ВСЕ Тесты Ф-т экзамен 4 курс. Тестовые задания
Скачать 1.29 Mb.
|
*ПрозерінПлатифіліну гідротартратЦиклодолАтропіну сульфатАцетилхолін796. Хвора Н., 62 років, тривалий час хворіє на глаукому, звернулася до провізора аптеки з проханням видати їй очні краплі атропіну сульфату. Провізор відмовив, оскільки цей препарат їй протипоказаний. Чому?
797. Хворий на стенокардію Л., 70 років, прийшов з претензією в аптеку, що йому видали препарат, який спричинив сильний розпираючий біль голови та нудоту, хоча і зняв приступ стенокардії. Для якого антиангінального засобу характерний такий побічний ефект?
798. Хворий Г., 65 років, страждає брадиаритмією на фоні гіпертонічної хвороби. Який з лікарських засобів йому доцільно призначити?
799. Під час відпуску доксицикліну провізор порадив пацієнту утриматися від вживання молочних продуктів. Чому провізор дав таку рекомендацію?
800. До провізора в аптеку звернулась жінка, яка страждає на «хворобу руху» (нудоту при польоті, поїздці в автобусі). Який засіб буде найефективнішим у цьому випадку?
801. Хвора С., віком 40 років, госпіталізована із скаргами на сильний пекучий біль в правій половині грудної клітини та висипання на шкірі. Об’єктивно: за ходом міжреберних проміжків на еритематозному тлі згруповані пухирці з серозним та серозно-геморагічним ексудатом, де-не-де на місці пухирців – ерозії. При пальпації уражені ділянки шкіри дуже болючі. Яка тактика лікування?
802. Хвора С., 35 років, скаржиться на підвищення температури до 38 º С, пітливість, втрату маси тіла за короткий проміжок часу на 15 кг, біль в суглобах, попереку, гіперемію обличчя у вигляді „метелика”, виражену загальну слабість. Захворювання пов’язує з тривалим перебуванням у зоні підвищеної радіактивності. Які групи препаратів застосовуються у цьому випадку?
803. Хвора С., 40 років, скаржиться на дратівливість, приступи серцебиття, перебої в роботі серця, пітливість, втрату маси тіла, безсоння, тремор рук, вип’ячування очей, відчуття жару. При обстеженні шкіра волога, еластична, гіперемована. Дифузне збільшення щитовидної залози; тахікардія, аритмія, екзофтальм. Які препарати слід застосувати у даному випадку?
804. До вас звернувся хворий за інформацією про особливості застосування аспірину при нестабільній стенокардії. Яке з наведених положень є найбільш вірним?
805. До аптеки звернувся громадянин з рецептом на розчин атропіну сульфату в очних краплях. Проте в аптеці цього препарату не виявилося. Який з наведених нижче засобів можна було б запропонувати хворому для діагностичних цілей замість відсутнього препарату?
806. З метою полегшення процесу засинання хворий прийняв 5 таблеток фенобарбіталу. Незабаром він втратив свідомість, артеріальний тиск знизився, дихання різко ослаблене. Вкажіть, який специфічний антагоніст слід застосувати?
807. Хворому з гострим ринітом призначили у вигляді крапель для носа ефедрин. В результаті частого закапування (через кожні 20-30 хв) позитивний ефект різко знизився внаслідок розвитку тахіфілаксії. В чому полягає механізм її виникнення?
808. У хворого зупинилося серце внаслідок травми грудної клітки. Який із перерахованих препаратів вводять в порожнину лівого шлуночка з наступним масажем серця?
809. Відпускаючи хворому антибіотики групи тетрацикліну для вживання перорально, слід попередити хворого про те, що не можна приймати препарат з молочними продуктами, тому, що вони:
810. Знаючи, що препарат, який пацієнт отримав у аптеці йому доведеться приймати тривалий час, він запитав провізора про можливі наслідки повторного введення ліків:
811. Проконсультируйте больного: какое явление лежит в основе взаимодействия активированного угля при острых отравлениях лекарственными средствами
812. Ответьте на вопрос врача-интерна: какой нестероидный противовоспалительный препарат избирательно ингибирует ЦОГ-2
813. Під час прийому у стоматолога з приводу гострого пульпіту у хворого розвинувся коллапс з різким падінням артеріального тиску і втратою свідомості. Який засіб можна використати для виведення його із колапсу?
814. Який препарат необхідно призначити хворому з системним червоним вовчаком в умовах недостатньої ефективності нестероїдних протизапальних засобів?
