Главная страница
Навигация по странице:

  • 9. ПОРЯДОК ВСТУПУ ТА ВИХОДУ УЧАСНИКА З ТОВАРИСТВА

  • 10. НАБУТТЯ ТОВАРИСТВОМ ЧАСТКИ У ВЛАСНОМУ СТАТУТНОМУ КАПІТАЛІ

  • 11. ПРИБУТОК ТОВАРИСТВА. РОЗПОДІЛ ПРИБУТКІВ ТА ЗБИТКІВ

  • 12. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ТОВАРИСТВОМ

  • 13. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

  • 14. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

  • 18. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА

  • 19. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ

  • ________________________

  • Статут ТОВ 2021. Статут. Протокол n від 20 року


    Скачать 317 Kb.
    НазваниеПротокол n від 20 року
    АнкорСтатут ТОВ 2021
    Дата22.09.2021
    Размер317 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаСтатут.doc
    ТипПротокол
    #235331
    страница3 из 3
    1   2   3

    8. ПЕРЕХІД ЧАСТКИ ДО СПАДКОЄМЦЯ АБО ПРАВОНАСТУПНИКА УЧАСНИКА ТОВАРИСТВА

    8.1. У разі смерті або припинення Учасника Товариства його частка переходить до його спадкоємця чи правонаступника без згоди Учасників Товариства.

    8.2. У разі смерті, оголошення судом безвісно відсутнім або померлим Учасника - фізичної особи чи припинення Учасника - юридичної особи, частка якого у статутному капіталі Товариства становить менше 50 відсотків, та якщо протягом року з дня закінчення строку для прийняття спадщини, встановленого законодавством, спадкоємці (правонаступники) такого Учасника не подали заяву про вступ до Товариства відповідно до закону, Товариство може виключити Учасника з Товариства. Таке рішення приймається без врахування голосів Учасника, який виключається. Якщо частка такого Учасника у статутному капіталі Товариства становить 50 відсотків або більше, Товариство може приймати рішення, пов'язані з ліквідацією Товариства, без врахування голосів цього Учасника.

    9. ПОРЯДОК ВСТУПУ ТА ВИХОДУ УЧАСНИКА З ТОВАРИСТВА

    9.1. Прийняття нового Учасника до складу Учасників Товариства відбувається на Загальних Зборах Учасників, які визначають порядок вступу, розмір частки та внеску всіх Учасників у статутному (складеному) капіталі, у порядку, визначеному чинним законодавством України.

    9.2. Вступ до Товариства здійснюється шляхом набуття частки в статутному капіталі Товариства, з урахуванням порядку та умов, передбачених цим Статутом.

    9.3. Учасник Товариства, частка якого в статутному капіталі Товариства становить менше 50 відсотків, може вийти з Товариства в будь-який час без згоди інших Учасників.

    9.4. Учасник Товариства, частка якого в статутному капіталі Товариства становить 50 або більше відсотків, може вийти з Товариства за згодою інших Учасників протягом одного місяця з дня надання такої згоди останнім Учасником.

    9.5. Учасник Товариства має право вийти з Товариства, повідомивши Товариство про свій вихід не пізніше ніж за 30 днів до виходу.

    9.6. Учасник вважається таким, що вийшов з Товариства, з дня державної реєстрації його виходу.

    9.7. Не пізніше 30 днів з дня, коли Товариство дізналося чи мало дізнатися про вихід Учасника, воно зобов'язане повідомити такому колишньому Учаснику вартість його частки, надати обґрунтований розрахунок та копії документів, необхідних для розрахунку.

    9.8. Вартість частки Учасника визначається виходячи з ринкової вартості сукупності всіх часток Учасників Товариства пропорційно до розміру частки такого Учасника.

    9.9. За погодженням Учасника Товариства, який вийшов, та Товариства зобов'язання зі сплати грошових коштів може бути замінено зобов'язанням із передачі іншого майна.

    9.10. Товариство виплачує Учаснику, який вийшов з Товариства, вартість його частки або передає майно лише пропорційно до розміру оплаченої частини частки такого Учасника.

    9.11. Товариство зобов'язане надати Учаснику, який вийшов з Товариства, доступ до документів фінансової звітності, інших документів, необхідних для визначення вартості його частки.

