Главная страница

Отчет по практике. Звіт готовий. Транспортному комплексі країни, який забезпечує майже 82% вантажних і 36%


Скачать 281.97 Kb.
НазваниеТранспортному комплексі країни, який забезпечує майже 82% вантажних і 36%
АнкорОтчет по практике
Дата23.01.2022
Размер281.97 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЗвіт готовий.docx
ТипДокументы
#339433


Вступ

Залізничний транспорт України є провідною галуззю в дорожньо- транспортному комплексі країни, який забезпечує майже 82% вантажних і 36% пасажирських перевезень, здійснюваних всіма видами транспорту. Експлуатаційна мережа залізниць України складає майже 19,8 тис. км (без урахування окупованих територій, мережа яких на сьогодні не експлуатується), з яких понад 47,2% електрифіковано. За обсягами вантажних перевезень залізниці України займають четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії. Вантажонапруженість українських залізниць (річний обсяг перевезень на 1 км) в 3-5 разів перевищує відповідний показник розвинених європейських країн.

Моторвагонне депо Фастів-1 здійснює пасажирські перевезення пасажирів електропоїздами також депо здійснює ремонт МВРС та забезпечення пасажирів справними електропоїздами. Депо має кваліфікованих робітників та могутню ремонтну базу.
















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















3

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата







  1. Загальна частина




    1. Загальна характеристика депо



15 грудня 1949 року вказівкою Міністерства шляхів сполучення №В-3491/ЦЗ начальнику Південно-Західного округу залізниць було запропоновано створити на Київському залізничному вузлі моторвагонне депо для забезпечення зростаючого потоку приміських пасажирів.

Для депо було відведена одна крита канава і дві короткі колії на території ранжирного парку вагонного депо ст. Київ-Пас., виділено декілька приміщень для розташування адміністрації, механічного, заготівельного цехів, кузні.

26 травня 1950 року біля 12 години перший шести вагонний електропоїзд був поданий на посадку до високої платформи приміського вокзалу ст. Київ- Пасажирський.

В 1952 році пройшла перша зміна експлуатаційного парку електропоїздів. Моторвагонні секції ЭМ-165 були замінені новою серією ЭМ-167, також німецького виготовлення. А в кінці 1953 року в депо стали поступати машини вітчизняної серії Сд. Їх став випускати Московський завод "Динамо".

2 липня 1958 року перший електропоїзд прибув до ст. Фастів о 18 год. 35 хв. Начальник Південно-Західної залізниці Петро Федорович Кривонос розрізає традиційну червону стрічку і перший електропоїзд відправляється від Фастова до Києва.

В 1960 році моторвагонне депо було перебазоване на ст. Фастів. Інвентарний парк депо в 1960 році поповнився електросекціями СРЗ, в 1963 році новими секціями Сд будівництва Московського завода "Динамо".

До кінця 1965 року електропоїзди поїхали до дільниці Козятинського напрямку до ст. Чорнорудка, а з літнього графіку 1966 року на лінії вже працювало шість поїздів змінного стуму, які курсували на дільницях Фастів – Миронівка – Цвітково і Фастів – Козятин Бердичів.

В зв'язку з заміною парку електропоїздів до "Олімпіади-80", з 26 жовтня 1977 року в депо стали прибувати електропоїзда нової серії ЭР9м.

З 25.03.1981 року з Рижського вагонного заводу з метою поповнення експлуатаційного парку, стали надходити електропоїзда серії ЭР9е.

В 1976 році побудований малярний цех.

В 1981 році закінчена добудова колісного цеху.

В 1987 році в експлуатацію вводиться база відстою електропоїздів на ст.

Борщагівка-технічна з побутовим корпусом, де розміщенні кімнати відпочинку
















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















4

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата





локомотивних бригад.

З 2001 року в умовах депо розпочато виконання капітального ремонту електропоїздів в об’ємі ПР-3П. В середньому за рік 4 електропоїздам виконується ремонт ПР-3П.

З 2002 року з Деміховського вагонного заводу та заводу "Луганськтепловоз", в зв'язку з заміною парку стали надходити електропоїзди нової серії ЭД9М та ЕПЛ9Т.

Моторвагонне депо Фастів є базовим по виконанню ремонтів електропоїздів ЭР9 всіх серій, ЭД 9М , ЕПЛ 9Т в об'ємах ПР-3, ПР-2, ПР-1 для Південно- Західної залізниці.

Загальна площа цехів - 19921 м². в тому числі службово - побутові приміщення - 4726 м².

Електропоїзди депо працюють у м. Київ та столичному регіоні, Київській, Чернігівській, Сумській, Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Рівенській та Полтавській областях України.

