|
Ашық сабақ Дүниетану. дүниетану ашық сабақ 3 Б сынып. Тексерілді Тлегенова Б. Ж ыса мерзімді жоспар
Тексерілді:Төлегенова Б.Ж. .............................
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 3-сабақ
Бөлім:
| Өнер
| Мұғалімнің аты-жөні
| Тураева Г.М.
| Күні:
| 24.01.23ж.
| Сынып: 3 «Б»
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| Менің елімнің «нышандары»
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 3.3.5.1 Қазақстанның ресми емес нышандарының маңызын түсіндіру («Алтын адам», «Бәйтерек» монументі, «Мәңгілік ел» қақпасы).
| Сабақтың мақсаты
| Қазақстанның ресми емес нышандарының маңызын түсіндіре алады.
Еліміздің мемлекеттік рәміздерін ажыратып талдай алады.
Тақырыпқа сай сұрақтар құрастыра алады.
ЕБҚ:Мұғалім көмегімен тапсырмалар орындайды.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Ұйымдас
тыру,
өзін –
өзі тексеру
5 мин
| Ынтымақтастық атмосферасы.
Шеңбер болып көңіл күйлерін білдіредіі.
Өткен тақырыпқа шолу.»Шам жағу «әдісі
Жаңа тақырыпты ашу «Миға шабуыл» әдісімен өтеді: Ойын: «Мен бастаймын,сендер жалғастырыңдар» Топтарға сұрақ
- -Біздің еліміз-бұл .... ?
-Біздің Отанымыздың астанасы- ...
-Біздің президентіміздің есімі ...
-Балалар , жаңа сабағымыздың тақырыбын ашу мақсатында «Бәйге» ойын ойнаймыз.
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда еліміздің «нышандары» туралы оқимыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
| Жылы жүрекшелерін,тілектерін бір біріне береді
Үш топ болып отырады
Сұрақтарға жауап береді.
Тақырып ашады.
|
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.
| Слайд Интер. тақта
| Жаңа білім
15 мин
2 мин Бекіту
18 мин
| (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады..
А) Сөздік жұмысы.
Ресми емес нышан-неофициальный символ-unofficial symbol
Ә) Оқулықпен жұмыс. Мәтінмен жұмыс.
-Суреттен қандай ресми емес нышандарды көріп тұрсыңдар? Олар туралы не білесіңдер? Тақтадағы атауларды пайдаланыңдар.
Сергіту сәтінде «Қазақстан»әні
(Т, Ж) 2-тапсырма –Топпен жұмыс , тәжірибе жұмысы:
А) Ойлан.
- «Мәңгілік ел» қақпасының қабырғасында бейнеленген мүсіндер нені білдіреді?
Ә) Сұрақ-жауап:
-Аңыздан берілген үзіндіні оқыңдар. Самұрық мен айдаһар ненің нышаны? Аңыз қалай аяқталады?
- Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы туралы не білесің? «Алтын Адамның» елімідің құндылығын дәріптеуде алатын орны қандай?
Б) «Кім жылдам о йыны:
Өз жауаптарыңды айтыңдар.
Қазақстанның ресми емес нышандары:
Жануарлар-барыс.
Өсімдіктер-қызғалдақ
Музыкалық аспаптар-домбыра.
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Тақырыпқа сай сұрақтар құрастыр, сыныптастарыңнан жауап ал.
| Ән айтып сергиді.
Сұрақтарға жауап береді.
Топ атауын беру
| Дескриптор:
Сөздікті жаттап алады-1балл. Суреттегі ресми емес нышандарды атайды, сипаттайды-3балл.
Дескриптор:
- «Мәңгілік ел» қақпасының қабырғасында бейнеленген мүсіндер туралы әңгімелейді-2балл.
- Сұрақтарға жауап береді-2балл.
- Ойын барысында Қазақстанның ресми емес нышандарын атайды-2балл.
| Оқулық,
дәптер
| Кері байланыс
5 мин
| Кері байланысты оқушылар алдарындағы парақшаға өзін өзі бағалап белгілейді.
Рефлексия «Принтер» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі тақырыптан алған білімі жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.
Оқу тапсырмасы: мәтінді оқып мазмұндау.
| Кері байланыс жасайды.
Оқу тапсырмасын жазып алады.
| ҚБ қойылады.
|
| |
|
|