    10. НАБУТТЯ ТОВАРИСТВОМ ЧАСТКИ У ВЛАСНОМУ СТАТУТНОМУ КАПІТАЛІ

    10.1. Товариство має право придбавати частки у власному статутному капіталі без його зменшення на розмір такої частки лише за умови, що на день такого придбання Товариство сформує резервний капітал у розмірі ціни придбання викупленої частки, який не може використовуватися для здійснення виплат на користь Учасників Товариства.

    10.2. Відплатний договір про набуття Товариством частки у власному статутному капіталі укладається лише за одностайним рішенням Загальних Зборів Учасників, у яких взяли участь усі Учасники Товариства.

    10.3. Частки, що належать Товариству, не враховуються при визначенні результатів голосування на Загальних Зборах Учасників при розподілі прибутку Товариства, а також при розподілі майна Товариства у разі його ліквідації.

    10.4. У разі придбання частки (частини частки) Учасника самим Товариством без зменшення статутного капіталу Товариства воно зобов'язане здійснити відчуження такої частки відплатно не пізніше ніж через один рік з дня придбання частки (частини частки).

    11. ПРИБУТОК ТОВАРИСТВА. РОЗПОДІЛ ПРИБУТКІВ ТА ЗБИТКІВ

    11.1. Прибуток Товариства утворюється з надходжень від його господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. З економічного прибутку Товариства сплачуються передбачені законом податки та інші обов'язкові платежі, а також відсотки за кредитами банків і за облігаціями.

    11.2. Чистий прибуток, одержаний після сплати процентів за кредитами банків, сплати податків та інших платежів до бюджету, залишається у повному розпорядженні Товариства, яке визначає напрями його використання.

    11.3. Виплата дивідендів здійснюється за рахунок чистого прибутку Товариства особам, які були Учасниками Товариства на день прийняття рішення про виплату дивідендів, пропорційно до розміру їхніх часток.

    11.4. Виплата дивідендів здійснюється не рідше ніж 1 раз на рік, після складання річної фінансової звітності Товариства.

    11.5. Виплата дивідендів здійснюється в строк, що не перевищує шість місяців з дня прийняття рішення про їх виплату.

    11.6. Посадові особи Товариства, винні у введенні в оману Учасників Товариства щодо його фінансового стану, зокрема шляхом подання (включення) недостовірної інформації до документів Товариства, що призвело до здійснення неправомірних виплат, несуть разом з Учасниками солідарну відповідальність за зобов'язанням щодо повернення виплат Товариству.

    12. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ТОВАРИСТВОМ

    12.1. Вищим органом Товариства є Загальні Збори Учасників.

    Кожен Учасник Товариства має право бути присутнім на Загальних Зборах Учасників, брати участь в обговоренні питань порядку денного і голосувати з питань порядку денного Загальних Зборів Учасників.

    12.2. Кожен Учасник Товариства на Загальних Зборах Учасників має кількість голосів, пропорційну до розміру його частки у статутному капіталі Товариства.

    12.3. Компетенція Загальних Зборів Учасників.

    Загальні Збори Учасників можуть вирішувати будь-які питання діяльності Товариства.

    12.3.1. До компетенції Загальних Зборів Учасників належать:

    1) визначення основних напрямів діяльності Товариства;

    2) внесення змін до Статуту Товариства, прийняття рішення про здійснення (продовження) діяльності Товариством на підставі модельного Статуту;

    3) зміна розміру статутного капіталу Товариства;

    4) затвердження грошової оцінки негрошового вкладу Учасника;

    5) перерозподіл часток між Учасниками Товариства у випадках, передбачених цим Законом;

    6) обрання виконавчого органу Товариства, встановлення розміру винагороди виконавчого органу Товариства;

    7) визначення форм контролю та нагляду за діяльністю виконавчого органу Товариства;

    8) створення інших органів Товариства, визначення порядку їх діяльності;

    9) прийняття рішення про придбання Товариством частки (частини частки) Учасника;

    10) затвердження результатів діяльності Товариства за рік або інший період;

    11) розподіл чистого прибутку Товариства, прийняття рішення про виплату дивідендів;

    12) прийняття рішень про виділ, злиття, поділ, приєднання, ліквідацію та перетворення Товариства, обрання комісії з припинення (ліквідаційної комісії), затвердження порядку припинення Товариства, порядку розподілу між Учасниками Товариства у разі його ліквідації майна, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, затвердження ліквідаційного балансу Товариства;

    13) прийняття інших рішень, віднесених Законом України "Про Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" до компетенції Загальних Зборів Учасників.