Інвентарний парк електропоїздів складає 67 складів (349 секцій):

  • ЭР9М-47складів (235 сек. або 470вагонів) побудови1976-1981 рр;

  • ЭР9Е-9 складів (51 сек. або 102 вагона) побудови 1982-1985 рр;

  • ЭД9М-7 складів (28 сек. або 56 вагонів) побудови 2002-2008 рр;

  • ЕПЛ9Т- 4 склади (20 сек. або 40вагонів) побудови 2003-2004 рр.

В 1987 році в експлуатацію вводиться база відстою електропоїздів на ст. Борщагівка-технічна з побутовим корпусом, де розміщенні кімнати відпочинку локомотивних бригад.

З 2001 року в умовах депо розпочато виконання капітального ремонту електропоїздів в об’ємі ПР-3П. В середньому за рік чотири електропоїздам виконується ремонт ПР-3П.

З 2002 року з Деміховського вагонного заводу та заводу "Луганськтепловоз", в зв'язку з заміною парку стали надходити електропоїзди нової серії ЭД9М та ЕПЛ9Т.

1.2 Структура управління та взаємозв'язок в роботі депо

Структура управління підприємством являє собою схематичне зображення взаємних елементів, які знаходяться у скійких відносинах, що забезпечують розвиток як одного цілого.

Основними задачами управління є:
















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















5

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата







  • ефективне використання трудових ресурсів;

  • використання мір для економії електроенергії використання всіх матеріалів, зниження собівартості приміських перевезень;

  • організація процесу з найменшою затратою коштів;

  • забезпечення потреб в експлуатаційному парку МВРС та їх бригад на запланований об'єм роботи по перевезенню пасажирів.

Керівництво ДП «Моторвагонне депо Фастів-1» здійснює начальник, який призначається на посаду начальником Регіональної філії «Південно-Західна залізниця».

Начальник ДП «Моторвагонне депо Фастів-1» самостійно вирішує питання діяльності депо за винятком тих, що віднесені до компетенції інших органів управління.

Начальник депо:

  • несе повну відповідальність за стан виробничо-господарської діяльності депо, а також за достовірність обліку та статичної звітності;

  • призначає на посаду та звільняє з посади працівників;

  • відкриває рахунки в установах банку.

Першим заступником начальника по депо є головний інженер. В його обов'язки входять розробляти інженерно-технічні заходи щодо нової техніки, покращення використання обладнання.

Керівництво з експлуатації МВРС є заступник начальник по експлуатації, якому підпорядковуються машиністи-інструктори та чергові по депо.

Чергові по депо керують процесами робітників, що забезпечують підготовку МВРС до всіх видів ремонту. Вони несуть відповідальність за добовий план видачі МВРС також своєчасну явку локомотивних бригад.

Керівництво з ремонту є заступник по ремонту якому підпорядковуються майстри. Майстри організовують роботу цеху та керує цехом.

Структурна схема управління наведена на рис.1

1.3 Організація роботи МВРС

Організація експлуатаційної роботи МВРС повинна забезпечувати безперечне виконування державного плану перевезень пасажирів з мінімальною витратою коштів і великими техніко-економічними показниками при дотриманні безпеки руху.

Експлуатаційна робота МВРС регламентується важливими документами,
















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















6

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата



Арк.

7

КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Змн. Арк.

докум.

Підпис Дата


Рис. 1 - Структурна схема управління моторвагонного депо Фастів-1


які мають одне значення для всього залізничного транспорту. До них відносяться графік і розклад руху поїздів, Правила технічної експлуатації, Інструкція по руху поїздів і маневровій роботі, Інструкція по сигналізації.

Для експлуатаційної роботи моторвагонне депо повинне забезпечувати видачу справних електропоїздів.

Перевезення пасажирів в приміському сполученні є найбільш масовим та можуть досягати до 90% перевезення загального числа пасажирів. В той же час приміські пасажиропотоки відрізняються рядом суттєвих особливостей:

  • масовість багатьох залізничних вузлах приміський пасажиропотік десятки тисяч чоловік за добу. Така масовість перевезень вимагає великих обсягів руху приміських поїздів);

  • пасажиропотік розподіляється нерівномірно по годинам доби, дням, тижням, порам року;

  • велика кількість зупинок;

  • нерівномірність розподілу пасажиропотоку (кількість пасажирів збільшується до наближення до великого міста);

  • необхідність погодження з іншими видами транспорту.

Основною задачею в організації приміських перевезень є створення максимальних зручностей для пасажирів:

  • мінімальний час очікування поїзда;

  • швидкість руху;

  • комфорт поїздки;

  • зручний розклад.

