Главная страница

1танатологія. Тема Танатологія. Огляд місця події


Скачать 56.9 Kb.
НазваниеТема Танатологія. Огляд місця події
Дата10.05.2022
Размер56.9 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла1танатологія.docx
ТипКодекс
#520367
страница3 из 4
1   2   3   4

Б. Перебування тіла в гумусних кислотах

В. Надлишок сухого повітря і наявність пористого ґрунту

Г. Перебування трупа в лужному торфовищі

Д. Перебування трупа в нафті
63. В теплотрасі знайдено труп Невідомої людини. При огляді: астенічної статури, різко зниженого харчування; шкірні покриви – буро-брунатні, інтенсивної пергаментної щільності на дотик. Які умови потрібні для виникнення муміфікація трупа, окрім:

А. Відсутність повітря, достатня кількість вологи

Б. Добре аерований пористий ґрунт

В. Надлишок сухого повітря

Г. Висока або низька температура повітря

Д. Припинення життєдіяльності гнильних мікробів
64. На судово-медичну експертизу направлений труп в стані жировоску. Які умови потрібні для виникнення жировоску?

А. Відсутність повітря, достатня кількість вологи

Б. Добре аерований пористий ґрунт

В. Надлишок сухого повітря

Г. Висока або низька температура повітря

Д. Припинення життєдіяльності гнильних мікробів
65. На судово-медичну експертизу направлений труп в стані жировоску. За хімічною будовою жировіск являє собою:

А. Процес утворення жирів

Б. Омилення жирів

В. Процес втрати вологи

Г. Процес охолодження трупа

Д. Процес утворення воску
66. У будинку при температурі повітря + 18 оС виявлено труп жінки, 35 років, у якої трупні плями слабо виражені, мало інтенсивні, при натисканні динамометром з зусиллям 2 кг.см2. на протязі 3 секунд, зникають і відновлюються через 4 секунд. Трупне заклякання визначається у м’язах, обличчя. Закриті ділянки шкіри на дотик теплі. Температура тіла при вимірюванні в прямій кишці +35,5 оС, через годину +34,6 оС. При введенні у передню камеру ока 1% атропіну а потім пілокарпіну, зіниці спочатку розширились, потім звузились у діаметрі. Добре визначається м’язовий валик на плечі. Встановити час настання смерті:

А. 15-30 хвилин

Б. 6-10 годин

В. 5,5-6,5 годин

Г. 1,5-2,5 години

Д. 4-6 годин
67. 30 серпня в річці виявлено труп Невідомого чоловіка, віком 20-25 років. Зі слів очевидців зістрибнув зі скелі, по ходу траєкторії польоту, вдарився головою об камені, потім упав у воду. Температура повітря +30 оС, води +20 оС. Під час огляду трупу на місці події виявлено: шкірні покриви вологі, з нашаруваннями піску; шкіра на долонних і підошовних поверхнях набрякла, світла, кінці пальців зморщені; трупні плями при натисканні динамометром зникають і відновлюються через 6 секунд; трупне заклякання добре виражене в усіх досліджуваних групах м’язів; температура в прямій кишці 34,3 оС; ідеомускулярна пухлина – висотою 1,5 см. Встановити час настання смерті:

А. 2-3 години

Б. 20-30 хвилин

В. 8-10 годин

Г. 6 хвилин

Д. 12-15 годин
68. 30 серпня в річці виявлено труп Невідомого чоловіка, віком 20-25 років. Зі слів очевидців зістрибнув з кручі, по ходу траєкторії польоту, вдарився головою об камені, потім упав у воду. В момент падіння і удару у потерпілого голова сильно закинута до заду, руки були відведені від тулубу під кутом 90 оС, ноги витягнуті вздовж тулубу, приведені одна до одної. Через півгодини рятувальники (аквалангісти) витягнули чоловіка з води, тіло якого зафіксоване в вище приведеному положенні (позі); трупне заклякання добре виражене в усіх досліджуваних групах м’язів. При дослідженні трупу виявлені переломи 2,3 шийних хребців з повним розривом продовгуватого мозку. На що вказує трупне заклякання в даному випадку:

А. На недовгий час перебування трупа у воді

Б. На каталіптичний тип заклякання

В. Що з настання смерті пройшло 18-24 години

Г. Що має місце самогубство

Д. На парадоксальний тип заклякання
69. Оглядаючи труп чоловіка, померлого на робочому місці, судовий експерт відзначив парадоксальне трупне заклякання. З катамнезу відомо, що чоловік працював столяром, в момент настання смерті виготовляв складний виріб з дерева. Парадоксальне трупне заклякання характеризується наступною ознакою:

А. Розвивається в порядку знизу вгору

Б. Виникає з якої-небудь ізольованої групи м’язів, потім переходить в низхідний тип

