Главная страница
Навигация по странице:

  • Вправа « Знайомство» «Мене звуть…, в майбутньому я бажаю бути…» 7 слайд

  • Гра «Асоціація» - 8 слайд Мета

  • Інформаційне повідомлення. « Формула успішного вибору професії. Типи професійної діяльності ». 9-24 слайди

  • Вправа «Відтвори висловлення» - 25-26 слайд Профорієнтаційна гра «Вгадай професію» (10 хв.) - 27 слайд

  • Гра «Сама-сама» - 28 слайд Міні-повідомлення «Помилки при виборі професії» (продовження презентації) 29-32 слайд

  • Тренинг 11 классы. Усвідомлений вибір професії як запорука життєвого успіху


    Скачать 62.5 Kb.
    НазваниеУсвідомлений вибір професії як запорука життєвого успіху
    Дата21.06.2022
    Размер62.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаТренинг 11 классы.doc
    ТипДокументы
    #608668




    Просвітницький тренінг з профорієнтаційної роботи .

    Тема « Усвідомлений вибір професії як запорука життєвого успіху»
    Мета : сприяти усвідомленню взаємозв’язку між особистими цілями та професійним вибором, актуалізувати процес професійного самовизначення учнів. Допомога учням у визначенні своїх інтересів, як основу професійного визначення, збагатити знання підлітків про світ професій.
    Структура заняття




    Зміст роботи

    Час виконання

    Необхідне обладнання

    1.

    Вступне слово педагога

    2 хвилини

    1-6 слайд

    2.

    Вправа « Знайомство» «Мне звуть …, в майбутньому я хочу стати…»

    5 хвилин

    7 слайд

    3.

    Гра «Асоціації»

    5 хвилин

    8 слайд

    4.

    Інформаційне повідомлення

    8 хвилин

    Презентація

    «Ознайомлення з формулою успішного вибору професії різними професіями, які відповідають 5 типам професій.» 9-24 слайд

    5.

    Вправа «Відтвори висловлення»

    5 хвилин

    25-26 слайд

    6.

    Профорієнтаційна гра «Вгадай професію»

    10 хвилин

    27 слайд

    7.

    Гра «Сама-сама»

    5 хвилин

    28 слайд

    5.

    Міні-повідомлення

    5 хвилин

    «Помилки при виборі професії» (продовження презентації) 29-32 слайд

    6.

    Підведення підсумків.

    2 хвилини

    33-35 слайди


    Тренінгове заняття.

    Вступне слово педагога (2 хв.) – 6 перших слайдів


    Вибір професії –одне з найбільш відповідальних рішень, які приймає людина у житті. Звичайно можна перервати навчання, якщо на третьому курсі інституту ти зрозумієш, що це справа не твоя, а можна через декілька років залишити роботу, яка не подобається. Однак час буде втрачено, та й розчарування неминуче … Вибір професії, як і будь-який вибір –це прийняття рішення при великій кількості альтернативних варіантів та необхідності враховувати різноманітні фактори. Є такий вираз: «Щастя-це коли ранком хочеться йти на роботу, а після роботи –додому».

    Відколи живе людство - існує і проблема вибору занять, трудової діяльності, професійної кар’єри .Слово « професія» виникло на Землі як найвище, найдосконаліше творіння природи, підтверджують найдавніші пам'ятки, знайдені археологами, лінгвістами та істориками. Свідоцтво про роль усвідомленого вибору професійної сфери діяльності ми знаходимо навіть у Новому заповіті (послання св. апостола Павла до римлян 12.6, 7, 8): «Імама єно різні дари, згідно з благодаттю, даною нам. Коли пророцтво - то виконуй йод в міру віри, а коли служіння - будь на служінні, коли вчитель - на навчанні, коли утішитель - на потішанні, хто подає - у простоті, хто головує - то з пильністю, хто милосердствує - то з привітністю!» З різних історичних пам'яток відомо, що про­цес формування суспільних відносин супроводжувався розвитком ремесел, занять, появою різних професій. Відповідно виникали і проблеми з вибором їх, перші про­яви невідповідності професії, справі, уподобанням. Давно, дуже давно люди збаг­нули: справжню насолоду приносить лише та праця, яка обирається за власним ба­жанням, відповідно до інтересів, покликання, здібностей особистості. Ще відомий давньогрецький філософ Платон (427-347 рр. до н. е.) говорив: «Пізнай себе і роби свою справу». Саме про це ми сьогодні і поведемо мову.
    Вправа « Знайомство» «Мене звуть…, в майбутньому я бажаю бути…»7 слайд

    Всім учасникам пропонується по черзі назвати своє ім’я та назвати , яку професію у майбутньому вони хотіли отримати, та ким бути. Якщо хтось ще не вирішив не поспішати з вибором майбутньої професії, а поміркувати над цим питанням.

