Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушылар Пайыз туралы ұғымды біледі, пайызды ондық , жай бөлщектерге айналдыра алады.Оқушылардың көпшілігі

  • Оқушылардың кейбірі

  • Лексика, терминология пайыз, пайыздық арттыру, пайыздық кеміту, қарапайым пайыздық өсім, күрделі пайыздық өсімДиалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері

  • Топқа бөлу бірдей пайызға сәйкес фигуралар арқылы жүзеге асады

  • Жекелей жұмыс

  • Үш шапалақ арқылы бағалайды

  • Сынып 5 атысты


    Скачать 33.94 Kb.
    НазваниеСынып 5 атысты
    Дата22.09.2021
    Размер33.94 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла06.04,2021 5-с.docx
    ТипДокументы
    #235570

    Қысқа мерзімді жоспар

    Күні:06.04

    Мұғалім: Тайтенова Асыл

    Сынып: 5

    Қатысты:

    Сабақ тақырыбы

    Берілген санның пайызын табу

    Оқу бағдарламасына сай оқу мақсаты

    5.1.2.34

    берілген санның пайызын табу

    Сабақ мақсаты

    Барлық оқушылар

    Пайыз туралы ұғымды біледі, пайызды ондық , жай бөлщектерге айналдыра алады.

    Оқушылардың көпшілігі

    Санның пайызын табу алгоритмін есеп шығаруда қолдана алады

    Оқушылардың кейбірі

    Тұрмыста кездесетін пайызға байланысты есептерге мысалдар келтіре алады. Пайызды табу алгоритмін түрлендіріп қолданады

    Бағалау критерийлері

    Бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыра алады;

    Санның пайызын таба алады;

    Пайызға байланысты мәтінді есептерді шығара отырып талдайды, алгоритмін қолданады

    Пайыз ұғымын өмірде қолдана алады, есептер құрастыра алады.

    Тілдік мақсаттар

    Лексика, терминология

    пайыз, пайыздық арттыру, пайыздық кеміту, қарапайым пайыздық өсім, күрделі пайыздық өсім

    Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

    - пайызды ондық бөлшекпен өрнектеу үшін … керек;

    - санның пайызын табу үшін ... керек;

    - ондық бөлшекті пайызбен өрнектеу үшін ... керек;

    - сан ... %- ға артты;

    - сан … %- ға кеміді;

    Құндылықтарға баулу

    Ақиқат, шындық

    Пәнаралық байланыс

    Геометрия, химия, әдебиет

    Алдыңғы білім

    Пайыз, пайызды жай, ондық бөлшектерге айналдыру, санды жүзге бөлу, ондық бөлшектерді, жай бөлшектерді көбейту

    Сабақ барысы

    Сабақ басы

    (2 мин)

    Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу




    Шаттық шеңбері




    1. Топқа бөлу бірдей пайызға сәйкес фигуралар арқылы жүзеге асады

    (фигуралардың неше пайызы боялған)








    3слайд

    4 мин


    Миға шабуыл

    Санның пайызын анықта




    800

    400

    1%







    50%







    25%







    75%







    10%







    40%







    120








    Жекелей жұмыс

    Пайызын табыңыз:

    1) 120-ң 30 %-ын;

    2) 214-ң 50 %-ын;

    3) 400-ң 75 %-ын;

    Пайызын табыңыз:

    1) 125-ң 10 %-ын;

    2) 36- ң 50 %-ын;

    3) 68-ң 25 %-ын;

    Пайызын табыңыз:

    1) 310 -ң 10 %-ын;

    2) 400 -ң 50 %-ын;

    3) 360-ң 25 %-ын;

    Пайызын табыңыз:

    a) 120-ң 20 %-ын;

    b) 214-ң 50 %-ын;

    c) 540-ң 25 %-ын;

    Дескриптор: Білім алушы

    - өрнекті құрайды;

    - берілген санның пайызын анықтайды.

    Үш шапалақ арқылы бағалайды

    Қосымша І

    4 cлайд


    5 слайд

    Сабақ ортасы

    15 мин

    ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС

    Деңгейлік тапсырмаларын орындау

    Қызыл-күрделі, І деңгей,

    сары -қиындығы орташа, ІІ деңгей, жасыл –жеңіл, ІІІ деңгей.

    Есептер шығару

    І деңгей. Алма бағында бір күнде 4880 кг алма жиналды. Оның 25% дүкенге жіберді, ал қалғанын қоймаға жіберді. Қоймаға неше кг алма жіберілді?

    ІІ деңгей. Мектептегі 400 оқушының 8 %-ы неміс тілін оқиды, қалғаны ағылшын тілін оқиды. Ағылшын тілін оқитындар неміс тілін оқитын оқушылардан нешеуі артық?

    ІІІ деңгей.

    Банкке 6%-к өсіммен 2400000 теңге салынды. Банкке салынған ақша 5 жылдан соң неше теңге болады?

    І деңгей

    Турист бірінші күні барлық 800 км жолдың 35%-ын, екінші күні 25 % -ын жүрді . Үшінші күні жүрген жолдың ұзындығы қандай?

    ІІ деңгей

    Екі кәсіпкер мектепке 36 компьютер сыйлады. Олардың бірі екіншіге қарағанда 20%-ға кем компьютер алып берсе, әрқайсысы неше компьютерден сыйлаған?

    ІІІ деңгей

    Банкке 8%-к өсіммен 200000 теңге салынды. Банкке салынған ақша 4 жылдан соң неше теңге болады?

    Дескриптор:

    І деңгей үшін:

    -Өрнекті құрайды

    -Санның пайызын анықтайды

    ІІ деңгей үшін:

    -Санның пайызын анықтайды

    Сан айырмасын табады

    ІІІ деңгей үшін:білім алушы

    -шартын жазады

    -пайыздық өсім формуласын жазады

    - пайыздық өсім мәнін есептейді

    Бағалау: бас бармақ


    Қызыл, сары, жасыл түсті беттерге жазылған тапсырмалар

    6 слаид

    Сергіту сәті 1мин

    Көңілді би




    12 мин

    Топтық жұмыс «Жақсы тауар жарнамадан»

    Тауарларына жарнама жасайды, келесі топ есепті шығарып, тауарларын сатып алады.

    Дескриптор: білім алушы

    -Пайыз ұғымын өмірде қолдана алады

    - есептер құрастыра алады

    -берілген есептерді алгоритм бойынша шығара алады


    Плакат, суреттер, маркерлер

    Сабақ соңы

    Үй тапсырмасы

    1мин

    №11186 есеп құрастыру




    Рефлексия.

    2 мин


    «Бағдаршам»

    Бүгінгі сабақтағы өз жұмысыңызды бағалаңыз, сіз келесі сұрақтарды толық жауап беремін деп айта аласыз ба:

    1) Пайыз дегеніміз не?

    2) Пайызды ондық бөлшек түрінде қалай өрнектейміз және керісінше?

    3) Пайыздың қолданылымы?

    4) Берілген санның пайызын қалай табамыз?

    Егер барлық сұраққпа жауап бере алсаңыз, стикерді қызыл түске жабыстырыңыз, қалғанын жауабыңызға қарай жабыстырыңыз, егер бүгінгі сабақтағы мақсатқа жетпеген болсаңыз жасыл түске жабыстырасыз.


    Бағдаршам

    Кері байланыс

    3 мин

    БББ кестесі білемін, білдім, білгім келеді

    БББ кестесі




    написать администратору сайта