В. Виникає при травмі продовгуватого мозку

Г. Виникає при дії високої температури

Д. Фіксує положення тіла в момент смерті
70. Розглядаючи на практичному занятті тему «Танатологія» зі студентами 4-го курсу медичного факультету, було обговорено декілька гіпотез розвитку трупного заклякання: останнього імпульсу Nysten (1811), коагуляційна Brucke u Kuhne (1842, 1851), дегідратаційна Laccasagne u Martin (1899), нейрогенна Eiselberg (1881), гідратаційна Furth (1911), парабіоза І.В. Введенського, біохімічна). Молекулярною основою трупного заклякання являється:

А. Відсутність регульованого впливу нервової системи

Б. Різке зниження температури тіла, що веде до блокади обмінних процесів

В. Накопичення вуглекислоти

Г. Відсутність АТФ, що веде до неможливості розриву поперечних зв’язків між філаментами актину і міозину

Д. Накопичення недоокислених продуктів обміну, в основному, аміаку
71. 30 серпня в річці виявлено труп Невідомого чоловіка, віком 20-25 років. Зі слів очевидців зістрибнув з кручі, по ходу траєкторії польоту, вдарився головою об камені, потім упав у воду. Температура повітря +30 оС, води +20 оС. Під час огляду трупу на місці події виявлено: шкірні покриви вологі, з нашаруваннями піску; шкіра на долонних і підошовних поверхнях набрякла, світла, кінці пальців зморщені; рогівки вологі, блискучі; трупні плями при натисканні динамометром бліднуть і відновлюються через 12 годин; трупне заклякання добре виражене в усіх досліджуваних групах м’язів; температура в прямій кишці 34,3 оС; ідеомускулярна пухлина – висотою 1,5 см. Який з показників досліджено невірно?

А. Вимірювання температури

Б. Дослідження ідеомускулярної пухлини

В. Дослідження трупних плям

Г. Визначення трупного заклякання

Д. Визначення висихання
72. У кабінеті на робочому місці КУ «Дивосвіт» знайдено бухгалтера, з ознаками повішення в положенні сидячи. Петля замкнена, одинарна, ковзна, з інтернетного кабелю, шириною 0,8 см, вільний кінець фіксований до ручки дверей. На момент огляду труп знятий з петлі, находиться в горизонтальному положенні на спині. Виявлено, що трупні плями на задній поверхні тазу, нижніх кінцівок бліднуть и відновлюються, на задній поверхні тулуба – зникають і відновлюються. Встановити якій стадії відповідають виявлені зміни:

А. Стаз (дифузія)

Б. Гіпостаз

В. Петрифікація

Г. Гіповаземія

Д. Імбібіція
73. У кабінеті на робочому місці КУ «Дивосвіт» знайдено бухгалтера, з ознаками повішення в положенні сидячи. Температура повітря в кімнаті 16 оС, в прямій кишці – 15 оС, через годину – 15 оС. Петля закрита, одинарна, ковзна, з інтернетного кабелю, шириною 0,8 см, вільний кінець фіксований до ручки дверей. На момент огляду труп знятий з петлі, находиться в горизонтальному положенні на спині. Виявлено, що трупні плями на задній поверхні тазу, нижніх кінцівок при натисканні свого кольору не змінюють; трупне заклякання помірно виражене у м’язах нижніх кінцівок, в інших групах м’язів не визначається. Встановити час настання смерті:

А. 26-30 годин

Б. 12-24 години

В. 3-4 доби

Г. 18-12 годин

Д. 4-8 годин

74. У кабінеті на робочому місці КУ «Дивосвіт» знайдено бухгалтера, з ознаками повішення в положенні сидячи. Температура повітря в кімнаті 16 оС, в прямій кишці – 15 оС, через годину – 15 оС. Петля замкнена, одинарна, ковзна, з інтернетного кабелю, шириною 0,8 см, вільний кінець фіксований до ручки дверей. На момент огляду труп знятий з петлі, находиться в горизонтальному положенні на спині. Виявлено, що трупні плями розташовані на задній поверхні тазу, нижніх кінцівках при натисканні свого кольору не змінюють; трупне заклякання помірно виражене у м’язах нижніх кінцівок, в інших групах м’язів не визначається. Встановити яким стадіям відповідають виявлені зміни:

А. Стадія гіпостазу; виражене трупне заклякання

Б. Стадія імбібіції; початок розвитку трупного заклякання

В. Стадія стазу; інтенсивного трупного заклякання

Г. Стадія імбібіції; «розв’язування» трупного заклякання

Д. Вазодеструкція; «розв’язування» трупного задубіння
75. При огляді трупу чоловіка, 50 років, знайденого в гаражі в салоні автомобіля з ввімкненим двигуном, виявлено: трупні плямі розлиті, інтенсивні, краснувато-рожеві, при надавлюванні динамометром зникають і відновлюються через 1,5 хв, трупне заклякання добре виражене в м’язах лиця, верхніх кінцівок, помірно виражене в м’язах нижніх кінцівок. Температура в прямій кишці 29 оС, через годину 28 оС. Встановити час настання смерті:

А. 4 години

Б. 24 години

В. 3 доби

Г. 12 годин

Д. 8 годин
76. У власній квартирі виявлено труп чоловіка, 45 років, без ознак насильницької смерті, в стані пізніх трупних змін. Труп холодний на дотик; м’язи розслаблені; трупні плями свій колір не змінюють. Температура повітря у приміщенні +18 оС. Температура тіла у прямій кишці +16 оС, через годину - +16 оС. Шкірні покриви лиця, тулубу буро-зелені; виражена гнильна венозна сітка на верхніх і нижніх кінцівках; відчувається гнильна емфізема на окремих частинах тіла; в пологих місцях наявні одиничні гнильні пухирі, заповнені бурою напівпрозорою рідиною. Встановити час настання смерті:

А. 4-5 діб

Б. 12-24 години

В. 3-3,5 доби

Г. 18-12 годин

Д. 4-8 діб
77. У власній квартирі виявлено труп чоловіка, 45 років, без ознак насильницької смерті, в стані пізніх трупних змін. Труп холодний на дотик; м’язи розслаблені; трупні плями не визначаються. Температура повітря у приміщенні +18 гр. Температура тіла у прямій кишці +16гр, через годину - +16гр. Шкірні покриви буро-зелені; гнильна венозна сітка не визначається. Труп збільшений в розмірах; на дотик відчувається виражена гнильна емфізема. Наявні множинні гнильні пухирі, заповнені бурою напівпрозорою рідиною, частково лопнуті. З отворів носу і ротової порожнини виділяється мутна, бура, в’язка речовина. Зуби добре укріплені в лунках. Встановити час настання смерті:

А. 2-3 доби

Б. 24-36 години

В. 4-5 діб

Г. 18-12 годин

Д. 8-10 діб
78. Влітку у власній квартирі виявлено труп чоловіка, 45 років, без ознак насильницької смерті, в стані пізніх трупних змін. Труп холодний на дотик; м’язи розслаблені; трупні плями не визначаються. Шкірні покриви буро-зелені; гнильна венозна сітка не визначається. Труп звичайних розмірів; подекуди відчувається крепітація підшкірної емфіземи, м’які тканини частково спавшиєся. Наявні множинні гнильні пухирі, заповнені бурою напівпрозорою рідиною, котрі повністю розірвалися. Біля отворів носу і ротової порожнини візуалізуються потьоки бурої мутної речовини. При потягуванні відчувається рухливість зубів. При внутрішньому розтині виявлено: гнильна «анемія» м’яких тканин; шлунок і кишківник спавшиєся; сліди бурої маслянистої рідини в плевральних і черевній порожнинах із-за просочування; судини порожні, внутрішня їх оболонка бліда, сірого кольору; наявність на капсулі печінки мінеральних кристалів. Встановити для якої давнини настання смерті характерні вище зазначені зміни:

А. 6 місяців

Б. 4 місяці

В. 2-2,5 неділі

Г. 1 рік

Д. 2 місяці
79. У власній квартирі виявлено труп чоловіка, 75 років, який одягнутим лежав на ліжку, в стані пізніх трупних змін. На місці огляду виявлено: трупне заклякання відсутнє, трупні плями і підшкірна гнильна венозна сітка не визначаються. Шкірні покриви всього тіла буровато-зелені. Тіло збільшене в розмірі за рахунок гнильної емфіземи. Епідерміс лівої кисті, яка знаходилась під тулубом, відшарований до нігтьових пластин. Волосся на голові легко відокремлюється при потягуванні. З носових отворів і ротової порожнини виділяється в’язка бура рідина. На розтині виявлено: головний мозок пастоподібний, структура не диференціюється; скелетні м’язи буровато-червоні, просякнуті жиром; в плевральних і черевній порожнинах по 100 мл бурої рідини з каплями жиру на поверхні; в просвітах кровоносних судин - невелика кількість густої крові з жиром, внутрішня оболонка судин прокрашена кров’ю. Беручи до уваги особливості даного конкретного випадку, скільки часу могло пройти з настання смерті?

