Главная страница

ответы судебка. Тема Танатологія. Огляд місця події


Скачать 248.97 Kb.
НазваниеТема Танатологія. Огляд місця події
Дата03.06.2022
Размер248.97 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаответы судебка.docx
ТипКодекс
#567699
страница17 из 20
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20

Г. Вірно А і Б

Д. Все перераховане вірно

13. При судово-медичному дослідженні трупа плода було встановлено: довжина тіла - 35 см, маса - 500 г. Внутрішньоутробний вік немовляти складає:

А. 5 місячних місяців

Б. 6 місячних місяців

В. 7 місячних місяців

Г. 8 місячних місяців

Д. 9 місячних місяців

14. При судово-медичному дослідженні трупа плода було встановлено: довжина тіла - 30 см, маса - 400 г. Внутрішньоутробний вік немовляти складає:

А. 5 місячних місяців

Б. 6 місячних місяців

В. 7 місячних місяців

Г. 8 місячних місяців

Д. 9 місячних місяців

15. В парку виявлено труп немовляти чоловічої статі. При судово-медичному дослідженні трупа встановлено: довжина тіла дитини 54 см, вага — 3550 гр. Пуповина соковита сіро-рожевого кольору, довжиною 50 см, без кільця демаркаційного запалення, периферичний кінець її рівний. Полові органи сформовані правильно, яєчка опущені в мошонку. Кінці пластинок нігтів на руках заходять за край м'якоті пальців, на ногах доходять до її краю. Задньопрохідний отвір зяє, шкіра в окружності забруднена меконием. Гідростатичні проби позитивні. У нижньому епіфізі стегнових кіст ядро окостеніння діаметром 6 мм. На підставі вищеперерахованих даних можна зробити висновок, що дитина є:

А.Новонародженною

Б.Живонародженною

В.Доношенною

Г. Зрілою

Д. Все перераховане вірно

16. Труп невідомого немовля жіночої статі було виявлено на горищі п’яти поверхового будинку. Температура повітря +120С. Працівниками міліції була знайдена матір дитини, яка пояснила, що дитина заснула і не проснулася. Вона злякалась віднесла дитину на горище та залишила її там. При судово-медичному дослідженні трупа у отворів носа і рота виявлена біла, стійка дріднопузирчаста піна. При внутрішньому дослідженні під плеврою легенів знайдені крововиливи червоно-рожевого кольору з нечіткими контурами. Причиною смерті немовля є:

А. Переохолодження

Б. Залишення дитини без належного догляду

В. Втоплення

Г. Синдром раптової смерті немовля

Д.Закриття отворів рота і носа руками

17. При судово-медичному дослідженні трупу невідомого немовля жіночої статі встановлено: довжина тіла 50, :вага - 3200 г, окружність голівки - 34 см, прямий розмір (лобно-потиличний) - 10 см, великий косий (підборідно-потиличний) - 13,5 см, малий косий - 9,5 см; великий поперечний (міжтім'яний) - 9,5 см; малий поперечний - 8,5 см; окружність грудей - 33 см; ширина плечиків – 12,5 см; відстань від пупка до мечовидного відростка груднини - 7,2 см, від пупка до лонного з'єднання - 6,7см. Можна зробити висновок, що дитина є:

А. Новонародженою

Б. Доношеною

В.Живонародженною

Г. Мертвонародженою

Д. Зрілою

18. Після судово-медичного дослідження трупа немовляти чоловічої статі судово-медичний експерт зробив висновок, що немовля було життєздатним. З медико-юридичної точки зору немовля є життєздатним, якщо:

А. Довжина тіла 35 см і маса 1000 г та не має аномалій і каліцтв розвитку, не сумісних з життям

Б. Довжина тіла 40-42 см і маса 1500 г та не має аномалій і каліцтв розвитку, не сумісних з життям

В.Довжина тіла 35 см і маса 1500 г та не має аномалій і каліцтв розвитку, не сумісних з життям

Г. Окружність грудей - 32-34 см та та не має аномалій і каліцтв розвитку, не сумісних з життям

Д.Окружність голівки – 32-34 см та не має аномалій і каліцтв розвитку, не сумісних з життям

