Главная страница
Навигация по странице:

  • Хід уроку : І. ЕМПАТІЯ

  • нервова система. Тема. Нервова система та органи чуття


    Скачать 22.56 Kb.
    НазваниеТема. Нервова система та органи чуття
    Дата16.05.2018
    Размер22.56 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файланервова система.docx
    ТипДокументы
    #43927

    ПРИРОДОЗНАВСТВО

    3 КЛАС

    Тема. Нервова система та органи чуття.
    Мета : продовжувати формувати поняття людина – живий організм ; сформувати поняття нервова система, органи чуття ; розкрити й обґрунтувати взаємозв’язок нервової системи з усіма системами органів людини, з усіма органами чуття ; продовжити формувати санітарно – гігієнічні навички ; звернути особливу увагу на правила збереження органів чуття як органів сприйняття навколишнього світу; довести до сумління дітей, що в природі все взаємопов’язане, що природа впливає на людину і людина теж впливає на природу, довести, що важливе завдання, що стоїть перед кожним, це - збереження власного здоров’я й здоров’я кожного з нас; виховувати бережливе ставлення до всього оточуючого.

    Обладнання: таблиці «Нервова система», «Органи чуття» ; таблиці інших систем органів ; казка «Розумний язик»; обладнання до дидактичної гри «Органи чуття» ; тестові завдання.
    Хід уроку :
    І. ЕМПАТІЯ
    1. Привітання.
    Встаньте, діти,

    ви рівненько,

    Посміхніться всі гарненько,

    Посміхніться ви до мене,

    Поверніться до гостей –

    Привітайтесь:

    - Добрий день!

    Привітайте гостей,

    Що до нас завітали,

    Хочу чути, чого б ви
    м побажали:

    - Всім присутнім здоровя

    Ми зичим і добра,

    А тепер до роботи пора!

    - Сьогодні на уроці ми повинні дотримуватися таких правил:

    • Слухати і чути

    • Бути доброзичливим

    • Бути активним

    • Говорити тільки за темою

    • Поважати думку кожного

    • Говорити коротко, по черзі

    • Правило “піднятої руки”.

    2. Створення позитивного настрою:

    • Давайте переконаємося, а який настрій у вас перед початком уроку?

    • Якими емоціями сповнені ви?

    3. Технологія «Мікрофон»:

    - Навіщо у шкірі є нерви ?

    - Як організм реагує, якщо шкіра руки торкається до гарячих, гострих предметів? Наведи приклади.

    - Чому скорочуються або розслаблюються наші м’язи? Це ви так захотіли ?

    - Чому в роті виділяється слина, як тільки згадаєш про лимон або уявиш себе під час їжі?

    - Чи даєте ви команду своїм легеням вдихнути або видихнути повітря ?

    - Чому стінки усіх кровоносних сосудів пронизані нервами ?

    - Зробіть загальні висновки про роль нервової системи в організмі людини.

    3. Метод «Сюрприз»:

    Запиши, які арабські цифри відповідають римським цифрам ( учні працюють у п’яти групах )

    Органи чуттів :

    І ІІ ІІІ ІV V

    _зір___ _нюх____ _слух___ __смак__ __дотик____

    1. Запахи 8. Звук

    2. Гірке 9. Тепло

    3. Солодко 10. Біль

    4. Світло 11. Холод

    5. Кольори 12. Форму предметів

    6. Солоне 13. Розмір предметів

    7. Кисле 14. Пухнасте

    4. Тестове опитування

    1. Назви ознаки, за якими людину ми відносимо до живої природи.

    2. Підкресли слова, що є складниками шкіри.

    Волосина, хребет, лупа, пори, нерви, тулуб, сальна залоза, потова залоза, аорта, кровоносні судини.

    3. Вибери правильне твердження.

    а) нервові закінчення рухають кістки ;

    б) м’ язи рухають кістки ;

    в) кровоносні судини рухають кістки.

    4. Вибери назви продуктів, найбільш корисних для нашого організму.

    Сало, риба, тістечко, молоко, ковбаса, риб’ячий жир, яйця, петрушка, огірок, йогурт, сир, редька, кава, яблуко, торт.

    5. Виправ помилки.