А. 5-8 діб

Б. 10-12 діб

В. 3-3,5 доби

Г. 24-48 годин

Д. 2-4 місяці
80. Жінка без певного місця проживання в сміттєвому баці знайшла чорний поліетиленовий пакет, в якому була загорнута в рушник мертва дитина з частиною пуповини і плацента. При огляді трупу відмічено: тіло холодне на дотик; рогівки тусклі, мутні, ділянки підсихання в області червоної кайми губ; трупні плями при натисканні динамометром свій колір не змінюють; тупне заклякання відсутнє; відмічається позеленіння шкіри і слизових оболонок очей, носової, ротової порожнин. На секції проведені шлунково-кишкова та легенева проби - негативні. На що можуть наштовхнути експерта виявлені ознаки гниття у новонародженої дитини:

А. Що дитина народилася живою

Б. Що дитина народилася мертвою

В. Дитина являється життєздатною

Г. Дитина являється доношеною

Д. Дитина прожила декілька хвилин
81. Жінка без певного місця проживання в сміттєвому баці знайшла чорний поліетиленовий пакет, в якому була загорнута в рушник мертва дитина з частиною пуповини і плацента. При огляді трупу відмічено: тіло холодне на дотик; рогівки тусклі, мутні, ділянки підсихання в області червоної кайми губ; трупні плями при натисканні динамометром свій колір не змінюють; тупне заклякання відсутнє; відмічається позеленіння шкіри і слизових оболонок очей, носової, ротової порожнин. На секції проведені шлунково-кишкова та легенева проби - негативні. Вказати, приблизний, час настання смерті:

А. 30 хвилин

Б. Біля 2-2,5 діб

В. 4 доби

Г. 1 тиждень

Д. 24 години
82. Жінка без певного місця проживання в сміттєвому баці знайшла чорний поліетиленовий пакет, в якому була загорнута в рушник мертва дитина з перев’язаною пуповиною і плацента. При огляді трупу відмічено: тіло холодне на дотик; рогівки тусклі, мутні, ділянки підсихання в області червоної кайми губ; трупні плями при натисканні динамометром свій колір не змінюють; тупне заклякання відсутнє; відмічається легке позеленіння шкіри на лиці і тулубі. На секції проведені проби Бреслау і Галена-Шреєра - позитивні, але під водою при натисканні на кусочки легень виділяються пухирці газу і вони опускаються на дно. При гістологічному дослідженні виявлено: альвеоли розправлені, альвеолярний епітелій сплющений, між альвеолярні перетинки тонкі, еластичні волокна натягнені, є гіалінові мембрани. З якої частини тіла починається гниття у живо-народженої дитини?

А. На черевних покривах

Б. З голови

В. По всій поверхні трупу

Г. З найбільш вологих частин тіла

Д. З кінчиків пальців
83. Судово-медичний експерт прибув на місце події для огляду трупу жінки 33 років. Зі слів цивільного чоловіка: «Дружина після тренування, як завжди, приймала гарячий душ. Через 10 хв. почув шум з ванної кімнати, який нагадував удар при падінні. Зайшовши до якої, побачив дружину на підлозі з кровоточивою раною в скроневій області. При житті поганих звичок не мала, займалася спортом, скарг на погане почуття не пред’являла, до лікарів не зверталася». Після дослідження трупу лікар судово-медичний експерт причиною смерті в «Лікарському свідоцтві» вказав: а) гостра серцева недостатність, б) кардіоміопатія неясної етіології. Для наглої (раптової) смерті характерні наступні ознаки, окрім:

А. Підозра на насильницьку смерть

Б. Швидкий темп умирання

В. Прихований характер перебігу захворювання

Г. Ненасильницька смерть

Д. Відсутність показань свідків
84. На розтин направлено трупу Р., 70 років, який виявлено на сходах власного будинку. При зовнішньому і внутрішньому дослідженні яких-небудь особливостей і тілесних ушкоджень не виявлено, за винятком: серце неправильно-шароподібної форми, розмірами 12х12х6,5 см, масою 440 г. Під епікардом надмірне розростання жирової клітковини. М’яз на дотик дряблий, на розрізах нерівномірного кровонаповнення з множинними, тонкими, мілкими, білого кольору прошарками розростання сполучної тканини. Ендокард без патологічних змін. Товщина стінки лівого шлуночка 2,0 см, правого шлуночка – 0,5 см, перегородки – 1,7 см. Трикуспідальний, клапани легеневої артерії білясті, тонкі, еластичні, рухливі. Мітральний, клапани аорти білясто-жовті, потовщені, ущільнені, дещо деформовані, зниженої еластичності, слабо рухливі. Вінцеві артерії потовщені, у основи серця ріжуться з хрустом; просвіт їх місцями звужений кільцеподібної форми, сірувато-жовтими, щільними атеросклеротичними бляшками до 80 %. Що з нижче перерахованого не є ознакою ХІХС:
1   2   3   4


написать администратору сайта