бокси для збору відпрацьованих батарейок та офісної макулатури
    3. Загальна інформація і характеристика підриємства

    3.1. Повна юридична назва підприємства, його юридична адреса, номери телефонів, факса, телефакса.

    АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ФАРМАК”,

    юридична адреса - м. Київ Кирилівська вулиця, 63,

    тел. - (044) 239-19-40,

    факс - (044) 485-26-86
    3.2. Адреси постачальників, суміжників, а також підприємств, що перебувають у власності підприємства за межами його території.

    АТ «Фармак» імпортує майже 63% від загальної потреби сировини та матеріалів для виробництва фармацевтичних препаратів з низки країн, серед яких Німеччина, Китай, США, Індія, шляхом укладання прямих контрактів або контрактів з дистриб’юторами.

    Основними постачальниками субстанцій та пакувальних матеріалів для виробництва лікарських препаратів є такі компанії: Eli Lilly, Aptar Radolfzell GmbH, Becton Dickinson France S.A.S., ТОВ «Система-Інвест», ТОВ «Полімед.


    Представництво

    Адреса, телефон

    Республіка Узбекистан

    м. Ташкент, Юнусабадський р-н, вул. А.Кодірій, 39.

    Тел. - +99 (871) 235-77-13

    Республіка Казахстан

    м. Алмати, вул. Амангельди 59а, 9-ий поверх. Тел. - +7 (727) 267-64-63

    Киргизька Республіка

    м. Бішкек, вул. Рискулова 79-Б.

    Тел. - +996 (312) 887 206

    Білорусія

    м. Мінськ, пр. Побєдітєлєй, буд. 103, офіс 1015. Тел. - +375 (17) 236-33-74

    3.3. Перелік працівників, що керують підприємством, до яких належить звертатися.

    Володимир КОСТЮК - Виконавчий директор АТ «Фармак»

    Філя ЖЕБРОВСЬКА - Голова Наглядової ради АТ «Фармак»

    Олена ЗУБАРЄВА - керівник департаменту корпоративних комунікацій та сталого розвитку.

    Тетяна ЧЕРЕВИЧНА - керівник виробничого департаменту АТ «Фармак

    Ольга ОЛЕКСІЙЧУК - директор з якості АТ «Фармак

    Вікторія КОНДРАШИХІНА - директор з персоналу АТ «Фармак
    3.4. Опис діючої на підприємстві структури управління роботою з навколишнім середовищем, лабораторного контролю.

    «Фармак» дотримується структури, що для досягнення ефективного результату має працювати злагоджена система: недостатньо знати, як компанія впливає на довкілля – важливо навчитися керувати цими впливами. Усе розпочалося з того, що 2002 року відбувся зовнішній аудит підприємства, за результатами якого «Фармак» одним із перших серед українських підприємств розробив та впровадив Систему охорони довкілля відповідно до міжнародного стандарту ISO 14001 від 1997 року. Уже 2005 року систему було сертифіковано, а 2017-го відбулася ресертифікація відповідно до міжнародного стандарту ISO 14001 від 2015 року.

    Аби система справді ефективно працювала, у компанії щороку розробляють екологічні цілі та екологічну програму, де прописані завдання та заходи для підрозділів, спрямовані на зниження викидів забруднювальних речовин у повітря, зменшення відходів і забруднення стічних вод. Крім того, відбувається постійний аналіз поточної ситуації та моніторинг показників екологічних характеристик шляхом внутрішнього та зовнішнього аудитів, а також завдяки роботі санітарно-промислової лабораторії. Велике значення має також систематичне навчання працівників щодо правильного поводження з відходами, недопущення порушень екологічних вимог тощо.
    3.5 Опис режиму роботи підприємства , штатний розпис.

    Графік роботи:

    Пн. - Чт.: 8:00 – 17:00

    Пт.: 8:00 – 16:00
    3.6. Форма власності, яким законодавством та актом закріплена.

    АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
    3.7. Загальна площа підприємства, кількість споруд та їх площі.

    Площа – 20 тис. кв. м

    Споруди - Головний виробничий корпус, котельня, виробничі станції , складські приміщення, станція фасування та маркування, виробничі цехи, споруди водопостачання та каналізації, очисні споруди, резервуари .

