Главная страница

ответы судебка. Тема Танатологія. Огляд місця події


Скачать 248.97 Kb.
НазваниеТема Танатологія. Огляд місця події
Дата03.06.2022
Размер248.97 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаответы судебка.docx
ТипКодекс
#567699
страница20 из 20
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20

А. Солями свинцю

Б. Сполуками ртуті

В. Миш'яком

Г.Фосфором

Д. Сполуками талію

55. При дослідженні трупу невідомого чоловіка на вигляд 25-30 років було виявлено: ціаноз шкіри і слизових оболонок, звуження зіниць та ознаки смерті, що швидко настала. Яка імовірна причина смерті ?

А. Отруєння стрихніном

Б. Отруєння блідою поганкою

В. Отруєння морфіном

Г. Отруєння блекотою

Д. Отруєння атропіном

56. В парку на лавочці було знайдено труп невідомої жінки на вигляд 25-30 років, при судово-медичному розтину трупа якої виявлено: ціаноз шкіри і слизових оболонок, звуження зіниць та ознаки смерті, що швидко настала. Яка імовірна причина смерті ?

А. Отруєння стрихніном

Б. Отруєння блідою поганкою

В. Отруєння опієм

Г. Отруєння блекотою

Д. Отруєння атропіном

57. Під час розтину трупа 5-річної дитинисудово-медичний експерт виявив різке повнокров'я внутрішніх органів. У шлунку і кишечнику виявлені неперетравлені частки рослин. З катамнезу відомо, що дитина вживала в їжу корнеплід, що нагадував ріпу. Яка імовірна причина смерті

А. Отруєння цикутою

Б. Отруєння блідою поганкою

В. Отруєння морфіном

Г. Отруєння блекотою

Д. Отруєння атропіном

58. Після вживання в їжу домашньої консервації у гр-на Н. спостерігався головний біль, сухість у роті, пронос, потім приєдналось двоїння в очах, зниження слуху. При розтині трупу виявлені ознаки смерті, що швидко настала. Судово-медичний експерт запідозрив, що причиною смерті е ботулізм. Яке дослідження необхідно провести для підтвердження причини смерті?

А. Гістологічне

Б. Гістохімічне

В. Спеціальні хімічні реакції на ботулізм

Г. Судово-ботанічне

Д. Біологічну пробу

59. Під час розтину трупу 6-річної дитини, яка незадовго до смерті вживала в їжу маленькі червоні ягоди судово-медичний експерт виявив картину гострої смерті, мідріаз. Яка імовірна причина смерті?

А. Отруєння беладоною

Б. Отруєння блідою поганкою

В. Отруєння морфіном

Г. Отруєння опієм

Д. Отруєння цикутою

60. Після дослідження трупа та отримання даних ботанічного дослідження судово-медичний експерт зробив висновок, що причиною смерті було отруєння блідою поганкою. Отруйним началом блідої поганки є:

А. Гельвелова кислота

Б. Мускарин

В. Аманіто-токсин та аманіто-гемолізін

Г.Мускаридин

Д.Пільцтоксин

61. Після дослідження трупа та отримання даних ботанічного дослідження судово-медичний експерт зробив висновок, що причиною смерті було отруєння сморжами. Отруйною речовиною сморжів є:

А. Гельвелова кислота

Б. Мускарин

В. Аманіто-токсин та аманіто-гемолізін

Г.Мускаридин

Д.Пільцтоксин

62. Після дослідження трупа та отримання даних ботанічного дослідження судово-медичний експерт зробив висновок, що причиною смерті було отруєння мухомором. Отруйною речовиною мухомору є:

А. Мускарин, мускардин, гельвелова кислота

Б. Мускарин, мускардин, пільцтоксин

В. Мускарин, мускардин та аманіто-гемолізін

Г.Мускарин, мускардин та аманіто-токсин

Д.Мускарин, гельвелова кислота та аманіто-гемолізін

63. Після дослідження трупа та отримання даних ботанічного дослідження судово-медичний експерт зробив висновок, що причиною смерті було отруєння аконітом. Отруйним началом аконіту:

А. Акламетін

Б.Акванітін

В. Аконітін

Г.Аконіта-гемолізін

Д.Аконітон

64. На судове-медичне дослідження надійшов труп 35-річного чоловіка. Відомо, що незадовго до смерті він вживав в їжу листя невідомої розслини, через 2-3 години у потерпілого знизилась температура тіла, спостерігався пронос, мимовільне сечовипускання (сеча з мишиним запахом). Яка імовірна причина смерті?