19. Судово-медичний експерт при дослідженні трупа немовляти провів проби Галена та Бреслау. Плавальні проби проводять для встановлення:

А.Живонародженості або мертвонародженості

Б. Встановлення тривалості позаутробного життя

В. Встановлення тривалості внутрішньоутробного життя

Г. Встановлення життєздатності

Д. Встановлення новонародженості

20. Після судово-медичного дослідження трупа немовляти чоловічої статі судово-медичний експерт зробив висновок, що немовля було живонародженим. Для визначення живонародженості немовляти не проводять:

А. Пробу Бокаріуса

Б. Плавальну пробу Галена

В. Шлунково-кишкову пробу Бреслау

Г. Рентгенографічне дослідження (пробу Ділона)

Д. Вірно все перераховане

21.Для судово-медичного дослідження до відділу судово-медичної експертизи трупів було доставлено плід чоловічої статі.Слідчій в постанові виніс питання про тривалість внутрішньоутробного життя. Тривалість внутрішньоутробного життя плода визначають за:

А. Довжиною тіла

Б. Розподілу меконію в просвіті кишечнику

В.Окружності голови

Г. Діаметром ядра Бекляра

Д. Масою тіла

22. Під час судово-медичного дослідженні трупа немовляти жіночої статі в шлунку було виявлено 50мл звурдженого молока. Наявність в шлунку новонародженого звурдженого молока свідчить про:

А. Зрілості

Б.Життіздатності

В. Догляду за дитиною

Г. Доношенності

Д.Мертвонародженості

23. Після дослідження трупа немовляти чоловічої статі судово-медичний експерт зробив висновок, що дитина прожила близько 2 годин після народження. Тривалість позаутробного життя новонародженого немовляти можна визначити по:

А. Гістологічній картині легенів

Б. Поширеності повітря в шлунково-кишковому тракті

В. Рентгенографічному дослідженню

Г. Довжині тіла

Д. Розподілу меконію в просвіті кишечнику

24. У вигрібній ямі приватного будинку було знайдено труп невідомого немовля жіночої статі. При судово-медичному дослідженні було встановлено, що дитина є новонародженою. Ознаками новонародженості є все перераховане крім:

А. Наявності сировидного мастила на тілі дитини

Б. Наявності родової пухлини

В. Наявностікефалогематоми

Г. Наявність меконію в товстій кишці

Д. Наявність не відділеною пуповини з плацентою

25. При судово-медичному дослідженні трупа новонародженого дитини було встановлено, що немовля було живонародженим. Для встановлення живонародженості використовують все перераховане крім:

А. Гідростатичні проби

Б. Гістологічне дослідження легенів і пуповини

В. Рентгенографічне дослідження

Г. Ядерний магнітний резонанс

Д. Електрофоретичної дослідження білкових фракцій крові

26. При судово-медичному дослідженні трупа новонародженого дитини було встановлено, що немовля було мертвонародженим. Про мертвонародженості немовляти свідчить все перераховане крім:

А. Щільності легеневої тканини

Б. Наявності гіалінових мембран в альвеолах

В. Спіралеподібний характер еластичних волокон альвеол

Г. Негативна легенева плавальна проба

Д. Сплощеність бронхіол

27. При судово-медичному дослідженні трупа немовляти чоловічої статі встановлено: волосся на голові густе, завдовжки до 2,5 см, хрящі вушних раковин і носа щільні, еластичні, по середній лінії живота в 4,3 см від мечоподібного відростка грудини і в 4,1 см від верхнього краю лобкового зчленування розташоване пупкове кільце, нігті на пальцях рук заходять за кінчики пальців, на ногах досягають кінчиків, тверді, яєчка розташовані в калитці. На підставі вище перерахованого можна зробити висновок, що немовля є:

А. Зрілим

Б.Життіздатним

В.Живонародженим

Г.Доношенним

Д. Мертвонародженим

28. При судово-медичному дослідженні трупа немовляти жіночої статі встановлено: волосся на голові густе, завдовжки до 3,0 см, хрящі вушних раковин і носа щільні, еластичні, нігті на пальцях рук заходять за кінчики пальців, на ногах досягають кінчиків, тверді, великі статеві губи прикривають малі, підшкірно-жировий шар на грудях і животі по 0,3 см, діаметр ядра Бекляра складає 0,7см. На підставі вище перерахованого можна зробити висновок, що немовля є:

А. Зрілим

Б.Життіздатним

В.Живонародженим

Г. Доношенним

Д. Мертвонародженим

29. При судово-медичному дослідженні трупа немовляти виявлено: сліди сироподібного мастила та крові на шкірі, волога, блискуча пуповини без ознак демаркаційної лінії, первородний калу (меконій) в просвіті товстої кишки, пологова пухлина на голові. На підставі вище перерахованого можна зробити висновок, що немовля є:

А. Зрілим

Б. Новонародженим

В.Живонародженим

Г.Доношенним

Д. Мертвонародженим

30. При судово-медичному дослідженні трупа плода чоловічої статі судово-медичний експерт зробив висновок, що дитина померла внутрішньоутробно. Причинами внутрішньоутробної смерті плода найчастіше може бути все перераховане крім:

А. Відшарування плаценти

Б. Аспірація навколоплідних вод

В. Отруєння алкоголем

Г. Паління під час вагітності.

Д. Токсикоз вагітності

31. На смітнику було виявлено труп новонародженої дитини чоловічої статі. Судово-слідчими органами, було встановлено, що громадянка К. вбила власну дитину. Під дітовбивством розуміють вбивство новонародженого немовляти:

А. Батьком

Б. Матір'ю.

В. Сторонньою особою

Г.Родичем

Д. Сусідом

32. Під час судово-медичного дослідження трупа новонародженої дитини без ознак гниття було встановлено: грудна клітина дещо сплощена, легені спалі, не виповнюють плевральних порожнин, розміщуються уздовж хребта. Плавальні проби Галена-Шреєра і Бреслау негативні. При судово-гістологічному дослідженні легенів - тканина щільна, альвеоли спалі, міжальвеолярні перетинки потовщені, еластичні волокна у вигляді коротких звивистих пучків. На підставі вище перерахованого можна зробити висновок, що немовля є:

А. Зрілим

Б. Новонародженим

В.Живонародженим

Г.Доношенним

Д. Мертвонародженим

33. На судово-медичне дослідження надійшов труп новонародженої дитини. Під час судово-медичного дослідження трупа немовляти було встановлено, що дитини була живонародженою. Мікроскопічні зміни в легенях немовляти, яке дихало проявляються у вигляді:

А. Розправлених альвеол

Б. Сплощення альвеолярного епітелію

В. Еластичні волокна повторюють контури розправлених альвеол

Г. Капіляри між альвеолярних перетинок заповнені кров’ю

Д. Все перераховане вірно

34.На судово-медичне дослідження надійшов трупновонародженого немовляти.Причинами ненасильницької смерті новонародженого можуть бути все перераховане крім:

А. Глибока недоношеність

Б. Вади розвитку

В. Вроджений токсоплазмоз

Г. Захворювання серцево-судинної системи батька

Д. Пологова травма

35.На судово-медичне дослідження для встановлення причини смерті надійшов трупновонародженого немовляти.Причинами ненасильницької смерті новонародженого можуть бути:

А. Глибока недоношеність

Б. Вади розвитку

В. Вроджений токсоплазмоз

Г. Гемолітична хвороба

Д. Все перераховане

36. На судово-медичне дослідження надійшов трупновонародженого немовляти. Судово-медичним експертом не було виявлено ознак належного догляду. Ознаками належного догляду є:

А. Відділення і перев'язка пуповини

Б. Очищення порожнини рота і носа від слизу

В. Відсутність на тілі новонародженого плодових оболонок, крові, слизу, мекония

Г. Наявність слідів годування (молока або молозива в шлунку)

Д. Все перераховане

37. При дослідженні трупа новонародженого виявлені ознаки живонародженості, а також наявність повітря в шлунку і верхніх відділах тонкої кишки. Це показник того, що дитина жила:

А. Близько 3 годин

Б. Близько 1-2 години

В. Близько 6 годин

Г.Близько 9 годин

Д. Близько 12 годин

38. При дослідженні трупа новонародженого виявлені ознаки живонародженості, а також наявність повітря в шлунку та тонкій кишки. Це показник того, що дитина жила:

А. Близько 3 годин

Б. Близько 1-2 години

В. Близько 5-6 годин

Г.Близько 9 годин

Д. Близько 12 годин

39. При дослідженні трупа новонародженого виявлені ознаки живонародженості, а також наявність повітря в шлунку, тонкій та товстій кишки. Це показник того, що дитина жила:

А. Близько 3 годин

Б. Близько 1-2 години

В. Близько 5-6 годин

Г.Близько 9 годин

Д. Близько 12 годин

40.При дослідженні трупа новонародженої дитини знайдені такі ознаки: ядра скостеніння в дистальних епіфізах стегнових кісток, першеродне мастило на тілі новонародженого, ознаки зрілості новонародженого. Об'єктивною ознакою того, що дитина народилася живою є...?

А. Виявлення ядер скостеніння в дистальних епіфізах стегнових кісток

Б.Першеродне мастило на тілі новонародженого .

В. Ознаки жовтяниці новонародженого .

Г.Позитивна проба Галена - Шрейєра

Д. Яєчка опущені в мошонку.

41. При судово-медичному дослідженні трупу немовляти жіночої статі у потиличній області виявлена розлита припухлість. У м'яких тканинах потиличної області голови виражений набряк з ділянками крововиливів. Кістки черепа без ушкоджень. У м'яких мозкових оболонках великих півкуль, а також в намет мозочка розлиті блискучі крововиливи темно-червоного кольору. Органи грудної та черевної порожнин повнокровні. Кров у порожнинах серця і судинах рідка. Під плеврою легенів і епікардом множинні темно-червоні крововиливи. Аномалій розвитку, не знайдено. Яка причина смерті немовляти.

А. Втоплення

Б. Механічна асфіксія від задушення руками

В. Родова травми голови

Г.Черепно-мозкова травма

Д. Механічна асфіксії в результаті закриття отворів рота і носа

42. Призначаючи розтин трупа новонародженої дитини знайденої на смітнику, слідчий поставив на вирішення експерту ряд запитань. Яке з наведених запитань дійсно підлягає обов'язковому вирішенню?

А. Народилась дитина у лікувальному закладі чи ні?

Б. Яка групова належність крові матері, виходячи з аналізу крові немовляти?

В. Які антропометричні дані мала мати, виходячи з антропометричних характеристик дитини?

Г. Живим народилось немовля чи мертвим?

Д. Якщо воно мертвонароджене, то чи немає на тілі ознак насильницької смерті?

43. Досліджуючи труп новонародженої дитини, судово-медичний експерт повинен вирішити питання: чи є немовля доношеним? Основними показниками доношеності плоду є:

А. Жовтяниця новонароджених.

Б. Розміщення купола діафрагми на рівні 4-х ребер.

В. Тривалість внутрішньоутробного життя -10 зоряних місяців.

Г. Вертикальне розташування серця.

Д. Відсутність аномалій розвитку.
44. Однією з ознак доношеності плоду вважається точка скостеніння, що носить назву ядро Бекляра. Де повинен шукати її судово-медичний експерт під час дослідження трупа новонародженої дитини?

А. В рукоятці груднини.

Б. В проксимальному відділі стегнової кістки.

В. В нижніх епіфізах стегнових кісток.

Г. В таранній кістці.

Д. В п'ятковій кістці.
45. Судово-медичний експерт, проводячи судово-медичне дослідження трупа новонародженої дитини, занурював у ємність з водою одну, а потім другу легені, відзначивши в протоколі, це як проведення плавальної проби Галена-Шреєра. Насправді ж при проведенні легеневої проби Галена-Шрейєра використовують комплекс, що складається з:

А. Легені.

Б. Трахеї.

В. Зобної залози.

Г. Серця.

Д. Язика, шийного та грудного комплексів.
46. Судово-медичний експерт проводячи плавальну пробу Бреслау, занурив у ємність з водою комплекс, що складається з печінки, підшлункової залози, шлунково-кишкового тракту та нирок. Для проведення шлунково-кишкової плавальної проби виділяють комплекс, що складається з:
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20


написать администратору сайта