    3.8. Короткий опис роботи структурних підрозділів: НДР і ДКР, виробничо-

    технологічні, кінцевої роботи, транспортне допоміжне виробництво ( енергетика,

    обробка даних тощо)

    3.9. Характерні особливості підприємства, відображені на плані розміщення його підрозділів :

    • склад сировини ( в тому числі розвантажувальний двір);

    • основне виробництво; проектна і фактична потужність;

    • допоміжне виробництво; проектні та фактичні дані;

    • наявність захисних споруд для запобігання забрудненню;

    • об’єм перероблених та витрати допоміжних матеріалів у процесі виробництва і очищення стічних вод ;

    • лабораторні приміщення, обладнання, спеціалісти;

    • зони скидання сміття, у тому числі ставки-відстійники;

    • зони зберегання і заправки паливно-мастильними матеріалами;

    • очисні споруди;

    • зони паркування;

    • комунально – побутова зона;

    3.10.Перелік готової продукції, ринок збуту товару, зазначення упаковки, сертификація.

    3.11. Зразки господарських договорів з постачальниками та покупцями.

    3.12. Будь – які виробничі або складські приміщення, крім власного підприємства, які використовуються на контрактній або орендній основі.
    4. Історія підприємства

    4.1. Історія підпрємства до придбання його теперішнім власником. Дати, власники, напрямки використання, екологічні проблеми, що були і можуть бути, в т.ч. зливи, ставки – відстійники тощо.

    4.2. Опис послідовності зміни проектних рішень, погодження, будь – які зміни місцевості підприємства.

    4.3. Опис віку і використання будь яких споруд на підприємстві.

    4.4 Хімікати, пестициди, небезпечні речовини, нафтопродукти та інші сировинні матеріали, які використовувались раніше.

    4.5. Плани – схеми інженерних комунікацій у минулому, полів –зрошування, ставків – відстійників, сухих напірних башт, дренажних систем, резервуарів.

    4.6. Опис будь-яких дій, що впливали на навколишнє середовище в минулому, розслідування аварій і вжитих заходів (включаючи підземні резервуари, зрізи та видалення забруденого грунту тощо).
    5. Екологічний стан

    5.1 Опис топографії місцевості, де розташоване підприємство.

    5.2. Кліматичні умови.

    5.3. Опис використання навколишніх площ.

    5.4. Розміщення охоронно-паркових, заболочених ділянок, заказників, а також критичних місць фауни в радіусі 5 км від підприємства.

    5.5. Проводився чи ні на підприємстві відбір зразків грунту? Додати результати замірів, дані про відомі або припустимі випадки забруднення грунтових вод безпосередньо навколо підприємства.

    5.6. Докладний опис гідрогеологічних умов даної місцевості і району. Вказати глибини і напрямки руху грунтових вод, глибину і напрямок потоків у найвищому придатному для використання водоносному горизонті. Вказати вихід грунтових вод у відкриті водойми, русла чи болота. Вказати розташування, кількість і використання всіх свердловин на підприємстві ( в т. ч. покинутих і виведених з експлуатації). Специфікації свердловин – глибина, діаметр, тип обсадження, захист гирла і продуктивність насосного обладнання.

    5.7. Опис використання ґрунтових вод у радіусі 5 км від підприємства.

    5.8. Опис будь-яких відомих або можливих забруднень ґрунтових вод на території підприємства або за його межами.

    5.9. Детальна характеристика поверхневих водойм. Назва, місцезнаходження і відстань від них до всіх поверхневих водойм у радіусі 5 км від об'єкта.

    5.10. Будь-які стоки (контрольовані чи неконтрольовані) з підприємства в поверхневі водойми. Розташування канав, сухих русел водостоків або колекторів зливної каналізації в радіусі 150 м від підприємства, до яких можуть надходити його стоки. Опис організованого контролю на території підприємства відведення дощової води.
    6. Енергія та енергозберігання

    6.1. Перелік всіх минулих і майбутніх джерел енергії (включаючи електроенергію і опалення) та видів пального, що використовується. Докладно вказати потреби в енергії, паливі.
    7. Викиди в атмосферу

    7.1. Якими законами та нормативними актами регулюються викиди в атмосферу забруднюючих речовин підприємства. Перелічити складові викидів в атмосферу. Надати копії дозволів.

    7.2. Загальна кількість джерел викидів в атмосферу на підприємстві (витяжні й вентиляційні труби) та режим викидів (безперервний, періодичний, інший) в атмосферу. Опис історії змін за джерелами викидів, діючого фільтраційного обладнання.

    7.3. Характеристика забруднюючих речовин у викидах в атмосферу.