В приміському русі задіяно 497 локомотивних бригад. Щоденно в русі задіяно 46 складів, що обслуговують 221 приміський поїзд. По Київському обігу курсує 26 складів електропоїздів, по Фастівському обігу курсує 20 складів електропоїздів. В регіональному русі задіяно 13 складів, що обслуговують 42 електропоїзда підвищеного комфорту з яких 7 поїздів третього класу,

5 поїздів першого, другого та третього класу. Схема тягових плечей депо наведено на рис. 2

1.4 Організація технологічних процесів ремонту МВРС

Система планово-попереджувального ремонту і технічного обслуговування електропоїздів являє собою комплекс взаємопов'язаних положень і норм, що визначають організацію і порядок проведення робіт з метою забезпечення їх
















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















8

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата



Рис. 2 - Схема тягових плечей депо
високої експлуатаційної надійності, поліпшення технічного стану, зниження тривалості і трудомісткості їх ремонту та забезпечення безпеки руху. Ці Правила передбачають проведення наступних видів технічного обслуговування і ремонту.

В РПЧ-8 Фастів проводять:

  • поточний ремонт (ПР-3)

  • поточний ремонт (ПР-2)

  • поточний ремонт (ПР-1)

  • технічне обслуговування (ТО-1, ТО-2, ТО-3, ТО-4, Т0-5)

Для виконання планових видів ремонтів та технічних обслуговувань в депо задіяно 5 ремонтних позицій, з яких 2 позиції використовуються для виконання поточних ремонтів в обсязі ПР-2,3 та 3 позиції для виконання поточного ремонту ПР-1 та технічних обслуговувань електропоїздів.

Виробнича потужність Моторвагонного депо Фастів по виконанню планових видів ремонту (ПР-1,ПР-2,ПР-3, ТО-3) складає в рік:

  • ПР-1 - 2094 секції;

  • ПР-2 - 171 секції;
















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















9

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата


- ПР-3 - 87 секції;

- ТО-3 - 14782 секції.

За рахунок перерозподілу ремонтних позицій виробнича потужність може змінюватись в сторону збільшення або зменшення того чи іншого виду ремонту.

В ремонтних цехах та відділеннях депо функціонують стенди та установки для перевірки обладнання: установка перевірки діелектричної міцності ізоляції силового кола вагону АИД-70/50; установка перевірки тягових двигунів, ізоляції силових ланцюгів УПУ- 6; установка перевірки діелектричної міцності ізоляції трансформаторної оливи УИМ -90; стенд для перевірки локомотивних швидкостемірів; стенд для калібрування електролічильників Ф-442; стенд для перевірки електропневматичного клапану ЭПК-150; стенд для перевірки однополюсних вимикачів ВОВ-25-4М; стенд для випробування розрядників РВЭ-25М; стенд для випробування повітряних резервуарів електропоїздів ЭД9М, ЕПЛ9Т; стенд для випробування з’єднувальних рукавів електропоїздів; стенд для випробування тягових двигунів електропоїздів; стенд для випробування автогальмівних приладів електропоїздів ЭД9М, ЕПЛ9Т; стенд для випробування авторегулятора 574В електропоїздів ЭД9М, ЕПЛ9Т.

Технічне обслуговування ТО-1 здійснюється локомотивними бригадами під час приймання електропоїзду в пунктах зміни локомотивних бригад та пунктах відстою. Відповідальність за якісь ТО-1 і дотримання правил техніки безпеки несе машиніст електропоїзду.

Технічне обслуговування ТО-2 проводиться в пунктах відстою електропоїздів та депо, технічне обслуговування проводять слюсарі оснащені необхідним обладнанням , інструментами та пристроями.

Технічне обслуговування ТО-3, ТО-4 і ТО-5, поточні ремонти ПР-1, ПР-2 і ПР-3 проводяться на стійлах депо спеціалізованими і комплексними бригадами.

Технічне обслуговування (ТО-4) призначене для обточування бандажів колісних пар без викочування з-під вагонів з метою підтримки оптимальної величини прокату і товщини гребенів виконується в колісному цеху .

Технічне обслуговування (ТО-5) призначене для підготовки електропоїздів на поставку в запас і резерв управління дороги , а потім для експлуатації після зняття з резерву.

Поточний ремонт (ПР-1, ПР-2, ПР-3) призначений для відновлення основних характеристик і працездатності електропоїздів, ремонту та заміни окремих апаратів, вузлів і агрегатів, регулювання та випробування. Поточний ремонт виконується не менше двох днів.

















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















10

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата


1.5 Основні цехи та дільниці депо, підйомно-транспортне обладнання

Для проведення планових видів ремонту вагонів електропоїздів в РПЧ-8 задіяні всі цеха та відділення.

