Главная страница
Навигация по странице:

  • Жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру

  • Сабақ кезеңі Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау

  • Дұрыс шығарған оқушыларға бір жемістен таратылады

  • Сабақтың ортасы 9 мин 9 мин 2 мин 8 мин 5 мин

  • Тапсырма: Сәйкестендіруді орында https://wordwall.net/ru/resource/50977002 бағдарламасында тексереміз

  • Тапсырма: Жауаптары

  • 1,028 0,028

  • Сергіту сәті: «Нейро жаттығу» жасау әдісі бойынша оқушылар жаттығу жасайды Жеке жұмыс: ҚБ тапсырмасы

  • Жауаптары : Тапсырма

  • Сабақтың соңы 5 мин Рефлексия «Дәруменім көп »

  • Назира ҚМЖ 25.01.23. за мерзімді жоспар блімі Мектеп


    Скачать 203.52 Kb.
    Названиеза мерзімді жоспар блімі Мектеп
    Дата06.04.2023
    Размер203.52 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаНазира ҚМЖ 25.01.23.docx
    ТипДокументы
    #1042992




    Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:


    Мектеп: Б.Момынбаев атындағы №278 IT-мектеп-лицей

    Педагогтің аты-жөні:

    Cейтмуратова Назира

    Күні:

    25.01.2023ж

    Сыныбы: 5 Б

    Қатысушылар саны: 26 Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру (бекіту сабағы)

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру;


    Сабақтың мақсаты:

    Бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстырады және ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырады


    ОДД

    Қолдану




    Сабақ кезеңі

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    7 мин



    1. Сәлемдесу

    2. Түгелдеу

    3. Оқу құралдарын тексеру

    4. Жағымды психологиялық ахуал туғызу (шапалақ әдісі)

    5. Топқа біріктіру (жемістер арқылы)

    6. Үй тапсырмасын тексеру «Wordwall» бағдарламасы бойынша үй тапсырмасын тексеру



    https://wordwall.net/ru/resource/50943138



    Жемістерді алады, артындағы санға байланысты топқа бірігеді
    Оқушылар дұрыс жауапты қарай отырып өз жұмысын тексереді, бағалайды

    Дескриптор:

    1. Жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру ережесін ұолданады

    2. Дұрыс теңдіктерді көрсетеді



    Дұрыс шығарған оқушыларға бір жемістен таратылады

    Жемістер қимасы

    Слайд, жемістер

    5- сынып

    Математика ІІ бөлім

    « Мектеп» 2017ж

    Әбілқасымова А.Е

    Кучер Т.П

    Жұмағұлова З.Ә

    18 бет
    https://wordwall.net/ru/resource/50943138


    Сабақтың ортасы
    9 мин

    9 мин

    2 мин

    8 мин


    5 мин

    Топтық тапсырма (ФС тапсырмасы)

    «Біз табамыз» әдісі бойынша төрт топқа бірдей тапсырма беріледі, қай топ біріге отырып тез шығарып қояды сол топтың мүшелерінің әрқайсысына тиесілі жемістері таратылады

    Тапсырма:

    Бүгін сыныптастарыңның туылған күні, сыныпқа анасы үлкен торт алып келді. Сыныпта 20 оқушы бар. Оның 9 ұл бала, 11 қыз. Торттың қанша бөлігі ұлдарға, қанша бөлігі қыздарға беріледі. Сол кезде 2 оқушы қыз сұранып кетуіне байланысты торттың бөлігі артық қалады ма? Және ұлдарға, қыздар қанша бөліктен берілгенін ондық бөлшек түрінде жаз?


    Оқушылар топта белсенділіктерін таныта отырып топтық жұмысты орындайды
    Дескриптор:

    1. ұл балаға

    2. бөлігі қыздарға

    3. = қыздарға беріледі

    4. = артық қалады

    5. =0,45



    Жеңімпаз топқа әр оқушының жемісіне сай жемістері таратылады

    Жемістер, презентация

    Жұптық тапсырма

    «Бірге ойлаймыз» әдісі бойынша оқушыларға жұптық тапсырма беремін. Оқушылар топтық тапсырма орындап жатқанда әрқайсысының орындығының артына жұбының аты жазылған стикер жапсырып кетемін

    Тапсырма: Сәйкестендіруді орында https://wordwall.net/ru/resource/50977002 бағдарламасында тексереміз



    Тапсырма:

    Жауаптары:






    0,009

    26,0568

    4,09







    21, 001

    1,028

    0,028

    1,111



    3,17






    ЕБҚ тапсырмасы:


    1. – жай бөлшегін оқыңдар.(оннан үш)