    7.3.1. Викиди ТЕЦ (при роботі на пічному мазуті). Вміст таких забруднюючих речовин (г/м3): оксид вуглецю, оксидів азоту, діоксиду сірки, мазутної смоли, сажі, пентоксиду, ванадію, бензапірену.

    7.3.2. Викиди ТЕЦ (при роботі на природному газу). Вміст таких забруднюючих речовин (г/м3): оксиду вуглецю, сажі та пилу.

    7.3.3. Викиди всіх цехів та ділянок підприємства, складських приміщень, майстерень.

    7.3.4. Транспорт. Вміст таких забруднювальних речовин (г/м3): оксиду вуглецю, оксидів азоту, діоксиду сірки, вуглеводнів, сажі, свинцю.

    7.4. Суттєвість будь-яких неконтрольованих випадків на підприємстві та вживання заходів для їх контролю.

    7.5. Опис системи моніторингу викидів в атмосферу. Дані за останній рік.

    7.6. Як додержуються на підприємстві національних або прийнятих в Європейській Співдружності нормативів по викидах.

    7.7. Перелік всіх фактів порушень нормативів щодо забруднення атмосфери та вжитих санкцій і примусових заходів стосовно підприємства за останні три роки, обґрунтування кожної такої дії, поточний стан.

    7.8. Вимоги до повідомлення про наднормативні (регулярні і незаплановані) викиди. Відмітити будь-які випадки наднормативних викидів. Дати опис встановленого на підприємстві порядку реагування на скарги громадськості відносно аварійних викидів.

    7.9. Опис будь-яких перспективних планів і графіків заходів щодо зменшення забруднення повітря. Які технологічні процеси повинні стати першочерговою метою плану зменшення забруднення.

    7.10. Фіксація присутності у повітрі приміщень підприємства відчутних запахів, твердих частинок, рідини, туману, а також в атмосфері за межами споруд, але в межах підприємства і за його межами.

    7.11. Дані по іншим джерелам відомого або підозрюваного забруднювача повітря (відстань від підприємства і характер забруднення).
    8. Чиста вода і стічні води

    8.1. Опис всіх джерел технологічної, питної і охолоджувальної води. Існуючі дані про якість цих джерел.

    8.2. Джерела водопостачання на підприємстві: водосховища (ставки), свердловини; об'єм водосховищ (ставка) - проектний і фактичний; стан берегів. Дані про водозабірні та гідротехнічні споруди; наявність рибозахисних споруд; інформація про насосну станцію, кількість насосів, їх потужність (проектна і фактична). Стан гідротехнічних споруд.

    8.3. Об'єм водопостачання (проектний і фактичний). Спосіб обліку води (витратоміри, лічильники насосного обладнання тощо).

    8.4. Джерела питної води для підприємства. Регулярність хлорування і перевірки цієї води. Результати дотримання стандартів якості - національних і ЄС. Охарактеризуйте забруднення питної води в минулому і тепер.

    8.5. Опис порядку використання технологічної, питної і охолоджувальної води. Дані про якість води у цих джерелах.

    8.6. Характеристика системи зворотного водопостачання вод першої категорії (системи охолоджувального водопостачання). Дані про ці системи.

    8.6.1. Зворотна система вод першої категорії головного корпусу (основного виробництва). Вода від конденсаторних установок та насосно-компресорного обладнання. Об'єм води проектний і фактичний. Склад споруд. Об'єм продування (м3 /добу). Вимоги до якості води в системі та її фактичний стан.

    8.6.2. Зворотна система вод і категорії ТЕЦ. Вода від паро-, масло-, пові-тряохолоджувачів. Об'єм проектний і фактичний. Склад споруд. Об'єм продування (м3/добу). Вимоги до якості води в системі та її фактичний стан.

    8.7. Перелік всіх регламентуючих органів, з якими підприємство контактує з питань стічних вод. Копії дозволів із зазначенням дат видачі і кінця терміну їх дії. Назва та адреса регламентуючого органу, ім'я контактної особи, її телефон.

    8.8. Характеристика усіх джерел і об'ємів стічних вод. Вміст забруднюючих речовин у стічних водах.

    8.9. Характеристика стічних вод, категорії їх по кожній системі окремо. Дані про вміст перелічених забруднюючих речовин (мг/л).