    12.3.2. Питання, передбачені пп. 12.3.1 цього Статуту, та інші питання, віднесені вище вказаним Законом до компетенції Загальних Зборів Учасників, не можуть бути віднесені до компетенції інших органів Товариства.

    12.4. Скликання Загальних Зборів Учасників.

    12.4.1. Загальні Збори Учасників скликаються:

    1) з ініціативи виконавчого органу Товариства;

    2) на вимогу Учасника або Учасників Товариства, які на день подання вимоги в сукупності володіють 10 або більше відсотками статутного капіталу Товариства.

    12.4.2. Річні Загальні Збори Учасників скликаються протягом шести місяців наступного за звітним року, якщо інше не встановлено законом. До порядку денного річних Загальних Зборів Учасників обов'язково вносяться питання про розподіл чистого прибутку Товариства, про виплату дивідендів та їх розмір.

    12.4.3. Якщо вартість чистих активів Товариства знизилася більш як на 50 відсотків порівняно з цим показником станом на кінець попереднього року, виконавчий орган Товариства скликає Загальні Збори Учасників, які мають відбутися протягом 60 днів з дня такого зниження. До порядку денного таких Загальних Зборів Учасників включаються питання про заходи, які мають бути вжиті для покращення фінансового стану Товариства, про зменшення статутного капіталу Товариства або про ліквідацію Товариства.

    12.4.4. У разі порушення обов'язку, передбаченого пп. 12.4.3 цього Статуту, та визнання Товариства банкрутом до закінчення трирічного строку з дня зниження вартості чистих активів, передбаченого пп. 12.4.3 цього Статуту, члени виконавчого органу солідарно несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями Товариства. Члени виконавчого органу, які доведуть, що не знали і не мали знати про таке зниження вартості чистих активів Товариства або голосували за рішення про скликання Загальних Зборів Учасників у зв'язку із зниженням вартості чистих активів Товариства, звільняються від відповідальності за порушення цього обов'язку.

    12.4.5. Вимога про скликання Загальних Зборів Учасників подається виконавчому органу Товариства в письмовій формі із зазначенням запропонованого порядку денного. У разі скликання Загальних Зборів Учасників з ініціативи Учасників Товариства така вимога повинна містити інформацію про розмір часток у статутному капіталі Товариства, що належать таким Учасникам.

    12.4.6. Виконавчий орган Товариства повідомляє про відмову в скликанні Загальних Зборів Учасникам, які вимагали скликання таких зборів, письмово із зазначенням причин відмови протягом п'яти днів з дати отримання вимоги від таких Учасників Товариства.

    12.4.7. Разом з питаннями, запропонованими для включення до порядку денного Загальних Зборів Учасників особою, яка вимагає скликання таких зборів, виконавчий орган Товариства з власної ініціативи може включити до нього додаткові питання.

    12.4.8. Виконавчий орган Товариства зобов'язаний вчинити всі необхідні дії для скликання Загальних Зборів Учасників у строк не пізніше 20 днів з дня отримання вимоги про проведення таких зборів.

    12.4.9. У разі якщо протягом 10 днів з дня, коли Товариство отримало чи мало отримати вимогу про скликання Загальних Зборів, Учасники не отримали повідомлення про скликання Загальних Зборів Учасників, якщо інший строк не встановлено Статутом, особи, які ініціювали їх проведення, можуть скликати Загальні Збори Учасників самостійно. У такому випадку обов'язки щодо скликання та підготовки проведення Загальних Зборів Учасників, передбачені п. 12.5 цього Статуту, покладаються на Учасників Товариства, які ініціювали Загальні Збори Учасників.

    12.4.10. Загальні Збори Учасників можуть прийняти рішення з будь-якого питання без дотримання вимог, встановлених Статутом щодо порядку скликання Загальних Зборів Учасників та щодо повідомлень, якщо в таких Загальних Зборах Учасників взяли участь всі Учасники Товариства та всі вони надали згоду на розгляд таких питань.

    12.5. Порядок скликання Загальних Зборів Учасників Товариства.