А. Отруєння болиголовом

Б. Отруєння цикутою

В. Отруєння аконітом

Г. Отруєння опієм

Д. Отруєння беладоною

65. Після вживання в їжу домашньої консервації у гр-на Н. спостерігався головний біль, сухість у роті, пронос, потім приєдналось двоїння в очах, зниження слуху. При розтині трупу виявлені ознаки смерті, що швидко настала. Яка імовірна причина смерті?

А. Отруєння метанолом

Б. Ботулізм

В. Сальмонельоз

Г. Отруєння етанолом

Д. Стафілококова інтоксикація

66. Під час розтину трупа 5-річної дитинисудово-медичний експерт виявив різке повнокров'я внутрішніх органів. У шлунку і кишечнику виявлені неперетравлені частки рослин. З катамнезу відомо, що дитина вживала в їжу корнеплід, що нагадував ріпу. Яке дослідження необхідно провести для встановлення причини смерті?

А. Гістологічне

Б. Гістохімічне

В. Судово-хімічне

Г. Судово-ботанічне

Д. Біологічну пробу

67. При розтині трупа гр-ки А. судово-медичний експерт запідозрив, що причиною смерті є отруєння, викликане харчовою токсикоінфекцією. При підозрі на отруєння, викликане харчовою токсикоінфекцією, на мікробіологічне дослідження найбільш доцільно направити:

А. Залишки харчових продуктів, вміст шлунка, вміст тонкої кишки

Б.Залишки харчових продуктів та вміст шлунка

В. Вміст шлунка та тонкої кишки

Г.Залишки харчових продуктів, вміст шлунка, вміст тонкої кишки, кров із серця

Д.Вміст шлунка, вміст тонкої кишки та кров із серця

68. При дослідженні трупа г-на Б. судово-медичний експерт відчув специфічний запах від органів та порожнин трупа та зробив припущення, що причиною смерті є отруєння миш’яком. Для отруєння миш’яком характерним є запах:

А. Горького мигдалю

Б. Прілих яблук

В. Часнику

Г.Мишей

Д. Сушених грибів

69. При дослідженні трупа г-на Г. судово-медичний експерт відчув специфічний запах від органів та порожнин трупа та зробив припущення, що причиною смерті є отруєння ціанідами. Для отруєння ціанідами характерним є запах:

А. Гіркого мигдалю

Б. Прілих яблук

В. Часнику

Г.Мишей

Д. Формаліну

70. При дослідженні трупа г-на П. судово-медичний експерт відчув специфічний запах від органів та порожнин трупа та зробив припущення, що причиною смерті є отруєння тетраетилсвинцем. Для отруєння тетраетилсвинцем характерним є запах:

А. Гіркого мигдалю

Б. Прілих яблук

В. Часнику

Г.Сушених грибів

Д.Мишей

72. При дослідженні трупа г-на П. судово-медичний експерт відчув специфічний запах від органів та порожнин трупа та зробив припущення, що причиною смерті є отруєння нітробензолом. Для отруєння нітробензолом характерним є запах:

А. Гіркого мигдалю

Б. Прілих яблук

В. Часнику

Г.Мишей

Д. Аніліну

71. При дослідженні трупа г-на П. судово-медичний експерт відчув специфічний запах від органів та порожнин трупа та зробив припущення, що причиною смерті є отруєння дихлоретаном. Для отруєння дихлоретаномхарактерним є запах:

А. Гіркого мигдалю

Б. Прілих яблук

В. Часнику

Г.Сушених грибів

Д. Формаліну

72. При дослідженні трупа 27-річного робітника хімлабораторії були виявлені: слизова оболонка порожнини рота, стравоходу та шлунку різко ущільнена, фіксована, шлунок і петлі кишечнику у вигляді трубок, слизові оболонки сірого кольору. Ці зміни дають підставу вважати, що смерть настала від отруєння:

А.Формаліном

Б.Азотною кислотою

В.Фенолом

Г.Ртуттю

Д.Миш’яком

73. Під час розтину трупа 33-річної жінки судово-медичний експерт виявив: слизова оболонка травного тракту має вигляд сухої, потрісканої гуми сірувато-кремового кольору, сеча буро-коричневого кольору. Від порожнин та органів трупу відчувався запах фенолу. Ці зміни дають підставу вважати, що смерть настала від отруєння:

А.Формаліном

Б.Азотною кислотою

В. Карболовою кислотою.

Г.Ртуттю

Д.Миш’яком

74. При зовнішньому дослідженні трупу гр-н В. виявлена сухість шкіри; при внутрішньому дослідженні – в шлунку велика кількість в'язкої, густої слизі, вміст тонких кишок рідкий, з білуватими пластівцями. Під ендокардом лівого шлуночка виявлені крововиливи у вигляді смужок. Яка імовірна причина смерті?

А. Отруєння формаліном

Б. Отруєння азотною кислотою

В. Отруєння фенолом

Г. Отруєння ртуттю

Д. Отруєння миш’яком

75. При зовнішньому дослідженні трупу гр-ки Т. встановлено, що трупні плями аспідно-сірого кольору; при внутрішньому дослідженні – рідка кров коричневого (шоколадного) кольору, внутрішні органи також коричневого (шоколадного) кольору. Сеча, яка була взята на дослідження через декілька часу набула оливкового кольору. Яка імовірна причина смерті гр-ки М.?

А. Отруєння ртуттю

Б. Отруєння гранозаном

В. Отруєння гідрохіноном

Г. Отруєння фосфором

Д. Отруєння отрутохімікатами, що містять мідь

76. Після дослідження трупу та отримання додаткових методів дослідження судово-медичний експерт зробив висновок, що причиною смерті було отруєння деструктивною отрутою. До деструктивних отрут відносять:

А.Органічні та неорганічні сполучення ртуті та миш’яку

Б.Кислоти

В.Спирти

Г. Розчинники органічних речовин

Д. Усе перераховане

77. Після дослідження трупу та отримання додаткових методів дослідження судово-медичний експерт зробив висновок, що причиною смерті було отруєння окисом вуглецю. Вкажіть причину смерті при отруєнні окисом вуглецю:

А. Гостра тканинна гіпоксія

Б. Порушення кислотно-лужної рівноваги в тканинах

В. Гостра гемічна гіпоксія

Г. Гостра дихальна недостатність

Д. Усе перераховане

78. Після дослідження трупу та отримання додаткових методів дослідження судово-медичний експерт зробив висновок, що причиною смерті було отруєння солями ртуті. При отруєнні солями ртуті переважно уражаються:

А. Печінка та товстий кишечник

Б. Печінка татонкий кишечник

В. Печінка та мозок

Г.Нирки та тонкий кишечник

Д. Нирки та товстий кишечник

79. При зовнішньому дослідженні трупу гр-на С. встановлено, що трупні плями мають сіро-коричневе забарвлення. При внутрішньому при внутрішньому дослідженні – рідка кров коричневого (шоколадного) кольору, внутрішні органи також коричневого (шоколадного) кольору.Яка імовірна причина смерті?

А. Отруєння чадним газом

Б. Отруєння фосфорорганічними сполуками

В. Отруєння метгемоглобінутворюючіми отрутами

Г. Отруєння хлорорганічними сполуками

Д. Отруєння отрутохімікатами, що містять мідь

80. При судово-медичному дослідженні трупа гр-н Г. виявлено: рожево-червоне забарвлення крові, тканин і трупних плям, гіперемія слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, специфічний запах від органів і тканин. Було встановлено, що причиною смерті є отруєння ціанідами. Основний механізм дії ціанідів на організм людини полягає в:

А. Переведенні гемоглобіну в метгемоглобін

Б. Блокуванні цитохромоксидази клітин

В. Порушенні кислотно-лужної рівноваги в крові

Г. Паралічу дихального центру

Д. Все перераховане
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20


написать администратору сайта