Використовуючи інформацію, надану в табл. 9 Обчисліть показники за попередній та звітний періоди
Скачать 42.41 Kb.
|
Завдання 8 Використовуючи інформацію, надану в табл. 9:
Таблиця 9 Вихідні дані для аналізу взаємозв'язку трудових показників і оплати праці з фінансовими показниками у підприємства ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод"
Рис. 1. Динаміка фінансових показників. Як видно, фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування більше додатній тільки в 2013 році. Оборотні активи мають зростаючу тенденцію. Так, спостерігається зростання показників у 2007 та 2008 році, різке падіння у 2009 (що зумовлено економічною кризою 2008 року. Враховуючи те, що криза дійшла до України у 4 кварталі 2008, то результати стали очевидними лише у 2009 році). З 2009 року починається різке зростання цих показників, з подальшим зменшенням у 2013. Таке зменшення у 2013 році пояснюється зовнішньополітичною ситуацією в країні Дещо іншу динаміку мають кошти на оплату праці. Рис. 2. Фінансові показники. Як видно із рисунку, чистий дохід від реалізації та кошти на оплату мають дуже схожу тенденцію (враховуючи те, що сума коштів на оплату праці в декілька разів менша, ніж дохід, то даний ряд відкладено на допоміжній вісі). Спостерігається падіння у 2009 та 2012 роках. Варто зазначити, що такий достатньо тісний зв'язок між рядами даних пояснюється тим, що кошти на оплату праці впливають на обсяг виготовленої продукції, що в свою чергу впливає на обсяг чистого доходу від реалізації. А от фінансовий результат також залежить і від витрат на оплату праці, сировину, матеріали, тому даний ряд має тісніший зв'язок із обсягом оборотних активів. Динаміку трудових показників відображено на рис. 3 Рис. 3. Динаміка трудових показників. Як видно із рисунку, динаміка трудових показників є достатньо стабільною, за виключенням зменшення кількості працівників, і робітників у тому числі у 2008 році. Це, звісно, також пояснюється економічною кризою 2008 та політичною кризою 2013 і є достатньо очікуваним результатом. Частка робітників у складі працівників залишається відносно стабільною. Рис. 4. Динаміка трудових показників. Фінансові показники в розрахунку на одного працівника та на одного робітника представлені на наступних рисунках. Рис. 5. Фінансові показники в розрахунку на одного працівника Рис. 6. Фінансові показники в розрахунку на одного робітника Як видно із рисунку, номінальна середня заробітна плата як робітників, так і працівників має тенденцію до стійкого зростання (що не дає ніякої інформацію про реальну заробітну плату і може пояснюватися інфляцією). Всі інші ряди мають таку саму динаміку, як вже було описано вище.
Як видно із таблиці, фінансовий результат має великы коефіцієнти кореляції із іншими показниками. Зате чистий дохід від реалізації добре корелює із коштами на оплату праці, середньообліковою чисельністю робітників та працівників. При цьому, два останні показники добре корелюють між собою, а тому використовувати обидва показники в регресії неможливо. Саме тому була побудована регресія, де залежною змінною виступає чистий дохід від реалізації, незалежною – кошти на оплату сереодньоблікова кількість робітників. В результаті отримано коефіцієнт детермінації 0,83 (достатньо високий, як для реальних даних). Таким чином, динаміка фінансових та трудових показників відображає зовнішньоекономічну та завньошньополітичну ситуації в країні, та відтворює економічну кризу 2008 року. В результаті кореляційно – регресійного аналізу було виявлено, що чистий дохід від реалізації достатньо точно можна моделювати та прогнозувати на основі відомостей про кількість працівників та робітників, а також інформації про кошти на оплату праці. |