    12.5.1. Загальні Збори Учасників скликаються виконавчим органом Товариства. Виконавчий орган Товариства скликає Загальні Збори Учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному Учаснику Товариства.

    12.5.2. Виконавчий орган Товариства зобов'язаний повідомити Учасників Товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення Загальних Зборів Учасників.

    12.5.3. Повідомлення надсилається поштовим відправленням з описом вкладення.

    У повідомленні про Загальні Збори Учасників зазначаються дата, час, місце проведення, порядок денний. Якщо до порядку денного включено питання про внесення змін до Статуту Товариства, до повідомлення додається проект запропонованих змін.

    12.5.4. Виконавчий орган Товариства приймає рішення про включення запропонованих питань до порядку денного Загальних Зборів Учасників.

    12.5.5. Пропозиції Учасника або Учасників Товариства, які в сукупності володіють 10 або більше відсотками статутного капіталу Товариства, підлягають обов'язковому включенню до порядку денного Загальних Зборів Учасників. У такому разі таке питання вважається автоматично включеним до порядку денного Загальних Зборів Учасників.

    12.5.6. Після надсилання повідомлення, передбаченого пп. 12.5.3 цього Статуту, забороняється внесення змін до порядку денного Загальних Зборів Учасників, крім включення нових питань відповідно до пп. 12.5.5 цього Статуту.

    12.5.7. Виконавчий орган Товариства зобов'язаний повідомити Учасників Товариства про внесення змін до порядку денного не менше ніж за 10 днів до запланованої дати Загальних Зборів Учасників.

    12.5.8. До порядку денного можуть бути внесені будь-які зміни за згодою всіх Учасників Товариства. Виконавчий орган Товариства зобов'язаний надати Учасникам Товариства можливість ознайомитися з документами та інформацією, необхідними для розгляду питань порядку денного на Загальних Зборах Учасників. Виконавчий орган Товариства забезпечує належні умови для ознайомлення з такими документами та інформацією за місцезнаходженням Товариства у робочий час.

    12.6. Проведення Загальних Зборів Учасників.

    12.6.1. Учасники Товариства беруть участь у Загальних Зборах Учасників особисто або через своїх представників.

    12.6.2. Загальні Збори Учасників передбачають спільну присутність Учасників Товариства в одному місці для обговорення питань порядку денного або можуть проводитися у режимі відеоконференції, що дозволяє бачити та чути всіх Учасників Загальних Зборів Учасників одночасно.

    12.6.3. На Загальних Зборах Учасників, що проводяться відповідно до пп. 12.6.2, ведеться протокол, у якому фіксуються перебіг Загальних Зборів Учасників та прийняті рішення. Протокол підписує голова Загальних Зборів Учасників або інша уповноважена зборами особа. Кожен Учасник Товариства, який взяв участь у Загальних Зборах Учасників, може підписати протокол.

    12.6.4. Рішення з питань, не включених до порядку денного Загальних Зборів Учасників, приймається лише за умови, що у них беруть участь всі Учасники Товариства, які одностайно надали згоду на розгляд таких питань. Повноваження представника за довіреністю щодо надання такої згоди мають бути спеціально обумовлені довіреністю.

    12.6.5. Усі витрати на підготовку та проведення Загальних Зборів Учасників несе Товариство. Якщо Загальні Збори Учасників ініційовані Учасником Товариства, витрати на підготовку та проведення таких Загальних Зборів Учасників несе Учасник Товариства, який ініціює їх проведення, якщо інше рішення не прийнято Загальними Зборами Учасників.

    12.6.6. Загальні Збори Учасників проводяться за місцезнаходженням Товариства. Проведення Загальних Зборів за межами території України допускається лише за одностайною письмовою згодою всіх Учасників Товариства.

    12.7. Прийняття рішень Загальними Зборами Учасників з питань порядку денного.

    12.7.1. Рішення Загальних Зборів Учасників приймаються відкритим голосуванням.

    12.7.2. Рішення з питань, передбачених пунктами 2, 3, 12 пп. 12.3.1 Статуту, приймаються трьома чвертями голосів усіх Учасників Товариства, які мають право голосу з відповідних питань.

    12.7.3. Рішення Загальних Зборів Учасників з питань, передбачених пунктами 4, 5, 8, 9 пп. 12.3.1 Статуту, приймаються одностайно всіма Учасниками Товариства, які мають право голосу з відповідних питань.

