Главная страница

Провідні_країни_світу_між_двома_світовими_війнами. Провідні країни світу між двома світовими війнами сша, Велика Британія, Франція. Символом американського процвітання


Скачать 16.56 Kb.
НазваниеПровідні країни світу між двома світовими війнами сша, Велика Британія, Франція. Символом американського процвітання
Дата08.09.2021
Размер16.56 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПровідні_країни_світу_між_двома_світовими_війнами.docx
ТипДокументы
#230514

«Провідні країни світу між двома світовими війнами»: США, Велика Британія, Франція.

  1. Символом американського «процвітання» став автомобіль.

(у результаті економічного піднесення різко зросла питома вага США у світовій економіці.На кінець 1920-х років вони давали 48% промислового виробництва усього західного світу, виробляючи продукції на 10% більше , ніж Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Японія разом узяті.)

  1. Основні принципи та заходи «Нового курсу»:

  1. Фінансова й банківська системи. Було проведено девальвацію долара і створено комісію з торгівлі акціями, яка здійснювала нагляд за діяльністю фондової біржі для припинення спекуляцій із завищеною вартістю.

  2. Аграрні реформи. Набув чинності закон про регулювання сільського господарства, спрямований на підвищення прибутків фермерів за рахунок збільшення цін на продукцію, що виробляли. Фермерам надавали субсидії з державної скарбниці й відстрочки для виплати боргів банкам.

  3. Промисловість. Відповідно до закону підприємцям у кожній галузі промисловості пропонували добровільно об’єднатися й виробити «кодекси чесної конкуренції»

  4. Трудові відносини. Робітники отримали право на організацію профспілок і укладення колективних договорів. Для розслідування скарг робітників та профспілок і припинення зловживань підприємців було створено Національне управління з трудових відносин, рішення якого могли бути опротестовані лише в судовому порядку.

  5. Соціальне забезпечення. Закон про соціальне забезпечення впроваджував державну систему надання допомоги вдовам, сиротам та інвалідам, страхування безробітних і пенсійного забезпечення.



  1. Вашингтонська конференція проходила за часів 29-го президента США Воррена Гардінга.

  2. Лейбористська партія

  3. Шість графств на півночі острова, переважно із протестантським населенням, залишились у складі Великої Британії. Після цього Велика Британія одержала офіційну назву – «Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії».

  4. Спроби реформування Британської імперії: надання більших прав домініонам( Австралія, Ірландія, Канада, Нова Зеландія, Південно-Африканський Союз):

  • Домініони отримали можливість формувати власну зовнішню політику( брали участь у Паризькій мирній конференції, стали членами Ліги Націй)

  • Визнано право домініонів на відокремлення

  • Уточнено повноваження парламентів домініонів

  • Укладені угоди про торгівлю між Великою Британією і домініонами

  1. Спочатку очолив Ж.Клемансо, а з 1920р. його замінив колишній соціаліст А.Мільєран. із 1922р. Національний уряд очолив Р.Пуанкаре.

  2. Прихильників державного управління називали дирижистами ( від французького слова «дириже» - управляти, керувати).

  3. Теорія англійського економіста ДЖ.Кейнса, або кейнсіанство – один із провідних напрямів сучасної економічної теорії, сутність якої – державне регулювання економіки.

  4. Під егідою Франції утворилася Мала Антанта у складі Чехословаччини, Румунії та Королівства сербів, хорватів і словенців(Югославії).


написать администратору сайта