Главная страница

Віра Шевченка. Віра в щасливе майбутнє україни у творчості тараса шевченка


Скачать 17.58 Kb.
НазваниеВіра в щасливе майбутнє україни у творчості тараса шевченка
Дата13.04.2018
Размер17.58 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаВіра Шевченка.docx
ТипДокументы
#41067

Кулібаби Анни

ВІРА В ЩАСЛИВЕ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ У ТВОРЧОСТІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Процеси розвитку держави та значимі події, що відбуваються в сучасній Україні, мають миттєве віддзеркалення у свідомості більшості громадян, безперестанно відгукуються у почутті оптимізму, патріотизму та багатьох інших проявах свідомої особистої думки та моральності, що впливають на віру в щасливе майбуття. Тому, згадуючи слова М. Сервантеса: «Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього», звернемося до спадщини неперевершеного поета-земляка Тараса Григоровича Шевченка. Про що наголошував нам великий Кобзар, що передбачив для батьківщини-неньки?

Кріпацьке дитинство та юність, довгоочікувана свобода, художнє становлення і подорожі країною, злощасний арешт та рятівне звільнення – цей досвід витесав мудрість, яка дана лише одиницям, особистість, що має свої стійкі переконання та провісницькі погляди. Попри скрутні часи і тяжке життя, Тарас Григорович плекав надії про світле майбутнє України та гарну долю для своїх співвітчизників. У багатьох творах Шевченко розкривав питання народного напрямку: до чого потрібно рухатися, прагнути, за що боротися.

«Заповіт», маючи такий невеликий розмір, у повному обсязі та якнайкраще передає посил автора. Поет хотів, щоб «Вкраїна мила» та її народ не знали горя, були ситі та трудящі, завдяки «ланам широкополим»; щоб люди «встали, кайдани порвали», вибороли волю у супостатського гніту, зникла «кров ворожа» з любої землі,. Щоб його

… в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій

пам’ятали. Але, крім того, Шевченко залишив перестороги: асоціюючи шлях України з Дніпром, вказав про кручі та ревучі пороги, що означають перепони та складнощі.

Окрім цих важливих дум, що картали його серце, поет взивав до розвитку науки, здібностей та розуму українців. У «Подражанії 11 псалму» писав:

Возвеличимо на диво

І розум наш і наш язик.

Адже, будувати нову країну можуть лише розумні, сповнені аскетичного патріотизму люди.

Також поет не обійшов тему матеріального благополуччя свого народу, досягнутого посильним трудом, що несе радість і гордість, у вірші «Тим неситим очам...»:

Роботящим умам,

Роботящим рукам

Перелоги орать,

Думать, сіять, не ждать.

І посіяне жать

Роботящим рукам.

Отже, Тарас Шевченко передбачив, що ми пройдемо складний шлях до здійснення мрій всієї нації: бути вільними, знищити ворогів, мати світле майбутнє, незалежну конкурентоспроможну державу. А якщо вірив такий великий пророк, маємо вірити і ми, адже від нас залежить подальший розвиток вільного, розумного, самодостатнього суспільства, що цінує свою працю, спадщину, історію та землю.


написать администратору сайта