    12.7.4. Рішення Загальних Зборів Учасників з усіх інших питань приймаються більшістю голосів усіх Учасників Товариства, які мають право голосу з відповідних питань.

    12.8. Заочне голосування.

    12.8.1. Учасник Товариства може взяти участь у Загальних Зборах Учасників шляхом надання свого волевиявлення щодо голосування з питань порядку денного у письмовій формі (заочне голосування). Справжність підпису Учасника Товариства на такому документі засвідчується нотаріально.

    12.8.2. Голос Учасника Товариства зараховується до результатів голосування з кожного окремого питання, якщо текст документа дозволяє визначити його волю щодо безумовного голосування за чи проти відповідного рішення з питання порядку денного. Такий документ долучається до протоколу Загальних Зборів Учасників та зберігається разом із ним.

    12.9. Рішення Загальних Зборів Учасників, прийняте шляхом опитування.

    12.9.1. Рішення Загальних Зборів Учасників може бути прийнято шляхом опитування.

    12.9.2. Шляхом опитування не можуть прийматися рішення про:

    1) обрання та припинення повноважень виконавчого органу;

    2) внесення змін до Статуту Товариства, прийняття рішення про здійснення діяльності Товариством на підставі модельного Статуту;

    3) злиття, приєднання, поділ, виділення або перетворення Товариства, затвердження статутів правонаступників;

    4) ліквідацію Товариства;

    5) визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток Учасників Товариства.

    6) виключення Учасника з Товариства.

    12.9.3. Ініціатором проведення опитування може бути будь-який Учасник Товариства або виконавчий орган.

    12.9.4. Ініціатор опитування надсилає всім Учасникам Товариства відповідний запит з проектом рішення із запропонованого питання (питань). У такому запиті зазначаються адреса, на яку Учасники Товариства мають надіслати свою відповідь та прийняті рішення, і строк, протягом якого вони мають це зробити. Надсилання Учасникам запитів може здійснюватися із застосуванням засобів електронних комунікацій.

    12.9.5. У разі згоди із запропонованим рішенням Учасник Товариства підписує проект рішення та надсилає його ініціатору протягом 15 днів з дня отримання запиту. Згода Учасника Товариства з прийнятим рішенням має бути безумовною. Надсилання Учасником згоди з прийнятим рішенням може здійснюватися із застосуванням засобів електронних комунікацій.

    12.9.6. Ініціатор опитування зобов'язаний викласти прийняте рішення в письмовій формі, додати до нього копії відповідей усіх Учасників Товариства та надіслати всім Учасникам Товариства в порядку, встановленому для надіслання запитів, протягом 10 днів з дати завершення строку на прийняття ним відповідей від Учасників Товариства. Ініціатор опитування передає виконавчому органу Товариства підписані письмові рішення, отримані від Учасників Товариства, що скріплюються, зберігаються разом та набувають статусу протоколу. Рішення, прийняте шляхом опитування, також може бути оформлено у вигляді єдиного письмового документа, підписаного всіма Учасниками Товариства.

    12.9.7. Відповіді, отримані після закінчення встановленого строку, або такі, зміст яких не дає змоги встановити волевиявлення Учасника Товариства щодо порушеного ініціатором питання, не враховуються під час підрахунку результатів голосування з такого питання.

    12.9.8. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували всі Учасники Товариства. Датою прийняття рішення вважається останній день строку, протягом якого Учасники мали надіслати свої відповіді ініціатору письмового рішення.

    12.10. Особливості проведення Загальних Зборів Учасників Товариством, що має одного Учасника.

    12.10.1. У Товаристві, що має одного Учасника, рішення з питань, що належать до компетенції Загальних Зборів Учасників, приймаються таким Учасником Товариства одноособово та оформлюються письмовим рішенням такого Учасника.

    12.11. Виконавчим органом Товариства, що здійснює управління його поточною діяльністю, є Директор.

    12.11.1. Директор вирішує усі питання діяльності Товариства, крім тих, які віднесено до компетенції Загальних Зборів Учасників. Загальні Збори Учасників можуть прийняти рішення про передачу частини прав, що належать їм, до компетенції Директора.

