Главная страница
Навигация по странице:

  • І.Організаційний етап

  • ІІ. Актуалізація опорних знань .1.Фронтальне опитування:- Що таке програма - Діти ,а що таке скретчІІІ. Мотивація навчальної діяльності .

  • IV . Засвоєння нових знань , формування вмінь . 1.Бесіда - Діти, що таке на вашу думку сцена - Сцена

  • програми

  • Образи

  • V. Практиче завдання .

  • VI.Рефлексія.

  • Конспект. Сергієнко - Конспект уроку. Як створювати обєкти в Скретч. Поняття сцена, обєкт, образ


    Скачать 432.57 Kb.
    НазваниеЯк створювати обєкти в Скретч. Поняття сцена, обєкт, образ
    АнкорКонспект
    Дата14.04.2021
    Размер432.57 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаСергієнко - Конспект уроку.docx
    ТипКонспект
    #194712

    Конспект уроку

    Дата:16.04.2021

    Школа/клас:2в

    Практикант :Сергієнко Анна Юріївна

    Методист :Попович І.Ф.

    Тема: Як створювати об’єкти в Скретч. Поняття «сцена», «об’єкт», «образ».

    Мета: повторити основні поняття «сцена», «об’єкт», «образ». Навчитися створювати в середовищі програмування Scratch власні об'єкти та анімувати їх, розвивати алгоритмічне та логічне мислення;

    Тип уроку: засвоєння нових знань . (Мета говорить про «Навчитися створювати…». Це означає, що поряд із засвоєння знань, будуть формуватися певні навички. Питання: «Чи правильно вказано тип уроку?»)

    Хід уроку

    І.Організаційний етап

    1. Привітання.

    • Добрий день діти ,мене звати Анна Юріївна , сьогодні урок інформатики у вас буду проводити я.

    Сядьте, діти, всі рівненько.

    Посміхнімося гарненько,

    Налаштуймось на роботу,

    Щоб не було нам турботи .

    ІІ. Актуалізація опорних знань.

    1.Фронтальне опитування:

    - Що таке програма ?

    - Діти ,а що таке скретч?

    ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .

    • Сьогодні ми з вами поговоримо про поняття «сцена», «об’єкт», «образ». А також про те як створювати об’єкти в Скретч.

    IV . Засвоєння нових знань , формування вмінь .

    1.Бесіда

    - Діти, що таке на вашу думку сцена ?

    - Сцена — область, в якій діє об'єкт (спрайт) при виконанні програми.

    -Так, добре, а що таке об’єкт ?

    Спрайт — це об'єкт Scratch, що пов'язаний із зображенням, набором змінних і скриптів, які визначають його поведінку. Як усталено використовують спеціального виконавця вказівок — Рудого кота . Він може рухатися, говорити, змінювати зовнішній вигляд, взаємодіяти з іншими виконавцями на сцені.

    -І останнє , образ –це…?

    Образи (вигляд спрайту) — сукупність зображень одного й того ж об'єкту (спрайту), кожне з яких дещо відрізняється від попередніх.

    • Так ми з вами молодці , ми розібралися що таке сцена, спрайт , та образи. Все те що потрібно нас сьогодні дня заняття .

    2.Інструкція

    - При запуску середовища програмування Scratch відкривається програмне вікно з новим проектом, який містить одного виконавця.



    • У правій верхній частині робочого вікна розташовано Сцену. Саме на ній відбуваються всі події. На ній розташовують об'єкти, для кожного проекту добирають декорації (тло).

    • В правій нижній частині робочого вікна можна побачити усі об'єкти поточного проекту, їх назви.

    • Об'єктами і тлу можна задати вказівки. Вказівки-блоки розподілено на категорії (групи), кнопки виклику яких розташовано у верхній лівій частині вікна. Якщо натиснути кнопку, то у лівій нижній частині вікна можна побачити всі вказівки-блоки даної категорії. Цю частину називають контейнером блоків. Для того, щоб зібрати з окремих блоків сценарій (скрипт), потрібно перетягнути блоки в центральну частину робочого вікна на закладку Скрипти.

    • Для створення (малювання) об'єкта власноруч потрібно натиснути на кнопку образи , там є необхідні для малювання предмети

    • . На програмному вікні цього графічного редактора розташовано такі кнопки:

       — збільшення зображення;
       — зменшення зображення;
       — повернути зображення проти годинникової стрілки;
       — повернути зображення за годинниковою стрілкою;
       — дзеркальне відображення (вертикальне дзеркало);
       — дзеркальне відображення (горизонтальне дзеркало);
       — вставити зображення з файлу;
       — очистити полотно (всі зображення видаляються);
       — скасувати останню дію ;
       — повернути результат скасованої дії ;
       — пензель (блакитним кольором позначено активний стан);
       — стирачка;
       — заливачка;
       — прямокутник ;
       — еліпс;
       — лінія;
       — текст;
       — виділити область ;
       — піпетка;
       — палітра кольорів;

    • Ці всі кнопки вам будуть потрібні для виконання практичної роботи .

    Визначіть найголовніші інструменти, які потрібні будуть на уроці. Як Ви їх будете показувати? (презентація, роздатковий матеріал, чи можливо Ваш варіант). Тут говорите, що ці кнопки (мабуть інструменти) будуть потрібні для виконання практичної, а по факту практична робота про зовсім інше, і ці інструменти їм не потрібні.

    Практична робота має базуватися на створення образів для певного спрайту (сонечко змінює промінці 2-3 образи, квітка розкривається тощо). І якщо є бажання, зробіть додаткове завдання, щоб спрайт рухався (як це у Вас запропоновано у практичній роботі). Але першочергове завдання це створення різних образів. Це випливає з мети і буде цікаво учням.

    3.Фізхвилинка .

    - Щось ми з вами засиділись треба трішки порухатися , тож вставайте .

    https://www.youtube.com/watch?v=53pjdFsNmi8&ab_channel=%D0%9D%D0%90%D0%A1%D0%A2%D0%AF%D0%A3%D0%A1

    • Молодці , сідайте .

    V. Практиче завдання .

    1.Інструктаж вчителя .

    - Переходимо до практичного завдання .

    - Вам сьогодні потрібно буде створити в Скретч сонечко та підібрати до нього сцену .

    - Ось я для вам підготувала приклад , що створила я .

    - Сідайте за комп’ютера.

    - Зараз я вам роздам шаблончики . Що потрібно щоб сонецко переміщалося по небу .



    - Після того як ви виконаєте практичну підніміть руку я підійду перевірю.

    - Молодці діти , ви добре справилися з практичною роботою.

    2.Вправа для очей .

    VI.Рефлексія.

    1.Підсумок уроку

    - Ось і підійшов наш урок до кінця .

    - На уроці сьогодні були всі активні …. ,уважні… .

    - Що вам сьогодні на уроці сподобалося ?

    - А що для вас було складно ?


    написать администратору сайта