    Гра «Асоціація» - 8 слайд

    Мета: визначити рівень знань учасників групи, початкове ставлення до проблеми, створити підґрунтя для подальшої роботи.

    У грі бере участь вся група. Учасникам потрібно назвати одне-два слова, які спа­дають їм на думку, коли вони чують слово «професія». Учасники по колу висловлюють одну, дві асоціації, які викликає це слово. Асоціації записують на дошці, ватмані. Після цього всі асоціації обговорюють, з'ясовують причини їхнього виникнення.

    Асоціації бувають різними, найчастіше вони відображають особисте ставлення людини до проблеми (може, навіть неусвідомлене).
    Інформаційне повідомлення.

    «Формула успішного вибору професії. Типи професійної діяльності». 9-24 слайди

    Найбільш час­то професії ділять за предметом праці, що використовується в діяльності.

    Відповідно до даної класифікації виділя­ють категорії професій: «людина — людина», «людина —природа», «людина —техніка», «людина — знакова система», «людина — художній образ». Проаналізуємо особли­вості кожної категорії професій.

    Праця людей професії «людина — людина» спрямована на процеси навчання, вихо­вання, управління, медичне та торгове об­слуговування тощо інших людей. Приклади таких професій: екскурсовод, лікар, продавець, офіціант тощо.

    Зрозуміло, що важливим у роботі професій цього типу є такі якості: потреба у спілку­ванні, уміння розбиратися в людських вза­єминах, гарна пам'ять, терпіння, сталий настрій у процесі роботи з людьми.

    Якщо об'єктом праці виступають різні зна­ки: цифри, рисунки, схеми, фізичні та хі­мічні символи, ноти і т.д., то такі професії відносять до категорії «людина — знакова система». До даної категорії відносять, на­приклад, професії програміста, топографа, бібліографа, економіста, перекладача ху­дожньої та наукової літератури тощо.

    Людина, яка працює зі знаками, повинна володіти гарним абстрактним мисленням, відтворювальною уявою, мати гарну зосе­редженість, стійку увагу, посидючість. Професії, пов'язані з образотворчою, му­зичною, художньою діяльністю, належать до типу «людина — художній образ». Це про­фесії модельєра, художника, фотографа, наладчика музичних інструментів. З-поміж найважливіших вимог виділяють: наявність здібностей до мистецтва, творча уява, образне мислення, працелюбність, цілеспрямованість.

    Професії людини, пов'язані з живою при­родою (рослинні та тваринні організми, мі­кроорганізми), належать до категорії «лю­дина — природа». Сюди відносять професії: ветеринарного лікаря, рибознавця, мікро­біолога, гідромеліоратора тощо. Даний вид професії передбачає наявність ініціативи та самостійності у вирішенні конкретних задач, творчу уяву.

    І, нарешті, остання категорія «людина - техніка» передбачає наявність як предмета праці різноманітної техніки. Сюди належать всі професії, пов'язані з обслуговуванням техніки, ЇЇ ремонтом, установкою і налаго­дженням, виробництвом та збиранням об­ладнання (водій, механік, слюсар-ремонт-ник, сталевар тощо). Людина, що працює з техникою має від­значатися високою виконавською дис­ципліною та акуратністю, мати творчий потенціал, практичне мислення, техніч­ну уяву.

    Вправа «Відтвори висловлення» - 25-26 слайд

    Профорієнтаційна гра «Вгадай професію» (10 хв.)- 27 слайд

    Клас поділяється на дві команди. Перша команда загадує професію і потім за до­помогою іменників та прикметників характеризує її. Друга команда відгадує.

    По­тім учні міняються ролями. Перемагає той, хто вгадає задуману професію.

    Педагог наголошує на тому, що вони намагаються вгадати професію, аналізуючи певні її ознаки, тобто класифікує отримані відомості. І це вам допомагає виконати завдання. Так само ми теж познайомимось із загальноприйнятою класифікацією професій, яку розробили вчені. У світі існує понад 40 тисяч професій. У такому різноманітті складно орієнтуватись. Тому вчені умовно об'єднали усі професії у п'ять груп-типів. Головною у класифікації був обраний предмет праці. Тобто та робота на яку фахівець витрачає фізичні та інтелектуальні зусилля.

    Гра «Сама-сама» - 28 слайд

    Міні-повідомлення «Помилки при виборі професії» (продовження презентації) 29-32 слайд

    Підведення підсумків - 33-35 слайди. Педагог підводить підсумки та наголошує на тому, що яку професію виберуть учні головне , щоб вони її вибрали усвідомлено.


    написать администратору сайта