    Директор самостійно призначає своїх заступників з правом або без права першого підпису банківських та інших фінансових документів, у тому числі договорів, включаючи зовнішньоекономічні, а також документів, пов'язаних з використанням матеріальних цінностей Товариства.

    12.11.2. Директор підзвітний Загальним Зборам Учасників і організує виконання їх рішень. Директор не вправі приймати рішення, обов'язкові для Учасників Товариства.

    12.11.3. Директор Товариства має право:

    - без довіреності здійснювати дії від імені Товариства;

    - укладати договори (контракти) та чинити юридичні дії від імені Товариства, видавати довіреності;

    - видавати Правила внутрішнього трудового розпорядку;

    - організовувати виконання рішень Загальних Зборів Учасників Товариства;

    - розробляти та затверджувати оперативні плани діяльності Товариства;

    - обґрунтовувати порядок розподілу прибутку та засобів покриття збитків;

    - розробляти пропозиції щодо внесення змін до Статуту та інших внутрішніх документів;

    - затверджувати акти, які визначають відносини між підрозділами та філіями Товариства;

    - приймати та звільняти працівників, застосовувати до них заходи заохочення та стягнення;

    - відкривати та використовувати рахунки в установах банків та інших фінансово-кредитних установах;

    - забезпечувати виконання рішень Загальних Зборів Учасників Товариства;

    - розпоряджатися майном, що визначається Загальним Зборами Учасників Товариства;

    - здійснювати інші дії, передбачені Статутом та чинним законодавством України, спрямовані на досягнення мети Товариства в межах його компетенції;

    - вирішувати інші питання в межах прав, що надані йому Загальними Зборами Учасників.

    13. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

    13.1. Для досягнення статутної мети Товариство:

    13.1.1. Відкриває поточний та інші рахунки в будь-яких фінансово-кредитних установах та проводить через них всі касові та кредитно-розрахункові операції в національній та в іноземній валюті, по безготівковому розрахунку без обмежень сум платежів. Форми розрахунків визначаються Товариством по узгодженню з усіма контрагентами та з урахуванням вимог чинного законодавства.

    13.1.2. Вивчає кон'юнктуру ринку товарів та послуг.

    13.1.3. Здійснює види діяльності, передбачені Статутом.

    13.1.4. Набуває, отримує в оренду чи на лізингових умовах техніку, будівлі, споруди та інше майно, необхідне для статутної діяльності.

    13.1.5. Отримує від будь-яких фінансово-кредитних установ кредити на договірних умовах.

    13.1.6. Самостійно встановлює порядок i умови отримання та передачі майна, а також ціни, ставки, тарифи та розцінки на товари, послуги та роботи, що реалізуються, надаються чи виконуються Товариством.

    13.1.7. Організовує підготовку та підвищення кваліфікації кадрів по всіх напрямках своєї діяльності.

    13.1.8. Входить в об'єднання, створює різні види спільних підприємств, господарських Товариств, а також приймає участь в їх діяльності.

    14. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

    14.1. Товариство є самостійним Учасником зовнішньоекономічної діяльності у відповідності з діючим законодавством, здійснює ділові контакти з іноземними фірмами, організаціями, установами з питань, що входять до комерційних інтересів Товариства.

    14.2. Товариство має право здійснювати будь-які, не заборонені діючим законодавством України, зовнішньоекономічні договори (контракти).

    14.3. Товариство у встановленому порядку засновує свої філії, дочірні підприємства та представництва за кордоном.

    14.4. Товариство відряджає за кордон та приймає в Україні національні та закордонні організації, а також спеціалістів для вирішення питань, пов'язаних з діяльністю Товариства.

    14.5. Товариство здійснює підготовку та стажування за кордоном спеціалістів як для власних потреб, так i для потреб Учасників.

    15. ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

    15.1. Трудові відносини між Товариством і персоналом визначаються договорами (контрактами), які укладаються між ними згідно діючого законодавства. Трудовий колектив Товариства становлять усі особи, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Товариством.

    15.2. Товариство самостійно встановлює форму та систему оплати праці, розмір зарплати, а також інших видів доходів працівників.

    15.3. Трудовий колектив має право:

    • розглядати та затверджувати проект колективного договору;

    • розглядати та вирішувати питання самоврядування трудового колективу;

    • брати участь у матеріальному та моральному стимулюванні продуктивної праці, заохочувати винахідницьку і раціоналізаторську діяльність;

    • реалізовувати інші права, передбачені чинним законодавством.