    8.9.1. Характеристика стічних вод, категорії їх по кожній системі окремо. Дані про вміст перелічених забруднюючих речовин (мг/л): завислих речовин, сухого залишку, окислюваності перманганатної, ХСК, БСК, азоту загального, аміаку, солей алюмінію, сульфатів, фосфатів, хлоридів у водах зворотної системи під час її роботи та після продування. Дані про pH.

    8.9.2. Характеристика стічних вод другої категорії. Дані про вміст забруднюючих речовин (мг/л): завислих речовин, вуглекислого кальцію, органічних речовин (що містять і не містять азот), вапна, солей вугільної кислоти, пектинових речовин, фосфорної кислоти, ХСК, БСК, азоту загального, солей амонію, фосфатів, сульфатів, хлоридів, інших мінеральних речовин. Дані про pH.

    8.9.3. Характеристика стічних вод третьої категорії. Дані про вміст забруднюючих речовин (мг/л): сульфатів, хлоридів, азоту загального, солей алюмінію, ХСК, БСК, заліза, хрому, кобальту, свинцю, молібдену, селену, срібла, титану, ванадію, міді, нікелю, цинку. Дані про pH.

    8.10. Характеристика стічних вод третьої категорії (газопромислові сатураційного газу), ливневі води, стічні води від продування зворотних систем вод першої і другої категорії. Об'єм стічних вод, технічний опис споруд, їх склад.

    8.11. Об'єм транспортно-промивних стічних вод (проектний і фактичний) накопичений і вивезений.

    8.12. Об'єму осаду з полів фільтрації, накопичений і вивезений.

    8.13. Технічний опис процесів очищення стічних і зворотних вод.

    8.13.1. Хімічна обробка - хлорування вод зворотних систем водоспоживання (першої категорії). Опис процесу, потужність (продуктивність).

    8.13.2. Кореляція pH. Опис процесу, потужність (продуктивність).

    8.13.3.Механічне очищення вод другої категорії - транпортно-промислових стічних вод. Опис процесу у спорудах, потужність тощо.

    8.13.4. Біологічне очищення вод третьої категорії. Технічний опис полів фільтрації, їх характеристика, накопичення та вивезення осаду. Вплив на якість води в річках, підземних водах.

    8.14. Чи є система збору стічних вод комплексною (технологічна + лабораторна + безконтактно охолоджувальна + санітарна + повенева вода)? Тип потоків стічних вод (безперервний, періодичний, комбінований, тощо).

    8.15. Дані про міську каналізаційну систему з огляду на її пропускну здатність і зв'язок з розвитком підприємства.

    8.16. Детальний опис виробництва, яке використовує очисні споруди. Хто виконував і замовляв аналізи для безперервного контролю? Хто вів записи результатів аналізу?

    8.17. Вивчити дані про якість стічних вод та їх зв'язок з історією розвитку підприємства. Наскільки відповідає підприємство стандартам, в тому числі ЄС? Результати будь-якого комплексного біологічного аналізу стічних вод. на токсичність. Інформація про інспектування підприємства представниками держінспекції.

    8.18. Куди скидають очищені (неочищені) стічні води?

    8.19. Чи проводились коли-небудь роботи з очищення ємностей, в які скидають стічні води. Як розпоряджаються шламом та іншими твердими речовинами?

    8.20. Перелік всіх попереджень про порушення, що пов'язані із скидами вод. Перелік усіх зафіксованих порушень водоохоронного законодавства. Вжиті адміністративні заходи впливу та відшкодування збитків.

    8.21. Всі плани, кошти під ці плани і графіки відносно підвищення якості стічних вод або реалізації вимог контролюючих органів. Який процес експлуатації треба запланувати на початковому етапі для зменшення витоку стічних вод і охолоджувальної води?

    8.22. Яке виробництво є найбільш екологічно небезпечним?

    8.23. Опис роботи з місцевими комунальними системами очищення стічних вод.
    9. Складування і транспортування

    9.1. Інвентаризаційні відомості товарно-матеріальних цінностей і сировини з визначенням їх кількості та місця знаходження.

    9.2. Опис всіх сховищ на території підприємства, порядку надходження матеріалів і умов зберігання.

    9.3. Опис площ для завантаження і розвантаження. Розміщення зливної (дощової) каналізації в цьому районі.

    9.4. Детальний опис складських приміщень (у т.ч. герметизація, вентиляція, моніторингове обладнання, колектори-відстійники, аварійне обладнання для усунення витоків тощо).

