Розробка шляхів удосконалення економічного
Скачать 110.5 Kb.
|
Тема: Розробка шляхів удосконалення економічного механізму в системі охорони здоров’я. Ключові поняття. Економіка – комплекс суспільних наукових дисциплін про господарство, а саме — про організацію та управління матеріальним виробництвом, ефективне використання ресурсів, розподіл, обмін, збут і споживання товарів та послуг. Економіка охорони здоров’я – використання комплексу дисциплін економіки в сфері системи охорони здоров’я. Метаекономічний рівень – (міжнаціональний) рівень – економічні відносини систем охорони здоров’я різних країн. Макроекономічний рівень – (національний) рівень – економічні відносини між системою охорони здоров’я та державою, іншими галузями народного господарства. Медіекономічних рівень – (внутрішньогалузевий) рівень – економічні відносини всередині галузі між її підгалузями та спеціалізаціями. Мікроекономічний рівень – економічні відносини, які охоплюють діяльність медичного закладу та його структурних підрозділів. Валовий внутрішній продукт (ВВП) —кінцевий вартісний результат господарської діяльності в державі за рік. Показником рівня добробуту є обсяг виробництва ВВП в розрахунку на душу населення з урахуванням паритету купівельної спроможності (ПКС). ПКС – це умовний обмінний курс національної валюти. Одиницею виміру (ПКС) виступає міжнародний долар, купівельна спроможність якого відповідає долару США в Америці. Валовий національний продукт (ВНП) —це ринкова вартість кінцевих товарів і послуг, які вироблені в країні та за її межами протягом року. ВНП – індикатор здоров`я економіки. КОНКРЕТНІ ЦІЛІ: Знати:
Вміти:
ПИТАННЯ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ
ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ
ВПРАВИ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ Завдання 1. Записати у зошиті вашу думку. З чим пов’язаний розвиток економіки охорони здоров’я у другій половині ХХ століття? 1. 2. 3. Завдання 2. Економіка охорони здоров’я вивчає (записати у зашиті): 1. 2. . . . Завдання 3. Рівні соціально-економічних відносин. Запишіть та заповніть таблицю у зошиті.
Завдання 4. Заповнити таблицю у зошиті. Основні методи, які використовуються в системі охорони здоров’я для вивчення економічних змін.
Завдання 5. Основні завдання, які стоять перед економікою системи охорони здоров’я. Запишіть та заповніть таблицю у зошиті.
Завдання 6. Які наслідки фрагментарності фінансових потоків в системі охорони здоров’я? Записати відповідь у зашиті. 1. 2. . . . Завдання 7. Записати відповідь у зашиті. Здоров’я можна інтерпретувати як економічну категорію тому що: 1. 2. . . . Завдання 8. Записати відповідь у зашиті. Погіршення стану здоров’я неселення призводить до фінансових витрат тому що: 1. 2. . . . Завдання 9. З чим пов’язана проблема фрагментарності фінансових потоків в системі охорони здоров’я? Записати відповідь у зашиті. 1. 2. 3. . . . Завдання 10. Види ресурсів, які використовуються в системі охорони здоров’я. Запишіть та заповніть таблицю у зошиті.
Завдання 11. З метою вирішення фінансових проблем в системі охорони здоров’я використовуються сучасні стратегії. Запишіть та заповніть таблицю у зошиті.
Завдання 12. З метою вирішення фінансових проблем в системі охорони здоров’я використовуються сучасні стратегії. Запишіть та заповніть таблицю у зошиті.
ДОВІДНИКОВИЙ МАТЕРІАЛ. Основні заходи щодо підвищення ефективності функціонування системи охорони здоров’я:
Об’єднання фінансових ресурсів для надання ПМД на районному або міському рівнях. Подушна оплата постачальників медичної допомоги первинної ланки.
Об’єднання фінансових ресурсів на обласному рівні, оплата постачальників медичних послуг з використанням методу фінансування - глобальний бюджет
Заходи здійснюється з метою:
ТЕСТОВИЙ КОНТРОЛЬ. 1. Економіка охорони здоров’я вивчає:
2. Здоров’я –це
3. Місце охорони здоров’я в економіці народного господарства:
4. Згідно стратегії ВООЗ політика країн європейського регіону в галузі охорони здоров’я передбачає:
5.Внесок системи охорони здоров’я в розвиток економіки держави:
6. Заходи щодо підвищення ефективності функціонування системи охорони здоров’я, крім: A. Жорстокого контролю за витратами в галузі B. Автономізація медичних закладів C. Перерозподіл коштів з вторинного рівня допомоги на первинний D. Застосування базових цін на медикаменти E. Оптимізація медичних технологій 7. Заходи щодо підвищення ефективності функціонування системи охорони здоров’я, крім: A. Обмеження системи ОМС для осіб з високими доходами, B. Перерозподіл коштів із стаціонарного сектора в амбулаторний, C. Застосування базових цін на медикаменти (держава покриває ціну ліків, а пацієнт доплачує різницю вартості дорого препарату), D. Підвищення кваліфікації лікарів E. Реалізація ефетивних методів фінансування постачальників медичних послуг 8. До якого рівня економічних взаємовідносин належать економічні аспекти діяльності лікарні: A. Метаекономічний рівень B. Макроекономічний рівень C. Медіекономічних рівень D.*Мікроекономічний рівень E. Загальноекономчічний рівень 9. Були затверджені зміни щодо державного оподаткування приватних закладів охорони здоров’я. Цій аспект відноситься до економічного рівня: A. Метаекономічний рівень B. Макроекономічний рівень C. Медіекономічних рівень D.Мікроекономічний рівень E. Загальноекономчічний рівень 10. Економічні показники, які характеризують діяльність ситеми охорони здоров’я, крм: A. Витрати на ОЗ (% від валового внутрішнього продукту) B. Державні витрати на ОЗ (% від загальних витрат) C. Загальні витрати на стаціонарну допомогу D. Витрати на ОЗ, паритет купівельної спроможності на душу населення E. Всі відповіді вірні |