Главная страница
Навигация по странице:

  • Мета дослідження

  • Предмет дослідження

  • Етап 1 «Управління розробкою інноваційної ідеї»

  • Розробка системи управління інноваційними процесами з використанням CASE-технологій IDEF0 і IDEF3. ЛР 1. Приклад. Розробка системи управління інноваційними процесами з використанням caseтехнологій idef0 і idef3


    Скачать 98.85 Kb.
    НазваниеРозробка системи управління інноваційними процесами з використанням caseтехнологій idef0 і idef3
    АнкорРозробка системи управління інноваційними процесами з використанням CASE-технологій IDEF0 і IDEF3
    Дата06.12.2021
    Размер98.85 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЛР 1. Приклад.docx
    ТипДокументы
    #293732

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА

    Кафедра інформаційних систем в економіці



    Звіт з лабораторної роботи №1

    з дисципліни «Інформаційні системи і технології управління в інноваційній економіці»


    на тему «Розробка системи управління інноваційними процесами з використанням CASE-технологій IDEF0 і IDEF3»

    Виконав: студент(-ка)

    групи ІУС-___

    ІІТвЕ

    П.І.Б. студента

    Перевірив: доц. Кривошеєв К.В.

    Київ 2017


    Мета дослідження: дослідження засобів інноваційної діяльності підприємства.

    Завдання дослідження: дослідження предметної області (інноваційна діяльність підприємства), побудова IDEF0-діаграми та наступна її декомпозиція, побудова IDEF3-діаграми на 2-му рівні декомпозиції.

    Предмет дослідження: системи управління інноваційними процесами.

    Опис предметної області: інновації є головним засобом забезпечення конкурентоспроможності продукції та забезпечення стабільності успіху на ринку підприємств в цілому. В силу цього управління інноваційною діяльністю є складовою частиною та одним з основних напрямків стратегічного управління підприємством.

    Стратегія інноваційної діяльності підприємства орієнтована на науково-технічний прогрес (НТП), на використання його результатів для підвищення ефективності виробництва та забезпечення конкурентоспроможності продукції та підприємства в цілому. Це досягається детальною розробкою цілей інноваційної діяльності на основі стратегічних програм (стратегічного плану) підприємства. Основна увага в інноваційному менеджменті приділяється розробці стратегії та технічної політики нововведень (інноваційної політики) та конкретних заходів щодо їх реалізації.

    Під нововведенням (інновації) прийнято розуміти конкретний об'єкт або захід, введений в виробництво за результатами проведеного наукового дослідження або зробленого відкриття (винахід), яке якісно відмінне від попереднього аналога.

    Інновація характеризується більш високим технологічним рівнем, новими споживацькими властивостями товару або послуг у порівнянні з попереднім продуктом. Поняття "інновація" застосовується до всіх нововведень, як у виробництві, так і в організаційних, фінансових, науково-дослідних, навчальних та інших сферах, до будь-яких вдосконалень, що забезпечують економію витрат або навіть створення умов для такої економії.

    Інноваційний процес охоплює цикл від появи ідеї до її практичної реалізації:

    1. пошукові наукові дослідження, спрямовані на пошук нових процесів, систем та пристроїв, нових видів обробки та методів виготовлення об'єктів техніки, нових форм і методів організації виробництва;

    2. наукові дослідження та розробка нових виробів, нових технологій та нових форм і методів організації виробництва, включаючи дослідно-конструкторські та технологічні розробки;

    3. створення та проведення необхідних випробувань досвідчених та головних промислових зразків нової техніки, приладів, машин.

    Інноваційний менеджмент повинен включати:

    1. Розробка планів та програм інноваційної діяльності.

    2. Розгляд (аналіз і оцінка) проектів створення нових продуктів.

    3. Координація діяльності підрозділів підприємства та проведення єдиної інноваційної політики.

    4. Моніторинг ходу розробки нової продукції та її впровадження у виробництво.

    5. Взаємодія з маркетинговою діяльністю при формуванні основних напрямів науково-технічної та виробничої діяльності для забезпечення конкурентоспроможності продукції та ефективності підприємства з урахуванням потреб споживачів, конкуренції та ринкової кон'юнктури.

    6. Обґрунтування та забезпечення програм інноваційної діяльності підприємства фінансовими засобами, матеріальними ресурсами та кваліфікованим персоналом.