    9.5. Забезпечено чи ні необхідний розподіл несумісної сировини і відходів, потоків сировинних матеріалів і відходів?

    9.6. Всі попередні огляди та інспекції складського господарства на підприємстві за останні п'ять років. Дати перелік всіх рекомендацій інспекторів (додати звіти).
    10. Небезпечні матеріали

    10.1. Перелік небезпечних і токсичних хімічних матеріалів, які використовуються на підприємстві. Найбільші обсяги складських приміщень.

    10.2. Опис умов зберігання небезпечних матеріалів. Якщо є, то додайте зміст планів дій на випадок аварійних витоків та розливів.
    11. Живильні резервуари

    11.1. Опис чинних національних, регіональних і місцевих нормативно-правових актів, відповідно до яких встановлюються вимоги до експлуатації і організації робіт з підземними, заглибленими і наземними живильними резервуарами.

    11.2. Інвентарна відомість на резервуари. Чи відповідають резервуари вимогам до конструкції?

    11.3. Копії будь-яких сучасних планів розміщення елементів резервуарного пару, в т.ч. резервуарів, які перебувають в експлуатації, демонтованих (опис результатів аналізу ґрунту демонтованих резервуарів), з'єднувального колектора і стічних колодязів трубопроводу.

    11.4. Опис сировинних матеріалів і відходів, які зберігаються у резервуарах , цистернах і підземних сховищах. Вік резервуарів, наявність систем детектування (визначення місць) витоків і систем постійного (безперервного) контролю за появою ґрунтових вод.

    11.5. Зібрати документи за результатами перевірки на наявність тріщин, шпарин і реєстрації результатів на наявність витоків.
    12. Обладнання з використанням мастил

    (трансформаторів, ємнісних установок)

    12.1 Загальна приблизна кількість трансформаторів, ємнісних установок, освітлювальних споживачів, гідравлічного обладнання та мережі теплоподачі на підприємстві.

    12.2. Опис процесу обробки мастил, а також гідравлічних рідин.

    12.3. Опис місць розташування і стан обладнання. Були чи ні витоки (вказати для кожної одиниці обладнання).

    12.4. Опис усіх технологічних елементів, які вийшли з ладу або знаходяться на складі і містять поліхлорований біфенол (ПХБ).
    13. Азбест, волокнисті матеріали

    13.1. Опис стану і ступеню використання всіх азбестомістких та інших волокно містких матеріалів та дрібнодисперсних порошків на підприємстві (таких, що використовуються для ізоляції труб, котлів і котельної арматури, азбоцементних елементів стін і покрівель, азбестових труб, плит стелі та ін.).

    13.2. Зазначити національні, регіональні і місцеві нормативно-правові акти, що містять особливі вимоги до обороту і вилучення зазначених вище матеріалів.

    13.3. Якою мірою використовуються зазначені матеріали і в якому стані вони перебувають. Додайте відповідні документи за результатами перевірок.

    13.4. Чи проводились коли-небудь роботи, пов'язані із зниженням або вилученням азбестомістких матеріалів, конструкцій? Опис робіт, пов'язаних з вивезенням, видаленням і організацією зберігання. Кількість вивезеного матеріалу.
    14. Радіоактивні матеріали

    14.1. Як діє система радіоактивного контролю на підприємстві і які національні та місцеві нормативно-правові акти діють у цьому напрямку?

    14.2. Які можливі шляхи надходження на підприємство радіоактивних матеріалів яка діє система видалення їх?

    14.3. Опис проведення обліку і реєстрації радіоактивних матеріалів на підприємстві, в тому числі при виконанні будівельних робіт (деревина, гравій тощо).
    15. Утворення, зберігання, транспортування та видалення відходів

    15.1. Національні, регіональні та місцеві нормативно-правові акти , що стосуються порядку утворення, складування, транспортування і видалення небезпечних і безпечних відходів, в тому числі стічних вод і шлаків.

    15.2. Прізвища працівників підприємства, відповідальних за всі питання, що стосуються всіх відходів. Перелік усіх комплексних організацій, з якими підприємство контактує (співпрацює) з питань, пов'язаних з відходами.

    15.3. Минулі і нинішні потоки небезпечних відходів. Навести детальний опис джерел (кількість) відходів. Включити до опису біологічні, неорганічні і радіоактивні відходи.

    15.4. Чи має підприємство план аналізу відходів з відбором проб, їх аналізом до розміщення матеріалів на зберігання та видалення?