    2. 15 – аралас санын оқыңдар. (он бес бүтін сегізден бес)

    3. 2,03дық бөлшегін аралас сан түрінде жазыңдар (2 )

    4. 0,0009 ондық бөлшегін оқыңдар. (нөл бүтін он мыңнан тоғыз)





    Оқушылар орындығының артындағы стикерлерге қарайды, жұбын табады, кеспе қағаздарын алып тапсырманы орындап, тақтаға шығып тексереді
    Дескриптор

    1. Ержені пайдаланып, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдырады

    2. Дұрыс жауабын табады

    3. Сәйкестендіруді орындайды



    Дескриптор:

    1. Жай бөлшекті оқиды

    2. Аралас санды оқиды

    3. Бөлшекті аралас сан түрінде жазады

    4. Ондық бөлшекті оқиды


    Дұрыс орындаған жұптарға жемістер таратылады


    Кеспе қағаздары

    Сергіту сәті:

    «Нейро жаттығу» жасау әдісі бойынша оқушылар жаттығу жасайды
    Жеке жұмыс: ҚБ тапсырмасы бойынша тест тапсырмасы беріледі

    «Өткеннен алған үлесің-бүгінгінің жемісі» әдісі бойынша тест тапсырады

    https://learningapps.org/display?v=pe9upuejj23


    1. 103,075 бөлшегінің бүтін бөлігін табыңдар:
      А)10 Ә)75 Б)1030 В) 103

    2. 11,01133 санын жай бөлшекке айналдырыңдар:
      А)11 Ә) 11 Б) 11 В) 11

    3. 21,071 санының бөлшек бөлігін табыңдар:
      А) 0,71 Ә) 0,001 Б) 0,071 В) 0,07

    4. 7 санын ондық бөлшекке айналдырыңдар:
      А)7,053 Ә) 7,53 Б) 0,053 В) 753

    5. 25,007 ондық бөлшегінің мыңдық үлесі нешеге тең?
      А)7 Ә) 0 Б) 5 В) 2

    Оқулықпен жұмыс:№ 612 есеп 1,3 тапсырмалары


    Қосымша

    1. =








    Жауаптары :

    Тапсырма:







    Жауаптар:




    Оқушылар сергіту сәтінде нейро жаттығу жасайды

    Слайдта тест тапсырмасын қарап дәптерлеріне шығарып дұрыс жауабын жазады

    1. В

    2. Ә

    3. Б

    4. А

    5. А

    Дескриптор:

    1. Бөлшектің бүтін бөлігін табады

    2. Жай бөлшекке айналдырады

    3. Бөлшектің бөлшек бөлігін көрсетеді

    4. Бөлшекті ондық бөлшекке айналдырады

    5. Ондық бөлшектің мыңдық үлесін табады



    Дескриптор:

    1. Ондық бөлшекті аралас санға айналдырады

    2. Бөлшек бөлігін қысқартады

    3. Жауабын жазады


    Дескриптор:

    1.Жай бөлшектерге амалдар қолдану

    2.Мәндерін ондық бөлшек түрінде жазу 3.Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіруді білу


    Әр дұрыс жауап үшін

    Жеміс таратылады


    Бірінші біткен оқушыларға жемістер таратылады

    https://learningapps.org/display?v=pe9upuejj23
    Презентация,жемістер, тест

    5- сынып

    Математика ІІ бөлім

    « Мектеп» 2017ж

    Әбілқасымова А.Е

    Кучер Т.П

    Жұмағұлова З.Ә

    18 бет

    Сабақтың соңы

    5 мин



    Рефлексия

    «Дәруменім көп » әдісі арқылы сабақ мақсатында жеткендігін анықтау үшін кері байланыс орнатамын.

    1. Менің жинаған дәруменім өте көп, себебі мен сабақты жақсы түсініп есеп шығара алдым

    2. Менің жинаған дәруменім көп емес, мен кейбір есепті қайта қайталап көремін

    3. Мен ары қарай талпынып, келесі сабақта дәрумен көп жинайтыныма сенемін

    Қай топ жеңгенін анықтау үшін топтағы барлық жемісті санаймыз

    Ал оқушыны бағалау үшін әр оқушының жеке жемісін санап бағалаймын

    Үйге тапсырма

    №612 есеп 2,4 тапсырмалары


    Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланысты саусақтары арқылы көрсетеді

    Оқушылар жемістерін санайды


    Әр оқушы жемісіне байланысты бағаланады


    Жемістер

    5- сынып

    Математика ІІ бөлім

    « Мектеп» 2017ж

    Әбілқасымова А.Е

    Кучер Т.П

    Жұмағұлова З.Ә

    18 бет


    написать администратору сайта