Главная страница
Навигация по странице:

  • Діагноз

  • Задача №2 Генералізований остеопороз Відповідь: Задача

  • Анкілозуючий спонділоартрит. Задача 1 Анкілозуючий спонділоартрит


    Скачать 18.55 Kb.
    НазваниеЗадача 1 Анкілозуючий спонділоартрит
    АнкорАнкілозуючий спонділоартрит
    Дата09.03.2023
    Размер18.55 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаАнкілозуючий спонділоартрит.docx
    ТипЗадача
    #975941

    Задача №1 Анкілозуючий спонділоартрит

    Відповідь:

    Задача: Хворий чоловік 22 років звернувся до лікарні зі скаргами на постійну біль та невелику скованість у нижній частині спині на протязі 4 місяців, яка виникала вночі та в день у стані спокою, а під час руху поступово зникала, за останній місяць з'явилося постійна слабкість, сонливість, підвищена роздратованість та болі в м'язах. При об'єктивному обстеженні хворого виявлено міальгію та тугорухливістю поперекового відділу хребта, фізіологічний поперековий лордоз наявний. В загальному аналізі крові: еритр.- 4,5х1012, Hb – 133 г/л, лейк. – 7,8х109, ШОЕ – 28. Біохімічний аналіз крові: С-РБ (++), серомукоїд 0,23 ОД, сіалова кислота 0,24 ОД. При рентгенологічному дослідженні хребта виявлено осередки субхондрального остеопорозу, контури зчленувань невиразні, суглобова щілина має вигляд чоток, виявлена невелика ерозія в області верхніх та нижніх передніх кутів тіл хребців. При проведенні МРТ виявлено синовіт КПС, капсуліту та набряк кісткового мозку в кістках, що прилягають до суглоба.

    Діагноз: Анкілозуючий спонділоартрит (хвороба Бехтерева), центральна форма, повільна прогресуюча течія, І стадія, ІІ (помірна) ступінь активності, ФЗС І.

    Лікування: Провідне місце в терапії АС займає кінезотерапія – терапія рухами, спрямованими на збереження рухомості хребта, його розвантаження, активації діафрагмального дихання. Лікувальна фізкультура повинна проводитися обережно, поступово збільшуючи об'єм навантажень, бажано 3-4 рази на день.

    Медикаментозне лікування: індометацин 25 мг 4 рази на добу протягом 2 неділь, метотрексат 10 мг 2 рази на добу протягом тижня, адалімумаб 40 мг п/ш 1 раз в 2 неділі, мідокалм 50 мг 2 рази на добу, протягом тижня, вазоніт 5 мл по 600 мг 1 раз на день, протягом тижня.

    Вторинна профілактика зводиться до профілактики загострень, що здійснюється за допомогою постійної диспансеризації, моніторингу перебігу захворювання і попередження виникнення загострень.

    Задача №2 Генералізований остеопороз

    Відповідь:

    Задача: Хвора 55 років звернулася до лікаря зі скаргами на біль в області хребта в районі грудного та поперековий відділу та кусток тазу, який поступово посилювався протягом останніх 5 років, виникає після навантаження та при зміні погодних умов, зазначала, що рухи в спині стали більш важчі та менш подвижні, віжчуває скутість рухів. При об'єктивному обстеженні хворої виявлена болючість при пальпаціє хребта в грудному та поперековому відділах, наявна кіфотична деформація грудної клітки, відносне збільшення живота в об'ємі, відносне подовження кінцівок та укорочення грудної клітки. Загальний аналіз крові: еритр. – 3,9х1012, Hb – 129 г/л, лейк. – 5,8х109, ШОЕ – 15. Біохімічний аналіз крові: калій – 5,1 ммоль/л, фосфар – 1,45 ммоль/л, натрій – 141 ммоль/л, кальций – 2,91 ммоль/л, хлор – 107 ммоль/л, паратгормон – 7,9 пмоль/л. Денситометрія: -3,5 SD грудного відділу хребта та -2,9 SD поперекового відділу хребта, -2,1 SD кісток тазу. Рентгеноскопічне дослідження хребта, кісток тазу та стегнових кісток: виявлені зміни в трабекулярному та кортикальному костному шарі, розширені кістково-мозковий простір в лівій стегновій кістці.

    Діагноз: Постменопаузальний, генералізований остеопороз без переломів з переважною втратою кісткової тканини в кістках хребта (-3,5 SD грудного відділу хребта та -2,9 SD поперекового відділу хребта), ФЗС ІІ.

    Лікування: Алендронова кислота 150 мг 1 раз на місяць та 3 мг 1 раз на 3 місяці в/в, золедронова кислота у дозі 5 мг 1 раз на рік додатково, деносумаб 60 мг 1 раз в 6 місяців, колекальциферол 1200 МО на добу, вітамін D 800 МО на добу, диклофенак 100 мг 1 раз на добу протягом 2 тижнів.

    Вторинна профілактика засновується на забезпеченні достатнього надходження кальцію та вітаміну D з їжею. Слід знизити споживання алкоголю, напоїв та продуктів, що містять кофеїн. Фізична активність допомагає поліпшити координацію, м'язову силу, збільшити щільність кісткової тканини. Заходи для досягнення безпеки пацієнта - контроль зору, забезпечення безпеки будинку для захисту від випадкових травмувань.


    написать администратору сайта