Цех поточного ремонту з майстернями та службовими побутовими приміщеннями ПР-2, ПР-3. Цех має два спеціалізованих стійла: одне для виконання поточних ремонтів ПР-3 і друге для ПР-2. В цеху знаходиться мийна машина для миття візків, колісних пар і другого обладнання вагонів знятого при ремонті. Знаходяться також спеціалізовані позиції для розбирання, ремонту та збирання візків вагонів. Кузова вагонів піднімаються домкратами, викочуються візки, розбираються, миються. Промиті деталі направляються в суміжні цехи для ремонту. Знімаються електричні машини і електроапарати і ремонтуються в спеціалізованих цехах: цех технічного огляду ТО-2 (Борщагівка); електроапаратний цех, що виконує ремонт підвагонної, кабінної, салонної та шафової електричної апаратури (блоки, електропечі, розрядники, силові контролери, контактори) електропоїздів, виконує ремонт дахового обладнання (головний вимикач, струмоприймачі). Цех обладнаний випробувальними стендами для випробування електричних апаратів відділенням по ремонту повітряних вимикачів ВОВ-25, відділенням по ремонту струмоприймачів; електромашинний цех. Виконує ремонт обсягу ПР-3, ПР-2 тягових електродвигунів, допоміжних машин, реакторів, трансформаторів. Цех обладнаний випробувальною станцією для випробування електричних машин після ремонту, має просочувальне відділення. В цеху використовуються вантажопідйомні механізми (кран-балки, мостовий кран); автогальмівний цех виконує ремонт обсягу ПР-3, ПР-2, ПР-1 автогальмівному, пневматичному обладнанню та головним компресорам. Цех обладнаний необхідними випробувальними стендами та укомплектований вимірювальним обладнанням та інструментом; колісний цех обладнаний необхідними випробувальними стендами. Обточка колісних пар без викатки проводиться на двох колісно- фрезерувальних верстатах один - в колісному цеху, другий - в цеху ПР-1, ТО-3. Ремонти підшипникових вузлів виконується в роликовому відділенні. Ремонт тягових редукторів виконується в спеціалізованому відділі колісного цеху, яке оснащено різним технологічним обладнанням та оснасткою малої механізації. В цеху використовуються вантажопідйомні механізми (кран-балки, електродомкрати), зварювальне обладнання (апарати для ручного дугового зварювання, газорізальне устаткування), металообробне обладнання (свердлювальні, заточувальні верстати) індукційні нагрівачі; цех
















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















11

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата


напівпровідникової апаратури з акумуляторним відділенням виконує ремонт напівпровідниковій силовій апаратурі, електронним блокам, апаратурі систем "ТОН" та "Сигнал". Цех обладнаний випробувальними стендами для випробування електронних блоків, силових діодів та тиристорів; кузовний цех виконує ремонт знятому кузовному обладнанню і тому, яке залишається в вагонах електропоїзда при всіх видах деповських ремонтів, збирання внутрішнього обладнання вагонів. У цеху використовуються, зварювальне обладнання (апарати для ручного дугового зварювання), метало та деревообробне обладнання (свердлувальні, заточувальні верстати, обладнання для шиття (швейні машини); заготівельний цех з відділенням по ремонту автозчепів виконує механічну обробку металевих деталей, виконує ремонт автозчепного пристрою, гідравлічних гасників коливань, гальмівної-важільної передачі, виконує ремонт та виготовлення запасних частин. Цех має ковальську, механічну дільниці, зварювальне відділення та дільницю з ремонту автозчепного пристрою, цех забезпечений необхідними випробувальними стендами. У цеху використовується ковальсько-пресове обладнання (механічні, гідравлічні преси, молоти), металообробне обладнання (токарні, фрезерувальні, шліфувальні, свердлювальні, заточувальні верстати, механічні ножиці), вантажопідйомні механізми (кран-балки, консольні крани), зварювальне обладнання, цех контрольно-вимірювальних приладів виконує ремонт контрольно- вимірювальним приладам, швидкостемірам. Ремонт виконується при всіх видах деповських ремонтів і ТО-3. Цех обладнаний необхідними випробувальними стендами та укомплектований вимірювальним обладнанням; цех екіпіровки; малярне відділення, будівля ангарного типу облаштована всім необхідним технологічним обладнанням, зокрема потужними вентиляційними системами для забезпечення умов безпечної праці робітників; інструментальне відділення; ремонтно-механічний цех.

План моторвагонного депо Фастів-1 наведено на рис. 3.

Умовні позначення до плану депо: I - цех ТО-3, II - колісний цех, III - цех ПР-3, IV - приміщення побутове та експлуатації, V - адміністративна будівля, VI - вагономийний корпус, VII - малярний цех, VIII - спортмайданчик, IX - заготівельний цех, X - складські приміщення, XI - кузовний цех, XII - екіпіровка КВП, XIII - котельня, XIV - гаражний комплекс, XV - будівельна група.
















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















12

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата


Рис. 3 - План моторвагонного депо Фастів-1
















КЕМТ. ЗП ЕТ 06.00.00 ПЗ

Арк.
















13

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата



написать администратору сайта