    15.4. Працівники Товариства підлягають соціальному забезпеченню в порядку та на умовах, передбачених чинним законодавством.

    15.5. Товариство здійснює відрахування на соціальне забезпечення відповідно до чинного законодавства.

    15.6. Локальними нормативними актами Товариство може встановлювати додаткові (крім передбачених чинним законодавством) трудові та соціально-побутові пільги для своїх працівників або їх окремих категорій.

    15.7. Інтереси трудового колективу в Товаристві представляє профспілковий комітет або інший уповноважений трудовим колективом орган, порядок обрання якого, а також повноваження, термін обрання, перелік питань, що входять до його компетенції, визначається Загальними Зборами трудового колективу.

    16. ОБЛІК ТА КОНТРОЛЬ

    16.1. Товариство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність у встановленому порядку, несе відповідальність за їх достовірність та подає державним органам згідно з установленими формами та строками. Додатково Учасники також можуть визначати спосіб складання фінансової звітності і бухгалтерського обліку згідно із загальноприйнятими міжнародними бухгалтерськими стандартами.

    16.2. У разі необхідності для перевірок фінансової та господарської діяльності Товариства можуть залучатись спеціалізовані служби, в тому числі й аудиторські.

    16.3. Протягом 60 (шестидесяти) днів з моменту закінчення кожного фінансового року, але в будь-якому випадку не пізніше 10 (десяти) днів до дня щорічних Зборів Учасників, Директор надає кожному з Учасників щорічний звіт про фінансову діяльність (далі - "Щорічний Звіт"). Такий Щорічний Звіт має, принаймні, включати: (1) копію річного звіту Товариства за рік; (2) звіт про прибутки та видатки Товариства; (3) копію річного балансу Товариства; (4) будь-яку іншу додаткову інформацію, що може вимагатися Учасниками. Достовірність та повнота річного балансу та фінансової і податкової звітності Товариства можуть бути перевірені та підтверджені аудитором або аудиторською фірмою.

    16.4. На вимогу Учасника чи Учасників, яким сукупно належить 10 і більше відсотків статутного капіталу Товариства, проводиться аудит фінансової звітності Товариства із залученням аудитора (аудиторської фірми), не пов'язаного (не пов'язаної) майновими інтересами з Товариством, посадовими особами Товариства чи з його Учасниками.

    16.5. У такому разі Учасник (Учасники) Товариства самостійно укладає з визначеним ним аудитором (аудиторською фірмою) договір про проведення аудиту фінансової звітності Товариства, у якому зазначається обсяг аудиторських послуг.

    16.6. Витрати, пов'язані з проведенням аудиту фінансової звітності, покладаються на Учасника (Учасників), на вимогу якого проводиться такий аудит, якщо інше не встановлено Статутом Товариства. Загальні Збори Учасників Товариства можуть ухвалити рішення про відшкодування витрат Учасника на аудит фінансової звітності Товариства.

    16.7. Виконавчий орган Товариства протягом 10 днів з дати отримання запиту Учасника (Учасників) про такий аудит та примірника оригіналу договору про проведення аудиту фінансової звітності Товариства зобов'язаний забезпечити аудитору можливість проведення аудиту та надати завірені підписом уповноваженої особи Товариства копії всіх документів відповідно до визначеного у договорі обсягу аудиторських послуг.

    17. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

    17.1. Спори між Учасниками Товариства вирішуються шляхом переговорів. У випадках недосягнення згоди спір вирішується в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

    17.2. Спори за участю Товариства з українськими та іноземними юридичними та фізичними особами розглядаються згідно з законодавством, чинним на території України, господарським судом або загальним судом, а при наявності договору між сторонами, які сперечаються, - третейським судом.

    18. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА

    18.1. Припинення діяльності Товариства відбувається шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) чи ліквідації.

    18.2. Реорганізація Товариства відбувається за рішенням Загальних Зборів Учасників. При реорганізації Товариства відбувається перехід всієї сукупності прав та обов'язків, належних Товариству, до його правонаступників.

