Технічне оснащення інтермодальних перевезень(доповідь). Технічне оснащення інтермодальних перевезень
Скачать 22.71 Kb.
|
Технічне оснащення інтермодальних перевезень У сучасному світі панує концепція, що фундаментом ефективності міжнародної торгівлі, економічного зростання і сталого розвитку є інтермодальність. Інтермодальність - це інтегроване використання різних видів транспорту в одній транспортній системі. Интермодальні перевезення - це послідовне перевезення вантажу в одній і тій же вантажний одиниці, з перевалкою його під час перевезення з одного виду транспорту на інший без перевантаження самого вантажу. При організації інтермодальних перевезень компанія-експедитор забезпечує подачу рухомого складу до місця відвантаження в узгоджений з замовником терміни, і веде перевезення вантажу від пункту відправлення до пункту перевалки на інший вид транспорту і доставку до пункту призначення, забезпечує складування і зберігання в митній зоні, оформлення документів. Переміщення вантажу від відправника до отримувача контролює єдиний оператор інтермодальних перевезень. Інтермодальні перевезення дозволяють підвищити безпеку перевезення, зменшує збитки і втрати, а також суттєво зменшують час на транспортування. Зниження витрат на вантажоперевезення є ключовою перевагою при використанні інтермодальних перевезень. Основним елементом інтермодального перевезення виступає інтермодальна вантажна одиниця, яка допускає митне пломбування на основі міжнародних вимог, що виключають доступ до вантажу без зриву пломби. Основою сучасних інтермодальних перевезень є контейнери міжнародного стандарту ISO. Інтермодальний контейнер - стандартизована тара багаторазового використання, призначена для безпечного зберігання і перевезення вантажів. Поняття «інтермодальний контейнер» має на увазі, що контейнер можна переміщати з одного виду транспорту на інший без вивантаження або перевантаження вмісту. Це дозволяє здійснювати змішані перевезення різними видами транспорту з мінімальними витратами часу і праці, реалізуючи принцип «від дверей до дверей». Для перевезення вантажів використовують універсальні та спеціальні контейнери. Вид контейнера залежить від характеристик вантажу. Універсальні контейнера використовуються для більшості видів вантажу. До них відносяться 20 і 40 футові контейнери, а також контейнери підвищеної місткості. Контейнери підвищеної місткості - high cube (хай Кьюб, хай куб) - НС (HQ) вигідні для перевезення об'ємних вантажів, своєю місткістю вони зобов'язані збільшеній висоті контейнера. Спеціальні контейнера використовують у тих випадках, коли немає можливості використовувати універсальні контейнера. До спеціальних контейнерів відносяться:
- зі складними торцевими стінками; - з не складними торцевими стінами; - без торцевих стін, які мають тільки вертикальні балки.
В залежності від температурного режиму і умов зберігання вантажу рефрижераторни контейнери бувають:
Контейнерні вантажі в українських портах переробляються на чотирьох контейнерних терміналах: «КТО» і «Бруклін-Київ Порт» - в Одеському порту, «ТІС КТ» - в акваторії порту «Південний» і на терміналі Іллічівського морського рибного порту. Сьогодні обробка контейнерів в портах здійснюється тільки приватними стівідорними компаніями. Причому 28,3% всього вантажопотоку контейнерів переробляється приватними стівідорними компаніями на власних причалах. Більш ніж півмільйона контейнерів, що складає майже 72% українського контейнерообігу обробляється в Одеському порту (519 010 TEU), 18,5% - в Іллічівському рибному (133 983 TEU) і 9,8% - в порту «Південний» (70 696 TEU) . Україна має потенціал для розвитку інтермодальних перевезень, для цього потрібно на державному рівні розробити карту розташування мультимодальних логістичних центрів з урахуванням наявних і потенційних поставок, а також продумати необхідну потужність цих центрів і джерела потенційного попиту. Використання всього потенціалу внутрішніх водних шляхів і географічного розташування потребує значних інвестицій і нормативних змін, але вони себе швидко виправдають. |