815. Больному гипертонической болезнью с усиленной активностью ренин-ангиотензинной системы необходимо назначить лечение. Какое из перечисленных веществ может понижать концентрацию ангиотензина ІІ?
816. У больного при длительном лечении дигоксином возникла желудочковая экстрасистолия в сочетании с нарушениями внутрисердечной проводимости. Применение какого противоаритмического средств патогенетически оправдано в этом случае?
817. У больного системное воспалительное поражение соединительной ткани. Какое из предлагаемых противовоспалительных средств вызовет уменьшение всех фаз воспаления?
818. Студент 3 курсу гірничої академії вирішив на канікулах здійснити екскурсію в Санки-Петербург на літаку. Так як зазвичай у нього розвивається “повітряна” хвороба, він вирішив проконсультуватися з фармацевтом. Що слід йому призначити?
819. Загострення виразкової хвороби шлунку у хворого супроводжується нападами блювоти. Який з противиразкових засобів йому найбільш доцільно призначити в цьому випадку?.
820. Дитина 8 років отруїлася грибом мухомором. Який з аналептиків їй найбіль доцільно призначити?
821. Хворому 60 років було встановлено діагноз цироз печінки, причиною якого стало токсичне ураження алкоголем. Який препарат краще за все призначити хворому?
822. Для зняття гіпертензивного кризу доцільно використати всі препарати, крім:
823. Для профілактики приступу у хворого із стенокардією напруження доцільно використати:
824. У хворого подагрічний артрит. Який препарат необхідно призначити для сприяння виведенню сечової кислоти з організму?
825. Хворий при проходженні курсу лікування нітрофуранами вжив невелику кількість алкоголю, внаслідок чого розвинулось тяжке отруєння. Поясніть причину отруєння:
826. У больного острый отек легких, обусловленный левожелудочковой сердечной недостаточностью. Какой диуретик следует выбрать для его купирования?
827. Больному ревматизмом следует назначить лечение. Суточную дозу какого из названных веществ следует разделить на неравные приемы, в соответствии с фазой циркадного ритма?
828. У больного анафилактический шок. От какого из названных адреномиметиков можно ожидать наибольшего терапевтического эффекта в этом случае?
829. Виберіть сечогінний препарат, котрий доцільно призначити при хронічній серцевій недостатності з метою попередження розвитку гіпокаліємії
830. Фармакологічна несумісність ліків, що виявляється на рівні специфічного ефекту називається:
831. Який з побічних ефектів морфіну сприяє його передозуванню наркоманами?
832. Який з препаратів антагоністів кальцію одночасно впливає на міокард, судинну стінку та атріовентрикулярну провідну систему?
833. Як зміниться фармакологічна активність препарату з високою спорідненістю до білків плазми крові при виникненні гіпоальбумінемії ?
834. Хворий 60 років після перенесеної операції знаходиться на ліжковому режимі. Після тривалої терапії корою крушини, проносний ефект препарату зменшився. Яке явища обумовило цей процес?
835. Хворому на гіпертонію був призначений спіронолактон у дозі 1 таблетка на добу. Однак на протязі доби діуретичний ефект препарату не виявився. З чим пов’язане це явище?
836. Хворий тривалий час лікувався від хронічного запору сенадексіном. Однак, через декілька тижнів, послаблюючий ефект препарату знизився. З чим це може бути повязано?
837. Як відомо, специфічна активність та токсичність лікарського засобу обумовлена його вільною (не зв’язаною з білками) фракцією. З якими білками сироватки крові зв’язується більша кількість лікарських засобів?
838. При виведенні голки з м’яких тканин після проведення місцевої анестезії виникла кровотеча. Введення якого із препаратів найефективніше?
839. При огляді хворого відмічено різке звуження зіниць ока, сонливість, рідке дихання, по типу Чейна-Стокса, затримка сечі, сповільнення серцевого ритму. Яка речовина викликала отруєння?
840. У хворого на цукровий діабет після чергової ін’єкції інсуліну стан погіршився: появився неспокій, холодний піт, тремор кінцівок, загальна слабкість. За допомогою якого препарату знімаються ці симптоми?
841. Який з нижче наведених сечогінних засобів слід призначити хворому з первинним гіперальдостеронізмом?
842. При органічних пошкодженнях головного мозку пам’ять може покращити:
843. Терапевтичний ефект бета-блокаторів [пропранолол] під час стенокардії обумовлен наступною дією.
844. Після перенесеної черепно-мозкової травми у хворого виникли розлади уваги, пам’яті, мови. Який лікарський засіб бажано призначити у даному випадку?
|