    Їжа потрапляє у ротову порожнину. Із рота вона рухається прямою кишкою у шлунок. Там вона зберігається. Потім по стравоходу їжа іде у тонку кишку і виходить назовні через товсту кишку.

    6. Вибери правильну відповідь.

    Поживні речовини й кисень до органів розносять:

    а) нерви ;

    б ) жовч ;

    в ) кров.

    7. Встав у речення відповідні слова:

    До серця кров тече по _________, а від серця – по ___________.

    8. Який орган керує роботою органів людини і всього організму? ( вибери відповідне слово )

    а) кістки ; б ) кров ; в ) мозок.

    9. Який орган чуттів сприймає:

    кування зозулі ____________ ;

    жовту кульбабку __________ ;

    гарячу праску_____________ ;

    дольку лимона_____________.

    10. Покажи стрілками зв’ язок живої та неживої природи.

    людина сонце лисиця

    грунт кисень ромашка

    ріка метелик муха

    11. Відгадай загадки:

    а ) Довгі вигнуті кістки, що захищають легені.

    б ) Рідина, яку виділяє наше око.
    Мотивація навчальної діяльності

    1. Метод « Критичне читання тексту в парах»

    Казка «Розумний язик»

    Якось зібралися Серце, Печінка, Шлунок, Легені, Язик, Вуха та інші органи тіла людини й почали між собою говорити :

    - Чому ми всі повинні підкорюватись Мозкові? Він один, а нас багато! Досить його панування!

    - Але ж потрібно, щоб хтось один дбав про те, щоб у всіх нас була їжа, кисень, енергія для життя,- поважно мовила печінка.

    Тут вискочив Язик:

    - Я вас у всьому забезпечу!Я перший пробую те, що людина їсть та п’є. Я полюбляю солодке.

    Тут обізвався Мозок:

    - Помовч, Язиче! Медку з’їж!

    - Я і без тебе з’їм! Аби був медок!

    - Отож бо і воно! Спочатку потрібно, щоб я знав, де взяти медок і наказав Ногам іти до нього, а Очам дивитися, чи то справді медок.

    Потім Руки за моїм наказом можуть його взяти, піднести до Носа, який понюхає. А тоді ти, Язиче, вже його покуштуєш…

    Погодились усі органи з Мозком, а потім вирішили слухатися та берегти його і надалі..

    2. Метод «Ситуативне моделювання»

    - Які органи допомагають людині дізнатися про приємну і неприємну їжу, гіркі таблетки ?

    - Про що дізнається людина за допомогою носа ?

    - Про що можуть розповісти людині її очі ?

    - Що чує людина в довкіллі за допомогою вух ?

    - Про що ви дізналися, коли помацали свою шкіру, м’язи, кістки ? Що допомогло отримати інформацію, знання про ці органи?

    3. Дидактична гра « Упізнай, що це»

    Двоє учнів грають, решта учнів перевіряють правильність сприйняття предметів за допомогою органів чуття.

    Одному учневі зав’язують пов’язкою очі, другий учень дає йому по черзі впізнати різні предмети і питає : що це, як ти впізнав, за допомогою якого органа ? Останнє завдання : зніми пов’язку і перевір себе.

    Можливі предмети для гри : пляшечка з парфумами, дзвіночок, цукерка, лінійки дерев’яна і пластмасова, м’ячик, щітка.

    Повідомлення теми і завдань уроку

    - Сьогоднішній урок ми проведемо у формі конференції, на якій ви виступите у ролі вчених, письменників, поетів, художників, кореспондентів, лікарів.

    ( Заздалегідь вчитель обговорює питання, які будуть розв’язувати кожна група дітей, яка обрала ту чи іншу роль).

    Вчені :

    Значення природи для життя людини.

    Цілісність природи, взаємозв’язок у природі.

    Участь людини у збереженні природи як оточуючого навколишнього,

    Письменники :

    Взаємовплив людини й природи.

    Поети :

    Написання віршів на відповідну тему.

    Художники :

    Малювання картин «Людина і природа»

    Кореспонденти :

    Ведуть діалог із вченими, вирішують спірні питання, дізнаються додаткову інформацію про будову тіла людини.

    Лікарі :

    Профілактика захворювань.

    Правила особистої гігієни людини.

    Зміцнення організму, постави людини.


    написать администратору сайта