    7. Створення тимчасових цільових груп для комплексного рішення інноваційних проблем: від визначення (вибору) ідеї до серійного виробництва нового виробництва.

    Новий продукт може бути або принципово новим продуктом, або комбінацією нових механізмів і (або) пристосувань без зміни самого продукту. При цьому прості удосконалення існуючих виробів до нових продуктів не відносять.

    Конкретними цілями інноваційного менеджменту при створенні нового продукту є:

    1. Формування основної мети досліджень і створення нового продукту.

    2. Визначення терміну проведення необхідних досліджень і створення нового продукту, а також терміну його впровадження у виробництво з урахуванням забезпечення необхідними ресурсами.

    3. Оцінку результатів у вигляді конкретних практичних цілей виробництва і скорочення термінів впровадження нових продуктів на ринок.

    4. Забезпечення реалізації процесу створення нового продукту і організації його виробництва в певні терміни і в рамках виділених ресурсів.

    5. Сформульовані цілі інноваційного менеджменту в області створення нових продуктів визначають напрямок збору інформації та вироблення пропозицій, що призводить до наполегливого ​​пошуку нових можливостей і створює мотивацію для всіх учасників інноваційного процесу.

    Контекстна діаграма для управління інноваційною діяльністю підприємства наведена на рис. 1.



    Рис. 1. Контекстна діаграма

    Основними задачами управління інноваційною діяльністю підприємства є:

    • управління розробкою інноваційної ідеї;

    • управління дослідженням;

    • управління розробкою інновацій;

    • управління виробництвом інновацій;

    • управління споживанням інновацій.

    Декомпозиція контекстної діаграми зображено на рис. 2.



    Рис. 2. Декомпозиція контекстної діаграми

    Етап 1 «Управління розробкою інноваційної ідеї». Формування ідеї нового продукту передбачає вибір ідеї його створення, яка може бути реалізована. На цьому етапі розглядаються всі виявлені ідеї, і визначається та з них, яка найбільшою мірою враховує ресурси і можливості, а також майбутню вигоду підприємства від її реалізації при створенні нового продукту.

    Етап містить наступні роботи:

    1. попередню оцінку можливостей комерційного використання ідеї;

    2. оцінку практичної реалізації ідеї;

    3. оцінку відповідності нової продукції іміджу підприємства та стратегії його розвитку;

    4. визначення патентної чистоти ідеї нового продукту;

    5. оцінку інноваційного проекту.

    Аналіз економічної ефективності нового продукту включає оформлення ідеї у вигляді інвестиційного проекту створення нового продукту і його попередню оцінку.

    Декомпозиція кроку «Управління розробкою інноваційної ідеї» зображена на рис. 3.



    Рис. 3. Декомпозиція кроку «Управління розробкою інноваційної ідеї»

    Етап 3 «Управління розробкою інновацій». Створення нового продукту починається після прийняття відповідного рішення керівництвом підприємства. Рішення про створення нового продукту приймається на підставі програми маркетингу по продукту, що містить всі необхідні відомості по новому продукту, з урахуванням техніко-економічного обґрунтування його ефективності, аналізу інформації про ринок збуту і вплив впровадження цього продукту на загальні економічні результати виробничої діяльності підприємства.

    На цьому етапі виконуються всі роботи і по його освоєнню у виробництві, в тому числі:

    1. Розробка програми створення нового продукту.

    2. Визначення найменування, дизайну нового продукту.

    3. Визначення архітектурної побудови продукту.

    4. Проведення загального огляду потенційної розробки, перевірка на відповідність між дизайном та архітектурою.

    5. Створення дослідного (промислового) зразка і проведення його випробувань з метою перевірки технічних характеристик, технології виготовлення, перевірки безпеки, в тому числі екологічної і т.д.

    Декомпозиція кроку «Управління розробкою інновацій» зображена на рис. 4.



    Рис. 4. Діаграма IDEF3 для кроку «Управління розробкою інновацій»

    Висновки: в ході виконання лабораторної роботи досліджено засоби інноваційної діяльності підприємства та предметну область. Для управління інноваційною діяльністю підприємства побудовано контекстну IDEF0-діаграму з двома рівнями декомпозиції: на першому рівні - IDEF0-діаграму з 5 блоками, на другому рівні – IDEF0-діаграму для першого блоку першого рівня декомпозиції та IDEF3-діаграму для третього блоку першого рівня декомпозиції.


    написать администратору сайта