    18.3. Ліквідація Товариства проводиться в наступних випадках:

    1) за рішенням Загальних Зборів Учасників;

    2) за рішенням суду про ліквідацію Товариства через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, за позовом Учасника Товариства або відповідного органу державної влади;

    3) за рішенням суду про ліквідацію Товариства;

    4) в інших випадках, встановлених законом, - за позовом відповідного органу державної влади.

    18.4. Ліквідація Товариства проводиться призначеною ним ліквідаційною комісією або органом управління Товариства, а у випадках банкрутства та припинення діяльності Товариства за рішенням суду - ліквідаційною комісією, призначеною цими органами в порядку, передбаченому законодавством України. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню справами Товариства.

    18.5. Ліквідаційна комісія протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомляє орган, що здійснює державну реєстрацію, який оприлюднює відомості на веб-сайті суб'єкта державної реєстрації відомості про ліквідацію Товариства та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до юридичної особи, що припиняється. Цей строк не може становити менше двох і не більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про ліквідацію Товариства.

    Ліквідаційна комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про ліквідацію Товариства.

    18.6. Ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна Товариства, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду.

    18.7. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується Учасниками Товариства або органом, який прийняв рішення про ліквідацію Товариства.

    18.8. Виплата грошових сум кредиторам Товариства провадиться у порядку черговості, встановленої чинним законодавством, відповідно до проміжного ліквідаційного балансу, починаючи від дня його затвердження, за винятком кредиторів четвертої черги, виплати яким провадяться зі спливом місяця від дня затвердження проміжного ліквідаційного балансу.

    18.9. У разі недостатності у Товариства грошових коштів для задоволення вимог кредиторів ліквідаційна комісія здійснює продаж майна Товариства.

    18.10. Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс, який затверджується Учасниками Товариства або органом, що прийняв рішення про ліквідацію Товариства.

    18.11. Грошові кошти, що залишаються в Товаристві, виручка від продажу його майна при ліквідації включно, після розрахунків по оплаті праці працівників Товариства та виконання зобов'язань перед бюджетом, банком, власниками облігацій, випущених Товариством та іншими кредиторами, розподіляються ліквідаційною комісією між Учасниками Товариства пропорційно частці кожного в статутному капіталі Товариства.

    18.12. Документи, що підлягають обов'язковому зберіганню, передаються в установленому законодавством порядку відповідним архівним установам.

    18.13. Майно, передане Товариству Учасниками у користування, повертається у натуральній формі без винагороди.

    18.14. У разі ліквідації платоспроможного Товариства вимоги його кредиторів задовольняються у такій черговості:

    1) у першу чергу задовольняються вимоги щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом;

    2) у другу чергу задовольняються вимоги працівників, пов'язані з трудовими відносинами, вимоги автора про плату за використання результату його інтелектуальної, творчої діяльності;

    3) у третю чергу задовольняються вимоги щодо податків, зборів (обов'язкових платежів);

    4) у четверту чергу задовольняються всі інші вимоги.

    Вимоги однієї черги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належать кожному кредитору цієї черги.

    18.15. У разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право до затвердження ліквідаційного балансу Товариства звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації Товариства.

    18.16. Вимоги кредитора, заявлені після спливу строку, встановленого ліквідаційною комісією для їх пред'явлення, задовольняються з майна Товариства, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, заявлених своєчасно.

    18.17. Вимоги кредиторів, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо кредитор у місячний строк після одержання повідомлення про повну або часткову відмову у визнанні його вимог не звертався до суду з позовом, вимоги, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, а також вимоги, які не задоволені через відсутність майна Товариства, вважаються погашеними.

    18.18. Ліквідація вважається завершеною, а Товариство таким, що припинило свою діяльність, з моменту внесення запису про це до державного реєстру.

    19. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ

    19.1. Зміни до Статуту вносяться за рішенням Загальних Зборів Учасників Товариства згідно з чинним законодавством України у формі нової редакції Статуту.

    19.2. Нова редакція Статуту викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (Учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем Загальних Зборів (у разі прийняття такого рішення Загальними Зборами). Справжність підписів на новій редакції Статуту нотаріально засвідчується.

    20. ІНШІ ПИТАННЯ

    20.1. У всьому, що не врегульовано цим Статутом, Учасники керуються чинним законодавством України.

    ПІДПИС ЗАСНОВНИКА


    ________________________
    1   2   3


    написать администратору сайта