Тема Політична карта Варіант 1 І. Завдання з вибором однієї правильної відповіді
Скачать 1.48 Mb.
|
Тема 1. Політична карта Варіант 1 І.Завдання з вибором однієї правильної відповіді 1. Укажіть назву держави, яка має унітарний устрій: А Індія; Б Італія; В Канада; Ґ Мексика.
2. Укажіть зміни, що відбулися на політичній карті в 1960—1970 рр.: А Відбувся розпад Австро-Угорської, Російської та Османської імперій; Б склався світовий соціалістичний табір; В отримали незалежність колишні колонії в Африці, Азії та Америці; Г розпався світовий соціалістичний табір.
3 . Вкажіть ознаку , що поєднує Грецію , Індію , Іспанію , Малайзію : А приморські ; В острівні країни ; Б півострівні; Г внутрішньоконтинентальні.
4. Назвіть прізвище основоположника економічної та соціальної географії світу : А І. Вітвер; Б І. Маєргойз; В М. Баранський; Г С. Рудницький.
5. Визначте правильне визначення поняття «держава»: А територія з визначеними кордонами і населенням, що може мати суверенітет або бути залежною; Б територія, що перебуває у частковій політичній залежності, термін та умови якої визначаються міжнародним правом; В територія, яка перебуває в повній політичній залежності; Г суверенне політичне утворення, країна з певною територією, господарством і політичною владою в ній .
6. Виберіть з переліку країну , у якої найбільша кількість суходільних сусідів: А Німеччина ; Б Нікарагуа ; В Бразилія ; Г ПАР.
ІІ. Завдання на визначення відповідності 7.Установіть відповідність між назвами країн і частинами світу , у яких вони розташовані : 1. США ; А Європа; 2. Білорусь; Б Сх. Азія; 3. Гвінея; В Африка; 4. Китай. Г Пд. Америка; Д Пн. Америка.
8. Установіть відповідність між назвами міжнародних організацій та їх цілями: 1.ООН. А покращення виробництва й збуту продовольства; 2.Рада Європи. Б розвиток співробітництва між державами в галузі освіти, науки й культури ; 3. ФАО. В сприяння інтеграційним процесам у галузі прав людини; 4. ЮНЕСКО. Г боротьба з хворобами та покращення санітарного стану навколишнього середовища; Д збереження миру й міжнародної безпеки шляхом співробітництва між державами.
9. Установіть відповідність між назвами держав та формами правління. 1. Японія; А абсолютна монархія; 2.США; Б конституційна монархія; 3.Ватикан; В парламентська республіка; 4. Німеччина . Г президентська республіка; Д теократична монархія.
10. Установіть відповідність між країнами та рівнем їхнього соціально – економічного розвитку: 1 Польща, Угорщина, Словенія; А « держави – квартиро здавачі »; 2 Малайзія, Таїланд, Чилі ; Б малі високо розвинуті країни Європи; 3 Панама,Кіпр, Мальта; В нові індустріальні; 4 Сомалі, Непал, Намібія. Г країни, що розвиваються, із найнижчими доходами; Д постсоціалістичні країни перехідної економіки.
ІІІ. Завдання на визначення правильної послідовності 11 .Розташуйте назви країн монархій у послідовності їх розміщення із заходу на схід : А Японія; Б Марокко; В Бруней; Г Монако.
12. Розташуйте назви країн Африки у порядку зменшення їх площі : А Танзанія ; Б Кенія ; В Кот- д’Івуар ; Г ПАР . ІV Відкриті завдання з короткою відповіддю 13.Назвіть етапи встановлення державних кордонів. 14. Розшифруйте абревіатуру : СОТ, АСЕАН, ОПЕК , ЮНЕСКО. V. Завдання відкритого типу 15. Які риси вирізняють нові індустріальні країни з- поміж решти країн. Тема 1 . Політична карта Варіант 2 І.Завдання з вибором однієї правильної відповіді 1.Укажіть назву держави, яка має федеративний устрій: А Японія ; Б Італія; В Канада; Ґ Україна .
2. Визначте умову, за якої структура господарства країни є індустріальною: А зростання зайнятості у виробничій сфері; Б значний спад сільськогосподарського виробництва; В зростання промислового виробництва; Г провідна роль в обсязі матеріального виробництва належить промисловості
3. Закінчіть речення : « Бразилія, Індія, Мексика , Ефіопія входять до групи країн … » А найбільших за площею території ; Б економічно розвинених країн; В країн, що розвиваються; Г з найбільшою чисельністю населення. 4. Вкажіть прізвище економіка – географа , який розробив системний підхід до вивчення економічної та соціальної географії : А І. Вітвер ; Б І. Маєргойз ; В М. Баранський; Г С. Рудницький.
5. Укажіть назву регіону, про який ідеться : Країни регіону мають вихід до двох морів двох різних океанів. Територія здебільшого розташована в області тропічного пустельного клімату. Пращури сучасних жителів цього регіону з'явилися тут у VII ст. н. є. як завойовники. А Австралія; Б Східна Азія; В Північна Африка; Г Південна Америка.
6. Вартість товарів вироблених в країні за один рік в американських доларах: А ВВП; Б ВНП; В ТНК; Г НД.
ІІ. Завдання на визначення відповідності 7. Установіть відповідність між регіонами та типа ми країн, які в них розташовані: 1. Західна Європа; А Нафтовидобувні країни, що розвиваються; 2. Східна Африка; Б Великі й малі високорозвинуті країни; 3.Центральна Європа; В Країни, що розвиваються, із середнім рівнем 4.Південна Америка. розвитку та нові індустріальні; Г Країни, що розвиваються, із найнижчими доходами; Д Постсоціалістичні країни перехідної економіки.
8. Установіть відповідність між назвою країни та назвою міжнародної організації , до якої вона входить: 1. Лівія ; А НАФТА ; 2. Іспанія ; Б АСЕАН; 3. Канада ; В ЄС ; 4. Індонезія. Г ОПЕК ; Д АТЕС.
9. Установіть відповідність між назвами держав та формами правління: 1. Швеція; А Абсолютна монархія; 2. Туреччина; Б Конституційна монархія; 3. Саудівська Аравія. В Парламентська республіка; 4.Бруней. Г Президентська республіка; Д Теократична монархія.
10. Установіть відповідність між назвами країн і частинами світу, у яких вони розташовані : 1. Японія; А Європа; 2. Алжир; Б Сх. Азія; 3. Сальвадор ; В Африка; 4. Колумбія. Г Пд. Америка; Д Пн. Америка.
ІІІ. Завдання на визначення правильної послідовності 11. Розташуйте назви міжнародних організацій в порядку їх виникнення : А Грінпіс; Б ЄС ; В ООН; Г НАТО .
12. Розташуйте країни в порядку зменшення їх площ: А Канада; Б Китай; В Росія; Г США .
ІV. Відкриті завдання з короткою відповіддю 13. Які функції виконують державні кордони ? 14. Розшифруйте абревіатуру : ЄС , НАФТА , МАГАТЕ , МЕРКОСУР. V. Завдання відкритого типу 15. Вкажіть найсуттєвіші ознаки країн, що входять до Великої сімки. |