Главная страница
Навигация по странице:

  • Головні мелодичні ходи (зміни) на слуховому рівні сприймання: Мелодичне підвищення Мелодичне пониження Монотон

  • Кожний мовний такт у фразі має свій логічний наголос – важливе для змісту слово.

  • Мелодика мовлення. Мелодика мовлення (текст). Слайд 2 Мелодика як певне голосове оформлення інтонаційної структури речення характеризується складною модифікацією (видозмінами) фізичних показників, безліччю таких нюансів в основному тоні, які не піддаються для вимірювання їх слуховими якостями


    Скачать 13.95 Kb.
    НазваниеСлайд 2 Мелодика як певне голосове оформлення інтонаційної структури речення характеризується складною модифікацією (видозмінами) фізичних показників, безліччю таких нюансів в основному тоні, які не піддаються для вимірювання їх слуховими якостями
    АнкорМелодика мовлення
    Дата20.04.2022
    Размер13.95 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаМелодика мовлення (текст).docx
    ТипДокументы
    #486537

    Слайд 1

    Одним із найважливіших компонентів виразності читання, мовлення є мелодика, тобто певні зміни нашого голосу в межах підвищення й пониження, а також сили і тривалості звучання в процесі мовлення.

    Якщо паузи вказують на зупинки, зумовлені змістом фрази, а логічні наголоси безпосередньо на зміст і почуття, то мелодика відтворює цей зміст і почуття. У цьому її головне значення. Справді, можна точно і правильно визначити зовнішній (логічний) і внутрішній (психологічний) зміст фрази, але відтворити його без участі мелодики майже неможливо.

    Слайд 2

    Мелодика як певне голосове оформлення інтонаційної структури речення характеризується складною модифікацією (видозмінами) фізичних показників, безліччю таких нюансів в основному тоні, які не піддаються для вимірювання їх слуховими якостями.

    Проте всі вони випливають з головних мелодичних ходів, змін, які реалізують зміст висловлювання. Вони доступні нашому слухові і від правильного їх відтворення залежить правильна передача змісту мовлення. Отже, читцеві треба їх досконало знати і вміти ними оперувати.

    Слайд 3

    З найбільшою виразністю мелодичні ходи зміни мовлення відбиваються на логічно виділених словах у мовних тактах.

    (просто перечислити)

    Головні мелодичні ходи (зміни) на слуховому рівні сприймання:

    • Мелодичне підвищення

    • Мелодичне пониження

    • Монотон

    Слайд 4

    З найбільшою виразністю мелодичні зміни мови відбиваються на логічних наголосах у мовних тактах.

    Кожний мовний такт у фразі має свій логічний наголос – важливе для змісту слово.

    Кожний мовний такт – це окремий мелодично оформлений малюнок.

    І «чим більше у фразі мовних тактів, тим багатша і складніша мелодика».

    Слайд 5

    Тому що мелодика прикрашає це слово різноманітними відтінками почуттів: звеличенням чи приниженням, схваленням чи засудженням, радістю чи смутком, повагою чи зневагою, любов’ю чи ненавистю.

    Слайд 6

    Отже, щоб правильно визначити загальну мелодику фрази, яка складається з кількох мовних тактів, необхідно визначити її в кожному мовному такті, але в єдності з загальним тоном, зовнішнім (логічним) і внутрішнім (психологічним) змістом цієї ж фрази.


    написать администратору сайта