    15.5. Опис минулих і діючих методів переробки, зберігання і видалення відходів на території підприємства. Копії відповідних дозволів і ліцензій.

    15.6. Розібратися в роботі діючої на підприємстві системи спостереження за переміщенням відходів (вантажні накладні).

    15.7. Опис діючої на підприємстві програми мінімізації відходів. Які технології ("зелені") найбільш необхідні для мінімізації відходів і яка їх орієнтовна вартість?

    15.8. Організація зберігання безпечних відходів з огляду на конструкцію складських приміщень, сумісність різних відходів, споруд допоміжних сховищ, стану барабанів маркування, габаритів стоків.

    15.9. Методи транспортування відходів.

    15.10. Опис системи дренажу дощових стоків, захисних бордюрів вторинних засобів захисту в зоні транспортування.

    15.11. Перелік усіх небезпечних відходів, які видаляються з підприємства.

    15.12. Визначити по можливості, наскільки місця скиду, куди підприємство вивозило свої відходи, небезпечні. Чи є дозволи на ці місця скиду? Чи достатньою є площа таких місць скиду і коли проводилась інспекція для перевірки практичних методів скиду відходів? Зазначити альтернативні варіанти видалення відходів.

    15.13. Опис порядку видалення небезпечних і безпечних відходів на підприємстві. Зазначте наявність на підприємстві ставків-відстійників, сміттєзвалищ, систем рекультивації. Зазначте також, підприємство використовує сміттєспалювальні печі чи інші системи переробки.

    15.14. Чи відповідають діючі технології вимогам національних стандартів і стандартів ЄС?

    15.15. Опис процесу вивезення безпечних відходів з території підприємства. Кому належать транспортні засоби? Ліцензовані вони чи ні у випадку вивезення безпечних відходів?
    16. Утримання приміщень і споруд

    16.1. Опис існуючих спеціалізованих зон зберігання і переробки (утилізації) нових матеріалів і відходів.

    16.2. Опис природи і будь-яких ознак зливання та скидання твердих та рідких відходів на поверхні території з покриттям та без нього.

    16.3. Опис будь-яких схоронень і спалювань на території підприємства. Ідентифікувати характер забруднення поверхні.

    16.4. Чи є ознаки захаращення надмірним обладнанням, сміттям у приміщеннях та за його межами? Підготувати короткий звіт про санітарний стан приміщення і території зон.
    17. Плани дій у аварійних умовах

    17.1. Чи є на підприємстві плани дій в аварійних умовах (плани запобігання зливанню, розливанню та інші інструкції у письмовому вигляді)? Опис питань, що містяться в таких планах. Подати копії таких планів.

    17.2. Чи визначені в планах координатори робіт? Чи поводяться реєстрація аварійних випадків у спеціальних журналах?

    17.3. Чи проводились коли-небудь теоретичні і практичні заняття з дій в аварійних умовах із залученням сторонніх аварійних загонів?

    17.4. Зазначити всі випадки розливів, витоків, викидів на підприємстві в минулому і ті, для яких потрібно було застосувати плани дій в аварійних умовах.
    18. Зведений звіт відповідності вимогам нормативно-правової бази

    18.1. Вказати особу, яка відповідає за роботу, що пов'язана з екологічною безпекою і охороною навколишнього середовища, і за додержанням відповідних вимог, та її підпорядкованість.

    18.2. Які комплексні організації проводять інспектування підприємства і з якою періодичністю? Зібрати документацію відносно рекомендацій, вимог здійснення необхідних заходів і графіків робіт.

    18.3. Чи були проведені будь-які заходи щодо підприємства за порушення природоохоронних вимог? Копії всіх протоколів про порушення і накладання штрафів.

    18.4. Опис офіційних претензій до підприємства з боку урядових і неурядових органів, а також місцевих і громадських організацій.

    18.5. Ознайомитися з новими екологічними рекомендаціями і вимогами, нормативами та законодавством. Дати оцінку можливих конфліктів, які пов'язані з невідповідністю роботи підприємства новим вимогам і рекомендаціям.
    19. Статистична звітність

    19.1. Звіт про використання води за формою 2тп (водгосп). Стан первинної інформації та її ведення (журнали).

    19.2. Звіт про викиди забруднюючих речовин в атмосферу. Стан первинної інформації.

    19.3. Звіт про відходи виробництва.

    19.4. Інформація про вміст забруднюючих речовин у стічних водах.


    написать администратору сайта