Главная страница
Навигация по странице:

  • Соціальна відповідальність громадянина

  • 1 . Навколишнє середовище

  • 2. Енергія

  • 4. Людський ресурс

  • 5. Участь спільноти

  • 6. Продукт

  • Чому це важливо і для чого потрібно впроваджувати у світі та Україні

  • Дякую за увагу!

  • значення_соціальної_відповідальності_для_сучасного_суспільства (. Значення соціальної відповідальності для сучасного суспільства


    Скачать 2.79 Mb.
    НазваниеЗначення соціальної відповідальності для сучасного суспільства
    Дата09.02.2022
    Размер2.79 Mb.
    Формат файлаpptx
    Имя файлазначення_соціальної_відповідальності_для_сучасного_суспільства (.pptx
    ТипДокументы
    #356251

    значення соціальної відповідальності для сучасного суспільства


    Соціальна відповідальність бізнесу (СВБ) — відповідальне ставлення компанії до свого продукту або послуги, до споживачів, працівників, партнерів; активна соціальна позиція компанії, що полягає в гармонійному співіснуванні, взаємодії та постійному діалозі із суспільством, участі у вирішенні найгостріших соціальних проблем.

    Соціальна відповідальність громадянина виражається в активній життєвій позиції, у максимальному розкритті свого творчого потенціалу, дотриманні норм соціальної етики у стосунках з іншими людьми, з державою, з природою, у свідомій передачі громадянином частини доходів (у вигляді податків) на суспільні потреби.

    Серед аспекті соціальної відповідальності можна виділити основні:
    • довгострокові перспективи в соціальне зорієнтованому суспільстві;
    • сприятливі умови для бізнесової діяльності, які сприяли б формуванню привабливого образу підприємця;
    • зміна потреб. Соціальні очікування сьогодні радикально змінилися і залучення компаній до вирішення соціальних проблем стає вкрай необхідним;
    • наявність важливих ресурсів для надання допомоги у вирішенні соціальних проблем;
    • моральні норми соціальної поведінки підприємця. Як член суспільства він повинен керуватися нормами моралі.

    Якщо розглядати широкий підхід до категорій, які характеризують соціальну відповідальність, можна їх умовно поділити на 6 основних: 1. Навколишнє середовище Дана сфера включає екологічні аспекти виробництва, що охоплюють контроль забруднення при проведенні ділових операцій, запобігання або усунення шкоди навколишньому середовищу, що виникає в результаті перероблення та збереження природних ресурсів.

    2. Енергія Ця сфера охоплює збереження енергії при веденні бізнесу і підвищення енергоефективності продукції компанії. 3. Сумлінна ділова практика Дана сфера стосується відносин компанії зі спеціальними групами інтересів, зокрема це стосується зайнятості та поліпшення становища меншин, жінок, представників груп з обмеженими можливостями, а також співпраця з правозахисними організаціями.

    4. Людський ресурс Ця сфера стосується впливу організаційної діяльності на людей, які складають людські ресурси організації. Ці заходи охоплюють практику найму, навчальні програми, рівень заробітної плати, плани додаткових пільг і бонусів, політику просування, безпеку роботи, стабільність робочої сили, а також порядок звільнень.

    5. Участь спільноти Ця сфера включає громадські заходи, пов'язані зі здоров'ям, освітою і мистецтвом, а також іншими заходами, які допомагають розкрити потенціал працівників.

    6. Продукт Дана сфера стосується якісних аспектів продуктів, наприклад, їх корисності, довговічності, безпеки та зручності обслуговування, а також їх впливу на забруднення. Крім того, це включає в себе задоволеність клієнтів, правдивість в рекламі, повноту і чіткість маркування, а також відповідність праву інтелектуальної власності.

    Чому це важливо і для чого потрібно впроваджувати у світі та Україні?

    Все більше фактів свідчить про те, що корпоративна соціальна відповідальність є чинником підвищення прибутковості, іміджу компанії, зниження витрат, підвищення морального духу співробітників і лояльності клієнтів, а також інших переваг.

     

    Щоб проілюструвати, наскільки важливою стала соціальна відповідальність, дослідження Cone Communications показало, що

     відмовляться купувати у компанії, якщо дізнаються, що вона підтримує проблему, яка суперечить їх власним переконанням

    американців сподіваються, що підприємства будуть стимулювати соціальні та екологічні зміни у державі

    питаних споживачів заявили, що куплять продукт, тому що компанія підтримала проблему, яка їх хвилює

    90%

    60%

    75%
    • Компанії, відомі своєю корпоративною відповідальністю, можуть отримати перевагу в залученні інвесторів, ділових партнерів і нових співробітників, а також у встановленні переваг клієнтів;
    • Багато програм компанії в співтоваристві можуть сприяти розвитку навичок співробітників. Волонтерство та інші форми участі співробітників допомагають розвивати різні компетенції, включаючи командну роботу, планування і реалізацію, комунікацію, управління проектами, навички слухання і орієнтацію на клієнта;
    • Активна участь у громадській діяльності створює позитивну репутацію серед зацікавлених сторін в компанії.

    Плюси впровадження корпоративної соціальної відповідальності:

    Що стосується України, в топ компаній з корпоративною соціальною відповідальністю входить «WOG», яка реалізує проєкт «Дорога до серця» і забезпечує покупку устаткування в лікувальні заклади України, «D. TEK», яка допомагає в навчанні та підвищенні кваліфікації співробітників державних органів і установ України,

    У 2018 році Forbes назвав найкращі соціально відповідальні компанії світу. Перше місце в списку займає технологічний гігант «Google». Слідом за ними йдуть «The Walt Disney Company» і «Lego», які в березні 2018 року оголосили про початок виготовлення своїх вироби із заводських джерел.

    Дякую за увагу!


    написать администратору сайта